Δεν θέλω άλλο τη ζωή μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    Δεν θέλω άλλο τη ζωή μου...

    Καλησπέρα. Τους τελευταίους 4 μήνες ζω τις χειρότερες στιγμές της ζωής μου. Πριν 4 μήνες έχασα τον πατέρα μου. Το στήριγμα μου, την δύναμη μου. Δεν πρόλαβα να τον κλάψω κ ξεκίνησε μια ψυχοφθόρα διαδικασία με την γυναίκα του η οποία διεκδικεί ότι της έρθει στο κεφάλι ( ο πατέρας μου άφησε διαθήκη απλά Δυστυχώς χωρίς υπογραφή κ δεν της αφήνει τίποτα) δεν μπορώ να μείνω στο σπίτι μου, είμαι από εδώ κ από εκεί Ενώ είχα μια πολύ όμορφη σχέση κινδυνεύει να διαλυθεί γιατί μένουμε μαζί τους τελευταίους 5 μήνες λόγο του μπαμπά ( με φιλοξενεί Δεν συγκατοικούμε) κ γενικά δεν πηγαίνει τίποτα καλά. Από την καινούρια χρονιά μπαίνω σε μια διαδικασία με δικαστήρια κτλ. Δεν αντέχω άλλο. Κουράστηκα. Δεν βρίσκω νόημα σε τίποτα. Σας ευχαριστώ που με ακούσατε...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Μην τα παρατάς σε καμία περίπτωση ...Η σχέση σου δεν σε στηρίζει ?Είμαι κρίμα να την χαλάσεις δεν νομίζεις ? Δεν είναι σημαντικό αυτό το κομμάτι στη ζωή σου ? Φαντάζομαι πως ναι .Αλλά μοιάζεις να μην αισθάνεσαι καλά που μένετε μαζί .. Στο πατρικό δεν μπορείς να μείνεις γιατί φαντάζομαι δεν έχει ξεκαθαρίσει με τα διαδικαστικά .Αυτή νομίζω από τη στιγμή που ήταν παντρεμένοι έχει κάποια δικαιώματα .Το σπίτι αν το έχει γραμμένο ας πούμε σε σένα δεν μπορεί να το πάρει .

    Η διαθήκη του δεν μπορεί να μην μετράει καθόλου κι ας μην είναι επίσημη πχ με σφραγίδες δικηγόρων η συμβολαιογράφων .

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    10
    Geia sou Mina,ta silipitiria mou katalavainw oti kamia fora simvenei kati tragiko sthn zwh mas pou tha euxomastan na htan efilaths kai na elpizoume oti tha ksipnisoume kai meta ola pernoun thn katifora san ena paixnidi domino alla prepei na kratitheis dunath kai na sinexiseis thn zwh sou.KAtalavainw oti tha einai diskolo na ksanavreis to xamogelo sou kai den exw prosdokies na to kaneis toso grigora alla prpei na katalavoume oti eimaste adunamoi sthn moira kai prepei na eisai perifanh kai dunath na antimetopiseis oti sou vgei ston dromo sou.Prepei na eisai dunath kai na kseperaseis tis diskolies ths zwhs.PAre dunamh apo ton patera sou kanton giauton na sinexiseis thn zwh sou kai na eisai eutixismeni.Oi anthrwpoi pethenoun mono otan tous ksexname..o pateras sou tha einai panta mazi sou sthn kardia sou kai sto mialo sou..sinexise thn zwh sou na eisai dunath kai mono perifano tha ton kaneis..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ο σκοπος της ζωης δεν ειναι να ψαχνεις το νοημα της αλλα να τα παιρνεις ολα χαλαρα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    Αυτό που θα πω μπορεί να φανεί παράξενο αλλά είναι η αλήθεια. Ο πατέρας μου μπορεί να παντρεύτηκε για 3η φορά αλλά δεν έμεναν μαζί. Εκείνος έμενε μαζί μου στο σπίτι μας (το οποίο το αγόρασε η γιαγιά μου για μένα όταν γεννήθηκα απλά Δυστυχώς δεν το έγραψε σε στο όνομα μου) κ εκείνη στο σπίτι της μάνας της κ Ο πατέρας μου πήγαινε εκεί κάποιες μέρες την εβδομάδα. Εκείνη έχει αυτοκίνητο κ εγώ Όχι κ θέλει να μου πάρει το αυτοκίνητο. Τον πρώτο 1,5 έλεγε κ φώναζε πως δεν θέλει τίποτα κ όλα είναι δικά μου (όπως ήθελε ο πατέρας μου) κ όταν τελικά δεν κατάφερε να πάρει την σύνταξη ( γιαυτό τον παντρεύτηκε,ήξερε πως ήταν πολυασθενής) ζητάει ακόμα κ τα έπιπλα που μεγάλωσα επάνω τους Ενώ το τονίζω δεν έχει μείνει ποτέ μέσα. Όσο για τον σύντροφό μου ναι με στηρίζει κ εννοείται πως δεν θέλω με τίποτα να χωρίσουμε απλά υπάρχει πολύ ένταση αυτόν τον καιρό. Κ με στεναχωρεί τραγικά. Ο πατέρας μου άφησε μόνο ακίνητη περιουσία κ αυτή ζητάει 40000 ευρώ. Απειλεί θεούς κ ορμόνες. Ζω μια κόλαση. Έχω κ τη σχολή που πρέπει να τελειώσω. Τις προάλλες κατέληξα στο νοσοκομείο νόμιζα πως πέθαινα. Δεν αντέχω άλλο......

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    41
    Καλημέρα και χρόνια πολλα, πρώτα να,σου πω , να ηρεμησεις, o πανικός δεν είναι καλός, σύμβουλος, θα σου πω τι θα έκανα εγώ νομικός, δεν είμαι, θα κοίταζα τι με συμφέρει, αντικειμενικές αξίες κτλ, άλλα να ρωτήσεις και δικηγόρο, έχω ένα καλό ψιλό , που Μία,γενική,εικόνα έστω τηλεφωνικά, μπορεί ν;,στη δώσει, σ
    Αφιλοκερδος, άλλα μην αρρωστησεις.Ψύχραιμα όλα λύνονται

Similar Threads

  1. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ
    By ΕΛΕΝΗΚ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 05-12-2013, 14:15
  2. Θέλω να ακούσω κάτι άλλο
    By Katia29 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-08-2013, 18:36
  3. Δε θελω να ζω αλλο!!!
    By Daisy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 16-08-2013, 20:23
  4. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ
    By μαρι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 26-06-2012, 16:08
  5. Replies: 15
    Last Post: 24-02-2012, 06:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •