Το καλό το παληκάρι, ξέρει κι άλλο μονοπάτι! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 83
  1. #46
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Καλησπερα παιδια. Ναι η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να χασω ουτε ενα κιλο με τιποτα. Θα ηθελα να ειμουν 50. Οταν ειμουν 50 κιλα ενοιθα τελεια με το σωμα μου. Τωρα δεν ξερω πως να το πω αλλα δεν μου αρεσω. Πειτε με κομπλεξικο ή οπως αλλιως θελετε...αλλα εγω αισθανομαι χαλια. Εχει κανεις να μου προτεινει κατι αποτελεσματικο? Φιλια σε ολους.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Αν και ο κάθε οργανισμός ανταποκρίνεται διαφορετικά στην κάθε δίαιτα,φαντάζομαι ότι να χάσεις 3 κιλά δεν είναι και τίποτα τρομερό,οπότε μην τρομάζεις.Πες ότι είσαι περαστική από αυτή τη φάση...
    Βασικά αν υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις λίγη αερόβια γυμναστική ( τρέξιμο,περπάτημα,ποδήλατο ,διάδρομος κτλ ) θα έπρεπε να το δοκιμάσεις.Παράλληλα πρόσεξε να μη μειώσεις υπερβολικά τη λήψη τροφής και θερμίδων, γιατί ο οργανισμός "τρελαίνεται",δε λειτουργεί και αποθηκεύει λίπος ( το λίγο που έχεις...).Με μια συντονισμένη προσπάθεια νομίζω ότι θα φύγουν αυτά τα κιλά , που θεωρείς εσύ περιττά...

    ( Το ενδεχόμενο να υπάρχει κάποια "περιττή" σκέψη στο μυαλό σου το έχεις εξετάσει; )

  3. #48
    Originally posted by chara
    Καλησπερα παιδια. Ναι η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να χασω ουτε ενα κιλο με τιποτα. Θα ηθελα να ειμουν 50. Οταν ειμουν 50 κιλα ενοιθα τελεια με το σωμα μου. Τωρα δεν ξερω πως να το πω αλλα δεν μου αρεσω. Πειτε με κομπλεξικο ή οπως αλλιως θελετε...αλλα εγω αισθανομαι χαλια. Εχει κανεις να μου προτεινει κατι αποτελεσματικο? Φιλια σε ολους.

    Κανενας δεν θα σε πει κομπλεξικο, κανενας δεν εχει δικαιωμα να σε κρινει, αλληλοστηριξη και αλληλοσυμπαρασταση ειναι αυτο που προσφερουμε ολοι εδω!!
    Η αποψη μου για τα τρια αυτα κιλα, ειναι: καθε 3 ωρες να τρως κατι, οχι γλυκα, σαλατες με πρωτεινες για γευμα και ενδιαμεσα κανενα φρουτακι, κανενα γιαουρτακι.....αυτα εν ολιγοις.....δεν ειμαι ειδικη, αλλα μετα απο πολυχρονες προσπαθειες, σ'αυτο το μοντελο εχω καταληξει....

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Συμφωνω και με τον Κλεανθη και με την εβελυν...
    ελαφρια διατροφη με πρωτεινες, λαχανικα και φρουτα και λιγη ασκηση...
    ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ στερητικες διαιτες, γιατι χαλας τον μεταβολισμο σου και θα χρειαζεσαι ολο και λιγοτερη τροφη για να διατηρησεις τα κιλα σου...

  5. #50
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Το προβλημα ειναι οτι δεν εχω υπομινη. Αυτο ειναι μεγαλο προβλημα για μενα. Το χειροτερο βασανιστηριο που μπορουν να μου κανουν ειναι να με βαλουν να κανω υπομονη. Αυτο ειναι κακο γιατι θελω αμμεσα αποτελεσματα και για να μην τρελαθει ο οργανισμος...θα πρεπει να τρελαθω εγω κανοντας κατι που με βασανιζει: ΥΠΟΜΟΝΗ. Δυστηχως δεν μπορω να κανω την διατροφη που μου προτεινετε οσο και να το θελω. Αν μπορειτε πειτε μου κατι με πιο γρηγορα(ή μαλλον αμμεσα) αποτελέσματα. Ευχαριστω.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by chara
    Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Το προβλημα ειναι οτι δεν εχω υπομινη. Αυτο ειναι μεγαλο προβλημα για μενα. Το χειροτερο βασανιστηριο που μπορουν να μου κανουν ειναι να με βαλουν να κανω υπομονη. Αυτο ειναι κακο γιατι θελω αμμεσα αποτελεσματα και για να μην τρελαθει ο οργανισμος...θα πρεπει να τρελαθω εγω κανοντας κατι που με βασανιζει: ΥΠΟΜΟΝΗ. Δυστηχως δεν μπορω να κανω την διατροφη που μου προτεινετε οσο και να το θελω. Αν μπορειτε πειτε μου κατι με πιο γρηγορα(ή μαλλον αμμεσα) αποτελέσματα. Ευχαριστω.
    χμ χμμμ χμμμμμμμ
    κι εγω εχω προβλημα με την υπομονη, γιαυτο εχω και προβλημα με την αντοχη...εχω μεγαλη ενταση αλλα οχι διαρκεια.....

    εχω βελτιωθει ομως λιγο....λιγο....αλλα ειναι βελτιωση....

    μη το βλεπεις σαν τιμωρια, δες το σαν ασκηση σε κατι απαραιτητο σε ολους τους τομεις της ζωης σου.....αν μπορεσεις να κανεις τον εαυτο σου να ασκηθει στην υπομονη θα ανακαλυψεις οτι το οφελος ειναι πολυ μεγαλυτερο απο αυτο που φανταζοσουν και δενε χει καν να κανει με τα κιλα....

    οσο για την διατροφη, εγω τουλαχιστον δεν θα ειχα να σου προτεινω κατι πιο γρηγορο, γιατι δεν πιστευω σε κατι πιο γρηγορο η κατι που να βλαπτει την υγεια σου...ειναι τοσο λιγα τα κιλα που δεν θα ειναι μακροχρονιο ετσι κι αλλιως...

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Εχεις δικαιο 2sweet2b4go10. Ευχαριστω για τις συμβουλες. Αισθανομαι ηδη καλυτερα. Χαιρομαι που μπορω να μοιραζομαι με καποιους τις σκεψεις μου και μου κανει εντυπωση πως ολοι ενδιαφερθηκατε να μου απαντησετε και να μου πειτε την γνωμη σας. Γιατι σε οποιον απο τους γνωστους μου και αν πω οτι δεν αισθανομαι καλα με τα 3 παραπανισια κιλα, το μονο που ακουω ειναι: " Πας καλα? Εχεις τετοιο σωμα και καθεσαι και ασχολησε με διαιτες σαν την κομπλεξικη? Ξεκολλα.". Δεν ξερω πως το βλεπουν . Εγω το μονο που θελω ειναι να νοιωθω καλα με το σωμα μου οπως και ολοι πιστευω. Ευχαριστω και παλι. Πιστευω πλεον οτι θα αντεξω την υπομονη. Με βοηθησατε πολυ. Να ειμαστε ολοι καλα. Φιλια...Χαρα.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Βρε συ Χαρά σκέψου πως αν κάνεις κάτι τρομερά γρήγορα δε θα είναι αποτελεσματικό.Θα γυρίσεις πάλι στην προηγούμενη κατάσταση και πάει λέγοντας...Λίγο τη σκέψη σου δούλεψε...και μετά όλα θα πάνε καλά!!!
    Πιστεύω ότι στην κατάσταση τη σωματική που είσαι έχεις τη δυνατότητα να εξελιξεις τα πράγματα σύμφωνα με το πρότυπο εμφάνισης που έχεις στο μυαλό σου...
    Μόνο να σκέφτεσαι το εξής:Οχι βεβιασμένα πράγματα,όχι απότομα πράγματα...Ελαφρώς πιο χαλαρά οι αλλαγές για να είναι και οριστικές...

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    12
    Ευχαριστω Kleanthi. Εχεις δικαιο. Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια. Να ειστε ολοι καλα.

  10. #55
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1

    ΒΑΡΟΣ

    ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ. ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΑΛΛΗ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ. ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ Κ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. ΑΣΠΡΗ ΣΑΝ ΤΟ ΓΑΛΑ Κ ΜΕ 20 ΚΙΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΙΣΙΑ. ΕΙΔΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΑ ΑΤΚΙΝΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙ. ΣΟΣ,
    ΦΙΛΑΚΙΑ

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Ποπη καλως ηρθες!!!
    ολοι εδω καταλαβαινουμε το πως νιωθεις,και να εισαι σιγουρη οτι εδω θα βρεις φιλους που σε νιωθουν πραγματικα και θα μπορεις να μιλας γιαοτι θελεις.
    Οσο για την διατροφη που λες ειμαι της αποψης να το ψαξεις λιγο ακομη.Θα δεις οτι δεν ειναι τα πραγματα ακριβως οπως φαινονται.Θα σου ελεγα να δεις και αλλες διατροφες.

    Καλη επιτυχια!!
    ΦΙΛΙΑ!!!

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    10
    γεια σε όλους
    ειμαι 161 και 68 κιλά. θέλω να χάσω 4 κιλά τουλάχιστον (αναγκάστικα να μειώσω τα κιλά που θέλω να χάσω γιατι τα 8 ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ) γιατι δεν χωράω στα ρούχα μου πέρισυ τετοιο καιρό ημουν 60).
    πάω γυμναστηριο 4 φορές την εβδομάδα (μερικές και 5) διάδρομο, βάρη και powerplate. προσπαθώ να κάνω δίαιτα και δεν μπορώ.προσέχω τι τρώω βέβαια ουτε ποσότητες ουτε υπερβολες. και δεν πεφτω (στη ζυγαριά εννοω γιατι απο το μπαλκόνι το συζητάω). ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ??????? και μην μου πείτε για διαιτολόγο...εδώ που μένω εχει μια που δίνει 90γρμ κοτόπουλο και μια σαλάτα. την βλέπω και πεινάω δηλάδη ........

  13. #58
    Καταρχην νομιζω οτι κανεις λαθος γιατο διαιτολογο και αυτο που φανταζεσαι!Εγω θυμαμαι μια πολυ καλη διατροφη με ολες τις τροφες μεσα ,ακομη και γλυκο!

    Το γυμναστηριο που πας δεν προσφερει διατροφολογο;Σε αντιθετη περιπτωση μπορεις να ρωτησεις τον γυμναστη σου να σου δωσει ενα πλανο!

    Και κατι αλλο..τα βαρη αυξανουν τον μυικο ιστο,με αποτελεσμα να μν βλεπεις διαφορα στη ζυγαρια αλλα στα ρουχα σου!Εννοω χασιμο ποντων δλδ...Επικεντρωσου στην αεροβια γυμναστικη και στο power plate,τρωγε συχνα και μικρα γευματα μεσα στη μερα,νερο αρκετο και μν πεφτεις κατω απο 1000-1100 θερμιδες!!

    Καλη δυναμη!

  14. #59
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    10
    ευχαριστώ marou_laki!η αλήθεια βέβαια είναι ότι ούτε σε πόντους έχω δει διαφορά αλλα βλέπω το σώμα μου πιο τονωμένο.διαιτολόγο μαλλον χρειάζομαι γιατι έχω πρόβλημα με τον θυρεοειδή μου και παίρνω και καποια άλλα φάρμακα που στις παρενέργειες λένε για αυξηση βάρους.
    χαίρομαι που είμαι εδώ! καλή συνέχεια σε όλους!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    μην δινεις σημασια στις ενδειξεις...ΔΕΝ ΠΑΧΑΙΝΕΙ Ο ΘΥΡΕΟΕΙΔΗΣ...εμεις επαναπαυομαστε σε αυτο και τρωμε παραπανω...ο θυρεοειδης απλα σε εμποδιζει να χασεις ευκολα!...εχω θυρεοειδη απο τα 15 μου.η αδερφη μου αποτα 11..η μαμα μου απο τα 20...(και ειναι κοκκαλο)...σωστη διατροφουλα οπως ανεφερε και το μαρου_λακι και τα κιλα θα χαθουν, μην εχεις αμφιβολια αρκει να μην κανεις παρασπονδιες!καλη συνεχεια!

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •