ενχειρησεις και ταμεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    23

    ενχειρησεις και ταμεια

    καλησπερα..

    ενδιαφερετε ενασ φιλος μου να αδυνατισει αλλα επειδη γενικα η διατροφη του δεν ειναι και η καλυτερη θα ηθελα να μου πειτε για τα ταμεια τα οποια συμβαλλουν σε αυτες τις εγχειρησεις, ποιες εγχειρησεις, ποια ταμεια, σε ποιες περιπτωσεις ?

    αν γνωριζεται κατι πειτε μου σας παρακαλω για να τον βοηθησω..
    επισης ειναι στη ηλικια μου 22,5 δηλαδη και πρεπει να ειναι γυρω στα 140 με 1,85 υψος.

    ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2
    λοιπόν Μαράκι (έτσι πρέπει να σε λένε....)
    εγώ την Δευτέρα 14/05 μπαίνω στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας όπου θα υποβληθώ σε προεγχειριτικές εξετάσεις και μετά πάω καρφί για sleeve.
    επειδή ο δείκτης μάζας σώματος μου είναι πάνω από 40 (43 για την ακρίβεια) μου καλύπτει το ασφαλιστικό μου ταμείο (ΙΚΑ) όλα τα έξοδα.
    ο γιατρός μου είπε ότι (για το ΙΚΑ τουλάχιστον) καλύπτει όλα τα έξοδα αν ο ΔΜΣ είναι πάνω από 40. για κοίταξε το και τα ξαναλέμε.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    23
    τον δεικτη μαζας σωματος πως τον βρισκουμε??
    μπορει να το κανει μονος του , παει με βαση τα κιλα??για πες μου πλιζζ

  4. #4

  5. #5
    www.daktylios.gr

    Mπορεις σε αυτο το σαιτι να ενημερωθεις σχετικα με ταμεια και γενικα οτι αφορα τις εγχειρησεις παχυσαρκιας.

    Καλη δυναμη σε σενα και στον φιλος σου!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Καλησπερα .
    Ηαληθεια ειναι οτι οι επεμβασεις πληρωμενες με αποδειξη και οι επεμβασεις χωρις αποδειξη απεχουν παρασαγκας!!!
    Ολα τα ταμεια δεχονται τις επεμβασεις αρκει το ο δεικτης μαζας σωματος να ειναι 40 και πανω.
    Στα νοσοκομεια υπαρχει πολυ μεγαλυτερη καλυψη εως δωρεαν αλλα υπαρχει και ουρα αναμονης.εκτος και αν εχουμε καποιον γνωστο.....
    Οι περισσοτερες κλινικες εχουν συμβαση με τα ιδιωτικα αλλα και κρατικα ταμεια.
    Εαν εχεις την ευχερεια να πληρωνεις προκαταβολικα τα νοσηλεια και τις αμοιβες γιατρων καλα ειναι να τις κανεις με τα ταμεια ειτε ιδιωτικα ειτε κρατικα γιατι παιρνεις σχεδον ολα τα χρηματα σου πισω.Αλλωστε οι εταιρειες δακτυλιων κανουν τοσες εξυπηρετησεις......

    ΦΙΛΙΑ!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •