Δακτύλιος και δυσκολίες. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 54
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    Originally posted by bionic
    όχι να μας λείπει η "ιατρική" βοήθεια του Σκρέκα ..
    Μακριά από τον Σκρέκα!!!!! δεν ξέρω αν είναι ή δεν είναι καλός στην επιστήμη του ...... η οποία αγνοώ τελικά ποιά είναι....... αλλά σίγουρα δεν είναι καλός άνθρωπος ως προς την αντιμετώπισή του σε ανθρώπους που υποτίθεται τον πληρώνουν κιόλας για να τους βοηθήσει!!!!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    θα ήθελα να ρωτήσω αν σας ζήτησαν να κάνετε κάποιες συγκεκριμένες εξετάσεις πριν την επέμβαση. Εγώ που ρώτησα τον γιατρό που είδα για πρώτη ενημέρωση, νομίζω πως μου είπε πως δεν χρειάζεται, και θα γίνουν εκείνη την ημέρα πριν την επέμβαση. Είναι έτσι? και πως θα ξέρουν αν το δικό μου στομάχι σηκώνει μια τέτοιου είδους επέμβαση? και αν τυχόν έχω οισοφαγική παλινδρόμηση αυτό δεν δημιουργεί πρόβλημα στο δακτυλίδι?

  3. #33
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    ATHENS
    Posts
    89
    καλημερα

    εμενα πριν κανω την επεμβαση μου κανανε γαστροσκοπιση εκτος απο τις γενικες αιματος και καρδιογραφημα και ακτινογραφια θωρακος. Πιστευω οτι μια γαστροσκοπιση πρεπει να την κανουν για να βλεπουν την κατασταση του στομαχιου αλλα δυστυχως δεν την κανουν ολοι.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    αναλόγως την κατάσταση της υγείας του ασθενή..
    για παράδειγμα έχω τον ίδιο γιατρό με τον gaspe
    όμως λόγω κάποιων ιδιαιτεροτήτων ο gaspe θα κάνει πριν κάποιες εξετάσεις..εγώ πάλι έκανα μόνο
    την ημέρα του χειρουργείου (καρδιογράφημα, γενική αίματος, και ακτινογραφία θώρακος)
    Στην Αμερική/ Αγγλία/ Σουηδία κάνουν ακριβώς το ίδιο δηλαδή την ίδια μέρα όπως κι εγώ,
    με την διαφορά πως εκεί είναι επιβεβλημένο ένα ραντεβού με ψυχίατρο για να διαπιστώσει
    για ποιους λόγους θέλει ο ασθενής να χάσει κιλά και αν θα είναι μετά συνεργάσιμος με το γιατρό.
    Σε περιπτώσεις με ιστορικό στο στομάχι ή στο οισοφάγο (καούρες, έλκος κτλ) και εδώ επιβάλλετε
    η γαστροσκόπηση.

  5. #35
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    ATHENS
    Posts
    89
    εγω παντως δεν ειχα κανενα ιστορικο με το στομαχι μου και μου κανανε γαστροσκοπιση(μακρυα απο εμας) .

    Νομιζω οτι ειναι θεμα γιατρου.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by 2good2btrue
    και αν τυχόν έχω οισοφαγική παλινδρόμηση αυτό δεν δημιουργεί πρόβλημα στο δακτυλίδι?
    στις περισσότερες περιπτώσεις ο δακτύλιος και ο καινούργιος
    τρόπος διατροφής είναι η λύση για την γαστροοισοφαγική
    παλινδρόμηση.
    πριν την εγχείρηση έπινα ένα μπουκάλι Maalox την εβδομάδα!!
    υπήρχαν μέρες που δεν μπορούσα να κοιμηθώ χωρίς Losec!
    αυτά όλα σταμάτησαν από την πρώτη μέρα που ξεκίνησα την δίαιτα με τα υγρά!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by sugar
    Νομιζω οτι ειναι θεμα γιατρου.
    συμφωνώ

  8. #38
    Originally posted by sugar
    εγω παντως δεν ειχα κανενα ιστορικο με το στομαχι μου και μου κανανε γαστροσκοπιση(μακρυα απο εμας) .

    Νομιζω οτι ειναι θεμα γιατρου.
    Δηλαδή έκανες γαστροσκόπιση όταν έκανες εισαγωγή για την εγχείριση ή πριν μπεις στο νοσοκομείο; Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα... γιατί και εγώ από Losec άλλο τίποτα...

  9. #39
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    ATHENS
    Posts
    89
    μπηκα μια μερα πριν και μου κανανε ακτινογραφια θωρακος και γενικες αιματος. και την επομενη μερα που θα εμπαινα στο χειρουργειο το πρωι εγινε η γαστροσκοπιση και το απογευμα στις Εξι με πηρανε μεσα( αχ αχ )

    αυτα

  10. #40
    έχω ακούσει από μερικους ότι είναι επώδυνη από άλλους όχι ποια είναι η γνώμη σου....

  11. #41
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    ATHENS
    Posts
    89
    κοιτα εμενα μου βαλανε λιγο μεθη. εκεινη την στιγμη νοιωθεις καπως περιεργα. εγω ας πουμε ηθελα να βηξω και να κανω εμετο να μου πεταχτουν τα ματια εξω ολα ταυτοχρονα. σου φαινεται οτι ειναι πολυ η ωρα που νοιωθεις ετσι αλλα ειναι λιγα λεπτα. ειχα μεσα και την μανουλα μου και μου κραταγε το χερακι μου και ο πονος ηταν μικροτερος!!! χιχιχιχι.

    Παντως ολα καλα δεν θα νοιωσεις πονο σε καμμια περιπτωση.

    Μεθη δεν κανουν σε ολα τα νοσοκομεια απο οτι εχω μαθει.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Αν κάνεις μέθη,όπως έκανα εγώ,δεν θα καταλάβεις τίποτα!Θα ξυπνήσεις μετά την εξέταση σε μια κατάσταση νιρβάνας - μαστούρας - λες κι έχεις πιει ουϊσκι.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Εγώ στη θέση σου θα κοπάναγα μια μπουκάλα ουίσκι και θα πήγαινα και θα έλεγα, γεια σας ήρθα, τώρα κάντε μου οτι θέλετε μικρά μου γιατρουδάκια!!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Έ όχι και ότι θέλουν,γιατί εμένα μου έκαναν διάφορα που δεν μπορώ να σου πω!Βλέπεις εκτος από το στόμα υπάρχουν κι άλλες διαθέσιμες <<οπές >> για διάφορες εξετάσεις...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    xmmmmm.....

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •