Σεξουαλική ταυτότητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    17

    Σεξουαλική ταυτότητα

    Καλησπέρα σε όλους-ες και χρόνια πολλά για τις μέρες που έρχονται. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα πολύ προσωπικό μου ζήτημα για την σεξουαλική μου ταυτότητα, όχι να βρω λύση αλλά για να ξαλαφρώσω.
    Μεγάλωσα σε ένα χωριό της περιφέρειας. Τα παιδικά μου χρόνια δεν μπορώ να πω ότι ήταν καλά γιατί μεγάλωσα με έναν αυταρχικό και απών πατέρα που το μόνο που θυμάμαι ήταν να τρώω ξύλο και να μου λέει πάντα σε ότι ζητούσα όχι. Οι ανάγκες μου, όπως και κάθε ανθρώπου, για αποδοχή, αγάπη, φροντίδα δεν καλύφθηκαν στο ελάχιστο. Η μάνα μου άβουλη και ανύπαρκτη. Ομοφυλοφιλικές εμπειρίες ή φαντασιώσεις στα παιδικά και στα εφηβικά μου χρόνια δεν είχα, το αντίθετο μάλιστα ερωτευόμουν και με έλκυαν κορίτσια εκτός, στο δημοτικό εάν θυμάμαι καλά, με έναν φίλο μου ακουμπούσαμε τα πέοι μας για να... μεγαλώσουν. Στον στρατό το ίδιο, δεν είχα κάποια εμπειρία με το ίδιο φύλο ή να έλκομαι από αυτό. Η πρώτη μου ομοφυλοφιλική εμπειρία ήρθε σε ηλικία περίπου 19-20 χρονών όταν είχα πάει σε έναν οίκο ανοχής με έναν φίλο μου για να κάνω σεξ με κοπέλα και εκεί που περίμενα στο δωμάτιο την κοπέλα μπήκε κάποιος ο οποίος δούλευε εκεί, για να με ρωτήσει εάν θέλω κάτι, μου πρότεινε να το κάνουμε και εγώ δέχτηκα. Εγώ σε ενεργητικό ρόλο, δεν ξέρω εάν έχει σημασία. Η δεύτερη μου φορά ηταν σε αυτήν περίπου την ηλικία όταν δούλευα σε μια πιτσαρία διανομέας, πήγα μια παραγγελία σε κάποιον, μου πρότεινε να καθίσω λίγο, εκεί πάνω στην συζήτηση μου πρότεινε χρήματα και το κάναμε. Μετά τα χρόνια πέρασαν, παντρεύτηκα έκανα ένα παιδάκι και η ζωή συνεχιζόταν χωρίς καμία ομοφυλοφιλική εμπειρία ή φαντασίωση. Μετά από 15 χρόνια περίπου γάμου από διάφορα προβλήματα που είχαμε, χωρίσαμε με την γυναίκα μου. Από την στιγμή που έμεινα μόνος μου, όταν στρεσαριζόμουν και ανχωνόμουν πάρα πολύ, για άσχετους λόγους, μου έρχονταν συνέχεια στο μυαλό σκέψεις ομοφυλοφιλικού περιεχομένου, κάτι σαν εκτόνωση και αυτό σιγά-σιγά με προβλημάτιζε. Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα έκανα έρωτα με άνδρα ( ενώ ποιο παλιά το είχα κάνει). Μετά από καιρό, οι σκέψεις αυτές συνεχίζονταν ποιο έντονες, αποφάσισα να πάω να συνευρεθώ με τρανσέξουαλ όπως και έγινε. Σε ενεργητικό και παθητικό ρόλο αυτήν την φορά. Πολύ άγχος και μετά τύψεις, αλλά κατά βάθος μου άρεσε. Παράλληλα, επειδή δεν ένιωθα καλά ψυχολογικά ένιωθα ένα κενό, αποφάσισα να επισκεφτώ μία ψυχολόγο. Οι συνευρέσεις μου με τρανσέξουαλ γίνονταν περίπου μια φορά τον μήνα. Επίσης ένα βράδυ που ήμουν σπίτι μπήκα σε ένα σάιτ γνωριμιών γκέι, γνώρισα ένα παιδί μιλήσαμε και κανονίσαμε να έρθει σπίτι μου όπως και έγινε. Το κάναμε, εγώ σε ενεργητικό ρόλο. Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ και ιδικά όταν προσπάθησε να με φιλήσει δεν μου άρεσε καθόλου. Ψάξε-ψάξε με την ψυχολόγο σιγά-σιγά άρχισα να σκέφτομαι μήπως είμαι ομοφυλόφιλος. Να σημειώσω εδώ ότι οι σχέσεις μου με τις γυναίκες γίνονται κανονικά, μικρής διάρκειας βέβαια γιατί εγώ δεν ήθελα κάτι μόνιμο αλλά και έλξη είχα προς αυτές και ερωτικά ανταποκρινόμουν. Τον τελευταίο καιρό έχω φτάσει στο σημείο να βλέπω συνέχεια γκέι πορνό και να φαντασιώνομαι ότι κάνω έρωτα με άνδρα σε ενεργητικό και παθητικό ρόλο. Στις κοινωνικές συναναστροφές βλέπω με άλλο μάτι τους άνδρες ποιο ερωτικά, οι γυναίκες συνεχίζουν να με ελκύουν αρκετά, αλλά δεν μπορώ να χωνέψω ότι θα κάνω σχέση με άνδρα ή ότι είμαι 100% ομοφυλόφιλος. Αυτή η κατάσταση με αγχώνει πάρα πολύ μου δημιουργεί προβλήματα στην καθημερινότητα μου και εν τέλη δεν ξέρω ακριβώς τι είμαι και τι θέλω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Paylos View Post
    Καλησπέρα σε όλους-ες και χρόνια πολλά για τις μέρες που έρχονται. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα πολύ προσωπικό μου ζήτημα για την σεξουαλική μου ταυτότητα, όχι να βρω λύση αλλά για να ξαλαφρώσω.
    Μεγάλωσα σε ένα χωριό της περιφέρειας. Τα παιδικά μου χρόνια δεν μπορώ να πω ότι ήταν καλά γιατί μεγάλωσα με έναν αυταρχικό και απών πατέρα που το μόνο που θυμάμαι ήταν να τρώω ξύλο και να μου λέει πάντα σε ότι ζητούσα όχι. Οι ανάγκες μου, όπως και κάθε ανθρώπου, για αποδοχή, αγάπη, φροντίδα δεν καλύφθηκαν στο ελάχιστο. Η μάνα μου άβουλη και ανύπαρκτη. Ομοφυλοφιλικές εμπειρίες ή φαντασιώσεις στα παιδικά και στα εφηβικά μου χρόνια δεν είχα, το αντίθετο μάλιστα ερωτευόμουν και με έλκυαν κορίτσια εκτός, στο δημοτικό εάν θυμάμαι καλά, με έναν φίλο μου ακουμπούσαμε τα πέοι μας για να... μεγαλώσουν. Στον στρατό το ίδιο, δεν είχα κάποια εμπειρία με το ίδιο φύλο ή να έλκομαι από αυτό. Η πρώτη μου ομοφυλοφιλική εμπειρία ήρθε σε ηλικία περίπου 19-20 χρονών όταν είχα πάει σε έναν οίκο ανοχής με έναν φίλο μου για να κάνω σεξ με κοπέλα και εκεί που περίμενα στο δωμάτιο την κοπέλα μπήκε κάποιος ο οποίος δούλευε εκεί, για να με ρωτήσει εάν θέλω κάτι, μου πρότεινε να το κάνουμε και εγώ δέχτηκα. Εγώ σε ενεργητικό ρόλο, δεν ξέρω εάν έχει σημασία. Η δεύτερη μου φορά ηταν σε αυτήν περίπου την ηλικία όταν δούλευα σε μια πιτσαρία διανομέας, πήγα μια παραγγελία σε κάποιον, μου πρότεινε να καθίσω λίγο, εκεί πάνω στην συζήτηση μου πρότεινε χρήματα και το κάναμε. Μετά τα χρόνια πέρασαν, παντρεύτηκα έκανα ένα παιδάκι και η ζωή συνεχιζόταν χωρίς καμία ομοφυλοφιλική εμπειρία ή φαντασίωση. Μετά από 15 χρόνια περίπου γάμου από διάφορα προβλήματα που είχαμε, χωρίσαμε με την γυναίκα μου. Από την στιγμή που έμεινα μόνος μου, όταν στρεσαριζόμουν και ανχωνόμουν πάρα πολύ, για άσχετους λόγους, μου έρχονταν συνέχεια στο μυαλό σκέψεις ομοφυλοφιλικού περιεχομένου, κάτι σαν εκτόνωση και αυτό σιγά-σιγά με προβλημάτιζε. Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα έκανα έρωτα με άνδρα ( ενώ ποιο παλιά το είχα κάνει). Μετά από καιρό, οι σκέψεις αυτές συνεχίζονταν ποιο έντονες, αποφάσισα να πάω να συνευρεθώ με τρανσέξουαλ όπως και έγινε. Σε ενεργητικό και παθητικό ρόλο αυτήν την φορά. Πολύ άγχος και μετά τύψεις, αλλά κατά βάθος μου άρεσε. Παράλληλα, επειδή δεν ένιωθα καλά ψυχολογικά ένιωθα ένα κενό, αποφάσισα να επισκεφτώ μία ψυχολόγο. Οι συνευρέσεις μου με τρανσέξουαλ γίνονταν περίπου μια φορά τον μήνα. Επίσης ένα βράδυ που ήμουν σπίτι μπήκα σε ένα σάιτ γνωριμιών γκέι, γνώρισα ένα παιδί μιλήσαμε και κανονίσαμε να έρθει σπίτι μου όπως και έγινε. Το κάναμε, εγώ σε ενεργητικό ρόλο. Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ και ιδικά όταν προσπάθησε να με φιλήσει δεν μου άρεσε καθόλου. Ψάξε-ψάξε με την ψυχολόγο σιγά-σιγά άρχισα να σκέφτομαι μήπως είμαι ομοφυλόφιλος. Να σημειώσω εδώ ότι οι σχέσεις μου με τις γυναίκες γίνονται κανονικά, μικρής διάρκειας βέβαια γιατί εγώ δεν ήθελα κάτι μόνιμο αλλά και έλξη είχα προς αυτές και ερωτικά ανταποκρινόμουν. Τον τελευταίο καιρό έχω φτάσει στο σημείο να βλέπω συνέχεια γκέι πορνό και να φαντασιώνομαι ότι κάνω έρωτα με άνδρα σε ενεργητικό και παθητικό ρόλο. Στις κοινωνικές συναναστροφές βλέπω με άλλο μάτι τους άνδρες ποιο ερωτικά, οι γυναίκες συνεχίζουν να με ελκύουν αρκετά, αλλά δεν μπορώ να χωνέψω ότι θα κάνω σχέση με άνδρα ή ότι είμαι 100% ομοφυλόφιλος. Αυτή η κατάσταση με αγχώνει πάρα πολύ μου δημιουργεί προβλήματα στην καθημερινότητα μου και εν τέλη δεν ξέρω ακριβώς τι είμαι και τι θέλω.
    νομιζω οτι εκφραζεις αρκετα ξεκαθαρα το τι θελεις, αρα το ξερεις.
    το τι εισαι, βαλτο στην ακρη, και ψαξε αυτα που θελει στην ζωη σου, προφυλασσοντας την κοινωνικη σου ζωη, αλλα χωρις τοσες ενοχες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    δεν εχω να προσθεσω τιποτα, μια χαρα τα ειπε η απο πανω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Συμφωνώ άκου το "μεσα σου " τα θέλω σου χωρίς να βάζεις ταμπέλες και άστο να σε πάει .
    Η ψυχολόγος δεν σε βοηθάει καθόλου ? Δεν στο έχει πει αυτό ?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η φραση μηπως δεν αντιπροσωπευει καπιον που ειναι ομοφυλοφιλος εφοσον παντρευτικες εισαι καπου στη μεση

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Paylos View Post
    Επίσης ένα βράδυ που ήμουν σπίτι μπήκα σε ένα σάιτ γνωριμιών γκέι, γνώρισα ένα παιδί μιλήσαμε και κανονίσαμε να έρθει σπίτι μου όπως και έγινε. Το κάναμε, εγώ σε ενεργητικό ρόλο. Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ και ιδικά όταν προσπάθησε να με φιλήσει δεν μου άρεσε καθόλου.

    οι γυναίκες συνεχίζουν να με ελκύουν αρκετά, αλλά δεν μπορώ να χωνέψω ότι θα κάνω σχέση με άνδρα ή ότι είμαι 100% ομοφυλόφιλος.
    Τα στοιχεία που παραθέτεις δείχνουν ότι δεν μπορείς να έχεις ολοκληρωμένη σχέση με έναν άντρα, με τον τρόπο που μπορείς να έχεις με μια γυναίκα. Δηλαδή τρυφερά συναισθήματα, ρομαντικές στιγμές, όμορφα λόγια, αγκαλιές, κράτημα χεριού, φιλιά στα χείλη, όλα τέλος πάντων τα στοιχεία που συνθέτουν το ιδιαίτερο κλίμα μιας πλήρους ερωτικής σχέσης. Δείχνουν επίσης ότι κάτω από προϋποθέσεις, μπορείς να απολαύσεις το σεξ με έναν άντρα. Αν έτσι είναι και το καταλαβαίνεις, τότε το σε ποια κατηγορία ανήκεις μικρό ενδιαφέρον έχει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    καλησπερα.να πω και εγω τι γνωμη μου αν και μπορει να κανω λαθος ρο λεω με καθε επιφυλαξη.εγω διαβαζωντας το θεμα μου εχω την εντυπωση πως δεν εισαι γκει...συμδωνα με αυτα που λες εμενα μου φενετε οτι φταιει που σε παραμελυσαν οι γονεις σου και μαλλον δεν ειχες το προτυπο του πατερα.μεσα σε ολο
    αυτο παιζει τεραστιο ρολο και το ξυλο που ειπες οτι ετρωγες το ξυλο δεν μπορουμε να ξερουμε τι επιπτωσεις μπορει να εχει η να φερει...λεω μηπως επειδει δεν πηρες αγαπη απο τον πατερα
    γιαυτο υποσεινυδητα σου βγενη που και που να πηγενεις με ανδρες προσπαθησεις να γεμισεις αυτο το κενο.
    μδεν ξερω μπορει να λεω και βλακιες αλλα αυτη την εντυπωση εχω...μια ερωτηση αν θελεις φυσικα απαντας...
    μηπως σου αρεσουν η σου αρεζαν μεγαλητερες γυναικες??

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    .........μια ερωτηση αν θελεις φυσικα απαντας...
    μηπως σου αρεσουν η σου αρεζαν μεγαλητερες γυναικες??
    Καλησπέρα, όχι μου αρέσουν οι νορμάλ ηλικίες για την ηλικία μου.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    ......
    Η ψυχολόγος δεν σε βοηθάει καθόλου ? Δεν στο έχει πει αυτό ?
    Η ψυχολόγος μου ακολουθεί το ανθρωποκεντρικό μοντέλο. Η ουσία είναι, με την βοήθεια της, να το καταλάβω μόνος μου εγώ, να μου το πει η ψυχολόγος δεν ωφελεί κάτι.

  10. #10
    παυλος εισαι ομοφιλοφιλος δηλαδή?
    Στο σχολειο που λεγεται ζωη
    Το πιο σημαντικο μαθημα
    Ειναι παντα το τελευταιο

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by εμμανουηλ View Post
    παυλος εισαι ομοφιλοφιλος δηλαδή?
    Όταν διάβασα την ερώτηση σου η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα. Δεν νιώθω ομοφυλόφιλος, αλλά αυτές οι φαντασιώσεις που έχω με προβληματίζουν, είμαι σε αναζήτηση......

  12. #12
    το ιδιο με σενα και εγω ....σε αναζητηση
    Στο σχολειο που λεγεται ζωη
    Το πιο σημαντικο μαθημα
    Ειναι παντα το τελευταιο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Εγω απο την πολλη αναζητηση θα γινω sherlock

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Εγω απο την πολλη αναζητηση θα γινω sherlock

    Εστάλη από [device_name] στο E-Psychology.gr Mobile App
    Αυτοπραγματονόμαστε αγαπητή μου!

  15. #15
    μηπως να συναντηθούμε οι δυο μας? να τα βρουμε μεταξυ μας να ησυχάσουμε :P
    Στο σχολειο που λεγεται ζωη
    Το πιο σημαντικο μαθημα
    Ειναι παντα το τελευταιο

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω την σεξουαλικη μου ταυτοτητα!
    By grigoriskal in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 171
    Last Post: 18-05-2015, 20:49
  2. Σεξουαλικη ταυτοτητα αποριες
    By somebody in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 10-06-2012, 13:25
  3. Διαταραγμένη σεξουαλική ταυτότητα!
    By Eva1995 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-04-2012, 01:41
  4. Έχω πρόβλημα με την σεξουαλική μου ταυτότητα
    By dimitris_19 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 32
    Last Post: 30-09-2011, 12:20
  5. Σεξουαλική ταυτότητα/Έρωτας ...
    By lyd9 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 08-07-2011, 15:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •