ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΖΥΓΙΣΜΑ - Page 51
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 51 of 457 FirstFirst ... 41495051525361101151 ... LastLast
Results 751 to 765 of 6847
  1. #751
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Πάλι καλά που αρκεί μια αίτηση στο Θεό και δε χρειάζεται να πουλήσεις την ψυχή σου στο διάβολο... :P
    Είσαι στις τελευταίες τρίχες της ουράς του γαϊδάρου...Εξάλλου όλα μπορείς πια να τα χαρείς!
    Πάνω απ'όλα,όπως πολύ σωστά λες,είναι να μην τα ξαναπάρεις!Η συντήρηση είναι πάντα η πρόκληση!
    Φαίνεται όμως πως έχεις αναθεωρήσει στάση ζωής και διατροφικές συνήθειες,οπότε μη φοβάσαι τίποτα!
    Καλή σου δύναμη!...Καλή μας φώτιση!...

  2. #752
    παω να σκασω..πως γινεται να τηρησα χτες κατα γραμμα και χωρις παρασπονδια τη διατροφη μου και οχι απλα να μην εχασα,αλλα να πηρα 200 γραμμαρια ακομη? γκρρρρ τα νευρα μου !!!

  3. #753
    Είναι απίστευτο το πόσο μπορεί να καταδυναστεύει την ψυχολογία μας μια ζυγαριά...η πορεία μας στη μέρα να εξαρτάται από τις τιμές που βλέπουμε....στην κάθοδο είμαστε βασίλισσες του κόσμου και στην άνοδο παρατούμε τα πάντα και δεν θέλουμε καν να βγούμε από το σπίτι...May βες από το τριπάκι της ζυγαριάς,χρησιμοποίησέ την ΣΠΑΝΙΑ,αν δεν μπορείς τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα...άλλωστε οι τιμές που δίνει μπορεί να είναι πλασματικές,όπως έχει αναφερθεί,καλύτερο είναι να βλέπεις τη διαφορά στα ρούχα σου και όχι σε κάποια εικονικά γραμμάρια που σε κάνουν να τρελλαίνεσαι!!!

  4. #754
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    17
    εγω παντως χτες μιας και ηταν τα γενεθλια του φιλου μου ψιλογουρουνιασα (2 κομματια τουρτα παρακαλω!) αλλα εννοειται πως σημερα ουτε απο διπλα δεν περασα στη ζυγαρια ελπιζω στις διακοπες που φευγω σε λιγες μερες να συγκρατηθω (αν και θα χω και τον κερβερο διπλα οποτε δυσκολα τα πραγματα)

  5. #755
    Θεε μου..η ζυγαρια μου ειναι ενας τυραννος!το πρωι,νηστικη,εχοντας κανει την αναγκη μου και χωρις ρουχα,με εδειξε 87,700. Καποιες ωρες μετα,με ρουχα, και αφου ειχα φαει κοτοπουλακι με σαλατα και χυμο,με εδειξε 87,400.Ελεοςςςςςς??????????????

  6. #756
    Γεια σας.!!Οπως εχετε καταλαβει,δεν μπορω αν δε ζυγιζομαι καθημερινα!Για πολυ καιρο ειχα κρυμμενη τη ζυγαρια μου κι ετσι εγινε το κακο!Αλλα τωρα,νιωθω οτι δε θα συμβει τιποτε κακο αν τη συμβουλευομαι καθημερινα.. Και ναι!!Σημερα 87.2!!!

  7. #757
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Το ξέρεις,φαντάζομαι,ότι δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα οι συχνές καθημερινές μετρήσεις...
    ʼσε που σου κάνουν τα νεύρα κρόσια και ευθύνονται πολλές φορές για το άφημα μας
    όταν βλέπουμε ότι οι προσπάθειες μας δεν έχουν αντίκρυσμα...Είναι πλασματικά τα νούμερα...
    Έχουμε μεγάλη λαχτάρα,το αντιλαμβάνομαι,αποζητούμε να πάρουμε από κάπου κουράγιο να συνεχίσουμε,
    αλλά είναι σαν να βαδίζουμε σε τεντωμένο σχοινί...(Κάποτε μπορεί να ζυγιζόμουν και δέκα φορές τη μέρα!)
    Όσο μπορούμε λοιπόν,λιγότερο συχνά...Το αποτέλεσμα ας είναι αβίαστη συνέπεια κι όχι αυτοσκοπός...

  8. #758
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Αλλα 3 για το 7ράκι μου!!!!!!!!

  9. #759
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    αχ εγώ το έφτασα το 78 και τώρα ξάνά 81-82! πως φαίνεται όταν επιστρέφει ο φοιτητής από την ξενητειά σπίτι του! δεν αλλάζω το τικεράκι γιατί έβαλα φερμουάρ στις λιχουδιές και θα ξανακατέβω!!!

  10. #760
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Μόνο που στην συγκεκριμένη περίπτωση,ο φοιτητής είναι εκείνος που δεν αφήνει κάτω την ποδιά!
    Θα το δεις σύντομα το 78 και πάλι,Νεφέλη μου,και θα το αφήσεις και πίσω σου να χαθεί ανεπιστρεπτί στον ορίζοντα!

  11. #761
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    1
    γεια σε όλους..
    σήμερα ανακάλυψα το φόρουμ και ξαφνιάστηκα ευχάριστα με όσα διάβασα (τα περισσότερα τουλάχιστον) οπότε είπα πως θα κάνω κι εγώ (άλλη μια) προσπάθεια να αδυνατίσω!!αφού τόσοι το πέτυχαν..γιατί όχι κι εγώ?
    μπράβο σε όσους τα κατάφεραν και καλη συνέχεια!!

  12. #762
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    καλώς όρισες και καλή αρχή, καλό αγώνα και καλό πείσμα!
    NADINE βρήκα ελεύθερο πεδίο να δράσω!!! ξεσάλωσα χεχεχ

  13. #763
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    eli..19 Καλώς μας ήρθες!
    Υπάρχει πολλή έμπνευση εδώ και θετική ενέργεια!
    Στην αρχή ειδικά,ενθουσιάζεσαι! Λες:Ωραία!Εδώ είμαστε!
    Μετά θέλει και λίγη δουλίτσα παραπάνω να κρατήσει...
    Αχ!Αυτό το μικρό δαχτυλάκι!Πόσο βαρύ είναι!

  14. #764
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    834
    Να αναφέρω συνοπτικά την πορεία μου από την αρχή του προγράμματος μέχρι σήμερα:

    13/5 103 κιλά
    20/5 99,4
    27/5 101,6
    03/6 98,7
    10/6 97,7
    17/6 96,2
    24/6 96,1
    01/7 95,6
    08/7 94,9
    15/7 95,4

    Συνολική απώλεια -7,6 κιλά
    Αύριο πρωί ζυγίζομαι και ενημερώνω!
    Να 'στε όλοι και όλες καλά!!!

  15. #765
    μπραβο p_k,συνεχισε ετσι!!!!

    alalumaki μου κι εγω ετσι μετραω,ποσα εχω μεχρι να αλλαξω δεκαδα..δυστυχως εχω αλλα 7-σνιφ..Εσυ εισαι πιο κοντα και μπραβο σου!!Αλλα θα σε φτασω χιχι!

    nadine μου γλυκια ξερω οτι εχεις δικιο,γινονται τα νευρα μου κροσσια εδω και μια εβδομαδα,αλλα εαν δεν βλεπω προοδο,αρχιζω και κανω παρασπονδιες..Ενω αν δω εστω οτι χανω και 100 γραμμαρια,το παλευω καλυτερα..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •