Δακτύλιος και δυσκολίες. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 54 of 54
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    198
    [/quote]
    το θέμα είναι ΤΙ είναι δίαιτα?
    αν δεις τι έφαγα σήμερα θα πεις - Καλά φαγητό είναι αυτό?
    αυτό είναι για...δίαιτα αλλά τι να κάνω αφού δεν πεινάω??
    υπάρχουν μέρες που έχω την πείνα του μυαλού..
    αλλά είναι ελάχιστες μέσα στο μήνα .. συνήθως πριν την
    περίοδο ή σε αγχώδης καταστάσεις.. αν εσύ έχεις περισσότερες από 2-3 μέρες το μήνα αυτά τα φαινόμενα..
    τότε θα χάσεις πιο αργά από μένα.. άρα το ζητούμενο σου
    είναι να μην υποκύπτεις τόσο συχνά στην πείνα του μυαλού..
    ο δακτύλιος για να δουλέψει σωστά χρειάζονται κάποιες προυποθέσεις.. αυτές τις αναφέρω στο θέμα "ο 10λογος¨" του
    δακτύλιου.. είσαι βέβαιη πως τις ακολουθείς και τις 10?

    ο δακτύλιος δεν λειτουργεί εντελώς από μόνος του
    σαν να είναι στον αυτόματο πιλότο χρειάζετε και την δική σου
    συμβολή και προσπάθεια..

    ωστόσο πιστεύω ΑΚΟΜΑ κι έτσι και πάλι θα τα χάσεις τα κιλά σου απλώς πιο αργά από άλλους.. και στην τελική καλύτερα
    γιατί δεν θα χεις χαλάρωση όπως εγώ που το ένα μου στήθος
    συναγωνίζετε το άλλο πιο θα φτάσει πρώτο τους αστραγάλους.. [/quote]

    Bionic, θα με βοηθούσε πολύ να μου πεις τι περίπου τρως την ημέρα, αν δεν σε πειράζει φυσικά. Είμαι σχεδόν τα ίδια κιλά, αν και είσαι αρκετά πιο ψηλη. Εχω την εντύπωση ότι τρώω μάλλον πολύ. Ακολούθησα και την συμβουλή σου με τις σούπες, αλλα νόμιζω ότι τρώω πολύ. Εγω είχα στο μυαλό μου πολύ μικρότερες ποσοστητες... Μήπως πάει κάτι λάθος??

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    χμ αν σου πω τι τρώω τώρα δεν έχει αξία γιατί τώρα έχω πράγματι πολύ περιορισμό!
    είμαι στα 6 cc! εσύ είσαι στα 3 ή στα 4? εγώ στα 4 έτρωγα σαφώς περισσότερο απ' ότι
    τώρα! παράδειγμα στα 4 cc:
    πρωί: καφέ με γάλα και ένα bar δημητριακών
    11πμ: ένα τόστ με 2 φέτες τρικαλινό Light ή ένα φρούτο
    2μμ: οτιδήποτε μέχρι 150 γρ.
    6μμ. ένα σνακ οπωσδηποτε για την απογευματινή.. λιγούρα λολ
    (μπορεί να ήταν μια φέτα ψωμί με τυρί ή γιαούρτι ή φαί από το μεσημέρι)
    10 ή και αργότερα οτιδήποτε μέχρι 150 γρ.
    παράδειγμα στα 6 cc πχ τι έφαγα χτες...
    πρωί καφέ με γάλα
    μεσημέρι ..2 πηρουνιές μακαρόνια και χόρτασα ..(αν είναι δυνατόν..)
    απόγευμα..ένα γιαούρτι
    βράδυ..μισό κομμάτι πίτσα.. παίρνω και μια πολυβιταμίνη την ημέρα

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    αν νομίζεις πως δεν χάνεις και τρως περισσότερο από όσο πρέπει
    τότε ίσως θα πρέπει να το σφίξεις άλλο ένα cc. το κόλπο είναι να τρως
    λίγο αλλά να μην πεινάς.. αν πεινάς πιο νωρίς από τις 2-3 ώρες τότε
    θες σφίξιμο.. επίσης οι σούπες δεν είναι για συνέχεια γιατί γλιστράνε
    αμέσως και πεινάς πιο γρήγορα! καλύτερα να τρως στερεη τροφή!
    και μην πίνεις νερό όταν τρως. προτίμησε σουβλάκια καλαμάκια
    delivery, μπιφτέκια, μπριζόλες, κοτόπουλα, πατάτες ακόμα και τηγανητές
    τα πάντα αλλά πιο στερεά.. αφού τώρα δεν είσαι πια στα αλεσμένα
    και φυσιολογικά πεινάς πιο πολύ έτσι?

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    πόσο περίπου είναι το κόστος κάθε φορά που πάτε για γέμισμα ή άδειασμα του δακτυλίου; και πόσο συχνά μπορει να γίνεται αλλαγή στα cc ? ευχαριστώ!

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    τα γεμίσματα στο γιατρό μου είναι free for life. και νομίζω στους περισσότερους.
    για σφίξιμο πας ένα μήνα μετά την εγχείρηση και μετά εξαρτάται από τον ασθενή..
    πότε θα αρχίσει να πεινά πιο νωρίς από πριν .. δηλαδή αν πεινάς 2 -3 ώρες μετά από
    κάθε γεύμα, κι αν δεν χάνεις κιλά και αφού ακολουθείς τις οδηγίες (δηλαδή δεν πίνεις νερό κατα την διάρκεια
    των γευμάτων) τότε χρειάζετε σφίξιμο.
    πρέπει να χάνεις τουλάχιστον 3-4 κιλά το μήνα μετά το πρώτο μήνα που η απώλεια είναι γύρω στα 10 κιλά.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    Originally posted by bionic
    τα γεμίσματα στο γιατρό μου είναι free for life. και νομίζω στους περισσότερους.
    για σφίξιμο πας ένα μήνα μετά την εγχείρηση και μετά εξαρτάται από τον ασθενή..
    πότε θα αρχίσει να πεινά πιο νωρίς από πριν .. δηλαδή αν πεινάς 2 -3 ώρες μετά από
    κάθε γεύμα, κι αν δεν χάνεις κιλά και αφού ακολουθείς τις οδηγίες (δηλαδή δεν πίνεις νερό κατα την διάρκεια
    των γευμάτων) τότε χρειάζετε σφίξιμο.
    πρέπει να χάνεις τουλάχιστον 3-4 κιλά το μήνα μετά το πρώτο μήνα που η απώλεια είναι γύρω στα 10 κιλά.
    thank you bionic!! αύριο το απόγευμα έχω ραντεβού με τον κ. Σαχπαζίδη!! για να δούμε.......

  7. #52
    Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    36
    Καλή επιτυχία και σε σένα 2good2btrue. Σήμερα Μ. Δευτέρα ο "μάγος ΣΑΧΠ" θα είναι στην Κύπρο (χειρουργεί και εκεί). Αύριο θα είναι στην Αθήνα, αλλά δεν νομίζω να κάνει άλλο χειρουργείο πρίν το Πάσχα. Σε παρακαλώ όταν θα πάς δώστου πολλούς χαιρετισμούς από τον Κρητικό που χειρούργησε το Σάββατο και πες του ότι ακόμα περιμένω τους πόνους και δεν ήθαν ακόμη, πότε θα έρθουν ?. Να του έχεις εμπιστοσύνη ειναι πολύ καλός γατρός.
    Φιλικά
    GASPE

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    Originally posted by gaspe
    Καλή επιτυχία και σε σένα 2good2btrue. Σήμερα Μ. Δευτέρα ο "μάγος ΣΑΧΠ" θα είναι στην Κύπρο (χειρουργεί και εκεί). Αύριο θα είναι στην Αθήνα, αλλά δεν νομίζω να κάνει άλλο χειρουργείο πρίν το Πάσχα. Σε παρακαλώ όταν θα πάς δώστου πολλούς χαιρετισμούς από τον Κρητικό που χειρούργησε το Σάββατο και πες του ότι ακόμα περιμένω τους πόνους και δεν ήθαν ακόμη, πότε θα έρθουν ?. Να του έχεις εμπιστοσύνη ειναι πολύ καλός γατρός.
    Φιλικά
    GASPE
    Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!! Θα του τους δώσω τους χαιρετισμούς σου!!! να είσαι σίγουρος ότι θα αναφέρω την περίπτωση σου καθώς μου έχει κάνει φοβερή εντύπωση η πορεία σου!!! Μα να βγεις απο το νοσοκομείο και να κάνεις αμέσως βόλτες???? μπράβοοοοοο !!!!! Πάντα να είσαι έτσι!!!!!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    Bionic kai Gaspe σήμερα είδα τον Σαχπαζίδη και έδωσα τους χαιρετισμούς σας!! Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση και αν μη τι άλλο φαίνεται η εμπειρία του!! Ελπίζω σύντομα να σας ανακοινώσω την απόφασή μου να προχωρήσω!! Πολλά φιλιά

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •