ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    96
    Epakaki.....οι γονείς σου έχουν τις δικές τους απόψεις που μπορεί να είναι συντηριτικές,οπισθοδρομικ� �ς,υπερβολικές αρρωστημένες ή όπως αλλιώς θέλεις να τις χαρακτηρίσεις.Το γεγονός όμως ότι τις δίνεις τόσο σημασία και βαρύτητα σημαίνει ότι κατα κάποιο τρόπο τις έχεις υιοθετήσει ή τις χρησιμοποιείς σαν έναν μπούσουλα συστήματος αξιών στη ζωή σου.Άν όντως τις είχες απορρίψει.....μπορεί και να γελούσες τώρα με αυτές.

    Οι γονείς πολλές φορές κάνουν και κάτι ακόμα πιο \"ύπουλο\" (με την ψυχοδυναμική διάσταση του όρου).Φροντίζουν να έχουν σε οικονομική ομηρία τα παιδιά τους για να τα εξουσιάζουν και να μπλέκονται ευκολότερα ανάμεσα στα πόδια τους.Και ξέρεις γιατί ? Γιατί συνήθως αυτοί είναι μετανιωμένοι με τις ζωές που έφτιαξαν και πάνε να ξαναζήσουν καθοδηγώντας τα παιδιά τους.Άν εσύ και ο φίλος σου μπορέσετε να αποκτήστε οικονομική ανεξαρτησία.......και αναλάβετε τα έξοδα σας.......μάλλον η ζωή των γονιών σου θα γίνει \"κόλαση\"...

  2. #2
    Εγώ θα στο πω λίγο πιο ωμά απ τον psy.
    Βγάλτε τα δικά σας λεφτά για να μην ακούτε τη γκρίνια κανενός....
    Όσο πληρωνουν έχουν δικαίωμα άποψης....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    opoios einai admin as ta svhsei... egw esvhsa to topic

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    epakaki έγινε τπτ? εννοώ γιατί το έσβησες?

    θεωρεις πώς ειπες κάτι \"κακο\"?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    thewrw oti ekte8hka... niw8w hli8ia kai den mou aresei

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    epakaki,

    καταλαβαινω πολυ καλα τον φοβο της εκθεσης...τον αντιμετωπιζω συχνα. Ομως αυτα ηταν κομματια των σκεψεων που κανεις κ τα μοιραζεσαι μαζι μας. Βλεπεις κατι ηλιθιο σε ολο αυτο?
    Εγω απολυτως τπτ...το αντιθετο. Περνας μια κατάσταση κ καπου ξεσπάς, ανοιγεσαι....απολυτα υγιες...

    Σε οτι αφορα το ιδιο το προβλημα νομιζω το εχουν αντιμετωπισει πάρα πολλοι μεταξυ των οποιων κ εγω...κ πιστεύω πώς η οικονομικη εξαρτηση φερει κ πολλες άλλες εξαρτησεις μαζι της.

    Ελπιζω να μας γράψεις παλι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    ντρέπομαι... νομιζς οτι εχω καταντήσει η ρούλα βροχοπούλου του ιντερνετ ... φτου μου!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    αν θεωρεις οτι με το να ξεσπας, να λες το προβλημα σου κ την αγωνια σου εισαι γραφικη....μαλλον τα χεις λιγο μπερδεμενα....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    mporei...

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    96
    epakaki
    Junior Member
    **



    Μηνύματα: 41
    Registered: 16-4-2008
    Member Is Offline

    Διάθεση: mia xara!


    Εστάλη στις 23-5-2008 στις 12:19 PM Απάντηση με παράθεση Αναφορά μηνύματος στον Administrator


    thewrw oti ekte8hka... niw8w hli8ia kai den mou aresei


    Epakaki.....αυτό που ονομάζεις εκτέθηκα ουσιαστικά αντιστοιχεί στο ρήμα εκφράστηκα,άφησα δηλαδή κομμάτια του εαυτού μου να βγούνε προς τα έξω.......με αποδέχτηκα και αποφάσησα να με βάλω στο εξεταστικό τραπέζι.Το να μη σου αρέσει είναι λογικό αν σκεφτείς οτι υπάρχουν μηχανισμοί μέσα σου που πολλές φορές σε κάνουν να μην σου αρέσουν κάποια πολύ όμορφα πράγματα.Το \"ηλίθια\" όμως απέσυρε το γιατί στην πραγματικότητα η τόλμη της έκφρασης που επέδειξες ήταν μια νίκη.Θα πρέπει να νιώθεις γεναία με αυτή σου την έκφραση,μιας και αντιστάθηκες στον σιωπηλό μηχανισμό που καταβροχθίζει τη χαρά σου. Αυτός είναι που εκτέθηκε και τώρα φορτίζοντας σε με ενοχές ή και θλίψη προσπαθεί να σε \"εκδικηθεί\". Διαισθάνεται ότι ξεκινάς μια πορεία εκρίζωσης του και αυτό τον τρομάζει......Απόλαυσε τον πανικό του....Απο εμένα έχεις τα συγχαρητήρια μου γι αυτή τη νίκη....και είμαι σίγουρος ότι σύντομα θα δούμε και άλλες πολλές απο σένα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •