Καλωσορίζοντας εμάς τους δύο.!! ¨-)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2

    Καλωσορίζοντας εμάς τους δύο.!! ¨-)

    Καλωσορίζοντας εμάς τους δύο.!! ¨-)

    Γειά σας,

    Τυχαία βρέθηκα στο σάιτ σας, και είπα (μια και το διάβασα σχεδόν όλο (τα πάντα τα κάνω σε βαθμό ¨΄ολο¨)), να προσθέσω και εγώ το δικό μου ¨ειδικό βάρος¨στην παρέα σας. Δεν είμαι υπέρ ούτε υποψήφιος κάποιας επέμβασης, παρ όλα αυτά καλό είναι να συζητώ που και που με ομοιοπαθείς.

    Είμαι 40+ στην ηλικία, μανιώδης καπνιστής, επάγγελμα καρέκλας, μετακίνησης μοτοσυκλέττας, και αγνώστου βάρους μια και η ζυγαριά που έχω ζυγίζει μόνο μέχρι 150 κιλά, και τελευταία μου δείχνει error. Έχω μια απίστευτα καλή ζωή αλλά και υγεία, σε βαθμό που υποψιάζομαι πως ο θεός θα μου τραβήξει καμια μέρα καμιά ξαφνική σφαλιάρα για την αχαριστία μου .

    Στο παρελθόν δοκίμασα πολλές δίαιτες (με μόναδικό σκοπό το καλό ντύσιμο), καμία δεν έπιασε παρα μόνο αυτή όταν ερωτεύτηκα την leader twv W.W που πήγαινα. Τότε, μέσα σε 9 μήνες απο 130 κιλά έφτασα το στόχο τα 78 (ύψος 1,80), αλλά μόλις παντρεύτηκε .... τα ξαναπήρα.!!

    Το πρόβλημά μου (πλέον) είναι το ενδυματολογικό όπως πάντα , μια και μου αρέσουν οι ¨μάρκες¨. Έτσι ψωνίζω απο το www.cabelas.com η απο άλλα τέτοια σάιτς.

    Ίσως αναρωτηθέιτε αν ανησυχώ για την εξωτερική εμφάνιση η και την υγεία. Για την εξωτερική μου εμφάνιση δεν δίνω δεκάρα τσακιστή που λένε, μια και θεωρώ πως είμαι αυτός που είμαι, όπως θα μπορούσα κάλλιστα να είμαι νέγρος, η εσκιμώος, η κοντός, η κοκκαλιάρης. Παλιά ανησυχούσα, ναι, όμως η θεραπεία σ ένα ψυχολόγο μου έμαθε να Αγαπάω (με Α κεφαλαίο) εμένα γι αυτό που έτυχε (εε έσπρωξα και εγω βέβαια την τύχη) να είμαι.

    Η γυναίκα μου είναι εξαιρετικά λεπτή και κομψευόμενη. Εξαιρετική μαγείρισα και γλυκατζού, υπεύθυνη κατα 50% της κατάστασής μου. (μέρα παρα μέρα φτιάχνει γλυκα). Δοκίμασα την μέθοδο της ¨εξωτερικής¨φιλενάδας. Μπάς και φάω καμιά αππόριψη και συγκινηθώ. Έκανα σχέση με εξαιρετικά λεπτή (ανορεκτική θα έλεγα) κυρία. Έλεγα που θα πάει... όταν φτάσει το θέμα στο σέξ, θα ντραπώ, θα δυσκολευτώ και ίσως αποφασίσω να διχοτομηθώ. Αμ δέ...... γελάστηκα

    Με τάιζε η μία καλά, έλα αρκουδάκι μου να δείς τι σου εφτιαξα η άλλη. Φαύλος κύκλος, και όσο για το σέξ, ας είναι καλά το κάμα σούτρα με τις στάσεις του που ξεπερνά και εμπόδια ελέφαντα.
    (Αλήθεια.... δεν είδα πουθενα να συζητάτε περί δυσκολιών η μή στο σέξ. Υπάρχει κάποιο ταμπού η μήπως είστε ακροβάτες.?)

    Έτσι λοιπόν περνά η ζωή μέχρι που διάβασα το σάιτ σας. Αποφάσισα να γράψω, έχοντας δύο πιθανούς στόχους. Είτε να πειστώ και εγώ να αποβάλλω τον συνεταίρο μου (2ο μου εαυτό), η να πειστείτε και εσείς ότι η ζωή έχει την δικιά της χάρη σε κάθε έκφανση η εκδοχή. Θα δείξει.

    Θυμάμαι η ψυχολόγος μου έλεγε πώς ο ανθρώπινος εγκέφαλος είναι τόσο πολυσύνθετος, που το μόνο που χρειάζεται είναι μια λεπτή μαεστρία να βρείς τον κατάλληλο διακόπτη που θα κάνει κλίκ σε κάθε απόφαση που θέλουμε να πάρουμε. Είναι πάρα πολύ απλό να γίνει αυτό που θέλουμε (π.χ κόψιμο τροφής και άσκηση) όσο το να την πέσουμε στα ναρκωτικά. Όλα είναι θέμα απόφασης. Το ερώτημα είναι που, και πόσο βαθειά μέσα μας είναι κρυμμένη αυτή η απόφαση. Ψάξαμε καθόλου.?

    Επίσης είμαι της Πυθαγόρειας άποψης πώς η σχέση εισόδου-εξόδου δεν είναι μονοσήμαντη, αλλά αμφισήμαντη. Αυτό σημαίνει πως αν ξοδεύουμε περισότερο ααπ όσο εισπράτουμε (έστω και κατα μία θερμίδα) , μοιραία κάποια στιγμή θα χάσουμε βάρος.

    Δεν είναι κρίμα να ξοδεύονται 5-10.000 ευρώ επειδή και καλά δεν μπορούμε να επιβληθούμε σε μας.? Μήπως πρέπει να αυτοσφαλιαριστούμε.??? Σκέψεις κάνω.

    Επίσης επειδή θεωρώ πως φαγητό και το σέξ είναι δύο ηδονές μου φαντάζει αδιανόητο έως γελοίο (προσοχή δεν κατηγορώ ούτε μιλώ άσχημα για κανέναν) να τρώω 15 cc όσο δηλαδή μία μπανάνα για να χορταίνω (έως να κάνω έμμετους). Είναι σαν στην πράξη του σέξ να βλέπεις ¨μόνο¨. Πάλι σκέψεις κάνω.
    Καλώς η κακώς ο σωματότυπός μας δεν είναι αυτός των μοντέλλων, και πρέπει κάποια στιγμή να το δεχτούμε (κάποιος με αντιρήσεις βέβαια θα μου έλεγε γιατί δεν απαντάται αυτός ο σωματότυπος στις χώρες του 3ου κόσμου, παρά μόνο στις αναπτυγμένες). Αυτό είναι άλλη συζήτηση.

    Κάτι άλλο που παρατήρησα, είναι πως κανείς δεν αναφέρθηκε σε επεμβάσεις στην περιφέρεια παρα μόνο στην πρωτέυουσα. Μόνον εκεί κάνουν.? Τι γίνεται σε Θεσσαλονίκη, Κρήτη, Πελοπόνησσο.?

    Αυτά τα λίγα , έτσι για γνωριμία, και κλείνω λέγοντας πως αφού τρώμε πολύ, ας κάνουμε όλα τα πράγματα στην ζωή μας πολύ.

    Την καλημέρα μου σε όλες και σε όλους,
    απο την συννεφιασμένη και υγρή Θεσσαλονίκη

    j.c.peirce

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by Peirce
    Καλωσορίζοντας εμάς τους δύο.!! ¨-)
    Καλως ήρθες στο σάιτ Πιρς.
    ομολογώ πως το ποστ είναι από τα καλύτερα που χω διαβάσει
    γιατί έχω πεθάνει στα γέλια
    κατα αρχήν το σάιτ αφορά όλες τις διαταραχές πρόσληψης τροφής αφορά επίσης οτιδήποτε σχετίζετε με την παχυσαρκία!
    ΔΕΝ είναι αποκλειστικά για όσους εντιμετωπίζουν την παχυσαρκία με εγχείρηση.

    Υπάρχουν μέλη που αντιμετωπίζουν το πρόβλημα με γνωσιακή συμπεριφοριστική
    θεραπεία ή με ψυχανάλυση ή με δίαιτα αδυνατίσματος ή στα βοδι-Line ή με διαιτολόγο ή με γυμναστική ή ή ή...
    συμφωνούμε όμως όλοι στο εξής:
    στο ότι η παχυσαρκία μας είναι πρόβλημα

    Ίσως αναρωτηθέιτε αν ανησυχώ για την εξωτερική εμφάνιση η και την υγεία. Για την εξωτερική μου εμφάνιση δεν δίνω δεκάρα τσακιστή

    που λένε, μια και θεωρώ πως είμαι αυτός που είμαι, όπως θα μπορούσα κάλλιστα να είμαι νέγρος, η εσκιμώος, η κοντός, η

    κοκκαλιάρης. Παλιά ανησυχούσα, ναι, όμως η θεραπεία σ ένα ψυχολόγο μου έμαθε να Αγαπάω (με Α κεφαλαίο) εμένα γι αυτό που

    έτυχε (εε έσπρωξα και εγω βέβαια την τύχη) να είμαι.
    Νομίζω πως δίνεις σημασία στην εξωτερική σου εμφάνιση καθώς όπως είπες σ αρέσει (όπως σε όλο τον κόσμο)
    δεν είναι κακό αυτό, φυσιολογικό είναι
    να ψωνίζεις ωραία ρούχα. Σε ποιον αρέσει άλλωστε να φοράει αυτά τα xxxl ρούχα?

    Η γυναίκα μου είναι εξαιρετικά λεπτή και κομψευόμενη. Εξαιρετική μαγείρισα και γλυκατζού, υπεύθυνη κατα 50% της κατάστασής μου.

    (μέρα παρα μέρα φτιάχνει γλυκα).
    όπα λάθος.. η γνώμη μου είναι πως κανείς δεν μας φταίει αν εμείς έχουμε πρόβλημα με το φαγητό.

    Δοκίμασα την μέθοδο της ¨εξωτερικής¨φιλενάδας. Μπάς και φάω καμιά αππόριψη και συγκινηθώ. Έκανα σχέση με εξαιρετικά λεπτή

    (ανορεκτική θα έλεγα) κυρία. Έλεγα που θα πάει... όταν φτάσει το θέμα στο σέξ, θα ντραπώ, θα δυσκολευτώ και ίσως αποφασίσω να

    διχοτομηθώ. Αμ δέ...... γελάστηκα
    σωρέος!

    Με τάιζε η μία καλά, έλα αρκουδάκι μου να δείς τι σου εφτιαξα η άλλη.
    σωρέος!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by Peirce
    Φαύλος κύκλος, και όσο για το σέξ, ας είναι καλά το κάμα σούτρα με τις στάσεις του που ξεπερνά και εμπόδια ελέφαντα.
    (Αλήθεια.... δεν είδα πουθενα να συζητάτε περί δυσκολιών η μή στο σέξ. Υπάρχει κάποιο ταμπού η μήπως είστε ακροβάτες.?)
    δεν έτυχε, άλλωστε δεν γνωριζόμαστε όλοι εδώ μέσα πολύ καιρό. με το καλημέρα σας τσουπ και το κάμα σούτρα!

    Έτσι λοιπόν περνά η ζωή μέχρι που διάβασα το σάιτ σας. Αποφάσισα να γράψω, έχοντας δύο πιθανούς στόχους. Είτε να πειστώ και

    εγώ να αποβάλλω τον συνεταίρο μου (2ο μου εαυτό), η να πειστείτε και εσείς ότι η ζωή έχει την δικιά της χάρη σε κάθε έκφανση η

    εκδοχή. Θα δείξει.
    Εγώ δεν θέλω να πείσω κανέναν για το ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να χάσει κανείς τα κιλά του.
    απλώς καταθέτω την δική μου εμπειρία ώντας περήφανος κάτοχος ενός σιλικονούχου δακτυλίου!
    συμφωνώ 100% πως η ζωή έχει την δικιά της χάρη! συμφωνώ 100% πως η ζωή είναι ωραία!
    κι επειδή την θέλω τη ζωούλα μου και θέλω να την χαρώ στο full της..
    επειδή μου αρέσουν κι εμένα τα ωραία ρούχα αποφάσισα να καταπολεμήσω την παχυσαρκία με κάθε τρόπο.
    γιατί Αγαπώ τον ευατό μου αλλά μισώ την παχυσαρκία.
    Δεν θέλω να δίνω άλλες δικαιολογίες και αναβολές σε κάτι
    που με εμποδίζει να είμαι αυτό που θέλω να είμαι.

    Θυμάμαι η ψυχολόγος μου έλεγε πώς ο ανθρώπινος εγκέφαλος είναι τόσο πολυσύνθετος, που το μόνο που χρειάζεται είναι μια λεπτή

    μαεστρία να βρείς τον κατάλληλο διακόπτη που θα κάνει κλίκ σε κάθε απόφαση που θέλουμε να πάρουμε.
    επειδή έψαχνα χρόνια για το ρημάδι το διακόπτη, και σε ψυχολόγο πήγαινα μπας και μου το βρει, τελικά τον έβαλα μόνη μου το

    διακόπτη στο στομάχι και ησύχασα!

    Είναι πάρα πολύ απλό να γίνει αυτό που θέλουμε (π.χ κόψιμο τροφής και άσκηση) όσο το να την πέσουμε στα ναρκωτικά. Όλα είναι

    θέμα απόφασης. Το ερώτημα είναι που, και πόσο βαθειά μέσα μας είναι κρυμμένη αυτή η απόφαση. Ψάξαμε καθόλου.?
    επειδή πέρασαν τα χρόνια και είμαι 30+ και πρέπει να κάνω και κανα παιδάκι δεν είχα εγώ προσωπικά την πολυτέλεια
    να το φιλοσοφήσω παραπάνω.. μέχρι να φτάσω τον 3ο όροφο της ψυχολόγου είχα ήδη 130 σφίξεις το λεπτό, ήμουν στα πρόθυρα να

    πάθω λουμπάγκο από την μέση, ροχάλιζα στον ύπνο μου, είχα άπνοια στον ύπνο, και δείκτη μάζας σώματος 41.2 που με κατάτασε στο

    βαθμό της ΝΟΣΟΓΟΝΟΥ παχυσαρκίας...
    δηλαδή πολύ κοντά στο να χάσω αυτό που έγραψα πιο πάνω..
    την ωραία και φιλοσοφημένη ζωούλα μου.

    Επίσης είμαι της Πυθαγόρειας άποψης πώς η σχέση εισόδου-εξόδου δεν είναι μονοσήμαντη, αλλά αμφισήμαντη. Αυτό σημαίνει πως αν

    ξοδεύουμε περισότερο ααπ όσο εισπράτουμε (έστω και κατα μία θερμίδα) , μοιραία κάποια στιγμή θα χάσουμε βάρος.
    ωστόσο η Πυθαγόρεια θεώρηση δεν βρήκε ανταπόκριση
    ούτε σε σένα, ούτε σε μένα και να μαστε και οι δυό εδώ
    να μιλάμε σε αυτό το φόρουμ και όχι στο παρεούλα.κομ
    που ίσως θα θέλαμε.

    Δεν είναι κρίμα να ξοδεύονται 5-10.000 ευρώ επειδή και καλά δεν μπορούμε να επιβληθούμε σε μας.? Μήπως πρέπει να

    αυτοσφαλιαριστούμε.??? Σκέψεις κάνω.
    κρίμα κι άδικο είναι. αλλά όπως είπαμε "Αγαπώ τον ευατό μου" δεν αξίζει λοιπόν να του προσφέρω το καλύτερο?

    Επίσης επειδή θεωρώ πως φαγητό και το σέξ είναι δύο ηδονές μου φαντάζει αδιανόητο έως γελοίο (προσοχή δεν κατηγορώ ούτε μιλώ

    άσχημα για κανέναν) να τρώω 15 cc όσο δηλαδή μία μπανάνα για να χορταίνω (έως να κάνω έμμετους). Είναι σαν στην πράξη του σέξ να

    βλέπεις ¨μόνο¨. Πάλι σκέψεις κάνω.
    προσωπικές επιλογές είναι κι αυτές. άλλον τον ενδιαφέρει η ποσότητα,
    άλλον η ποιότητα. όλα έχουν το τίμημα τους.
    όπως όμως θα διάβασες σε παλιότερα ποστ, κανείς δεν έχει
    στερηθεί το φαγητό με αυτό τον τρόπο που παρομοιάζεις!
    δηλαδή σαν sex από το τηλέφωνο
    θα το παρομοιάζα σαν sex αλλά με την γυναίκα σου/άντρα σου μόνο.

    Καλώς η κακώς ο σωματότυπός μας δεν είναι αυτός των μοντέλλων, και πρέπει κάποια στιγμή να το δεχτούμε
    δεν έχουμε σωματότυπο μοντέλλων, αλλά δεν είναι αυτό
    το ζητούμενο.
    H υγεία και ένας ΔΜΣ στα φυσιολογικά όρια και μια καρδιά που δεν θα ναι έτοιμη να καταρεύσει μετά από 5 λεπτά περπάτημα
    είναι ο στόχος.

    Κάτι άλλο που παρατήρησα, είναι πως κανείς δεν αναφέρθηκε σε επεμβάσεις στην περιφέρεια παρα μόνο στην πρωτέυουσα. Μόνον

    εκεί κάνουν.? Τι γίνεται σε Θεσσαλονίκη, Κρήτη, Πελοπόνησσο.?
    η Αθήνα έχει απαγορέψει στην συμπρωτεύουσα να κάνουν τέτοιες
    επεμβάσεις για να κατεβαίνουν οι Θεσσαλονικείς και να τα σκάνε στου Αθηναίους
    (that was a joke!) και Θεσσαλονικείς έχουμε..και Ρόδιους και Κρήτες .
    και αυτή τη στιγμή που μιλάμε η φίλη flirim από τη Θεσσαλονίκη
    είναι στο χειρουργείο και εύχομαι ολόψυχα όλα να πηγαίνουν καλά.

    Αυτά τα λίγα , έτσι για γνωριμία, και κλείνω λέγοντας πως αφού τρώμε πολύ, ας κάνουμε όλα τα πράγματα στην ζωή μας πολύ.
    Σωστά τα λές! για αυτό κι εγώ πήγα και δέθηκα πολύ!
    Καλή σου μέρα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Καλωσορίζοντας εμάς τους δύο.!! ¨-)



    Καλωσορίζοντας εμάς τους δύο.!! ¨-)

    Γειά σας,

    ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

    Τυχαία βρέθηκα στο σάιτ σας, και είπα (μια και το διάβασα σχεδόν όλο (τα πάντα τα κάνω σε βαθμό ¨΄ολο¨)), να προσθέσω και εγώ το δικό μου ¨ειδικό βάρος¨στην παρέα σας. Δεν είμαι υπέρ ούτε υποψήφιος κάποιας επέμβασης, παρ όλα αυτά καλό είναι να συζητώ που και που με ομοιοπαθείς.


    Είμαι 40+ στην ηλικία, μανιώδης καπνιστής, επάγγελμα καρέκλας, μετακίνησης μοτοσυκλέττας, και αγνώστου βάρους μια και η ζυγαριά που έχω ζυγίζει μόνο μέχρι 150 κιλά, και τελευταία μου δείχνει error. Έχω μια απίστευτα καλή ζωή αλλά και υγεία, σε βαθμό που υποψιάζομαι πως ο θεός θα μου τραβήξει καμια μέρα καμιά ξαφνική σφαλιάρα για την αχαριστία μου .

    ΜΟΝΟ ΣΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΦΑΛΙΑΡΑ..


    Στο παρελθόν δοκίμασα πολλές δίαιτες (με μόναδικό σκοπό το καλό ντύσιμο), καμία δεν έπιασε παρα μόνο αυτή όταν ερωτεύτηκα την leader twv W.W που πήγαινα. Τότε, μέσα σε 9 μήνες απο 130 κιλά έφτασα το στόχο τα 78 (ύψος 1,80), αλλά μόλις παντρεύτηκε .... τα ξαναπήρα.!!

    3 ΦΟΡΕΣ ΣΤΑ W.W. ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΓΙΝΑ ΙΣΟΒΙΟ ΜΕΛΟΣ ΜΕ ΠΑΡΑΣΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΑΡΑΦΕΤΙΑ..
    ΚΑΙ ΤΙΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ 50 ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ
    ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΑ 130 ΚΑΙ ΕΓΩ?
    ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ Ο ΓΑΜΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥ ΡΙΧΝΕΙ
    ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΗΚΟΥΜΕ ΣΤΗΝ 1η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

    Το πρόβλημά μου (πλέον) είναι το ενδυματολογικό όπως πάντα , μια και μου αρέσουν οι ¨μάρκες¨. Έτσι ψωνίζω απο το www.cabelas.com η απο άλλα τέτοια σάιτς.

    ΑΣΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ?

    Ίσως αναρωτηθέιτε αν ανησυχώ για την εξωτερική εμφάνιση η και την υγεία. Για την εξωτερική μου εμφάνιση δεν δίνω δεκάρα τσακιστή που λένε, μια και θεωρώ πως είμαι αυτός που είμαι, όπως θα μπορούσα κάλλιστα να είμαι νέγρος, η εσκιμώος, η κοντός, η κοκκαλιάρης. Παλιά ανησυχούσα, ναι, όμως η θεραπεία σ ένα ψυχολόγο μου έμαθε να Αγαπάω (με Α κεφαλαίο) εμένα γι αυτό που έτυχε (εε έσπρωξα και εγω βέβαια την τύχη) να είμαι.

    ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΔΩ..
    ΔΕΝ ΣΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΕ ΚΑΛΟ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΠΑΝΑΠΑΥΤΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΟΠΩΣ ΜΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ
    ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΟΣΟΥΝ ΤΑ ΚΙΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΨΑΧΝΕΣ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ

    Η γυναίκα μου είναι εξαιρετικά λεπτή και κομψευόμενη. Εξαιρετική μαγείρισα και γλυκατζού, υπεύθυνη κατα 50% της κατάστασής μου. (μέρα παρα μέρα φτιάχνει γλυκα). Δοκίμασα την μέθοδο της ¨εξωτερικής¨φιλενάδας. Μπάς και φάω καμιά αππόριψη και συγκινηθώ. Έκανα σχέση με εξαιρετικά λεπτή (ανορεκτική θα έλεγα) κυρία. Έλεγα που θα πάει... όταν φτάσει το θέμα στο σέξ, θα ντραπώ, θα δυσκολευτώ και ίσως αποφασίσω να διχοτομηθώ. Αμ δέ...... γελάστηκα

    ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ
    ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΑΝ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΜΕΝΕΣ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ?ΚΑΙ ΜΕ ΜΟΝΗ ΠΑΡΕΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΟΥ

    Με τάιζε η μία καλά, έλα αρκουδάκι μου να δείς τι σου εφτιαξα η άλλη. Φαύλος κύκλος, και όσο για το σέξ, ας είναι καλά το κάμα σούτρα με τις στάσεις του που ξεπερνά και εμπόδια ελέφαντα.

    ΔΗΛΑΔΗ ΗΣΟΥΝ ΧΟΡΤΑΤΟΣ ΠΑΝΩ ?ΚΑΤΩ!:P

    (Αλήθεια.... δεν είδα πουθενα να συζητάτε περί δυσκολιών η μή στο σέξ. Υπάρχει κάποιο ταμπού η μήπως είστε ακροβάτες.?)

    ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΡΟΒΑΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΕΞ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

    Έτσι λοιπόν περνά η ζωή μέχρι που διάβασα το σάιτ σας. Αποφάσισα να γράψω, έχοντας δύο πιθανούς στόχους. Είτε να πειστώ και εγώ να αποβάλλω τον συνεταίρο μου (2ο μου εαυτό), η να πειστείτε και εσείς ότι η ζωή έχει την δικιά της χάρη σε κάθε έκφανση η εκδοχή. Θα δείξει.

    ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑ Η ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΘΑ ΡΑΨΩ Η ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ 2ο ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ

    Θυμάμαι η ψυχολόγος μου έλεγε πώς ο ανθρώπινος εγκέφαλος είναι τόσο πολυσύνθετος, που το μόνο που χρειάζεται είναι μια λεπτή μαεστρία να βρείς τον κατάλληλο διακόπτη που θα κάνει κλίκ σε κάθε απόφαση που θέλουμε να πάρουμε. Είναι πάρα πολύ απλό να γίνει αυτό που θέλουμε (π.χ κόψιμο τροφής και άσκηση) όσο το να την πέσουμε στα ναρκωτικά. Όλα είναι θέμα απόφασης. Το ερώτημα είναι που, και πόσο βαθειά μέσα μας είναι κρυμμένη αυτή η απόφαση. Ψάξαμε καθόλου.?

    Επίσης είμαι της Πυθαγόρειας άποψης πώς η σχέση εισόδου-εξόδου δεν είναι μονοσήμαντη, αλλά αμφισήμαντη. Αυτό σημαίνει πως αν ξοδεύουμε περισότερο ααπ όσο εισπράτουμε (έστω και κατα μία θερμίδα) , μοιραία κάποια στιγμή θα χάσουμε βάρος.

    Δεν είναι κρίμα να ξοδεύονται 5-10.000 ευρώ επειδή και καλά δεν μπορούμε να επιβληθούμε σε μας.? Μήπως πρέπει να αυτοσφαλιαριστούμε.??? Σκέψεις κάνω.

    ΕΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΙΣΕ 3000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΑΝ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΙ ΤΙ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΕ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ..

    Επίσης επειδή θεωρώ πως φαγητό και το σέξ είναι δύο ηδονές μου φαντάζει αδιανόητο έως γελοίο (προσοχή δεν κατηγορώ ούτε μιλώ άσχημα για κανέναν) να τρώω 15 cc όσο δηλαδή μία μπανάνα για να χορταίνω (έως να κάνω έμμετους). Είναι σαν στην πράξη του σέξ να βλέπεις ¨μόνο¨. Πάλι σκέψεις κάνω.

    ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΕΞ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ
    ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ ΠΑΣΤΑ ΠΑΡΑ 3 ΠΙΑΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ
    ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΕΞ..
    ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΨΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ


    Καλώς η κακώς ο σωματότυπός μας δεν είναι αυτός των μοντέλλων, και πρέπει κάποια στιγμή να το δεχτούμε (κάποιος με αντιρήσεις βέβαια θα μου έλεγε γιατί δεν απαντάται αυτός ο σωματότυπος στις χώρες του 3ου κόσμου, παρά μόνο στις αναπτυγμένες). Αυτό είναι άλλη συζήτηση.

    Κάτι άλλο που παρατήρησα, είναι πως κανείς δεν αναφέρθηκε σε επεμβάσεις στην περιφέρεια παρα μόνο στην πρωτέυουσα. Μόνον εκεί κάνουν.? Τι γίνεται σε Θεσσαλονίκη, Κρήτη, Πελοπόνησσο.?

    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ??ΟΛΟ?? ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΠΩΣ ΛΕΣ..
    ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΑΕΙ

    Αυτά τα λίγα , έτσι για γνωριμία, και κλείνω λέγοντας πως αφού τρώμε πολύ, ας κάνουμε όλα τα πράγματα στην ζωή μας πολύ.

    Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥ
    ΑΛΛΟΣ ΠΟΛΥ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ 3 ΠΙΤΣΕΣ
    ΑΛΛΟΣ 12 ΩΡΕΣ ΥΠΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 6 ΩΡΕΣ

    Την καλημέρα μου σε όλες και σε όλους,
    απο την συννεφιασμένη και υγρή Θεσσαλονίκη

    ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΠΟΣΤ
    ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    νομίζω πως είναι από τα καλύτερα που χω διαβάσει!
    αλλά κι εσύ Λάκη έγραψες κάτι χαριτωμενιές
    το καλυτερότερο ήταν το "Με τάιζε η μία καλά, έλα αρκουδάκι μου να δείς τι σου εφτιαξα η άλλη."
    ελπίζω Pierce να μη σε χάσουμε! γιατί πολλοί μπαίνουν γράφουν μια φορά και μετα
    εξαφανίζονται.
    Οριάννα, Σόνια, Drosofar x 2, Και ο Viola έχει μέρες να γράψει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Originally posted by bionic
    νομίζω πως είναι από τα καλύτερα που χω διαβάσει!
    αλλά κι εσύ Λάκη έγραψες κάτι χαριτωμενιές
    το καλυτερότερο ήταν το "Με τάιζε η μία καλά, έλα αρκουδάκι μου να δείς τι σου εφτιαξα η άλλη."
    ελπίζω Pierce να μη σε χάσουμε! γιατί πολλοί μπαίνουν γράφουν μια φορά και μετα
    εξαφανίζονται.
    Οριάννα, Σόνια, Drosofar x 2, Και ο Viola έχει μέρες να γράψει.

    NAI ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΗΤΕΣ
    ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ
    ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΙΝΗΣΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!
    ΕΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΣΤΟ GOOGLE ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 20 ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
    ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΕΨΑΞΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ
    ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ BIONIC?

    ΝΑΙ ΧΑΘΗΚΑΝΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ?
    ΜΑΛΛΟΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ...

  7. #7
    Originally posted by lakis
    Originally posted by bionic
    νομίζω πως είναι από τα καλύτερα που χω διαβάσει!
    αλλά κι εσύ Λάκη έγραψες κάτι χαριτωμενιές
    το καλυτερότερο ήταν το "Με τάιζε η μία καλά, έλα αρκουδάκι μου να δείς τι σου εφτιαξα η άλλη."
    ελπίζω Pierce να μη σε χάσουμε! γιατί πολλοί μπαίνουν γράφουν μια φορά και μετα
    εξαφανίζονται.
    Οριάννα, Σόνια, Drosofar x 2, Και ο Viola έχει μέρες να γράψει.
    Καλημέρα παιδιά...εγώ πάντως κομίτης μπορώ να θεωρηθώ μόνο για τα κιλά μου...χιχιχι....σας το έχω ξαναπεί και θα το βλέπετε ότι μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα αλλά δεν έχω πάντα πράγματα να προσθέσω...πολλές φορές οι διάλογοι είναι και κάπως προσωπικοί...Μου δίνει πάντως δύναμη να μπαίνω και κίνιτρο να φροντίζω τον εαυτό μου...αισθάνομαι κάπως όταν φεύγω από τον ψυχολόγο...με την μόνη διαφορά ότι δεν έχω πληρώσει τα 50 ευρά... Μέχρι στιγμής η προσπάθειά μου πάει καλά και αισθάνομαι καλύτερα. Θα δείξει...Φιλάκια και καλό τριήμερο....
    NAI ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΗΤΕΣ
    ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ
    ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΙΝΗΣΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!
    ΕΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΣΤΟ GOOGLE ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 20 ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
    ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΕΨΑΞΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ
    ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ BIONIC?

    ΝΑΙ ΧΑΘΗΚΑΝΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ?
    ΜΑΛΛΟΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2
    [quote]Originally posted by lakis
    Καλωσορίζοντας εμάς τους δύο.!! ¨-)



    ΕΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΙΣΕ 3000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΑΝ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΙ ΤΙ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΕ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕΙ..


    3000 Έουρός λέει ο Λάκης του στοίχισε. Τα άλλα η ασφάλειάσου.? Δηλαδή η πολιτεία.? Δηλαδή το δημόσιο εισόδημα απο τους φόρους.? Αρα εγώ.??? Για κοίτα κάτι πράγματα.

    Πάντως εμένα, δεν πρόκειται να μου στοιχίσει μόνο 3000. Και εξηγώ γιατί. Αν είναι να κάνω, θα κάνω απο την χλιδάτη.!!! Εκείνη που εκτός απο δαχτυλίδι σου κάνουν και εγχείρηση μπάι-πάςς ενώνοντας το στόμα με τον κώ.. σου. (μόνο ΄έτσι σώζομαι εγώ. Για να μην πώ ότι χρειάζομαι και πριονοκορδέλλα να κοπώ στα 2. (ρήαλλι μιλάμε γιοα παντελόνι 46 νούμερο (αμερικάνικο), και για Λακόστ Νούμερο 8. Ιτς τρέητζικ.

    Εκείνο που είναι το ΜΟΝΟ που με αναστατώνει, είναι ΜΗΝ τύχει και χρειαστώ γιατρό. Ρεζίλι θα γίνω.! Χτιστό σέρντζερι τέημπλ θα χρειαστεί. Έτσι αποφεύγω και τους πολλούς πολλούς γιατρούς.

    Αλλα όπως λέει και ο Λάκης που είχε αγώνα πριν κάτι μέρες, ποτέ μην λές μεγάλη κουβέντα. Αλήθεια Λάκη έχω αρχίσει να σε ζηλεύω!!!!. Όλες και όλοι ασχολούνται μαζί σου.!!! Για πε με όμως που είναι το πόστ με την Θεσσαλονίκη.?? Πάλι δεν το βρήκα ο άσχετος.

    Όσο αφορά την γυναίκα μου και την πρώην εξωσυζηγική θεραπευτική (το λέω εγώ) σχέση, της ήταν αδιανόητο να φανταστεί κατι τέτοιο. Πιο πιθανό θα της ακουγόταν αν της έλεγαν πως έβαψαν τον Παρθενώνα ρόζ. (έχει και τα σύν του ένα τσουβαλολούκ).

    Τελικά σκέφτομαι πως το φαγητό κοστίζει πολύ. Μα πάρα πολύ. Έχουμε όλοι ξοδέψει περιουσίες για την κατανάλωσή του, και χρειαζόμαστε κι άλλες τόσες για την αποκατανάλωσή του.

    Απορία.1η ΠΟΥ ζυγίζεστε.????? Υπάρχουν ζυγαριές βαρέων βαρών, η παίρνετε 2 και πατάτε σε καθε μία απο ένα πόδι.?? (και ισχ'υει αυτό και το έχω δεί σε διατροφολόγο.)
    Απορία.2η ΣΤΗΝ θάλασσα πηγαίνετε (πηγαίνατε.?)

    Πάντως δεν πρόκειται να εξαφανιστώ απο το φόρουμ, γιατι σαν κάτι να με τραβάει.!!!! Δεν ξέρω τί.!!! (Πάντως το βίντεο της επέμβασης είναι φρικτό. Αυτά τα κίτρινα τι διάολο ήταν.? Μήν μου πείτε fats).

    Αυτά προς το παρόν

    J.C.Peirce

    P.S1 Βλέπει-ακούει-γράφει εδώ καμιά Ειρήνη δικηγόρος απο συμπρωτεύουσα.????

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    508
    Ωραίο post με πολύ χιούμορ και ανεβαστικό που λένε... Εγώ πάω και στη θάλασσα και ζυγίζομαι και σε μία ζυγαριά αλλά είναι τα κιλά μου τόσα που αντέχουν τη μία ζυγαριά, μπαίνω και εγώ το Σάββατο για δακτύλιο και ψιλοφοβάμαι, εσύ που θα κάνεις και τα δύο, θα έχεις πιο γρήγορα αποτελέσματα πάντως....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    [quote]Originally posted by Peirce
    Originally posted by lakis
    Καλωσορίζοντας εμάς τους δύο.!! ¨-)

    3000 Έουρός λέει ο Λάκης του στοίχισε. Τα άλλα η ασφάλειάσου.? Δηλαδή η πολιτεία.? Δηλαδή το δημόσιο εισόδημα απο τους φόρους.? Αρα εγώ.??? Για κοίτα κάτι πράγματα.

    >>> ναι η πολιτεία έχει υποχρέωση να βοηθά τους ασφαλισμένους όταν πρόκειτε για ζητήματα υγείας κι
    όχι για αισθητικούς λόγους.
    εγώ πάλι σκεφτόμουν το εξής λυπηρό.. ότι στις αναπτυγμένες
    χώρες ξοδεύουμε χρήματα για να χάσουμε κιλά..
    ενώ σε κάποιες άλλες πεινάνε.. και ότι με τα 3500 εούρο κάποια παιδάκια θα χόρταιναν για μήνες.. ντρέπομαι αλλά αυτή είναι η ζωή...

    Πάντως εμένα, δεν πρόκειται να μου στοιχίσει μόνο 3000. Και εξηγώ γιατί. Αν είναι να κάνω, θα κάνω απο την χλιδάτη.!!! Εκείνη που εκτός απο δαχτυλίδι σου κάνουν και εγχείρηση μπάι-πάςς ενώνοντας το στόμα με τον κώ.. σου. (μόνο ΄έτσι σώζομαι εγώ. Για να μην πώ ότι χρειάζομαι και πριονοκορδέλλα να κοπώ στα 2. (ρήαλλι μιλάμε γιοα παντελόνι 46 νούμερο (αμερικάνικο), και για Λακόστ Νούμερο 8. Ιτς τρέητζικ.

    >>> χεχεχε έχεις σκεφτεί όμως να βάλεις το δακτύλιο
    πρώτα και αν σ ένα χρόνο δεις πως δεν έχεις τα αναμενόμενα
    αποτελέσματα να προβείς σε πιο ριζικές λύσεις?
    αν δεν είσαι λάτρης ιδιαίτερα των γλυκών και των ποτών
    ίσως να απέφευγες την μη αναστρέψιμη λύση του by pass.

    Αλλα όπως λέει και ο Λάκης που είχε αγώνα πριν κάτι μέρες, ποτέ μην λές μεγάλη κουβέντα. Αλήθεια Λάκη έχω αρχίσει να σε ζηλεύω!!!!. Όλες και όλοι ασχολούνται μαζί σου.!!! Για πε με όμως που είναι το πόστ με την Θεσσαλονίκη.?? Πάλι δεν το βρήκα ο άσχετος.

    >>> ναι είναι ο αγαπημένος μας! και ο λατρεμένος μας σε αυτό
    το φόρουμ.. όλες οι γυναίκες δικές του και κυρίως η γυναίκα
    του!

    Τελικά σκέφτομαι πως το φαγητό κοστίζει πολύ. Μα πάρα πολύ. Έχουμε όλοι ξοδέψει περιουσίες για την κατανάλωσή του, και χρειαζόμαστε κι άλλες τόσες για την αποκατανάλωσή του.

    >>> αν σου πω πως έχει φανεί στον προυπολογισμό
    του σπιτιού ήδη θα το πιστέψεις? ότι χαλάμε για delivery
    λιγότερο από το 1/3 απ' ότι χαλάγαμε θα το πιστέψεις?
    πως χαλάμε λιγότερα στο super market..πως όλο και κάτι
    μένει να κεράσουμε κανα ξένο στο σπίτι όχι όπως πριν
    που δεν έβρισκες ούτε πατατάκι ούτε ξηρό καρπό στα ντουλάπια..

    Απορία.1η ΠΟΥ ζυγίζεστε.????? Υπάρχουν ζυγαριές βαρέων βαρών, η παίρνετε 2 και πατάτε σε καθε μία απο ένα πόδι.?? (και ισχ'υει αυτό και το έχω δεί σε διατροφολόγο.)

    >>> .. μπορείς να δοκιμάσεις σε ζυγαριά φαρμακείου?

    Απορία.2η ΣΤΗΝ θάλασσα πηγαίνετε (πηγαίνατε.?)

    πάω... αλλά πως πάω... στα απόμερα .. και πίσω από κανα βράχο.. ελπίζω φέτος να μη με περάσουν για νέο είδος
    μονάχους μονάχους..

    Πάντως δεν πρόκειται να εξαφανιστώ απο το φόρουμ, γιατι σαν κάτι να με τραβάει.!!!! Δεν ξέρω τί.!!! (Πάντως το βίντεο της επέμβασης είναι φρικτό. Αυτά τα κίτρινα τι διάολο ήταν.? Μήν μου πείτε fats).

    >>> yap.. το λίπος είναι κίτρινο.. και είμαστε γεμάτοι από αυτό.

    Αυτά προς το παρόν

    J.C.Peirce

    P.S1 Βλέπει-ακούει-γράφει εδώ καμιά Ειρήνη δικηγόρος απο συμπρωτεύουσα.????

    >>> νομίζω πως όχι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by sonia

    Καλημέρα παιδιά...εγώ πάντως κομίτης μπορώ να θεωρηθώ μόνο για τα κιλά μου...χιχιχι....σας το έχω ξαναπεί και θα το βλέπετε ότι μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα αλλά δεν έχω πάντα πράγματα να προσθέσω...πολλές φορές οι διάλογοι είναι και κάπως προσωπικοί...Μου δίνει πάντως δύναμη να μπαίνω και κίνιτρο να φροντίζω τον εαυτό μου...αισθάνομαι κάπως όταν φεύγω από τον ψυχολόγο...με την μόνη διαφορά ότι δεν έχω πληρώσει τα 50 ευρά... Μέχρι στιγμής η προσπάθειά μου πάει καλά και αισθάνομαι καλύτερα. Θα δείξει...Φιλάκια και καλό τριήμερο....
    καλημέρα Σόνια!
    χαίρομαι που το βλέπεις σαν κίνητρο να φροντίζεις τον ευατό σου. και ότι η προσπάθεια σου βρίσκει ανταπόκριση
    εδώ.. αν και έχουμε ξεφύγει λιγάκι γιατί το φόρουμ δεν είναι μόνο για ανταλλαγή εμπειριών σχετικά με το δακτύλιο..
    αλλά η πλειονότητα των μηνυμάτων ίσως σκεπάζει κάποιες
    φωνές που θα χαν να πουν κι άλλα πράγματα..
    πιστεύω πως υπάρχουν κι άλλοι άνθρωποι που αντιμετωπίζουν την παχυσαρκία ή τη βουλιμία ή την ανορεξία
    με αυτογνωσία και ψυχοθεραπεία..όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και όλοι έχουν χώρο να καταθέσουν τις απόψεις τους. όποτε μπορείς και όταν νοιώθεις πως έχεις κάτι να πεις
    να το κάνεις εφημερεύουμαι 24h το 24ώρο 7 μέρες την εβδομάδα. Καλό 3ήμερο σε όλους!
    φιλάκια

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by lakis
    ΕΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΣΤΟ GOOGLE ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 20 ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
    ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΕΨΑΞΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ
    ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ BIONIC?
    ναι ναι καλά πάει το φόρουμ! μπράβο στους εμπνευστές του!
    τον Αύγουστο που μπήκα ζήτημα να έμπαινε κανείς κάθε δέκα μέρες και αν..
    τώρα μαθαίνετε σιγά σιγά... η αλήθεια είναι πως από τότε που μπήκες πήρε ζωή! πριν δεν είχα σε ποιον να γράψω

  13. #13
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Πύργος Ηλείας
    Posts
    67
    Πράγματι παιδιά αυτή η σελιδά είναι ότι καλύτερο έχω βρεί κι' εγώ. Έψαχνα καιρό και πρόσφατα το ανακάλυψα. Δεν μπορώ να μιλήσω πουθενά αλλού για το πρόβλημά μου παρά μόνο να γράφω εδώ. Ίσως σε άγνωστους να μου είναι πιο εύκολο να μιλάω αφού και όλοι εδώ αντιμετωπίζουν κάποιο παρόμοιο πρόβλημα με εμένα. Πάντως μέχρι να μου συμβεί αυτό πριν 5 χρόνια είχα εντελώς άγνοια και ούτε είχα ακούσει ποτέ για βουλιμία, ανορεξία κτλ. Τώρα πια έχει γίνει ένας τρόπος ζωής θα έλεγα.Όχι σωστός φυσικά αυτό το καταλαβαίνω αλλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει περίπτωση υγειής άτομα να καταλάβουν την σοβαρότητα του προβλήματος.Αυτό έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον.Φανταστείται ότι έχω προσπαθήσει με αρκετούς γιατρούς και σταματώ γιατί νιώθω ότι δεν με καταλαβαίνουν, δεν με νιώθουν. Καλό τριήμερο σε όλους σας.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    112
    Originally posted by Peirce Κάτι άλλο που παρατήρησα, είναι πως κανείς δεν αναφέρθηκε σε επεμβάσεις στην περιφέρεια παρα μόνο στην πρωτέυουσα. Μόνον εκεί κάνουν.? Τι γίνεται σε Θεσσαλονίκη, Κρήτη, Πελοπόνησσο.?

    Αυτά τα λίγα , έτσι για γνωριμία, και κλείνω λέγοντας πως αφού τρώμε πολύ, ας κάνουμε όλα τα πράγματα στην ζωή μας πολύ.

    Την καλημέρα μου σε όλες και σε όλους,
    απο την συννεφιασμένη και υγρή Θεσσαλονίκη

    j.c.peirce
    Γειά σου peirce

    Μια καλησπέρα από τη Θεσσαλονίκη, για την ακρίβεια μια φρεσκοχειρουργημένη καλησπέρα από τη Θεσσαλονίκη.

    Φυσικά και γίνονται κι εδώ επεμβάσεις.

    Για οποιαδήποτε πληροφορία στη διάθεση σου.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Originally posted by bionic
    Originally posted by lakis
    ΕΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΣΤΟ GOOGLE ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 20 ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
    ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΕΨΑΞΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ
    ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ BIONIC?
    ναι ναι καλά πάει το φόρουμ! μπράβο στους εμπνευστές του!
    τον Αύγουστο που μπήκα ζήτημα να έμπαινε κανείς κάθε δέκα μέρες και αν..
    τώρα μαθαίνετε σιγά σιγά... η αλήθεια είναι πως από τότε που μπήκες πήρε ζωή! πριν δεν είχα σε ποιον να γράψω
    ΝΑΙ ΝΑΙ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ?
    ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΠΟΔΑΡΙΚΟ ΜΑΛΛΟΝ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •