Αλλαξα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Αλλαξα...

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Αλλαξα...

    Προσπαθησα να κοψω τα φαρμακα αποτομα και παραλιγο να τα παρατησω ολα...δουλεια,πολη...τα παντα...με λιγα λογια επεσα σε βαρια καταθλιψη...τα ξαναρχισα αλλα εχω αλλαξει εσωτερικα πλεον προς το καλυτερο.
    Δεν μπορω να το περιγραψω αλλα γλενταω περισσοτερο την ζωη,μου εχει φυγει το αγχος...γιατι παντα ειχα ενα αγχος σε οτι και να εκανα απο την κοινωνικη επαφη μεχρι την εργασια και αισθανομαι μια ελευθερια.
    Δεν μπορω να το περιγραψω καλα...αλλα βλεπω τη ζωη με αλλο ματι...μεχρι και η αντιληψη μου αλλαξε...εκει που ημουν σκεφτικος και αφηρημενος συνεχεια τωρα παρατηρω τον κοσμο γυρω μου και ειναι ωραιος.
    Με τα χαπια αισθανομουν σαν μια μηχανη επιβιωσης κατα καποιο τροπο και δεν εβλεπα την ομορφια γυρω μου...δεν μπορω να τα κοψω...αλλα θα κανω μια φιλοτιμη προσπαθεια να τα μετριασω...ειμαι και μια δεκαετια με ψυχοφαρμακα.
    Αισθανομαι οτι ειμαι κατα καποιο τροπο ευτυχισμενος γιατι βγηκα απο ενα τεραστιο τελμα που κρατησε μια δεκαετια και κανω πραγματα για μενα καθως σχεδιαζω και το μελλον μου.
    Αυτα...ηθελα να τα πω καπου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Keepako μας , η απουσία σου ήταν αισθητή απο το φόρουμ !

    Αλλα απο οτι φαίνεται ήταν για καλό .


    keep on . :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Ηταν κ για μενα η απουσια σου αισθητη....χαιρομαι που επεστρεψες μ αυτα τα νεα κ ειδικα με το κομματι αυτο....


    Originally posted by keep_walking
    ...αλλα βλεπω τη ζωη με αλλο ματι...μεχρι και η αντιληψη μου αλλαξε...εκει που ημουν σκεφτικος και αφηρημενος συνεχεια τωρα παρατηρω τον κοσμο γυρω μου και ειναι ωραιος.


    Να σου ευχηθω καλη δύναμη κ ολο ομορφες αλλαγες...:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    eee....ωσ ο αγαπημενοσ μου εδω..δεν σου κρυβω πωσ ανυσηχισα αν εισαι καλα...αντε βρε μασ τρομαξεσ..

    απο την στιγμη που νιωθεισ καλητερα και οχι πια σαν σε κομα...νιωθεισ δηλ την ζωη πιο αληθινα ...τοτε το μονο που μπορω να πω ειναι πωσ χαιρομαι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ υυ για σενα κιπακο μου..

    να εισαι καλα και να προχεσεισ...τα εκοψα κι εγω...περασα 2 εβδομαδεσ περιεργησ φασησ...εξακολουθω να ειναι πολυ ευθραυστη ,να κουραζομαι εξωφρενικα ευκολα και να κλαιω επισεισ ευκολα...τουλαχιστον δεν θελω να πεθανω πια :):):)

    makia polla..!!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Keep going !!! :)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ευχαριστω να στε καλα...αυτο που με χαροποιει περισσοτερο ειναι οτι μου απαντησαν πρωτα 3 γυναικες :)))))) και μαλιστα αυτες που εκτιμω ισως περισσοτερο απ ολες κρινοντας απο τα γραφομενα τους:)))))
    Α ολα τα εκανα γιατι ερωτευτηκα ειναι η αληθεια...το εναυσμα τουλαχιστον γιατι ηθελα να το κανω και εγω...ακομα και την προσπαθεια να κοψω τα φαρμακα....χωρις ανταποκριση αλλα δεν πειραζει:)) σημασια εχει οτι ωφεληθηκα τα μεγιστα:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Διαβάζοντας τον τίτλο του συγκεκριμενου Post σου, αρχικά τρόμαξα (καθοτι φοβάμαι τις αλλαγές κ πάει πρώτα το μυαλο μου πάντα πρώτα στο κακο...)...διαβάζοντας το χαμογέλασα:) διάπλατα...ΤΙ ΩΡΑΙΑ!!!!!!! ειπα...πέρα απο κάθε \"προσδοκια\" (οσο μπορω να εχω απο μακρυα, απο οσα εχω διαβάσει...)

    Μετά απο τόσα ποστ σου Keep, επί δύο ολοκληρα χρονια, διαβάζοντας τις αγωνιες σου, τους φοβους σου κ τα οσα μας περιγράφεις μεσα απο αυτή την κοινοτητα εχω να πω, οτι αυτο το ποστ ηταν απο τα πιο ομορφα, τα πιο ελπιδοφορα κ τα πιο γλυκα.

    Κ αποδεικνυει την ομορφια κ την θέληση που μπορει να κρυβει ο ανθρωπος μεσα του.Στην προκειμενη περιπτωση εσυ.....

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Νομίζω keep ότι αναφέρεις κάτι πολύ σημαντικό:
    τη σημασία ενός ΚΙΝΗΤΡΟΥ ως έναυσμα για αλλαγές. Αυτό το \'σπρωξιματάκι\' που χρειαζόμαστε για να πάρουμε μπρος και να ξεφύγουμε από τη στασιμότητα.
    Χαίρομαι ιδιαίτερα για όσα διάβασα σε αυτά σου τα μηνύματα, ιδιαίτερα μετά τα προηγούμενά σου σε αυτή την ενότητα, σχετικά με τις φοβίες.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by keep_walking
    .........και κανω πραγματα για μενα καθως σχεδιαζω και το μελλον μου.
    jackpot.....

    (NA σου ευχηθεί και κανάς άντρας βρε........)
    been good, been bad. WILL GO ON

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by keep_walking
    Προσπαθησα να κοψω τα φαρμακα αποτομα και παραλιγο να τα παρατησω ολα...δουλεια,πολη...τα παντα


    γιατι βρε κηπ, αποτομα???
    Δηλαδη εχω την περιεργια πως το σκεφτηκες....

    Κατα τα αλλα, γουελκαμ μπακ!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Κηπάκο μας, ξαναέμπα στον κηπάκο της ζωής, σου εύχομαι να δρέψεις όμορφα λουλούδια.... άνοιξη μας μπήκε.!!!


    ;)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    τι ωραια που γυρισες keep!

    και μαλιστα αλλαγμενος!
    ειναι πολυ ωραιο που ερωτευτηκες!

    για τα φαρμακα εχω να σου πω οτι διαβαζω ενα φρεσκο βιβλιαρακι για την εξοδο απο τα ψυχοφαρμακα και αυτο που λεει ειναι οτι θελει πολυυυυ πολυυυ αργα με στηριξη ψυχοθεραπευτικη και πολληηηη προσοχη.

    η αληθεια ειναι οτι χαριζει λιγο πιο καθαρο μυαλο το λιγοτερο φαρμακο...

    αλλα πραγματικα πολλη προσοχη.

    σε εκτιμω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    ... μες τις \"αδυναμες στιγμές\" μου

    σ΄ευχαριστώ κηηπακο

    που \"τραγουδάς\" για ... \"πείσμα και υπέρβαση\" ...




    καλή συνέχεια λοιπόν ... !

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    Originally posted by keep_walking
    Προσπαθησα να κοψω τα φαρμακα αποτομα και παραλιγο να τα παρατησω ολα...δουλεια,πολη...τα παντα...με λιγα λογια επεσα σε βαρια καταθλιψη...τα ξαναρχισα αλλα εχω αλλαξει εσωτερικα πλεον προς το καλυτερο.
    Δεν μπορω να το περιγραψω αλλα γλενταω περισσοτερο την ζωη,μου εχει φυγει το αγχος...γιατι παντα ειχα ενα αγχος σε οτι και να εκανα απο την κοινωνικη επαφη μεχρι την εργασια και αισθανομαι μια ελευθερια.
    Δεν μπορω να το περιγραψω καλα...αλλα βλεπω τη ζωη με αλλο ματι...μεχρι και η αντιληψη μου αλλαξε...εκει που ημουν σκεφτικος και αφηρημενος συνεχεια τωρα παρατηρω τον κοσμο γυρω μου και ειναι ωραιος.
    Με τα χαπια αισθανομουν σαν μια μηχανη επιβιωσης κατα καποιο τροπο και δεν εβλεπα την ομορφια γυρω μου...δεν μπορω να τα κοψω...αλλα θα κανω μια φιλοτιμη προσπαθεια να τα μετριασω...ειμαι και μια δεκαετια με ψυχοφαρμακα.
    Αισθανομαι οτι ειμαι κατα καποιο τροπο ευτυχισμενος γιατι βγηκα απο ενα τεραστιο τελμα που κρατησε μια δεκαετια και κανω πραγματα για μενα καθως σχεδιαζω και το μελλον μου.
    Αυτα...ηθελα να τα πω καπου.

    Είμαι καινούργια ...και δεν σε ξέρω...αλλά ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ που τα κατάφερες!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    μηπως κιπ αυτο που αλλαξε πρωτιστως την αντιμετωπιση σου στα πραγματα ειναι ο ερωτας και οχι τα λιγοτερα χαπια?θα γινω κουραστικη και πεζη το ξερω..αλλα προσοχη με τετοιες αποφασεις καλο ειναι να συμβουλευομαστε πρωτα το γιατρο μας ..μακαρι να πανε ολα καλα :)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •