Θέλω να πεθάνω.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14

    Θέλω να πεθάνω.

    Κλασσικός ο τίτλος,

    απλά δε βρίσκω νόημα σε τίποτα που κάνω. Είμαι κουρασμένος από δουλειά σχολή και καταχρήσεις. Θέλω να πεθάνω ή να φύγω μακριά.

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by giannisl View Post
    Κλασσικός ο τίτλος,

    απλά δε βρίσκω νόημα σε τίποτα που κάνω. Είμαι κουρασμένος από δουλειά σχολή και καταχρήσεις. Θέλω να πεθάνω ή να φύγω μακριά.

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App
    καλημερα συνονοματε... πες μας ενα δυο λογια πρωτα... πως ειναι οι σκεψεις σου κ τα συνεσθηματα σου

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14
    Νομίζω ότι όλα τα κάνω λάθος. Παρά την επιβεβαίωση που παίρνω που και που από τους γύρω μου. Είμαι αναβλητικος, ζηλιαρης, κακός ίσως κάποιες φορές, νιώθω ότι όλα γύρω μου είναι λάθος. Νομίζω ότι ο κόσμος έτσι όπως είναι, είναι λάθος, ότι απλά ζω σε έναν παραλογισμό.

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by giannisl View Post
    Νομίζω ότι όλα τα κάνω λάθος. Παρά την επιβεβαίωση που παίρνω που και που από τους γύρω μου. Είμαι αναβλητικος, ζηλιαρης, κακός ίσως κάποιες φορές, νιώθω ότι όλα γύρω μου είναι λάθος. Νομίζω ότι ο κόσμος έτσι όπως είναι, είναι λάθος, ότι απλά ζω σε έναν παραλογισμό.

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App
    κοιτα ο κοσμος ετσι ειναι κ δεν μπορει να τον αλλαξει κανεις. οποτε οσο κ να θες να αλλαξεις τον κοσμο δεν θα μπορεσεις... δυστυχος δεν μπορουμε κπαρα πολλα. το μονο που μπορουμε ειναι να αλλαξουμε τον εαυτο μας κ μεσα απο την δικια μας αλλαγη σηγασηγα θα αλλαζει κ ο δικος μας (τουλαχιστον κοσμος) της δικια μας καθημερινοτητιτας...παντος κ η δικια μας αλλαγη αν κ στην αρχη φανταζει και λιγο στη συνεχεια θα δεις οτι εχει τεραστια δυναμη

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    κοιτα να δουλεψεις μ τον εαυτο σου κ με την προσοπικη σου εξεληξη... αυτο ειναι αδυνατον να μην σε ενδιαφερει... ειναι στο dna μας να μας ενδιαφερει... κ μενα ηταν το μονο που με ενδιεφερε οταν δεν μενδιεφερε τπτ

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14
    Νιώθω ότι με τρώει ο εαυτός μου

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14
    Δεν έπρεπε να το πω καν

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    16
    Αγαπητέ φίλε Γιάννη σου έχω καλά και άσχημα νέα.

    Τα καλά είναι ότι ****** το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

    Τα άσχημα είναι ότι θα πρέπει να κανεις μια συνειδητή προσπάθεια να αλλάξεις τον εσωτερικό σου κόσμο, δεν πρόκειται να γίνει από μόνο του.

    Απλά σε όλα χρειάζεται να έχεις τον τρόπο.

    Βρέθηκα σε παρόμοια φάση πριν 10 χρόνια, πέρασα μια πολύ βαθιά κατάθλιψη που με ισοπέδωσε - μα και όταν άρχισα να την ξεπερνάω παρατήρησα ότι μου άφησε πολλά κουσούρια και ήμουν απελπισμένος. Ενοιωθα ότι δεν θα το ξεπεράσω ποτε πλήρως!

    Μέχρι που έπεσε στα χέρια μου το εξής θαυματουργό βιβλίο : ξεπερνώντας την κατάθλιψη - Paul Gilbert, είναι πολύ φτηνό, υπάρχει στα ελληνικά και θα σου αλλάξει τη ζωή, είναι ότι πιο αξιόλογο έχω διαβάσει και πραγματικά με έχει εκτοξεύσει ως άνθρωπο αλλά και σαν άντρα....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Aeon; 16-01-2018 at 19:05.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14
    Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Θα το πάρω το βιβλίο σίγουρα.

    Εστάλη από Redmi Note 4 στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    αθηνα
    Posts
    9
    θα ηθελα να μου πεις πως την ξεπερασες με ποιον ειδικο ψυχολογο η ποια αλλα μεσα ..εχω σοβαρα προβληματα κι εγω

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    αθηνα
    Posts
    9
    θα ηθελα να μου πεις πως την ξεπερασες με ποιον ειδικο ψυχολογο η ποια αλλα μεσα ..εχω σοβαρα προβληματα κι εγω..το βιβλιο του paul gilbert τι ακριβως ειναι ?ειναι ψυχολογος ??εχω διαβασει τοσα πολλα βιβλια γυρω απο το προβλημα ,,,

Similar Threads

  1. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By thanasis21 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 34
    Last Post: 13-12-2017, 10:30
  2. Θέλω να πεθάνω
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 129
    Last Post: 13-03-2016, 18:24
  3. Θέλω να πεθάνω
    By listrobia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 39
    Last Post: 07-01-2016, 15:03
  4. θελω να πεθανω!
    By μαρια1999 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 20-01-2012, 21:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •