Μπαλονάκι. Αξίζει;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    2

    Μπαλονάκι. Αξίζει;

    Καλησπέρα σε όλους ! Μόλις έγινα μέλος στο forum. Είμαι 1.67/98 κιλά . Εδώ και 6 μήνες κάνω δίαιτα με την βοήθεια διαιτολόγου και έχω χάσει 12 κιλά . Το θέμα είναι οτι έχω να χάσω πολλά κιλά ακόμη και αισθάνομαι οτι ήδη έχω κουραστεί. Σκέφτομαι παράλληλα με την δίαιτα , να βάλω και το μπαλονάκι έτσι ώστε να με βοηθήσει να χάσω τα κιλά πιο εύκολα.

    Δεν γνωρίζω τίποτα όμως επί του θέματος. Είναι επικίνδυνο; Έχει επιπλοκές ; Μπορώ να το κάνω με το ΙΚΑ;

    Θα με βοηθήσει να χάσω τα κιλά που πρέπει , πιο γρήγορα ;

    Όσες περισσότερες πληροφορίες μου δώσετε τόσο περισσότερο θα με βοηθήσετε.


    Ευχαριστώ πολύ ...
    Μαρία


    ]....Πολύ ωραίο το forum, μακάρι να το είχα ανακαλύψει νωρίτερα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    καλως ορισες
    δεν εχω κανει επεμβαση και δεν ξερω απο προσωπικη πειρα για το μπαλονακι... αλλα οσα ατομα απο το φορουμ το ειχαν κανει, δεν ειπαν πολυ ενθαρρυντικα πραγματα...
    αν ψαξεις λιγο μεσα στο φορουμ θα τα βρεις ολα.
    καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2
    καλημέρα!! εγω εκανα μπαλονακι και ηταν πολυ δυσκολο... ειπα οτι αν ηξερα τι θα περνουσα δεν θα το εκανα...ο γιατρος μου ειπε ομως οτι ημουν η πιο δυσκολη περιπτωση στα τοσα μπαλονακια που εχει κανει....παρολα αυτα εχω χασει 15 κιλα σε 3 μηνες βεβαια, αν τρως δε θα αδυνατισεις. Πρεπει να ακολουθεις τη διαιτα που θα σου δωσουν, εγω εχω αρχισει ηδη να πηγαινω σε διαιτολογο και γυμναστηριο... Τελικα τιποτα δεν ειναι ευκολο, μη νομιζεις δηλαδη οτι θα κανεις το μπαλονακι και σωθηκες...θελει προσπαθεια και κουραγιο και δυναμη και επιμονη...(τωρα δεν ξερω αν σε απογοητευσα η αν σε επεισα ) οτι πληροφορια παντως θες ρωτησε με!!!!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    2
    Kαλησπέρα Κατερινάκι...
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες ..
    Μάλλον δεν θα το κάνω τελικά , όχι γιατι δεν θέλω να κόψω το φαγητό αλλά γιατί γενικά δεν έχω ακούσει καλά πράγματα.
    Δεν θέλω να ταλαιπωρηθώ περισσότερο ήδη κάνω 6 μήνες δίαιτα , θα συνεχίσω λοιπόν άλλωστε έχω βάλει στοίχημα με τον εαυτό μου .Ένα στοίχημα που δεν έχω σκοπό να το χάσω αυτήν την φορά.

    Σ'ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου και καλή δύναμη και κουράγιο στην δική σου προσπάθεια!!!

    Μαρία

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    1
    ΜΕ ΛΕΝΕ ΝΙΚΟΛΕΤΑ ,

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΑ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΙΤΑ,ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 1.70 ΜΕ 112 ΚΙΛΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΙΤΑ ΠΡΙΝ 2ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ,ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ 28 ΚΙΛΑ ΕΙΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΩ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ...ΝΑ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΤΑ ΞΑΝΑΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΕΝΩ ΕΙΜΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΧΩ ΦΙΛΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΓΟΡΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΡΩΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΝΩ.ΒΟΗΘΕΙΑ

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    4
    Kαλησπερα σε ολους
    Είμαι νεα στο forum και σας χερετω ολους!
    Ειχα αποφασισει να κανω δακτυλιο αλλα τελικα κατεληξα στο μπαλονακι. Το ψαχνω ομως.
    Φοβαμαι πολυ τα χειρουργεια και τις επιπλοκες και δεν σκεφτομαι με τιποτα να κρατησω το δακτυλιο για παντα αν τελικα κανω αυτο.
    Αν καποιος εχει κανει μπαλονακι ας επικοινωνησει μαζι μου να μαθω
    Παντως παιδια οτι και αν κανουμε θελει προσπαθεια ειτε ειναι μπαλονι ειτε ''βερα''.
    Με το μπαλονι πρεπει να τρως λιγο αλλα και με το δακτυλιο πρεπει να τρως ακομα πιο λιγο...εμετοι εχουν και τα δυο!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •