Elisabeth καλή επιτυχία! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    καλη αναρρωση Ελιζαμπεθ
    ολα να πανε οπως τα φανταστηκες,

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Elisabeth καλή ανάρρωση, και welcome 2 club

  3. #18
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    34
    Παιδιά, θέλω τη γνώμη σας. Την Τετάρτη έγινε η επέμβαση. Πριν και μετά το χειρουργείο φορούσα επιδέσμους για την αποφυγή θρομβώσεων και μου έκαναν ειδικές ενέσεις. Όμως μέχρι σήμερα το αριστερό μου πόδι (πάνω απο το γονατο ως το μηρό) είναι μουδιασμένο παρόλο που δεν έχω πρόβλημα στην κίνηση. Αναρωτιέμαι αν πήγε κάτι στραβά. Είχε κανείς άλλος παρόμοια εμπειρία;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    τους έβγαλες τους επιδέσμους? εγώ τους φορούσα μια βδομάδα μέσα στη ζέστη του Ιούλη..
    είναι και πρησμένη αυτή η περιοχή? για πάρε τηλ το γιατρό τώρα!

  5. #20
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    34
    Bionic, δεν είναι πρησμένη η περιοχή...Πήρα το γιατρό που είχε εφημερία το Σάββατο (ο δικός μου λείπει σε επαγγελματικό ταξίδι στο εξωτερικό) και μου είπε οτι αυτό οφείλεται στο οτι στο χειρουργείο ήταν υπερυψωμένη αυτή η πλευρά λέει. Με συμβούλεψε να περπατάω και να ξεκουράζομαι εναλλάξ και σιγά σιγά θα περάσει λέει. Θα μιλήσω και με το γιατρό μου αύριο...

  6. #21
    Elisabeth είχα ακριβώς το ίδιο πράγμα!! Και δεν μπορούσα να φανταστώ από τι είναι!!! Ο Γιατρός που τον ρώτησα είπε ότι είναι από την ξάπλα δύο μέρες... τι να πω...

    Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά έχω κλείσει μήνα και το έχω ακόμα, όχι τόσο συχνά και τόσο έντονα αλλά το έχω ακόμα!!

  7. #22
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    34
    maraki,
    εμένα αυτή η αίσθηση είναι συνεχής...Βγήκα για δεύτερη φορά σήμερα περίπατο 30 λεπτών και ένιωθα πολύ εξαντλημένη αλλά δεν έχω πρόβλημα στην κίνηση. Θα επικοινωνήσω σήμερα και με το γιατρό...Σ' ευχαριστώ πολύ Μαράκι, με καθησύχασες κάπως....

  8. #23
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    34
    Eπικοινώνησα με το γιατρό μου, έχω πάθει απο ο,τι φαίνεται ισχυρή νευραλγία και θα δει αν μπορεί να βοηθήσει την κατάσταση δίνοντάς μου σύμπλεγμα βιταμινών Β. Τα ράμματα θα βγούν την άλλη Τετάρτη και απο μεθαύριο ξεκινάω τα αλεσμένα. Όσο για κιλά, έχω χάσει 4,5 σε μια εβδομάδα! Έχετε καμμιά ιδέα/συνταγή για την περιοδο των αλεσμένων εκτός απο κρέμα, γιαούρτι ή ζελέ;

    Lap Band: 3-5-2006 Height: 1.77
    Weight: 140.6/136.1/77

  9. #24
    Υπάρχει νομίζω ένα θέμα, "συνταγές για την περίοδο των αλεσμένων", για κοίτα, κάπου το πήρε το μάτι μου!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Greece
    Posts
    804
    Originally posted by Elisabeth71
    Έχετε καμμιά ιδέα/συνταγή για την περιοδο των αλεσμένων εκτός απο κρέμα, γιαούρτι ή ζελέ;
    συγχαρητήρια για τα κιλά που έχασες ήδη elisabeth!
    είναι πολύ καλή αρχή! να σου δώσω μερικές ιδέες για την περίοδο των αλεσμένων!

    βραστή πατάτα, βραστό κολοκυθάκι, πουρές πατάτας, σούπες διάφορες με φιδέ, με ψάρι κτλ, φρούτα αλεσμένα, γρανίτα παγωτό, cottage cheese, ομελέτα, αυγό μελάτο,
    τόνος σε νερό με μαγιονέζα light, μπανάνα χτυπημένη στο μπλέντερ με γιαούρτι, μπιφτέκι πολύ μαλακό νια-νια.
    σιγά σιγά δοκίμασε τα.. φάε μια μικρή μπουκιά.. βεβαιώσου πως πήγε κάτω και μετά συνέχισε..

  11. #26
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    34
    bionic, να σαι καλά! Σήμερα το πρωί έφαγα μισή κρέμα και δεν το πιστευα πως χόρτασα!


    Lap Band: 3-5-2006 Height: 1.77
    Weight: 140.6/135.1/77

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •