Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    12

    Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΟΛΟΥΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΤΟΣΟ ΜΕ ΜΝΜ,ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΩΝ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
    ΕΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΔΑΚΤΥΛΙΟ 19/03/2007 ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΕΜΙΣΜΑ ΣΤΙΣ10/04/2007. ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΕΜΙΣΜΑ ΕΧΑΣΑ 10 ΚΙΛΑ. ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΛΕΞΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΜΕ ΤΟ ΓΕΜΙΣΜΑ ΕΧΑΣΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ 2 ΚΙΛΑ ΑΚΟΜΑ .ΣΥΝΟΛΟ 12. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΑ 6cc. ΤΟ ΥΨΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1,58 ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ 103kg. ΣΤΗΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΗΜΟΥΝ 93kg ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ 91kg. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΧΗΜΑ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΣΑΦΩΣ ΜΙΚΡΕΣ ΜΕΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΑ 3 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΔΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΜΕ 6cc ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ΣΑΛΙΟ ΤΗΣ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΙ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΑΚΤΙΝΟΣΚΟΠΗΣΗ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΟΥΤΕ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΔΑΚΤΥΛΙΟ ΟΠΟΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΞΑΤΕ ΟΛΟΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΜΟΥ.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    New York
    Posts
    86
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ!
    ΕΚΑΝΑ ΔΑΚΤΥΛΙΟ 01/02/07.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΓΕΜΙΣΜΑΤΑ.ΤΟ ΠΡΩΤΟ 2cc και ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ 1cc.ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΤΑ 6 ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΓΕΜΙΣΜΑ.ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΟΜΗ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΣΟΥ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΣ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.
    ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ....
    ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΤΟ ΓΕΜΙΣΜΑ.
    ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΦΙΛΙΑ.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    12
    ολα πανε παρα πολυ καλα. Δινω πολυ βαση στο καλο μασημα.
    επειδη τα γευματα μου δεν ξεπερνουν τα 3 την ημερα ειναι ικανοποιητικες μεριδες. Απλα οταν τρωω μετα απο ωρες,ξαναπιναω. τιποτα αλλο δεν εχω παρατηρησει.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    12
    fifika θα ηθελα να σε ευχαριστησω κιολας κατι που δεν εκανα πριν. Ομως δεν ξερω αν παιζει ρολο και τα κιλα που εχει καποιος. εγω πηγα για πρωτο γεμισμα στα 93 κιλα.παντως θα τον ρωτησω γιατι και μενα μου φανηκε περιεργο . θα μαθω και θα απαντησω.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    New York
    Posts
    86
    γεια σου νικη μου...
    αφου τρωσ 3 γευματα ειναι καλα...αν εννοεισ πρωινο-μεσημεριανο και βραδυνο.φυσικα και παιζει ρολο στα ποσα κιλα ξεκινασ. οσο πιο πολλα κιλα εχεισ τοσο πιο πολυ χανεισ.
    τα κιλα με τα γεμισματα ομωσ δεν εχουν καμια σχεση. π.χ δεν κανεισ γεμισμα επειδη εφτασεσ στα 90 κιλα. γεμισμα κανεισ οταν βλεπεισ πωσ δεν χανεισ με τον συνηθη ρυθμο.πιο απλα οταν κολλασ για αρκετο καιρο στα ιδια κιλα,σημαινει πωσ πρεπει να αρχισεισ να τρωσ λιγοτερο οποτε γεμιζεισ για να το καταφερεισ αυτο...
    βεβαια οργανισμοσ με οργανισμο διαφερει.δεν υπαρχει στανταρ για το ποσα κιλα θα χασεισ και σε ποσο καιρο.το μονο σιγουρο ειναι πωσ πρεπει να χανεισ τουλαχιστον 4 κιλα το μηνα (αν δεν κανω λαθοσ αυτο ειναι το φυσιολογικο) παιζει ρολο η δουλεια σου,ο μεταβολισμοσ σου και η ποιοτητα του φαγητου φυσικα....αυτα απο μενα ...
    περιμενω νεα σου...πολλα φιλια!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    NIKH1 ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?
    Τι εγινε τελικα με τα γεμισματα?
    Περιμενουμε νεα σου.
    Και ο δικος μου γιατρος μου εχει πει οτι στο 6αρι οταν φτασεις λογικα δεν καταπινεις σχεδον τιποτα.Υποτιθεται οι δακτυλιοι παιρνουν μεχρι 9 cc .Εκει ειναι το τελος.
    Ρωτα τον γιατρο σου γιατι εκανε ετσι σε σενα ,γιατι εχω μια περιεργεια και απορια .
    ΦΙΛΙΑ!!!!1

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    12
    Kαλησπερα. ο γιατρος μου οπως εχω αναφερει και πιο πανω μου εκανε το πρωτο γεμισμα με 6cc. Η δυσκολια ηταν την πρωτη μερα. μετα απλα με λιγο φαγητο ειμαι ο.κ. δεν εχω κανενα προβλημα και μπορω και τρωω τα παντα χωρις κανενα προβλημα ,φτανει να τα εχω μασησει ολα παρα πολυ καλα. Τις πρωτες μερες κιολας απο το πρωτο γεμισμα εχασα 3 κιλα.τωρα ειμαι στην 2 εβδομαδα δεν εχω χασει τιποτα αλλα η αληθεια ειναι οτι τρωω ολο τηγανιτα και κρεμες γαλακτος. Δεν μου επετρεψε κανενος ειδους διαιτα. Του ειπα οτι θα παω σε διαιτολογο και μου ειπε δεν χρειαζετε. Δεν φοβαμαι το φαγητο αλλα τα υγρα μου ειπε"θελω πολλα υγρα απο σενα " ηταν η απαντηση του. Τωρα θα κανονισω να κανω ακτινοσκοπηση για να δω οτι οντως ολα πανε καλα αν και δεν φοβαμαι γιατι οι ποσοτητες ειναι μικρες και τα γευματα δεν ξεπερνουν τα 3 την ημερα. αν εχω κατι πιο νεοτερο θα το γραψω και αν μπορω να βοηθησω θα το κανω με χαρα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Νικη, καλησπερα
    ευχομαι ολα να πηγαινουν καλα!
    ενημερωσε μας μετα τις εξετασεις που θα κανεις.
    οσο για την διατροφη σου, μπορει να μη χρειαζεται να πηγαινεις σε διαιτολογο, αλλα ειναι ευνοητο οτι οι πολυ παχυντικες τροφες, μπορει να ανακοπτουν τον ρυθμο του αδυνατισματος ακριβως οπως και τα γλυκα, διοτι μας παχαινουν ακομα και σε σχετικα μικρες ποσοτητες...οι κρεμες γαλακτος ανηκουν σε αυτες, και δεν χρειαζεται τπτ να κοψεις εντελως αλλα αν δεν μειωσεις τετοιου ειδους τροφες δεν μπορεις να χανεις ευκολα, φυσικα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    nikh1 καλημερα
    Και ο δικος μου γιατρος μου λεει οτι αυτο που θελει απο εμενα ειναι πολλα υγρα.τουλαχιστον 2-3 λιτρα την ημερα.
    Επισης δεν θελει να μπω στην διαδικασια της διαιτας με την εννοια να στερουμε πραγματα ,αλλα μου ζητησε οσο το λιγοτερο να πινω αλκοολ(δεν τιθεται θεμα δεν πινω καθολου ετσι και αλλιως)και να μην τρωω γλυκα.
    Εαν προσεχω και λιγο την διατροφη μου και αφου εκ των πραγματων θα τρωω και λιγο θα χασω κιλα.
    Το θεμα ειναι να μην ΚΛΕΒΩ τον δακτυλιο.
    Η απορια μου ειναι:εαν το πρωτο γεμισμα ειναι 6 cc (που πρωτη φορα το εχω ακουσει,ως συνηθως εχω ακουσει οτι ειναι το τελευταιο)μεχρι τα 9cc που υποτιθεται τοσο χωραει ο δακτυλιος θα μπορεσεις να χασεις τα κιλα σου ?
    Περιμενω νεα σου!
    ΦΙΛΙΑ!!!

  10. #10
    Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    54
    Βρε παιδια... δεν ξέρω τίποτα από δακτύλιο... αλλά εχτες μιλούσα με μια φίλη μου που πήγε για το πρώτο γέμισμα 1,5cc έκανε... και σκεφτηκα κι εγώ ότι τα 6cc πρέπει να είναι υπερβολικά...
    Δεν ξέρω... ρωτώ!
    Νίκη1... έχεις ρωτήσει τον γιατρό σου γι'αυτό? Επιμένωντας... τι λέει?

    Φιλιά και καλή συνέχεια...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Nikh1 περα απο τα 6 cc εχεις χασει πολυ καλα κιλα !!!!1
    Επισης πρεπει να σταματησεις να κλεβεις το δαχτυλιδακι σου γιατι θα σε προδωσει!!!!!!!!!
    Τερμα τα τηγανητα και οι κρεμες γαλακτος στο βαθμο που τις τρως για να συνεχισεις να χανεις οπως και πριν!!!!!
    ΦΙΛΙΑ!!!!!11

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    ΒΡΕ ΘΗΡΙΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΞΥΠΝΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ;ΟΛΑ ΚΑΛΑ;ΦΙΛΑΚΙΑ,ΠΟΛΛΑ,ΠΟΛΛΑ!!!!! !!!!!!!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •