Τίποτα άλλο???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    171

    Τίποτα άλλο???

    Και ναι είναι γεγονός!!!!!!!!!! Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΕΡΦΙ ΙΣΧΥΕΙ Ο ΚΕΡΑΤΑΣ!!!!!!!!!!!! ΕΣΠΑΣΑ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!
    Χθες το απόγευμα ενώ γυρνούσα στο σπίτι μετά από ένα μαραθώνιο shopping γλίστρισα και σαβουριάστηκα κυριολεκτικά στη μέση του δρόμου! Ευτυχώς ήμουν με μια φίλη μου και μαζί με άλλους 3 περαστικούς (τόσοι χρειάστηκαν να με σηκώσουν όπως καταλαβαίνετε!) με βάλανε σε ένα ταξί και πήγαμε με τη φίλη μου στο νοσοκομείο. 1 ώρα μετά έβγαινα από το νοσοκομείο με γύψο στο αριστερό πόδι πάνω σε ένα αναπηρικό καροτσάκι. Η διάγνωση: κάταγμα στην επιστραγαλίδια περιοχή. Κοινώς πάει ο αστράγαλος πάει! Τον γύψο θα τον κρατήσω 2 μήνες περίπου και μετά φυσιοθεραπείες...
    Αυτό όμως που με στενοχωρεί περισσότερο είναι που θα είμαι όλη την ώρα σπίτι και θα σκέφτομαι συνέχεια το φαγητό, καθώς και ότι δεν μπορώ να κάνω ελλειπτικό τουλάχιστον για 3 μήνες!Δε νομίζω ότι θα αντέξω να είμαι όλη την ώρα ξαπλωμένη βλέποντας τηλεόραση ή διαβάζοντας και να αντέξω να κάνω τη δίαιτα! Τι μπορώ να κάνω???

    Μα τόση γκαντεμιά πια? Έλεος!!!!!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    Περαστικα & σιδερενια ! Θα περασει...

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    δωδεκανησα
    Posts
    32
    περαστικα σου και υπομονη

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    δωδεκανησα
    Posts
    32
    εγω ειμαι 200κγρ.35χρονων.Πριν 5 χρονια ημουν 85κγρ και μεχρι τα 25 μου επαγγελματιας αθλητης.Σε 1χρονο πηρα 80κγρ εχασα 40 και σε 2μηνες πηρα σχεδον 90!!!!!!!!Τωρα εχω βαλει μπαλονακι αλλα δεν εχασα πολλα.Τελικα ειναι καποιο οργανικο προβλημα και θα το ψαξω μολις βγαλω το μπαλονακι(σε λιγες μερες).Θα δουμε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    Μπαλονακι στα 200 Kg??? Σορυ συνονοματε, αλλα μεγαλη μ@λακια του γιατρου. Εκτος αν υπαρχει αλλο προβλημα απο πισω !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    γιαννη 200 καλωσορισες
    εντυπωσιακη η αυξομειωση των κιλων σου σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα, εχεις δικιο οτι πρεπει να το ψαξεις..
    αλλα αυτο με το μπαλονακι πολυ περιεργο επισης, εχει δικιο ο γιαννηςΝΤ..
    μηπως δεν ειναι αρκετα ενημερωμενος ο γιατρος σου?αν θες ριξε μια ματια στο φορουμ για μεθοδους σε αντιστοιχα κιλα με τα δικα σου, αλλα κυριως για αξιοπιστους γιατρους...
    η μεθοδος με το μπαλονακι αν και χρησιμοποιειται για πολυ λιγοτερα υπερβαλλοντα κιλα εχει θεωρηθει εντελως αποτυχημενη ακομα και γι αυτα....
    καλη τυχη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    κλειουλα περαστικα και υπομονη...
    υπαρχει ενα καλο κι ενα κακο...
    το κακο ειναι προφανες...
    το καλο ειναι οτι μεχρι τωρα εχεις προσαρμοστει αρκετα στην διατροφη σου και δεν το πιστευω οτι θα την αλλαξεις επειδη θα καθεσαι πιο πολυ στο σπιτι..
    αν σου ερθει διαθεση για μεγαλυτερη ενασχοληση με το φαγητο, προτεινω να ασχοληθεις με πιο ..."περιτεχνη" ετοιμασια αυτων που ηδη τρως...με πιο ενδιαφερουσες σαλατες, με πιο καλομαγειρεμενα φαγητα και περισσοτερη ποικιλια αλλα σε αυτα που ηδη επιτρεπονται...

    ολα θα πανε καλα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    φτου γαμώτοο Κλειώ λυπάμαι πολύ αλλά μη στενοχωριέσαι για τη γυμναστική.
    έχασα τόσα κιλά χωρίς γυμναστική (δεν το καυχιέμαι αλλά τι να κάνω που είμαι τεμπέλα )
    όπως ξεκίνησες τώρα με την διαιτολόγο είναι καλά και αν μετά από όλα αυτά δεν το βάλεις
    κάτω δεν θα αναβάλεις την δίαιτα σου! κουράγιο i know γκαντεμιά! αλλά δεν πειράζει
    μπορείς να χάσεις βάρος και χωρίς γυμναστική! εύκολο στα λόγια να το λέω αλλά μπορείς
    φτάνει να μη σε πάρει από κάτω!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    Κλειώ περαστικά!!!! θα συμφωνήσω σε όσα σου είπαν οι προλαλήσαντες και θα προσθέσω την ιδέα κάποιας χειρονακτικής ενασχόλησης (πχ. παζλ, συναρμολογήσεις, πλέξιμο (χμμμ πλέξε ένα πουλοβεράκι για σένα σε μικρότερο μέγεθος .... έτσι θα έχεις και ασχολία αλλά κυρίως θα έχεις απασχολημένα τα χέρια σου και δε θα μπορούν να τσιμπολογούν!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athens
    Posts
    115
    Γιάννη 200 καλώς ήρθες στο forum μας μπαλονάκι είχα βάλει και εγώ και ξέρω..... δεν κάνει τίποτα παρά μόνο προσφέρει ταλαιπωρία ψυχική, σωματική και οικονομική! Μην ανησυχείς θα την βρεις την σωστή την λύση που θα ταιριάζει σε σένα!!! Αν επιτρέπεται ποιός είναι ο γιατρός σου?

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    ATHENS
    Posts
    89
    Κλειουλα περαστικα............ κουραγιο και ολα θα περασουνε

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    45
    Κλειώ περαστικά σου, έχω σπάσει πόδι και ξέρω πώς είναι. Αν δεν πάρεις κιλά θα είσαι η απόλυτη ηρωίδα!
    γιάννης 200 καλώς όρισες, άντε και σύντομα γιάννης 100!

  13. #13
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    62
    ʼντε καλό κουράγιο Κλειούλα !!!
    Όλα καλά θα πάνε υπομονή και μην το βάζεις κάτω ..... θα τα καταφέρεις !!!
    Περαστικούλιααααααα!!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    171
    Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!
    By the way πολύ μου αρέσουν τα tickers, έχει γεμίσει χρώμα το φόρουμ μας!!!!!!!!!!!!!

  15. #15
    Κλειουλα μου,

    περαστικα κοριτσι μου


    σε καταλαβαινς απολυτα κ εγω 2 μηνεσ ημουν ξαπλα


    θα περασει θελει υπομονη

    ελπιζω τουλαχιστον να περνασ ευχαριστα κ να βρισκεισ καλη συντροφια εδω


    φιλια κ περστικα

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •