βαρεθηκα να τρωω συνεχως!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    1

    βαρεθηκα να τρωω συνεχως!

    βαρεθηκα να τρωω συνεχως!



    κουραστηκα πια εδω και 1 1/2 χρονο να τρωω ολη μερα και ολη νυχτα
    συνεχως νιωθω το στομαχι μου αδειο και εχω μονιμα μια ζαλαδα πεινας.νιωθω οτι αιωρειται το σωμα μου αδειο, διχως περιεχομενο.και για να "στηλωθω" τρωω.ο,τι βρω. γλυκο, αλμυρο τα παντα.τρωω το πρωι δημητριακα με γαλα, στις 10 ενα φρουτο , στις 11 μια φετα ψωμι με τυρι, πινω μια πορτοκαλαδα, στις 12 το μεσημεριανο μου, στις 3 γλυκο, στις 5 ενα γιαουρτι με φρουτο, στις 7 κανενα τοστ, ή ο,τι βρω σπιτι, στις 8 το βραδυνο, κοιμαμαι παντα μεταξυ 10-11. στις 2-3 ΠΑΝΤΑ ξυπναω ζαλισμενη, πεινασμενη φοβαμαι οτι λιποθυμαω απ την εξαντληση και συνηθως πινω ενα μεγαλο ποτηρι γαλα...
    κουραστηκα αυτη τη ζωη, το οτι ΠΡΕΠΕΙ συνεχως να τρωω...
    πριν βγω για φαγητο, τρωω... τρωω συνεχως! γιατι ζαλιζομαι συνεχως!!
    εχω παρει 10 κιλα σε 2 χρονια
    βοηθεια! δεν αντεχω αλλο! τι ειναι αυτο? βουλιμια? εγω ξερω οτι βουλιμια ειναι οταν τρως χωρις να πεινας και εγω μονιμα ΠΕΙΝΑΩ!
    δεν εχω κοιμηθει ουτε ενα βραδυ συνεχομενα εδω και 1 1/2 χρονο!
    κουραστηκα
    μπορει καποιος να με βοηθησει??

    ευχαριστω
    Αγγελινα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Αγγελίνα καλώς ήλθες!

    Βασικά, το ότι νιώθεις μία συνεχή εξάντληση και ατονία, ενδεχομένως να παραπέμπει σε κάποιο άλλο προβλημα υγείας.Καλύτερα, να κάνεις κάποιες βιοχημικές,ενδοκρινολογικ� �ς,αιματολογικές εξετάσεις για να διαπιστώσεις ότι πραγματικά δεν υπάρχει κάτι το μη φυσιολογικό στο σώμα σου.Οι ζαλάδες και η γενικότερη έλλειψη δυνάμεων προκαλείται και σε περιπτώσεις αναιμίας.Κοίταξε τον αιματοκρίτη σου κτλ...

    Αν όλα είναι καλά από εκεί τότε μπορείς να εξετάσεις άλλες αιτίες που προκαλούν αυτήν την ακατάσχετη πείνα...

    Ξεκίνα πρώτα από τα προφανή βήματα κι ύστερα το αναλύεις βαθύτερα...:)

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    15
    Κι εγώ νομίζω ότι ο Κλεάνθης έχει δίκιο σχετικά με τις ζαλάδες. Οι εξετάσεις είναι απαραίτητες όμως ίσως θα ΄ταν καλό να σκεφτείς τι γίνεται με την ψυχολογία σου. Μήπως κάποιοι λόγοι σε κάνουν να βρίσκεις καταφύγιο στο φαγητό?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •