:)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: :)

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3

    :)

    kalispera se oloys sas!
    tyxea epesa epanw se ayto to site kai pragmatika xarika pou uparxei! eimai 35 etwn kai yperbarh apo tote pou 8umamai ton eauto mou.exw dokimasei tis apeires diaites kai ta exw parei ola tripla.meta ta 32 mou xronia bare8ika omws..kai afe8ika.twra prepei kati na kanw alla den exw to kouragio ..bariemai pali ta nerobrasta kai ta katapiestika! omws apo tin alli exoun arxisei kai me ponane oi patousitses mou (ti trabane oi kakomoires!) me tin or8ostasia. apogoiteyomai apo to genonos oti den mporw na frontisw ton eayto mou...kai an den to kanw egw poios 8a to kanei??
    omos ayta einai logia...pou apla ta skeutomai...kai den ta pisteyw...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    407
    Tina καλώς ήλθες στο eatingdisorders.gr

    Θα σε παρακαλέσω θερμά να μην χρησιμοποείς greeklish, είναι εξαιρετικά δυσανάγνωστα και επίσης δε βοηθούν τον μελλοντικό επισκέπτη που θέλει να κάνει μια αναζήτηση στο σάιτ για αυτό που τον απασχολεί.

    ʼλλο πράγμα είναι να χρειαστεί να κάνει μια αναζήτηση με τους όρους "βουλιμία" ή "παχυσαρκία" και άλλο πράγμα να ψάχνει κάτι ανάμεσα στα voulimia, vulimia, boulimia κτλ.


    Ευχομαι να σε βλέπουμε συχνά, να μοιραζόμαστε τις προσωπικές εμπειρίες και τα συναισθηματα μας.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3
    καλημερα nido
    ευχαριστω για το καλωσορισμα.
    λυπαμαι για το προβλημα που μπορει να δημιουργησω στον μελλοντικο επισκεπτη με τα greeklish, ομως οι περισσοτεροι ετσι γραφουμε στο net.καλο θα ειναι λοιπον,να ενημερωνεται κανεις αμεσως μολις μπαινει, οτι μπορει να γραφει μονο με ελληνικους χαρακτηρες.
    εγω παντος ακολουθω την συμβουλη σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Τίνα καλώς ήλθες και καλή επιτύχία στην προσπάθεια σου...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    26
    Καλημέρα Τινα και καλωσηρθες. Τι σκεφτεσαι να κανεις; Για ποσα επιπλεον κιλα μιλαμε και σε τι υψος αντιστοιχουν; Ο, τι χρειαζεσαι θα το συζηταμε εδω μεσα. Σου ευχομαι να πανε ολα καλα.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3
    καλησπερα κλεανθη και βασιλικη!
    ευχαριστω για το μνμ σας. τα κιλα μου δεν ειναι ευκολο να τα λεω, αλλα εδω λογο του οτι καταλαβαινουμε ο ενας τον αλλο 8α τα πω.ειμαι 1.70 και ζυγιζω 131,6 τα εχω ομως αρκετα συμμετρικα.Μπορω να πω οτι διαβαζοντας καποια μηνυματα απο εδω μεσα, διαβασα αρκετα που με αντιπροσωπευουν και με εκαναν να σκευτω.Προσφατα ξεκινησα ψυχολογικη υποστηριξη, γιατι ενα απο τα βασικα μου προβληματα ηταν οτι δεν μπορουσα ν αντιμετωπισω τους δικους μου οι οποιοι ειναι πολυ πιεστικοι με το 8εμα τον κιλων με αποτελεσμα απλα να τους αντιδρω υποσυνειδητα κανοντας κακο στον εαυτο μου.παντα με αντιμετωπιζαν σαν να εχω την χειροτερη αρρωστια. παρολο που η μητερα ειναι και η ιδια ολη της την ζωη παχυσαρκη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    καλησπερα Τινα
    για πολλους απο μας ειναι πολυ δυσκολο οχι μονο να πουν τα κιλα τους αλλα ακομα και να τα δουν...εγω ειχα περασει χρονια ολοκληρα χωρις να ζυγιζομαι για να μην αντικρισω το τρομακτικο νουμερο...
    ειναι ομως ενα βημα να αντινετωπισεις την πραγματικοτητα οπως ακριβως ειναι...
    το επομενο βημα ειναι, αντι να σε συντριψει , να κανεις κατι γι αυτην...
    νομιζω οτι κανεις πολυ καλα που δεχεσαι ψυχολογικη υποστηριξη, ειδικα εφοσον εχεις τετοια πιεση απο τους δικους σου, αλλα οχι μονο γιαυτο...
    θεωρω οτι το θεμα των κιλων ειναι πολυπλοκο και σιγουρα εχει βαθιες ριζες τις οποιες αν δεν καταφερουμε μονοι να βρουμε, ειναι καλο να βοηθηθουμε και να τις βρουμε...για να εχουμε ελπιδες και στη λυση...
    καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    26
    Tινα καλημερα!!! ενα θα σου πω, δεν εισαι μονη. εδω μεσα ομως θα βρεις ανθρωπους με κατανοηση και διαθεση αλληλουποστηριξης για ενα πολυ απλο λογο: αντιμετωπιζουν την ιδια η' παρομοια κατασταση.Εγω αυτο εχω εισπραξει τις λιγες μερες που γραφω εδω και ομολογω οτι ηδη νιωθω πολυ καλυτερα. Βλεπεις ουτε και για μενα ειναι ευχαριστη κατασταση. Σε κανενα δεν εχω πει το πραγματικο μου βαρος, μονο εδω μεσα και στη διαιτολογο μου. Δε νιωθω ανετα, ντρεπομαι, φοβαμαι τις αντιδρασεις.
    Θελω να σου πω επισης οτι πολυ καλα εκανες και απευθυνθηκες σε ειδικο, ιδιαιτερα αφου αντιμετωπιζεις πιεση απο το περιβαλλον σου...πανω απ' ολα πιστεψε στον εαυτο σου και θα τα καταφερεις. Μεχρι τοτε προσπαθησε να αγνοεις τα μηνυματα γυρω σου που χαλουν την ψυχολογια σου και κανε πραγματ που σε ευχαριστουν, θα σε βοηθησει πολυ.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •