Γιατροί για τοποθέτηση δακτυλίου ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    6

    Γιατροί για τοποθέτηση δακτυλίου ?

    Παιδιά ξέρετε ποιός γιατρός έχει μεγαλύτερη εμπειρία κατά την γνώμη σας για την τοποθέτηση ενδογαστρικού δακτυλίου και σε ποιό νοσοκομείο είναι?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1
    Originally posted by sailorman
    Παιδιά ξέρετε ποιός γιατρός έχει μεγαλύτερη εμπειρία κατά την γνώμη σας για την τοποθέτηση ενδογαστρικού δακτυλίου και σε ποιό νοσοκομείο είναι?
    γνωρίζω αρκετούς γιατρούς που κάνουν δαχτυλίδι στην θεσσαλονίκη άμα σε ενδιαφέρει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Originally posted by sailorman
    Παιδιά ξέρετε ποιός γιατρός έχει μεγαλύτερη εμπειρία κατά την γνώμη σας για την τοποθέτηση ενδογαστρικού δακτυλίου και σε ποιό νοσοκομείο είναι?

    ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ..
    ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑ ΠΕΙΣ ΜΕΡΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ...
    Π.Χ. ΥΨΟΣ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΘΕ ΜΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ (ΔΙΑIΤΕΣ)?
    ΓΙΑΤΡΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΔΑΚΤΥΛΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ
    ΒΕΒΑΙΑ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    6
    Είμαι 115 κιλά και 1,70 μ ύψος. Έχω κάνει δίαιτες αλλά τα ξαναπαίρνω. Πρέπει να βάλω δακτύλιο ή να δοκιμάσω πάλι με δίαιτα; Δεν μπορώ να αντέξω το αίσθημα της πείνας.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    459
    Originally posted by sailorman
    Είμαι 115 κιλά και 1,70 μ ύψος. Έχω κάνει δίαιτες αλλά τα ξαναπαίρνω. Πρέπει να βάλω δακτύλιο ή να δοκιμάσω πάλι με δίαιτα; Δεν μπορώ να αντέξω το αίσθημα της πείνας.
    ΕΧΕΙΣ Δ.Μ.Σ. ΠΕΡΙΠΟΥ 40 ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΔΑΚΤΥΛΙΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΕ ΔΙΑΙΤΑ ΤΑ ΕΧΑΣΑ 4 ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΑΠΟ +45 ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΗΓΑ + 60 ΟΠΟΤΕ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΙΑ 5Η ΦΟΡΑ
    ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ -ΚΟΣΤΟΣ .Κ.Α...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    112
    Originally posted by sailorman
    Είμαι 115 κιλά και 1,70 μ ύψος. Έχω κάνει δίαιτες αλλά τα ξαναπαίρνω. Πρέπει να βάλω δακτύλιο ή να δοκιμάσω πάλι με δίαιτα; Δεν μπορώ να αντέξω το αίσθημα της πείνας.
    Ο δακτύλιος θα σε βοηθήσει να ελέγχεις το βάρος σου και το αίσθημα κορεσμού θα έρχεται γρηγορότερα από τώρα. Σίγουρα είναι μια πολύ καλή λύση αν σκεφτείς ότι είναι αναστρέψιμη.

    Οι δίαιτες από την άλλη έχουν αποτελέσματα μεν αλλά δεν έχουν μονιμότητα.

    Οσο για το άισθημα πείνας, την πρώτη βδομάδα (σ' αυτήν βρίσκομαι) θα υπάρχει δυστυχώς. Κι όσο συνέρχεσαι από το μετεγχειρητικό στάδιο τόσο μεγαλώνει η ανάγκη να φας κάτι στέρεο πέρα από σούπες και υγρά.
    Αυτό μπορεί να ακούγεται κακό αλλά κρατάει μόνο μια βδομάδα και δίνει την ευκαιρία στον οργανισμό να αποτοξινωθεί.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •