Εύρεση τροχαίου δυστυχήματος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287

    Εύρεση τροχαίου δυστυχήματος

    Καλησπέρα στα παιδιά του φόρουμ.
    Γνωρίζει κανείς το πως μπορεί να βρει κάποιος τα σοβαρά τροχαία δυστυχήματα που έγιναν στην χώρα μας τα τελευταία 10-15 χρόνια? Η για να γίνω πιο συγκεκριμένος.
    Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να θυμάται να έχει συμβεί τροχαίο δυστύχημα στις 6/12/2007 στην εγνατία οδό,στο πάρκιν της χαλάστρας στο ρεύμα προς Βέροια? Σε αυτό το τροχαίο μια νταλίκα έπεσε πάνω στα παρκαρισμένα αυτοκίνητα και σκοτώθηκαν καμμιά 20αρια άτομα και επιβίωσε μόνο μια γυναίκα η οποία έχασε τον άντρα και το νεογέννητο παιδί της.Θα μου πείτε γιατί ρωτάς?
    Γιατί έχω μπλέξει με αυτή την γυναίκα 44 χρονών σήμερα και δεν ξέρω τι από όλα αυτά που λέει είναι αλήθεια και τι ψέματα.Αφετηρία πάντως και προορισμός όλων αυτών είναι εκείνο το τροχαίο που όσο και αν ψάχνω δεν μπορώ να βρω καμμιά πληροφορία.Ουτε για το αν υπήρχε όντως ο άνθρωπος που λέει ότι ήταν ο σύζυγος της και που έχασε σε εκείνο το τροχαίο.Ακουω διάφορα "περίεργα" όπως πχ ότι έχει φάκελο στην ασφάλεια επειδή όταν ήταν φοιτήτρια στην Αθήνα την έπιασαν για σύσταση συμμορίας στα εξάρχεια..
    Ξέρω ότι λαμβάνει φαρμακευτική αγωγή για κάποια προβλήματα υγείας.Ενα απο αυτά τα φάρμακα είναι το lamictal των 100mg το οποίο ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι το δίνουν για περιπτώσεις επιληψίας ή διπολικής διαταραχής.
    Το εύκολο θα ήταν να βάλω έναν ιδιωτικό ερευνητή να ψάξει το παρελθόν της αλλά μου ζητάνε κοντά στο 500αρικο για να το κάνουν αυτό και δεν έχω όρεξη να τα πληρώσω.Ισως θα μπορούσα να τηλεφωνήσω στην τροχαία και να μάθω αλλά για ευνόητους λόγους όπως καταλαβαίνετε,δε θα ήθελα να εμπλακώ σε κάτι τέτοιο
    Οπότε ζητάω αν υπάρχει κανείς εδώ που να θυμάται αρχικά αν έγινε τέτοιο τροχαίο και μετά βλέπουμε.Εγώ πάντως είμαι 39 χρονών μένω στην Βόρεια Ελλάδα όλα μου τα χρόνια και ενώ θυμάμαι άλλα σοβαρά τροχαία πχ στα τέμπη ή στο μαλιακό,δεν θυμάμαι να υπήρξε αυτό.
    Ευχαριστώ για την όποια απάντησή σας,να είστε καλά

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    εγω θυμαμαι πολυ πιο προσφατο τροχαιο στην εγνατια.
    οχι, την ημερομηνια που λες.
    αυτο εδω
    http://www.protothema.gr/greece/arti...-autokiniton-/

    δεν καταλαβαινω τι προβλημα εχεις να απευθυνθεις στην αστυνομικη διευθυνση που ανηκει η περιοχη και να ζητησεις αντιγραφο απο το περιστατικο.
    ποιοι ειναι οι ευνοητοι λογοι δηλαδη?
    βασικα πρεπει να δεις , ακομα κι αν εχει γινει το περιστατικο, αν η γυναικα που σχετιζεσαι ειναι αυτη που λεει και δεν ταυτιστηκε απλα με καποιο θυμα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Ναι αυτό το θυμάμαι και εγώ.Ντρέπομαι να πάρω και να ρωτήσω.Αν δεν ντρεπόμουν,θα είχα πάρει ήδη.Απο εκει και πέρα έχω δει την ταυτότητα της οπότε είναι αλήθεια τα προσωπικά της στοιχεία,άλλωστε είχε κατάστημα εδώ στην πόλη μου πριν το κλείσει και πάει θεσσαλονίκη να μείνει.Επίσης ξέρω ποιος είναι ο 2ος σύζυγος της ντόπιος Δ.Υ. στην νομαρχία της πόλης μου και με τον οποίο είναι στην διαδικασία διαζυγίου και ξέρω ότι με έχει παρακολουθήσει για να δει αν είμαι εγώ ο νέος της σύντροφος ή γενικά αν έχει άλλον. Εγώ δεν είμαι το νέο της αμόρε αλλά γνωρίζω ποιος είναι. Είναι ένας 53χρονος,15 χρόνια εξωτερικός συνεργάτης μου ο οποίος είναι κατάσταση "ψεκάστε-σκουπίστε-τελειώσατε" εντελώς ζαμαν φου και ο οποίος πριν κάνει το επάγγελμα που κάνει τώρα, είχε ένα απο τα μεγαλύτερα κωλόμπαρα σε επαρχιακή πόλη κοινώς ήταν νταβατζής!!!
    Και θα μου πεις που εμπλέκεσαι εσύ σε όλα αυτά.Ο εν λόγω συνεργάτης πήγε στο κατάστημα της 44χρονης και της πούλησε το "προϊόν" που πουλάει η επιχείρηση που εργάζομαι.Κάπως έτσι την γνώρισα.Ο 53χρονος είπε για εμένα τα καλύτερα λόγια για το πόσο καλός είμαι στην δουλειά μου (που δεν είναι ψέμα),το πόσο "καλό" παιδί είμαι και εκείνη ήθελε να μου κάνει παρέα.Αυτός ο συνεργάτης μετακινείται μεταξύ της συμπρωτεύουσας και της επαρχιακής πόλης που έμενε παλιά.Αυτοί οι 2 λοιπόν προχώρησαν σε ερωτική σχέση μεταξύ τους και ήταν κάτι που προσωπικά δε με αφορά.
    Στην αρχή ήταν όλα καλά.Μια μέρα εγώ περνούσα απο το μαγαζί εδώ στην πόλη μου και εκείνη με φώναξε να πάω μέσα.Εγώ πήγα και μου πρότεινε αν θέλω να πάμε για ένα καφέ. Εγώ στην αρχή σκέφτηκα να αρνηθώ αλλά μετά είπα ναι.Και πήγαμε τότε άρχισε το "δράμα" μου.Εκεινη στην αρχή ήταν χαρούμενη και μετά άρχισε να κλαίει και να με ρωτάει πράγματα για τον 53χρονο συνεργάτη μου.Γιατι λέει εκείνη τον γνωρίζει ένα μήνα και εγώ 15 χρόνια οπότε θα ξέρω περισσότερα για τον χαρακτήρα του,πως αντιμετωπίζει τις γυναίκες κτλ.Δεν ήθελα αρχικά να πω αλλά όταν άρχισε να κλαίει και να με παρακαλάει να της πω,συγκινήθηκα και είπα όλα όσα ήξερα για εκείνον ως καλός ηλίθιος που είμαι.
    Ο συγκεκριμένος λοιπόν το παίζει ο μαμιάς της γειτονιάς και όχι μόνο..Και οκ ως εδώ,θα μου πεις μετά τι παίχτηκε..
    Ε μετά μου ζήτησε να την βοηθήσω να την κάνω να την αγαπήσει πραγματικά ο συγκεκριμένος τύπος με τον οποίο έλεγε ότι έχουν καρμική σχέση επειδή έτσι της είπε ο καφετζής στον οποίο επίσης πήγε για να μάθει τι θα παιχτεί στην συγκεκριμένη σχέση.
    Ετσι λοιπόν εγώ ως καλός ηλίθιος και σκατοφιλότιμος που είμαι,συμφώνησα να παίξουμε διάφορα "χουνέρια" στον 53χρονο προκειμένου να την αγαπήσει πραγματικά.Δεν χρειάζεται να πω ακριβώς τι συμφώνησα να κάνω,αλλά κάποια από αυτά περιελάμβαναν ψεύτικες εγχειρήσεις,ψεύτικη σχέση δική μου με κάποια κοπέλα φίλη της και θέατρο μπροστά του μπας και καλά ζηλέψει και πει α έχω και εγώ μια γυναίκα που με αγαπάει,όπως αγαπάει η Ε τον kozchr και να πάει να της πει να είναι μαζί. Fuck logic ε? Το αποτέλεσμα από όλα αυτά? Μηδέν καθώς ο άλλος συνεχίζει να την έχει μόνο για πήδημα και όχι για κάτι σοβαρό όπως εκείνη ελπίζει.
    Και που εμπλέκομαι εγώ? Κουράστηκα απο αυτές τις βλακείες που έκανα,νιώθω τύψεις απέναντι στον συνεργάτη μου στον οποίο έχω πει πολλά ψέματα για όλο αυτό και με ρωτάει συνέχεια πχ για την σχέση μου και πως κατάφερα και έβγαλα τόσο σούπερ "γκομενάκι" (καθώς η κοπέλα είναι 25 χρονών και μοντέλο και μορφωμένη) και να της πω άμα έχει καμμιά φίλη να του γνωρίσει-->θυμίζω 53 χρονών αυτός και ψάχνει 25χρονες.Εγώ εν τω μεταξύ την κοπέλα αυτή μια φορά και μοναδική την είδα στη ζωή μου τότε που κάναμε το "κόλπο" στον 53χρονο και ποτέ ξανά αφού έτσι και αλλιώς έχει δεσμό. Ετσι είπα στον 53χρονο ότι χωρίσαμε και άρχισε να με ρωτάει για ποιο λόγο.Οπότε όπως καταλαβαίνεις αναγκάστηκα να πω και άλλα ψέματα...
    Μετά από όλα αυτά είπα στην 44χρονη ότι δεν θέλω να την ξαναδώ γιατί μου δημιούργησε πρόβλημα και άρχισε να μου κάνει ψυχολογικό πόλεμο του τύπου "θα πεθάνω αν με αφήσεις κτλ". Εγώ την άφησα και της είπα μάλιστα ότι αν συνεχίζει να με ενοχλεί θα πω στον 53χρονο όλη την αλήθεια για όσα κάναμε και εκείνη τότε έβαλε να με απειλήσουν, ότι θα φάω ξύλο και τέτοιες βλακείες...Φυσικά δεν μάσησα. Τώρα έχουμε γύρω στον 1 μήνα να μιλήσουμε αλλά με τρώει η περιέργεια να μάθω τι από όλα αυτά που μου έλεγε για την ζωή της είναι αλήθεια και τι ψέματα.
    Ο συνεργάτης μου συνεχίζει να με πρήζει με όλα αυτά που του έχω πει και είμαι ένα κλικ απο το να του τα πω όλα για να νιώσω καλά και να εξιλεωθώ. Η ψυχολόγος μου,μου είπε να μην ασχοληθώ.Η λογική μου λέει να μην ασχοληθώ αλλά κάτι με τρώει μέσα μου και θέλω να πάω να τα πω όλα και ότι γίνει. Απο την μια ξέρω ότι αν πω,θα μπλέξω.Από την άλλη εκείνη που την βάφτισαν με 3 ονόματα (πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να έχει 3 ονόματα βαπτισμένα!!! διαφορετικά μεταξύ τους),την έχω ήδη κάνει πέρα..Τον συνεργάτη μου όμως δεν μπορώ να τον κάνω πέρα.Και θα συνεχίσει δυστυχώς να με ρωτάει για όλα αυτά που του έχω πει και το τίμημα θα είναι να συνεχίσω να λέω ψέματα..Η λέω την αλήθεια και ότι γίνει..
    Η δική σας γνώμη ποια είναι?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    wtf?! Στειλτο στο mega.
    Σοβαρα τωρα, πού πας και μπλεκεις? Το κανεις κι αλλες φορες αυτο στη ζωη σου? Γενικα το δουλευεις με την ψυχολογο το κομματι σου που "χειραγωγειται" τοσο ας πουμε ευκολα? Και σε τι στοχευεις? Τι κερδιζεις απο αυτο? Γιατι κατι κερδιζεις.

    Αυτη η γυναικα πώς και δεν τα εχει πει εκεινη ολα στο συνεργατη σου? Οτι πηγες για καφε μαζι της και τον ξεμπροστασες και μετα καταστρωσατε σχεδιο κλπ? Και να του πεις ολη την αληθεια, θα παει να τη βρει λογικα και θα του τα πει.
    Προς το παρον κοψε τουλαχιστον καθε επικοινωνια μαζι της. Κοψε και την επιμαχη συζητηση με το συνεργατη. Αν δε λειτουργησει, πεστα ολα και αντιμετωπισε το. Λαθη κανουμε ολοι.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Ουαου! Πώς έμπλεξες έτσι;;!!!

    Η ψυχολόγος σου γιατί σου λέει να μην πεις τίποτα;
    Στην θέση σου θα τρωγόμουν συνεχώς μέχρι να τα ξεράσω όλα. Είναι πολύ άσχημη φάση να μπλέκεις έτσι με τα ψέματα και μιλώ περισσότερο για τον συνεργάτη σου που τον συναντάς κάθε μέρα γιατί για την κοπέλα οκ, εννοείται ότι κόβεις και δεν ξαναμιλάς ποτέ.
    Έχει τύχει να μπλέξω με ψέματα που ξεκίνησε από μια σαχλαμάρα που μετά απλά ντράπηκα να πάρω πίσω κι αναγκαζόμουν συνεχώς να λέω καινούργια ψέματα για να καλύπτω το προηγούμενο... φρίκη! Ήμουν συνεχώς μέσα στο άγχος, νόμιζα οτι ο άλλος θα με πάρει χαμπάρι και θα γίνω ρόμπα, σκεφτόμουν συνεχώς τι πρέπει να πω...μέχρι που τα ξεφούρνισα όλα και ηρέμησα. Το αρχικό ψέμα ήταν εντελώς ηλίθιο αλλά όπως ήταν φυσικό ο άλλος έχασε την εμπιστοσύνη του όμως ακόμα κι έτσι προτίμησα αυτό από το συνεχόμενο άγχος. Τώρα βέβαια εσένα είναι συνεργάτης σου οπότε δεν ξέρω τι θα μπορούσε να προκαλέσει μια τέτοια αποκάλυψη στην σχέση σας και συνεπώς στην δουλειά... πρέπει να τα ζυγίσεις καλά τα πράγματα. Σκέψου όμως το ενδεχόμενο να μάθει τελικά την αλήθεια όχι από σένα.
    Σε κάθε περίπτωση πάντως πρέπει να σταματήσεις να λες καινούργια ψέματα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Ελισάβετ μου το λέει για να μην μπλέξω περαιτέρω.Αλλά ναι και εγώ τρώγομαι συνεχώς μέχρι να τα ξεράσω όλα.Αλλά πριν το κάνω,θέλω να ξέρω για το τροχαίο αν είναι αλήθεια. Καθώς εύλογα θα με ρωτήσετε τι σχέση έχει αυτό με τον καινούριο άντρα στη ζωή της.
    Η 44χρονη λοιπόν πιστεύει ότι στον άντρα αυτόν τον 53χρονο έχει μεταφερθεί κάτα κάποιο τρόπο η ψυχή εκείνου του μωρού που έχασε τότε σε εκείνο το τροχαίο και ότι μέσω της σχέσης με αυτόν,θα αποκτούσε ένα νέο μωρό που θα ήταν ουσιαστικά ως συνέχεια εκείνου που έχασε στο τροχαίο.Ελεγε ότι με το που είδε τον συγκεκριμένο 53χρονο κάτι ένιωσε που την ένωσε με εκείνο το παιδί και εγώ ο βλάκας αντί να σηκωθώ να φύγω,την πίστεψα και θέλησα να την βοηθήσω.
    Για να σταματήσω να λέω καινούρια ψέματα πρέπει να σταματήσει και αυτός να με τσιγκλάει..Το καλό είναι ότι όπως είναι εξωτερικός συνεργάτης και δεν μιλάμε καθημερινά.
    @savatage
    Ναι δεν είναι η πρώτη φορά απλά αυτή τη φορά το τερμάτισα.Και όχι δεν έπαιζε να πήγαινε να του τα πει μόνη της και ισχύει μάλλον αυτό που γράφω στην αρχή περί μετενσάρκωσης της ψυχής εντός του μυαλού της ...Εγιναν και μερικά ακόμη σκηνικά που θα γράψω κάποια στιγμή.. μέχρι και live sex μεταξύ τους εμπρός μου έγινε..επειδή μάλλον νομίζαν ότι εγώ δεν είμαι εκεί και δεν παίρνω χαμπάρι τι γίνεται..
    Σε ότι αφορά εμένα το πρόβλημα είναι βαθύτερο και θα γράψω γιαυτό σε 2-3 ημέρες.Αύριο έχω συνεδρία με την ψυχολόγο μου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Ελισάβετ μου το λέει για να μην μπλέξω περαιτέρω.Αλλά ναι και εγώ τρώγομαι συνεχώς μέχρι να τα ξεράσω όλα.Αλλά πριν το κάνω,θέλω να ξέρω για το τροχαίο αν είναι αλήθεια. Καθώς εύλογα θα με ρωτήσετε τι σχέση έχει αυτό με τον καινούριο άντρα στη ζωή της.
    Η 44χρονη λοιπόν πιστεύει ότι στον άντρα αυτόν τον 53χρονο έχει μεταφερθεί κάτα κάποιο τρόπο η ψυχή εκείνου του μωρού που έχασε τότε σε εκείνο το τροχαίο και ότι μέσω της σχέσης με αυτόν,θα αποκτούσε ένα νέο μωρό που θα ήταν ουσιαστικά ως συνέχεια εκείνου που έχασε στο τροχαίο.Ελεγε ότι με το που είδε τον συγκεκριμένο 53χρονο κάτι ένιωσε που την ένωσε με εκείνο το παιδί και εγώ ο βλάκας αντί να σηκωθώ να φύγω,την πίστεψα και θέλησα να την βοηθήσω.
    Για να σταματήσω να λέω καινούρια ψέματα πρέπει να σταματήσει και αυτός να με τσιγκλάει..Το καλό είναι ότι όπως είναι εξωτερικός συνεργάτης και δεν μιλάμε καθημερινά.
    @savatage
    Ναι δεν είναι η πρώτη φορά απλά αυτή τη φορά το τερμάτισα.Και όχι δεν έπαιζε να πήγαινε να του τα πει μόνη της και ισχύει μάλλον αυτό που γράφω στην αρχή περί μετενσάρκωσης της ψυχής εντός του μυαλού της ...Εγιναν και μερικά ακόμη σκηνικά που θα γράψω κάποια στιγμή.. μέχρι και live sex μεταξύ τους εμπρός μου έγινε..επειδή μάλλον νομίζαν ότι εγώ δεν είμαι εκεί και δεν παίρνω χαμπάρι τι γίνεται..
    Σε ότι αφορά εμένα το πρόβλημα είναι βαθύτερο και θα γράψω γιαυτό σε 2-3 ημέρες.Αύριο έχω συνεδρία με την ψυχολόγο μου.
    για σου κ απο μενα. προσπαθησα να ψαξω. δεν ξερω αν ειναι αυτο...
    https://youtu.be/XMFUzfFW1bk

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    ξαναλεω χιλια συγνωμη αν κανω λαθος

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Ελισάβετ μου το λέει για να μην μπλέξω περαιτέρω.Αλλά ναι και εγώ τρώγομαι συνεχώς μέχρι να τα ξεράσω όλα.Αλλά πριν το κάνω,θέλω να ξέρω για το τροχαίο αν είναι αλήθεια. Καθώς εύλογα θα με ρωτήσετε τι σχέση έχει αυτό με τον καινούριο άντρα στη ζωή της.
    Η 44χρονη λοιπόν πιστεύει ότι στον άντρα αυτόν τον 53χρονο έχει μεταφερθεί κάτα κάποιο τρόπο η ψυχή εκείνου του μωρού που έχασε τότε σε εκείνο το τροχαίο και ότι μέσω της σχέσης με αυτόν,θα αποκτούσε ένα νέο μωρό που θα ήταν ουσιαστικά ως συνέχεια εκείνου που έχασε στο τροχαίο.Ελεγε ότι με το που είδε τον συγκεκριμένο 53χρονο κάτι ένιωσε που την ένωσε με εκείνο το παιδί και εγώ ο βλάκας αντί να σηκωθώ να φύγω,την πίστεψα και θέλησα να την βοηθήσω.
    Πιστευες γενικα στη μετενσαρκωση ή αυτη σε επεισε για τη δικη της μονο περιπτωση? Που στη συγκεκριμενη περιπτωση η κυρια θεωρει οτι θα επιλεξει κιολας το σπερμα συγκεκριμενου αντρα για να μετενσαρκωσει το παιδι της, γεννωντας η ιδια αλλο ενα παιδι. Κι ολα αυτα χωρις καν να ξερουμε αν εγινε ποτέ το δυστυχημα που λεει.
    Μηπως αντι να πας στην αστυνομια να ψαξεις στο αρχειο για το δυστυχημα, να ρωτησεις τον πρωην αντρα της αν εγιναν ποτέ ολα αυτα ή αν πασχει απο παραληρητικη διαταραχη? Μηπως εχει κατι σοβαρο η γυναικα και δεν παιρνει την αγωγη της.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Ναι αυτό το θυμάμαι και εγώ.Ντρέπομαι να πάρω και να ρωτήσω.Αν δεν ντρεπόμουν,θα είχα πάρει ήδη.Απο εκει και πέρα έχω δει την ταυτότητα της οπότε είναι αλήθεια τα προσωπικά της στοιχεία,άλλωστε είχε κατάστημα εδώ στην πόλη μου πριν το κλείσει και πάει θεσσαλονίκη να μείνει.Επίσης ξέρω ποιος είναι ο 2ος σύζυγος της ντόπιος Δ.Υ. στην νομαρχία της πόλης μου και με τον οποίο είναι στην διαδικασία διαζυγίου και ξέρω ότι με έχει παρακολουθήσει για να δει αν είμαι εγώ ο νέος της σύντροφος ή γενικά αν έχει άλλον. Εγώ δεν είμαι το νέο της αμόρε αλλά γνωρίζω ποιος είναι. Είναι ένας 53χρονος,15 χρόνια εξωτερικός συνεργάτης μου ο οποίος είναι κατάσταση "ψεκάστε-σκουπίστε-τελειώσατε" εντελώς ζαμαν φου και ο οποίος πριν κάνει το επάγγελμα που κάνει τώρα, είχε ένα απο τα μεγαλύτερα κωλόμπαρα σε επαρχιακή πόλη κοινώς ήταν νταβατζής!!!
    Και θα μου πεις που εμπλέκεσαι εσύ σε όλα αυτά.Ο εν λόγω συνεργάτης πήγε στο κατάστημα της 44χρονης και της πούλησε το "προϊόν" που πουλάει η επιχείρηση που εργάζομαι.Κάπως έτσι την γνώρισα.Ο 53χρονος είπε για εμένα τα καλύτερα λόγια για το πόσο καλός είμαι στην δουλειά μου (που δεν είναι ψέμα),το πόσο "καλό" παιδί είμαι και εκείνη ήθελε να μου κάνει παρέα.Αυτός ο συνεργάτης μετακινείται μεταξύ της συμπρωτεύουσας και της επαρχιακής πόλης που έμενε παλιά.Αυτοί οι 2 λοιπόν προχώρησαν σε ερωτική σχέση μεταξύ τους και ήταν κάτι που προσωπικά δε με αφορά.
    Στην αρχή ήταν όλα καλά.Μια μέρα εγώ περνούσα απο το μαγαζί εδώ στην πόλη μου και εκείνη με φώναξε να πάω μέσα.Εγώ πήγα και μου πρότεινε αν θέλω να πάμε για ένα καφέ. Εγώ στην αρχή σκέφτηκα να αρνηθώ αλλά μετά είπα ναι.Και πήγαμε τότε άρχισε το "δράμα" μου.Εκεινη στην αρχή ήταν χαρούμενη και μετά άρχισε να κλαίει και να με ρωτάει πράγματα για τον 53χρονο συνεργάτη μου.Γιατι λέει εκείνη τον γνωρίζει ένα μήνα και εγώ 15 χρόνια οπότε θα ξέρω περισσότερα για τον χαρακτήρα του,πως αντιμετωπίζει τις γυναίκες κτλ.Δεν ήθελα αρχικά να πω αλλά όταν άρχισε να κλαίει και να με παρακαλάει να της πω,συγκινήθηκα και είπα όλα όσα ήξερα για εκείνον ως καλός ηλίθιος που είμαι.
    Ο συγκεκριμένος λοιπόν το παίζει ο μαμιάς της γειτονιάς και όχι μόνο..Και οκ ως εδώ,θα μου πεις μετά τι παίχτηκε..
    Ε μετά μου ζήτησε να την βοηθήσω να την κάνω να την αγαπήσει πραγματικά ο συγκεκριμένος τύπος με τον οποίο έλεγε ότι έχουν καρμική σχέση επειδή έτσι της είπε ο καφετζής στον οποίο επίσης πήγε για να μάθει τι θα παιχτεί στην συγκεκριμένη σχέση.
    Ετσι λοιπόν εγώ ως καλός ηλίθιος και σκατοφιλότιμος που είμαι,συμφώνησα να παίξουμε διάφορα "χουνέρια" στον 53χρονο προκειμένου να την αγαπήσει πραγματικά.Δεν χρειάζεται να πω ακριβώς τι συμφώνησα να κάνω,αλλά κάποια από αυτά περιελάμβαναν ψεύτικες εγχειρήσεις,ψεύτικη σχέση δική μου με κάποια κοπέλα φίλη της και θέατρο μπροστά του μπας και καλά ζηλέψει και πει α έχω και εγώ μια γυναίκα που με αγαπάει,όπως αγαπάει η Ε τον kozchr και να πάει να της πει να είναι μαζί. Fuck logic ε? Το αποτέλεσμα από όλα αυτά? Μηδέν καθώς ο άλλος συνεχίζει να την έχει μόνο για πήδημα και όχι για κάτι σοβαρό όπως εκείνη ελπίζει.
    Και που εμπλέκομαι εγώ? Κουράστηκα απο αυτές τις βλακείες που έκανα,νιώθω τύψεις απέναντι στον συνεργάτη μου στον οποίο έχω πει πολλά ψέματα για όλο αυτό και με ρωτάει συνέχεια πχ για την σχέση μου και πως κατάφερα και έβγαλα τόσο σούπερ "γκομενάκι" (καθώς η κοπέλα είναι 25 χρονών και μοντέλο και μορφωμένη) και να της πω άμα έχει καμμιά φίλη να του γνωρίσει-->θυμίζω 53 χρονών αυτός και ψάχνει 25χρονες.Εγώ εν τω μεταξύ την κοπέλα αυτή μια φορά και μοναδική την είδα στη ζωή μου τότε που κάναμε το "κόλπο" στον 53χρονο και ποτέ ξανά αφού έτσι και αλλιώς έχει δεσμό. Ετσι είπα στον 53χρονο ότι χωρίσαμε και άρχισε να με ρωτάει για ποιο λόγο.Οπότε όπως καταλαβαίνεις αναγκάστηκα να πω και άλλα ψέματα...
    Μετά από όλα αυτά είπα στην 44χρονη ότι δεν θέλω να την ξαναδώ γιατί μου δημιούργησε πρόβλημα και άρχισε να μου κάνει ψυχολογικό πόλεμο του τύπου "θα πεθάνω αν με αφήσεις κτλ". Εγώ την άφησα και της είπα μάλιστα ότι αν συνεχίζει να με ενοχλεί θα πω στον 53χρονο όλη την αλήθεια για όσα κάναμε και εκείνη τότε έβαλε να με απειλήσουν, ότι θα φάω ξύλο και τέτοιες βλακείες...Φυσικά δεν μάσησα. Τώρα έχουμε γύρω στον 1 μήνα να μιλήσουμε αλλά με τρώει η περιέργεια να μάθω τι από όλα αυτά που μου έλεγε για την ζωή της είναι αλήθεια και τι ψέματα.
    Ο συνεργάτης μου συνεχίζει να με πρήζει με όλα αυτά που του έχω πει και είμαι ένα κλικ απο το να του τα πω όλα για να νιώσω καλά και να εξιλεωθώ. Η ψυχολόγος μου,μου είπε να μην ασχοληθώ.Η λογική μου λέει να μην ασχοληθώ αλλά κάτι με τρώει μέσα μου και θέλω να πάω να τα πω όλα και ότι γίνει. Απο την μια ξέρω ότι αν πω,θα μπλέξω.Από την άλλη εκείνη που την βάφτισαν με 3 ονόματα (πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να έχει 3 ονόματα βαπτισμένα!!! διαφορετικά μεταξύ τους),την έχω ήδη κάνει πέρα..Τον συνεργάτη μου όμως δεν μπορώ να τον κάνω πέρα.Και θα συνεχίσει δυστυχώς να με ρωτάει για όλα αυτά που του έχω πει και το τίμημα θα είναι να συνεχίσω να λέω ψέματα..Η λέω την αλήθεια και ότι γίνει..
    Η δική σας γνώμη ποια είναι?
    τα προσωπικα της στοιχεια μπορει να ειναι αληθινα, αλλωστε πως θα μπορουσε να τα κρυψει ενω ειχε μαγαζι σε μια μικρη πολη, το ερωτημα ειναι αν αυτα τα στοιχεια συμμετειχαν στο δυστυχημα η το εχει επινοησει...

    το σιγουρο ειναι οτι λεει πολλα ψεματα, αρα ανετα μπορει να ειναι και μυθομανης.

    η δικη μου απορια δεν ειναι που εμπλεκεσαι, αλλα τι σε κανει να εμπλεκεσαι σε μια τετοια ΑΡΡΩΣΤΗ ιστορια.
    αυτο που εκανε η τυπισα δεν ειναι μονο κακοηθεια, ειναι ΑΡΡΩΣΤΟ, και να με συγχωρεις, αλλα η εμπλοκη σου δεν εξηγειται με το "φιλοτιμο"....
    πως δεχτηκες να εξαπαταςεναν ανθρωπο με τετοια ψεματα?
    αν εσυ δεχεσαι να λες τετοια ψεματα χωρις λογο, τι σε νοιαζει τι αλλα ψεματα λεει αυτη?
    σορι αλλα ολη η ιστορια μπαζει.
    κατα τη γνωμη μου απομακρυνσου απο ΟΛΑ και δουλεψε με την ψυχ την δικη σου συμμετοχη που δεν εξηγειται ουτε με τον χειρισμο της αλλης της απελπισμενης, ουτε με το δικο σου 'σκατοφιλοτιμο' (μα, ελεος που βρηκες θετικο χαρακτηρισμο γι αυτο το πραγμα που δεχτηκες να κανεις !!!!)

    για τον φιλο, προτεινω ουτε να του εξηγησεις, ουτε να πεις περισσοτερα ψεματα. πες του συνοπτικα και σταθερα οτι δεν θελεις να ξανασυζητησετε ποτε ξανα το θεμα γιατι σε ενοχλει πολυ και θελεις να ξεχασεις.
    εκτος αν σε τρωει ο κωλος σου να χωνεσαι σε μπερδεματα..

    υ.γ.και μια υπενθυμιση: κανεις δεν αγαπα επειδη του κανουν "χουνερια", εξ ου και η απελπισια της φιλης σου που νομιζει οτι το να σε αγαπησουν θελει ψεματα και παρακαλια κι εχει σαλταρει και ξεφτιλιστει (ξερω κι αλλες τετοιες). απλα δεν την γουσταρει για παραπανω..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    για σου κ απο μενα. προσπαθησα να ψαξω. δεν ξερω αν ειναι αυτο...
    https://youtu.be/XMFUzfFW1bk

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App
    Σε ευχαριστώ πολύ για τον κόπο που μπήκες να ψάξεις.Αλλά όχι δεν είναι αυτό το τροχαίο.Να είσαι καλά

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Aγαπητή Remedy πιστεύω ότι κάποια απο τα ερωτήματα σου σχετικά με το που πάω και μπλέκω κτλ και περί "φιλότιμου" θα εξηγηθούν αν ξαναδιαβάσεις αυτό εδώ το θέμα https://www.e-psychology.gr/forum/th...8E%CF%83%CF%89
    Εγώ το έχω γράψει πριν περίπου 3 χρόνια όπως εξηγώ και στο νέο ποστ που συμπλήρωσα προχθές.Σε ευχαριστώ και για την συμμετοχή σου σε εκείνο το θέμα και τις συμβουλές που μου έδωσες τότε.
    Οσο έλλειψη διεκδικητικότητας έχω στον εργασιακό τομέα αλλά τόσο έχω και στα προσωπικά μου.Οσο αφήνα τους άλλους να μου φορτώνουν την δική τους δουλειά και εγώ να μην λέω τίποτε και μάλιστα με χαμόγελο να εξυπηρετώ,το ίδιο κάνω και στα προσωπικά μου. Μέχρι που όλα αυτά συν τα δικά μου θέματα τα κρατώ όλα μέσα μου και κάποτε επειδή άνθρωπος είμαι και εγώ,ξεσπάω.Και τότε γίνεται "πόλεμος" γιατί οι άλλοι έχουν ως δεδομένο ότι ο kozchr πάντα θα είναι έτσι.
    Στη δουλειά λοιπόν προκειμένου να μπορέσω να έχω ανθρώπινα ωράρια και τα ρεπό μου κανονικά (θυμίζω ότι για σχεδόν 15 χρόνια δεν είχα πάρει ούτε ένα ρεπό) έγινε κανονικός πόλεμος.Τέθηκαν ζητήματα τύπου "η εγώ ή αυτός" και τελικά η δ/ντρια αναγκάστηκε να απολύσει ένα άτομο και να αλλάξει ένα κομμάτι του "προϊόντος" που πουλάει η επιχείρηση γιατί δεν έβγαινε αλλιώς η φάση.
    Μερικά ακόμη facts για εμένα απο τότε που υπάρχω σε αυτόν τον κόσμο
    1.Δεν έχω πάει ποτέ μου σε κάποιον άνθρωπο να ζητήσω την φιλία του.Πάντα περίμενα απο τους άλλους να έρθουν σε εμένα.Το ίδιο ισχύει και για τα ερωτικά μου.Το θετικό είναι ότι έχουν έρθει άνθρωποι στη ζωή μου ακόμη και έτσι αλλά στην πορεία διαπίστωνα ότι δεν ταιριάζω μαζί τους και τους έκανα πέρα.Με άλλους που θεωρούσα ότι ταιριάζω και ήθελα να είμαι μαζί τους είτε φοβήθηκα να διεκδικήσω την παρέα τους (πχ μου έλεγαν πάρε τηλ όποτε θες kozchr να βγούμε και εγώ δεν πήρα ποτέ) είτε όταν προσπάθησα έβλεπα ότι με αποφεύγουν και δεν ασχολήθηκα άλλο.
    2.Δεν έχω στείλει ποτέ μου βιογραφικό για δουλειά. Γενικά δεν έχω μάθει να είμαι διεκδικητικός στη ζωή μου και το θυμήθηκα αυτό ότι πρέπει να το παλέψω στα 36 μου χρόνια.Και αυτό συνέβη λόγω κάποιου εξωγενούς παράγοντα.
    Υ.Γ. Σε ότι αφορά την εξαπάτηση που λες πάλι σχετικό είναι γιατί και ο 53χρονος κερδισμένος έβγαινε από όλο αυτό και ουσιαστικά επιδίωκε να μαθαίνει απο εμένα τι κάνει η 44χρονη.Και έχω περιστατικά να αναφέρω που φαίνεται αυτό που λέω.Ουσιαστικά βρέθηκα στην μέση και των 2.
    Υ.Γ2. Ακόμη και η διαγραφή μου απο αυτό το φόρουμ τότε,έχει να κάνει με παρόμοιο περιστατικό με αυτό (δηλαδή βοήθεια προς άλλο άτομο μέχρι που κάποια στιγμή κουράστηκα ο ίδιος ψυχικά να ασχολούμαι και με την διαφορά ότι εκείνο ήταν καθαρά διαδικτυακό)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Μηπως αντι να πας στην αστυνομια να ψαξεις στο αρχειο για το δυστυχημα, να ρωτησεις τον πρωην αντρα της αν εγιναν ποτέ ολα αυτα ή αν πασχει απο παραληρητικη διαταραχη? Μηπως εχει κατι σοβαρο η γυναικα και δεν παιρνει την αγωγη της.
    Savatage δεν γίνεται να πάω να ρωτήσω τον πρώην άντρα της,τον 2ο δηλαδή αφού αν πιστέψουμε ότι έλεγε αλήθεια για τον πρώτο που έχασε στο τροχαίο γιατί το διαζύγιο τους από ότι γνωρίζω δεν βγήκε ακόμη γιατί εκείνος δεν θέλει να βγει και δεν υπογράφει.Και εκρεμμεί μεταξύ τους ένα δικαστήριο για κακοποίηση και βιασμό απο εκείνον προς εκείνη.Αυτό είναι βέβαιο ότι υφίσταται ως αληθές γεγονός γιατί η καταγραφή και η νοσηλεία της 44χρονης έγινε στο τοπικό νοσοκομείο της πόλης μου και έχει καταγραφεί ως περιστατικό και είχα τρόπο να μάθω ότι όντως συνέβη.Το περιστατικό αυτό συνέβη περίπου δεκέμβρη 2016 δηλαδή 2.5-3 μήνες πριν την γνωρίσουμε ο 53χρονος και εγώ.
    Επίσης έγραψα πιο πάνω ότι ο πρώην άντρας της έβαλε να με παρακολουθήσουν για να δουν αν είμαι ο νέος γκόμενος της γυναίκας του.Αυτή όσο ήταν στην πόλη μου και πριν φύγει για την συμπρωτεύουσα έμενε στο σπίτι του άντρα της κατά του οποίου είχαν βγει περιοριστικά μέτρα και έτσι δεν μπορούσε να την πλησιάσει και έμενε στο σπίτι της μάνας του.Αυτός τώρα παίρνει φάρμακα και κινδυνεύει να χάσει την δουλειά του καθώς έγινε μήνυση για την κακοποίηση.Δε ξέρω βασικά εδώ τι ακριβώς παίζει με τους ΔΥ σε ανάλογες περιπτώσεις.
    Το χρονικό συνολικά όλων αυτών που έχω γράψει συνέβη απο Μάρτιο 2017 εώς τέλη Οκτώβρη.
    Ενα μεσημέρι λοιπόν καθόμουν με την 44χρονη σε αυτό το σπίτι και συζητούσαμε.Χτυπάει το κουδούνι,ανοίγει την πόρτα η 44χρονη και εμφανίζεται η μάνα του πρώην άντρα της και άρχισε να την βρίζει,ότι κατάστρεψε το παιδί της,ότι εκείνη φταίει που την έδειρε ο γιος της και έμπλεξε με τους τρελογιατρους και κινδυνεύει να χάσει και την δουλειά της και της ρίχνει ένα χαστούκι.Πήγα να αντιδράσω και μου λέει η 44χρονη "kozchr σε παρακαλώ ηρέμησε,δεν είναι σωστό να μπλέξεις σε όλο αυτό" και έρχεται η μάνα του με πιάνει απο την μπλούζα και μου φωνάζει "εσυ είσαι ο νέος της γκόμενος?" εγώ της λέω "όχι δεν είμαι",με κοιτάει καλύτερα,ηρεμεί και μου λέει "ναι εσύ μου φαίνεσαι μικρό παιδί..!!" και η αλήθεια είναι ίοτι μικροδείχνω και συνεχίζει "ο γιος μου καλά έκανε και την έδειρε αφού έχει άλλο γκόμενο και τώρα της κάνει την χάρη να την θέλει πίσω και αυτή η ***** δεν θέλει να γυρίσει" και φεύγει..
    Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει περίπτωση να πάω να ρωτήσω οτιδήποτε στον πρώην άντρα της..
    Επίσης εκτός από εμένα που έπεσε στην "παγίδα" της για όλα αυτά υπήρξαν και άλλα άτομα που την πάτησαν.Μέχρι τα μέσα Ιούλη η 44χρονη έμενε εδώ στην πόλη μου όπως ήδη ανέφερα στο σπίτι του πρώην της.Μετά έφυγε για θεσσαλονίκη και εκεί άρχισε το ίδιο τροπάριο.πχ πήγε σε μια καφετέρια μόνη της και άρχισε να κλαίει.Την βλέπει τότε μια 53χρονη γυναίκα νοσοκόμος στο επάγγελμα,την λυπήθηκε και εκείνη άρχισε να της λέει το δράμα της..Και επειδή μίλησα τηλεφωνικά μια μέρα με αυτή την γυναίκα,πάλι για το ίδιο τροχαίο κτλ έλεγε..Κάπου πιο πάνω έγραψα για μια ψεύτικη εγχείρηση.Η εμπνεύστρια αυτής της εγχείρησης ήταν αυτή η 53χρονη..Το προφίλ της οποίας (έχει σημασία να το αναφέρω αυτό) ήταν 53,ανύπαντρη και μόνη,επειδή για πολλά χρόνια είχε σχέση παρόμοια με αυτή του 53χρονου με την 44χρονη και είπε στην 44χρονη ότι είναι ευκαιρία να πάρει "εκδίκηση" και ότι με αυτό που θα κάνει ο 53χρονος θα έρθει στην αγκαλιά της...Και έδειχνε και την φώτο του 53χρονου παντού όπου μπορούσε...
    Το άλλο περιστατικό που ανέφερα με την 25χρονη κοπέλα που έκανε την κοπέλα μου για να ζηλέψει και καλά ο 53χρονος,έγινε η γνωριμία σε ένα εστιατόριο..Πάλι το ίδιο..Νέα γυναίκα μόνη κλαίει..Πλησιάζει το κοριτσάκι που ήταν μαζί με μια φίλη της και ρωτάει τι παίζει.Αυτή αρχίζει το δράμα της (τα γνωστά και πάλι μέσα το τροχαίο) και τότε εκείνη σκέφτηκε να κάνει αυτό το κόλπο. Αλλά έπρεπε να τον πλησιάσουμε κάπως και εκεί μπλέχθηκα πάλι εγώ...Προσωπικά απο την αρχή είπα ότι δεν πρόκειται να βγει τίποτε και απο αυτό και εκείνες οι 2 (η 44χρονη και η 25χρονη) ότι κάτι θα βγει.Πάμε λοιπόν εκεί (θεσσαλονίκη) παίζουμε το θεατράκι μας και η 25χρονη καταλαβαίνει ότι ο 53χρονος είναι ανίατη περίπτωση σε ότι αφορά το συγκεκριμένο θέμα. Ετσι με το που φεύγουμε απο το μαγαζί που είχαμε συναντηθεί,γυρνάει και μου λέει "kozchr είχες δίκιο.Δεν περίμενα να είναι τόσο μεγάλος μαλάκας.Εγώ δεν θέλω και δεν μπορώ να πάω να τα πω όλα αυτά που συνέβησαν εδώ στην 44χρονη.Και δε θέλω να την ξαναδώ μπροστά γιατί πρόκειται για πολύ άρρωστο άτομο".Ετυι αυτή εξαφανίστηκε και πήγα μόνος μου να πω στην 44χρονη τι συνέβη.Στο δρόμο προς το σπίτι της,είχα ήδη αποφασίσει ότι θα ξεκόψω από όλο αυτό. Πάω λοιπόν εκεί και όταν της λέω τι έγινε στην αρχή λέει "είναι μαλάκας.θα τον χωρίσω.TΕΛΟΣ." Εγώ δεν έχω μιλήσει ακόμη γιατί ήξερα ότι σε ένα 5λεπτο το πολύ,θα προσπαθήσει να βρει μια δικαιολογία.. Σε 2-3 λεπτά λοιπόν λέει "οχι,οχι αποκλειεται να τα έκανε όλα αυτά.φέρθηκε έτσι επειδή εχει πάθει εγκεφαλικό και δεν το γνωρίζει.Θα είμαι εκεί και θα προσπαθήσω να τον βοηθήσω να το ξεπεράσει."
    Οπότε και εγώ γυρνάω και της λέω "ναι έχει πάθει εγκεφαλική μαλάκυνση από τότε που γεννήθηκε.και για να μην πάθω και εγώ εγκεφαλικό,φεύγω" και σηκώθηκα και έφυγα..
    Α και βρέθηκε και ένας άντρας 50αρης που την πλησίασε με το ίδιο σκηνικό-κλάμα κτλ και με δικαίωσε για κάτι που της είχε την προηγούμενη ημέρα ότι ισχύει για τον 53χρονο και εκείνη βρισκόταν σε άρνηση να το δεχθεί..Με αυτόν υπήρξε και ένα σεξάκι υπό μορφή εκδίκησης και καλά προς τον άλλο και μετά κλαιγόταν ότι τον απάτησε τον 53χρονο..Αν υπάρχει ενδιαφέρον να μάθεις και αυτό το σκηνικό που συνέβη,να το γράψω..
    Με το που έφυγα,την άλλη ημέρα με τσάκισε στα τηλέφωνα.Την επόμενη εβδομάδα την ημέρα που είχα συνεδρία με την ψυχολόγο μου και το ήξερε,με πήρε τηλ και με παρακάλεσε να πάω λίγο απο το σπίτι της..
    Η ειρωνεία σε όλο αυτό? Το καλοκαίρι στην θεσσαλονίκη μου ζήτησε να πάμε (εγώ οδηγώ και έχω αμάξι, εκείνη όχι) σε έναν καφετζή να της πει το "μέλλον".. Μπήκα στον πειρασμό λοιπόν να μου πει πράγματα και για εμένα.. Εμεινα μκλς όταν πέτυχε κάποια πράγματα για εμένα με κορυφαίο ότι τέλη οκτώβρη-αρχές νοέμβρη θα γνωρίσω μια νέα γυναίκα απο Α ή Ε ή Κ και μου περιέγραψε την 25χρονη που κάναμε το κολπάκι!! Και όντως το όνομα της αρχίζει απο ένα απο αυτα τα 3 γράμματα. Σου ακούγεται κουφό? εμένα πάντως ναι..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Αύριο είναι 6 δεκεμβρίου του Αγίου Νικολάου και ουσιαστικά 10 χρόνια μετά από εκείνο το τροχαίο που δεν έμαθα ποτέ αν συνέβη πραγματικά. Εκείνη έλεγε ότι την έσωσε ο άγιος Νικόλαος και μάλιστα ήταν αυτός που την ένωσε με τον 53χρονο καθώς από ότι έμαθα κάποια στιγμή απο εκείνη, ο 53χρονος όταν ήταν μικρός έπαθε και αυτός τροχαίο αλλά την ημέρα του Αγίου Γεωργίου και επιβίωσε (ω τι τυχαίο !!!) μόνο εκείνος... Και τους ένωσαν οι 2 άγιοι...Αυτόν εγώ ποτέ δεν τον ρώτησα για το τροχαίο εκείνο και ούτε πρόκειται αφού ο ίδιος ποτέ δεν μου το ανέφερε.. Αλλά δεν αποκλείω να της το είπε έτσι απλά, για να εντυπωσιάσει..
    Τέσπα... Εμένα με τρώει έντονα μέσα μου η επιθυμία να της στείλω αύριο κανένα συλληπητήριο μήνυμα ή ότι άλλο.. Αν και ξέρω ότι αυτό θα είναι το μεγαλύτερο λάθος να το κάνω αλλά με τρώει γμτ μου και θέλω να το κάνω..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Εκλογικευσε το. ΓΙΑΤΙ θελεις να δειξεις οτι εισαι καλος? Γιατι σε τρωει να της δειξεις οτι τη σκεφτεσαι? Τι ανταλλαγμα περιμενεις? Αποδοχη, παρεα, επιβεβαιωση? Και εστω οτι οντως αυτες τις αναγκες θελεις να καλυψεις, ειναι αυτη ο καταλληλος αποδεκτης?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Βοήθεια στην εύρεση ειδικού
    By stpl in forum Διαταραχή Ελλειματικής Προσοχής, Υπερκινητικότητα
    Replies: 11
    Last Post: 28-09-2017, 16:34
  2. Ευρεση ψυχαναλυτή
    By diana_ in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 4
    Last Post: 09-09-2017, 17:40
  3. Εύρεση Ψυχιάτρου στην Πάτρα
    By trisevgeni in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 15-10-2014, 14:00
  4. Βοήθεια για εύρεση ψυχιάτρου
    By Beta in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 08-10-2013, 02:05
  5. Εύρεση ψυχολόγου
    By kalinna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 17-11-2010, 12:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •