ΑΣ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 140
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191
    ναι τρωο πλυ λιγω σιμερα απο το πρωι μονο ενα μπιφτεκι εφαγα με το ζωρι και μου καθισε θα φαω παλυ το απογευμα λιγα σαλιγκαρια και τιποτα αλο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    kxristina, τα 52 κιλά τα έχασα με δίαιτα Ατκινς. Γιατί είχα αρχίσει να μη μπορώ να ανέβω τη σκάλα για να πάω στο υπνοδωμάτιο των παιδιών μου. Γιατί δεν μπορούσα να σκύψω να δέσω το παπούτσι μου. Γιατί λαχάνιαζα για να βγω από το σπίτι και να πάω στο αυτοκίνητό μου. Γιατί πονούσαν τα πόδια μου. Γιατί είχα δύσπνοια. Γιατί είχα ταχυκαρδία. Γιατί ανέβασα 130 σάκχαρο. Γιατί μόλις έτρωγα σε κάποια ταβέρνα, από τις πρώτες μπουκιές ένιωθα ίλιγγο. Γιατίνα πάω να πάρω τσιγάρα χωρίς αυτοκίνητο ήταν επιστημονική φαντασία. Γιατί δε χωρούσα πια στοκρεβάτι μας και είχα εξορίσει τον άντρα μου στην κόχη του κρεβατιού, πώς έζησε ο χριστιανός ακόμη δε μπορώ να καταλάβω, γιατί μου είπαν "δίαιτα χτες, αν δε θες τον διαβήτη στην τσέπη σου", γιατί ντρεπόμουν να πάω να ψωνίσω ρούχα έστω κι αν βεβαίως πήγαινα μόνο σε μαγαζιά ειδικά, γιατί... γιατί... γιατί σκέφτηκα πως τα πιτσιρίκια θα μείνουν σύντομα χωρίς μαμά. Αυτά. Τα 90 κιλά που είμαι τώρα δεν τα θεωρώ επιτυχία, θα έπρεπε να είμαι 60, άντε 70. Κι αυτό πια το θεωρώ ότι είναι στη σφαίρα του εξωπραγματικού. Θυμάμαι όταν δούλευα στο Βήμα, ο αρχισυντάκτης μου έκανε βελονισμό για να κόψει το τσιγάρο, άλλος πόνος κι αυτός!!! Δε θα ξεχάσω ποτέ την απογοήτευσή του και το πόσο "θάμπωσαν" τα μάτια του για μεγάλο διάστημα, μέχρι που τελικά το πήρε απόφαση και είπε θα καπνίζω και θα πεθάνω απ' αυτό!

  3. #33
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Πύργος Ηλείας
    Posts
    67
    Ένας στόχος δεν είναι ποτέ στην σφαίρα του εξωπταγματικού. Σίγουρα εδώ θα μάθεις πολλά και κυρίως απ' τα παιδιά που έχουν ακριβώς το πρόβλημα το δικό σου. εγώ απλώς σε καταλαβαίνω γιατί κάποτε ήμουν κι' εγώ σε αυτά τα κιλά και ξέρω ακριβώς πως νιώθεις. Κάποια συναισθήματα δεν ξεχνιούνται με τίποτε. Να ξέρεις όμως κάτι, φρόντισε όσο μπορείς να μην πέσεις στην καταστροφή που αναφέρθηκες αρχικά γιατί εκεί τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα απο αυτά που ήδη έχεις ζήσει. Και όπως είπες τα πιτσιρίκια χρειάζονται την μαμά τους.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    15
    pragmati ayto einai apo ta kalytera topic toy site mas...

    me lene petros kai malon eimai o mikroteros dioti eimai gennhmernos stis 30/03/1984....
    menw sto hrakleio kritis kai eimai yperifanos poy eimai kritikos....
    s.s.milaw kritika kai oxi ... proteyoysianika (gia tyxwn gnwstoys poy to diavasoyn)....
    eimai apofoitos noshleytikhs sxolhs kai melontikos foithths ths maieytikhs sxolhs toy tei a8hnwn....
    agapaw, latreyw mallon einai h zwh moy h moysikh...
    epeishs eimai kara fun ths natasas 8eodwridoy.
    asxoloymai polles wres thn hmera me mixi moysikhs kai genika me ypologistes....
    paidia einai pa8os, psemata?
    exw ligoys filoys kai kaloys, metrioyntai sta daxtyla toy enos xerioy kai menoyn kai 3!....
    agapw thn zwh alla ton eayto moy ton exw kanei pera me tosa kila se tetoio ypsos kai tetoia ilikia....
    ayta apo mena...
    pantws to olo site einai poly kalh idea....
    BRAVO SAS

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    καλησπέρα Σύντεκνε!
    εύχομαι τώρα που βρήκες το φόρουμ μας να μετράς περισσότερα των 2 δάκτυλα
    εύχομαν να αγαπήσεις και πάλι τον ευατό σου από την αρχή με πάθος και με τρέλλα!
    όταν τον αγαπήσεις θα προστεθούν και τα δάκτυλα του άλλου σου χεριού
    εύχομαι να βρεις όλες τις λύσεις που ζητάς!

  6. #36
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    34
    Kαλησπέρα σας και συγχαρητήρια για το φόρουμ! Μακάρι να ήξερα οτι υπήρχε νωρίτερα...Μου έκανε πολύ καλό που διάβασα τα μηνύματα και τις εμπειρίες σας. Με λένε Λίζα, έχω γεννηθεί στις 31/10/1971, έχω ύψος 1,77 και ζυγίζω 135 κιλά (πριν απο μήνα, τώρα μπορεί και να ζυγίζω περισσότερα!) Έχω δοκιμάσει ο,τι δίαιτα υπάρχει και έχω χάσει κατα καιρούς απο 25-32 κιλά τα οποία έχω ξαναπάρει-και άλλα τόσα επίσης! Έχω πραγματικά απελπιστεί και πριν απο λίγο καιρό η ξαδέλφη μου που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα μου μίλησε για το δακτύλιο. Ψάχνοντας λοιπόν στο Διαδίκτυο για περισσότερες πληροφορίες, έπεσα πάνω σας κι ευχαριστώ τον καλό μου άγγελο γι' αυτό!
    Nα περνάτε όμορφα
    Λίζα

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191
    γεια λιζα τι κανεις πιρες τλικα τον γιατρο τηλεφωνο?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Γεια σου Λίζα! καλως ήρθες στο φόρουμ
    θα σου πω κάτι που χω σκεφτεί καιρό για ΔΜΣ 43% όπως το δικό σου..
    αν νομίζεις πως είναι πάρα πολλά τα κιλά σου κάνεις λάθος..έχω διαβάσει ιστορίες
    ανθρώπων που έχασαν κιλά με το δακτύλιο με πολύ περισσότερα.
    σύμφωνα λοιπόν με το http://www.halls.md/ideal-weight/body.htm
    το ιδανικό βάρος για σένα είναι 92 κιλά δεδομένου πως είσαι ψηλή κοπέλα.. 43 κιλά είναι
    λοιπόν ο στόχος σου, ελπίζω να σου δώσει κουράγιο πως 34 έχασα σε 7 μήνες
    και κατεβαίνω .. ευχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις! Ότι απορίες έχεις
    να μας ρωτήσεις!

  9. #39
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    34
    Bera, ton phra to giatro sou kai kleisame rantevou avrio! S'efxaristw poly gia tis plhrofories. Bionic, na sai kala gia to kalwsorisma kai na ksereis pws mou dineis poly kouragio me afta pou mou egrapses. Pros to paron, exw ligo agwnia gia thn ksadelfh mou pou vazei daktylio avrio kai anypomonw na paw sto rantevou me to giatro ths veras gia na parw perissoteres plhrofories. De sou kryvw oti fovamai mhpws parw mia viastikh apofash panw sthn apelpisia mou kai epeidh ) de thelw? de borw? (den kserw ti apo ta dyo) na mpw pali sth diadikasia ths afsthrhs diaitas me th zygaria tou faghtou kai to agxos tou an tha ta kataferw pou sto telos...me katafernei emena!
    Efxaristw kai pali kai tis dyo sas

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191

  11. #41
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    34
    Vera, kalhmera!
    Tou eipa oti to vrhka sto internet opou eida oti kanei aftes tis egxeirhseis.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191
    και τι σου ειπε.?

  13. #43
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    34
    Vera, ola phgan mia xara ! Efxaristw kai pali

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    191

  15. #45
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    62
    Γειά σας είμαι η Μαρίνα και είμαι καλά!!
    Όσο καλά μπορεί να είναι μια εργαζόμενη μαμά ενός 3χρονου γιού στα 34 της και με 149 κιλά πάνω της. Ζω και εργάζομαι στην Αθήνα λατρεύω τη μουσική το θέατρο τον κινηματογράφο και τη ζωή. και γιαυτό πήρα την απόφαση να βάλω δαχτυλίδι και όλα θα πάνω πάρα πολύ καλά.Προγραμματίζεται η επέμβαση για τον Ιούνιο (για να χουν φύγει οι γονείς μου με τον μικρό και να είμαι μόνη μου με τον άντρα μου για να το αντιμετωπίσουμε παρέα ήρεμοι και ήσυχοι) μπήκα στο φόρουμ σας "κολυμπώντας" στο διαδίκτυο και χάρηκα που δεν είμαι μόνη μου και από δω και μπρος θα σας ενημερώνω σε τακτά χρονικά διαστήματα για τη ζωή μου που θα αλλάξει.!!!
    Φιλιά και να στε όλοι πάντα καλά

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •