Μια καλησπέρα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    16

    Μια καλησπέρα

    Καλησπέρα.
    Με λένε Βάσω.
    Ειμαι 34 ετών και ζυγίζω 92 κιλά.
    Ημουν πάντα υπέρβαρη απο την ηλικία των 5 ετών.
    Πρίν 2 χρόνια και αφού εκανα οτι κυκλοφορεί στην αγορά για να χάσω κιλά ξεκίνησα διατρόφη αφου πλέον είχα φτασει τα 120 κιλά. Χάρηκα που σας βρήκα σήμερα.....
    Δεν είναι ευκολο να βρεις ανθρώπους για να συζητήσεις αυτα τα θέματα που να σε καταλαβαίνουν πραγματικά.
    Θέλω να πιστεύω οτι θα μιλάμε πλέον συχνα να με βοηθάτε και να σας βοηθώ οπου αυτό είναι δυνατόν.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    171
    Καλωσήλθες Βάσω!
    Από ότι βλέπω δεν τα πήγες και άσχημα αυτά τα 2 χρόνια (-28 κιλά δεν είναι μικρό πράγμα!). Εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσεις την προσπάθειά σου και να πετύχεις τον στόχο σου! Εμείς είμαστε εδώ για να σε στηρίξουμε!!!

  3. #3
    Καλημέρα και καλωσήρθες στην παρέα... Συγχαρητήρια και μπράβο για την προσπάθειά σου. Σου εύχομαι ολόψυχα να τα διατηρήσεις... γιατί κατά τη γνώμη μου εδώ είναι η δυσκολία...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    Καλωσηρθες Βασω!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    16
    ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.....
    ΕΓΙΝΕ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.
    ΑΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ.
    ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ.
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ. ΣΑΣ ΘΑΥΜΑΖΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.
    ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ Η ΙΔΕΑ. ΙΣΩΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.
    ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΕΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΘΕΙ.ΠΙΣΤΕΥΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΠΟΤΕ.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    16
    ΗΜΟΥΝ 120 ΕΙΜΑΙ 92 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΗ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ.
    ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΑΧΟΥΛΗ ΑΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ......
    ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.....
    ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΜΟΥ.
    ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ,ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.
    ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΕΡΗΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΛΑΧΤΑΡΟΥΣΑ.
    ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΚΑΤΑΡΙΨΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΟΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟΧΟ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ. ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΙΜΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΑΝΤΙΣΤΕΚΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Καλωσόρισες Βάσω
    Είμαι σίγουρη οτι "αυτη τη φορα" του καθενα μας, μπορουν να ειναι διαφορετικα τα πραγματα και να μην καταληξουμε στα ιδια...
    Αρκει να βρει ο καθενας αυτο που μπορει να τον βοηθησει για να κανει αυτη την αλλαγη στην ζωη του..ο τι κι αν ειναι αυτο...οτι βοηθαει τον καθενα..
    ειτε επεμβαση, ειτε μια βαθια συνειδητοποιηση και σκληρη δουλεια με τον εαυτο του...μονο μαγικα δεν γινονται...πρεπει να βρεθει η λυση του καθενα...

    και οχι, δεν ειμαστε οι περισσοτεροι εδω που εχουμε κανει επεμβαση, απλα η επεμβαση ειναι ενα πολυ ειδικο θεμα που θελει ειδικους χειρισμους και πολλα παιδια την εχουν βρει εδω αυτη τη βοηθεια που υπαρχουν κι αλλα ατομα με αυτη την εμπειρια..

    υπαρχουν και ατομα που θελουν να προσπαθησουν με αλλαγες στη ζωη τους, χωρις επεμβαση

    και υπαρχει και υποστηριξη ΟΛΩΝ μας προς ΟΛΟΥΣ, ειτε εχουν εγχειριστει ειτε οχι γιατι οτι και να επιλεξει ο καθενας, σε οτι βαθμο και να ειναι το προβλημα του, το προβλημα ειναι κοινο και ολοι ξερουμε ποσο ποναει, και ποσο πολυ χρειαζεται αγαπη για να λυθει...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    16
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.
    ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ.
    ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΥΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΙΝΑ. ΕΚΑΝΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΙΤΑ ΕΧΑΝΑ 10 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΛΟΥΣΑ, ΚΟΥΡΑΖΟΜΟΥΝΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΑΥΤΟ.....
    ΞΑΦΝΙΚΑ....(ΓΙΑΤΡΟΙ ΒΛΕΠΕΤΕ...ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...) ΑΝΑΚΑΛΗΨΑΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΡΙΟ ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΡΕΑΣ... ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΡΕΑΣ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ... ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΩΡΑ ΤΡΩΩ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ (ΣΕ ΠΟΣΟΤΗΤΑ) ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΙΤΑ.
    Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΤΙ ΤΡΩΩ.....
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΘΕΙ ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ.....
    Η ΠΟΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΕΦΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΦΤΑΣΩ ΠΟΤΕ ΣΕ ΙΔΑΚΙΚΟ ΒΑΡΟΣ ΑΡΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Ουτε εγω ενδιαφερομαι για επεμβαση Βάσω,και οχι επειδη φοβαμαι, αλλα επειδη το θεωρω βιαιη ενεργεια προς τον εαυτο μου και δεν θελω μια τετοια αντιμετωπιση..
    Επισης εχω την προσωπικη αποψη οτι θα επρεπε να καταφευγουν λιγοτεροι στην επεμβαση απ οσους καταφευγουν, δηλαδη με υψηλοτερο δεικτη πως τον λενε...αλλα αυτο ειναι μια δικη μου αποψη. οι γιατροι πλεον αναλαμβανουν να κανουν την επεμβαση αυτη σχεδον σε οποιονδηποτε το θελει

    Καταλαβαινω ομως καποιον που εστω και με 80-90 κιλα καταφευγει σε αυτη τη λυση εφοσον πιστευει οτι ετσι θα βοηθηθει. Ο καθενας ειναι ελευθερος να αποφασιζει τι θα κανει στο σωμα του και στη ζωη του..

    ο φοβος σου να μην καταληξεις "παλι εκει" ειναι κοινος φοβος, και αυτο ειναι και το μεγαλο προβλημα στο θεμα του αδυνατισματος...εχουμε γραψει πολλα για το θεμα κι αν ψαξεις θα τα βρεις , αλλα εν ολιγοις, στο μυαλο ειναι το θεμα και στους λογους που μας οδηγουν σε αυτη την συμπεριφορα..αν βρει καποιος τον τροπο να λυσει αυτο, εχει βρει την απαντηση....

    Οσο γι αυτο που λες για την διατροφη σου, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι μπορεις να τρως περισσοτερο αλλα να αδυνατιζεις, αν η προηγουμενη διατροφη σου ηταν λιπη και υδατανθρακες και καθολου πρωτεινες..οπως εννοειται, οτι οσο πιο πολυ μυικο ιστο κατασκευαζεις, τοσο καλυτερες καυσεις εχεις, οποτε αδυνατιζεις με περισσοτερο φαγητο απ οτι πριν...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    16
    2sweet2b4go10
    ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΗΞΕΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ.....ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ....
    ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΩ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ Η ΖΥΓΑΡΙΑ ΕΚΕΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΙΣΤΩ ΕΥΚΟΛΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΑ ΚΙΛΑ. ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΙΝΔΥΝΕΥΣΩ.
    ΛΙΠΗ.......ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΤΡΟΦΗ.
    ΤΑ XENICAL....ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ....ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.....
    ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΛΙΠΗ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ......
    ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.........
    ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΑΝ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΡΟΦΗ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.....ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ.........

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by VASSO
    Καλησπέρα.
    Με λένε Βάσω.
    Ειμαι 34 ετών και ζυγίζω 92 κιλά.
    καλησπέρα Βάσω! Καλως ήρθες στο eating disorders!
    καταλαβαίνω τις ανησυχίες σου σχετικά με το να μην πάρεις
    πίσω το βάρος που έχασες! και συγχαρητήρια για τα 28 κιλά που χεις χάσει μέχρι τώρα! Μεγάλη σου επιτυχία!!!

    Σε αυτό το φόρουμ δεν γράφουμε μόνο όσοι έχουμε καταφύγει στη λύση του δακτύλιου.. υπάρχουν πολλά παιδιά που συνεχίζουν να παλεύουν απλά με διατροφή και άσκηση.
    Ένα πάντως μας δένει όλους.. ότι ανησυχούμε να χάσουμε βάρος, και προσπαθούμε να διώξουμε τους ίδιους δαίμονες!

    Σχετικά με τον μυικό ιστό είναι σωστό αυτό που λες..
    θα σου δώσω ένα παράδειγμα..
    πες ότι έχεις ένα αυτοκίνητο στα 2000 κυβικά κι ένα στα 1000 κυβικά .. ποιο καίει πιο πολύ βενζίνη? φυσικά αυτό στα 2000.. έτσι είναι και με τον μυικό ιστό όσο μεγαλύτερος είναι
    τόσο πιο πολλές θερμίδες καίει! η αύξηση του ποσοστού πρωτείνης στη διατροφή σου θα λύσει αυτό το πρόβλημα..
    Πηγή πρωτεινών εκτός από τα έτοιμα σκευάσματα σε μορφή milk shake που παίρνω εγώ υπάρχει στο αυγό, στο κρέας, στις φακές στο cottage cheese κι αλλού (ε αυτά μάλλον τα ξέρεις) ... Συνέχισε την προσπάθεια σου και μην το βάζεις
    κάτω! κι εμείς που πήγαμε κάτω από το μαχαίρι παλεύουμε
    με όλα αυτά και θα συνεχίσουμε να παλεύουμε!

    ʼλλωστε δεν είσαι πια και τόσο μακρυά από το ..στόχο σου
    (που δεν ξέρεις ποιος είναι..) ο στόχος είναι να είσαι και να νοιώθεις καλά με τον ευατό σου.. κι αυτό το χεις καταφέρει
    ήδη! όταν ολομόναχη έχεις χάσει τόσο βάρος..!!!
    Να σαι καλά και Καλή Συνέχεια!!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    16
    BIONIC ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
    ΝΑ ΘΕΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ..............?
    ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ....ΕΙΜΑΣΤΕ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΗΜΟΥΝΑ 18 ΚΙΛΑ ΣΥΝ.
    ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΑΡΗΝΕΙ ΕΞΕΛΑΒΑ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ: ΔΕΝ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΙΛΑ....ΕΤΣΙ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΑ ΕΤΣΙ ΣΕ ΑΓΑΠΗΣΑ....ΕΑΝ ΔΕΝ ΦΕΡΝΩ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΟΜΑΙ ΟΣΟ ΕΣΥ....
    ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ....?
    ΟΝΤΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ..... ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ.....ΜΕ ΚΛΟΝΙΣΕ....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Βάσω,
    πολλές φορές πέφτουμε έξω σχετικά με το τι σκέφτονται οι άντρες μας για μας.
    θεωρώ πως δεν είναι απαραίτητο να τρέχουμε συνέχεια με τον σύντροφο μας
    στον ίδιο διάδρομο..ούτε πιστεύω πως ίσως φοβάται μην σε χάσει αν χάσεις κι άλλο βάρος..
    ο άντρας σου σε αγαπά και απλά σου εξέφρασε αυτό ακριβώς το πράγμα..
    πως σε αγαπά ότι κι αν κάνεις, όπως κι αν είσαι και πως θα συνεχίσει να σε αγαπά..
    μερικές φορές οι άνθρωποι χρησιμοποιούμε λάθος λέξεις και παρεξηγιόμαστε χωρίς λόγο..
    όταν είπε "μην περιμένεις να ενθουσιάζομαι" εννοούσε πως "εγώ δεν αγχώνομαι να χάσεις
    βάρος" ...τίποτα κακό δεν συμβαίνει και νομίζω πως με αυτή την δήλωση του αυτό
    εννοεί πως " ΕΓΩ σε στηρίζω" "είμαι κοντά σου" σε ότι κι αν κάνεις!!

    υγ. Βασούλα αν μπορείς γράψε με πεζά γιατί είναι δυσανάγνωστα τα Κεφαλαία. σε ευχαριστώ!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    16
    bionic δεν έχω καμοιά αμφιβολία οτι αυτό εννοούσε.Απλά προβληματίστηκα.
    Σ'ευχαριστώ παντως για την άμμεση απάντηση.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθήνα, Κηφισσιά
    Posts
    150
    Γειά σου Vasso. Είμαι η Λίνα. Με δίαιτα. Μόνον. Έχω χάσει ακριβώς 50 κιλά. Καταλαβαίνω απολύτως πώς αισθάνεσαι. Κι εγώ με πρωτείνες μόνον. Έκανα θερμιδική και έτρωγα μόνο σαλάτες και κάτι επιπλέον και έβαλα ένα κιλό. Πήγα στον γιατρό μου και μου είπε να τρώω μόνο πρωτείνες και ελάχιστη σαλάτα. Καθόλου λαχανικά προς το παρόν. Κι άρχισε να κινείται πάλι η ζυγαριά. Αυστηρή δίαιτα ʼτκινς. Γιατί δεν μεταβολίζω καθόλου τους υδατάνθρακες. Και υδατάνθρακες υπάρχουν παντού, ακόμη και στο μαρούλι. Θα τα πας μια χαρά. Ήδη τα πας μια χαρά. Κάνε και καμμιά αιματολογική εξέταση να δεις πώς είσαι από τριγλυκερίδια και χοληστερίνη και όλα τα σχετικά...
    Ο άντρας σου είπε ό,τι και ο δικός μου. Κι εγώ ψιλοαπογοητεύτηκα στην αρχή. Τώρα, κάθε φορά που πέφτει ένα κιλό, κάνει πάρτι μαζί μου. Αλλά "εκπαιδεύτηκε" αρκετά αυτά τα τελευταία 3 χρόνια και είναι βετεράνος πια!!!! Μην ανησυχείς. Σ' αγαπάει και ανησυχεί μην του πάθεις και τίποτα... Όταν σε δει να χαίρεσαι, να ανεβαίνεις ψυχολογικά και να "πετάς", θα πετάξει κι αυτός μαζί σου.
    Καλωσήρθες και να 'σαι καλά!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •