Boutique «Eating Disorders»! :-)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    Boutique «Eating Disorders»! :-)

    Τί θα λέγατε να κάναμε ανταλλαγές ρούχων, μεταξύ μας;

    Ελπίζω να μην το πάρετε στραβά...
    Απλώς σκεφτόμουν πως ρούχα που πλέον είναι άχρηστα σε κάποιον που έχει χάσει 10-20-30-100 κιλά, σε κάποιον άλλον θα ήταν χρήσιμα και θα ήταν πρακτικό να γίνονται ανταλλαγές μιας και θα είναι ρούχα που δεν θα φορεθούν έτσι κι αλλιώς για πολύ καιρό μιας και όλοι αλλάζουν νούμερα σε χρόνο ρεκόρ.

    Έτσι θα γλιτώνανε πολλοί, χρήματα από αγορές που ουσιαστικά θα ήταν για 1-2 μήνες το πολύ, μέχρι να μην φοριούνται πλεον ούτε μέσα στο σπίτι τα ρούχα που είναι 2-3-4 νούμερα πάνω από το κανονικό.


    Φιλιά πολλά σε όλες και όλους!
    Μου λείψατε!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    Καλη ιδεα !

    Εγω χαριζω ενα δερματινο κ ενα μπουφαν. Μεγεθος περιπου 5XL. Aγορασμενα απο το Βigman

    Eπισης 2 πουκαμισα χειμωνιατικα μαυρα κ 2 μπλε σκουρα παλι 5XL. Φτιαγμενα απο ραφτη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    το χουμε ξαναπροτείνει αυτό, αλλά φοβάμαι μήπως το πάρει κανείς στραβά
    αλλά δεν είναι τίποτα σπουδαίο, απλά μια εξυπηρέτηση και για να μη πάνε στράφι
    κάποια ρούχα που σε άλλους μπορεί να κάνουν!

    έχω 2 παντελόνια μαύρα (καλά) από το ΜΑΤ. (μέγεθος xxl)
    θα τα μετρήσω στη μέση και με την μεζούρα.
    είναι σχεδόν αφόρετα! το ένα ζήτημα να το χω φορέσει 2 φορές.
    επίσης ένα τζιν από το ΜΑΤ xxl με κάτι στρας στο ένα μπατζάκι.
    2 μαύρα και 1 άσπρο κάπρι επίσης απο ΜΑΤ καλοκαιρινά (xl και xxl)
    διάφορες μπλούζες ΜΑΤ καλοκαιρινές και χειμωνιάτικες.
    1 μπεζ παντελόνι κρεπ xl από την Lola.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    34
    Eξαιρετική ιδέα! Μπραβο Weeping Moon!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Κρητη
    Posts
    22
    Originally posted by YiannisD


    Εγω χαριζω ενα δερματινο .
    Ποιο εχεις, το μαυρο η το καφε; (χεχεχε)
    Εγω πηρα περυσι το καφε δερματινο απο το bigman. Ωραιο ρουχο!


    Μιας και το αναφερουμε, για τους κυριους εδω μεσα, εγω ψωνιζω κατα κυριο λογο απο το Marks and Spencer και το Rusty Nail. Αν δυσκολευεστε να βρειτε ρουχα, εκει θα βρειτε σιγουρα. Και πιστεψτε με, ειναι πολυ καλη ποιοτητα!!!

  6. #6
    Aaaah! Χαίρομαι που δεν το πήρατε στραβά και δεν σας φάνηκε σαν ελεημοσύνη ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων...
    Εύχομαι σύντομα όλοι μας να μπορούμε να χαρίσουμε ρουχαλάκια που δεν θα μας κάνουν πια σε ανθρώπους που μόλις ξεκινούν την προσπάθειά τους!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    Το μαυρο ειχα παρει. Φοβερο ρουχο κ η ποιοτητα αφανταστη! Το χειμωνα φοραγα αυτο αντι για μπουφαν κ ειμουν ζεστος. Μεχρι κ σε -12 ειμουν κ ενοιωθα καλα !

    Τα Rusty Nail που ειναι?

    Οσο για τα Marks & Spencer, τα θεωρω κορυφαια. Εχω ενα καταστημα στα 700m απο το σπιτι κ ξερω απο την ποιοτητα !

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Κρητη
    Posts
    22
    Και εγω διστασα για λιγο... Μου αρεσε το μαυρο, αλλα με ξενερωνε ο γουνο-γιακας και το γεγονος οτι σαν να μου φανηκε οτι γυαλιζε λιγο...

    Ετσι πηρα το καφε που το φοραω και πρωι και βραδυ. Και δεν ηταν και εξωφρενικα ακριβο (περιπου 400 ? νομιζω; ) αν σκεφτει κανεις οτι ειναι το δερμα σχεδον ενος ολοκληρου ζωου!

    Rusty Nail δεν ξερω που εχει στην Αθηνα... Λες να ειναι μονο στην Κρητη; Εγω παντως νομιζω οτι ειναι αλυσιδα... Δεν ξερω.

    Τα πουκαμισα του Marks δεν μου κανουν σιγουρα.
    Μπλουζες-τζην ολα καλα, στα πουκαμισα τα χαλαμε.

    Και οσον αφορα κοντομανικα μπλουζακια αθλητικα, φυσικα φοραμε Target!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    289
    A, εμενα μου αρεσε ο γιακας! ενοιωθα σαν Ρωσος κυνηγος αρκουδων! χαχαχα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    αθήνα
    Posts
    176

    Παντελόνια

    Πάει αρκετός καιρός από τότε που προτάθηκε να ανταλλάξουμε ρούχα.Είμαι σε μία φάση που δεν βρίσκω παντελόνια.Αλλοτε δεν προλαβαίνω να πάω να βρω στο νούμερό μου στην Ulla Popken κυρίως,άλλες φορές δεν έχει αυτά που μου αρέσουν.
    Εχει καμία κοπέλα παντελόνια με λάστιχο σε ίσια γραμμή όχι κολλητά ή τζην που να μην τα χρειάζεται πλέον;
    Ελπιζω να μην σας ενοχλεί αυτό που ζητάω αλλά δυστυχώς δεν βρίσκω τίποτα!Ειδικα λόγω εκπτώσεων εξαντλήθηκε και το νούμερο που βάζω.
    Εαν υπάρχουν να σας πω μέγεθος ,υψος βαρος και μου λέτε...

    Ευχαριστώ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •