ενα μεγαλο σφιξιμο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    27

    ενα μεγαλο σφιξιμο

    εχω ενα σφιξιμο στη καρδια, μια τρομερη απογοητευση απο ολους απο ολα και απο τον ευατο μου, ειμαι ανικανη να κανω οτιδηποτε ή κανω κατι σαν αγγαρεια μονο για να μην ακουω τη μουρμουρα. δεν ειμαι τιποτα, δεν εχω τιποτα, δεν εδωσα τιποτα εκει που επρεπε, δεν πηρα τιποτα απο κει που επρεπε. μου λειπει μια αγκαλια κατανοησης, η αποδοχη για οτι ειμαι. δεν μπορω να εκφραστω, δεν θελω κανεναν αλλα με πειραζει που ειμαι μονη. νομιζω οτι τρελλαινομαι, δεν με χωρα ο τοπος, δεν μπορω να κοιμηθω, εχω ταχυπαλμια που δεν περνα ουτε με ηρεμιστικο. πνιγομαι. ξερω οτι χρειαζομαι βοηθεια αλλα ουτε για αυτο μπορω να κανω κατι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    χμμμ...κάτι μου θυμίζουν όλα αυτά που λες...κάτι απο\'μένα, καλή μου a_neu . Το νοιώθεις και ξέρεις πως χρειάζεσαι βοήθεια...άρα είσαι σε καλό δρόμο (όσο περίεργο κι αν σου ακούγεται!)...επομένως πρέπει πάση θυσία να βρεις αυτή την βοήθεια. Εχουμε μιλήσει ξανά για το ΠΩΣ μπορείς να βρεις την βοήθεια που θες ... έχεις κάνει κάτι γι\'αυτό?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    27
    συνεχως το αναβαλω. τη νυχτα εχω αυπνιες, την αλλη μερα δεν ξυπνω, βρισκω και δικαιολογιες αλλα υπαρχουν και πρακτικοι λογοι που με εμποδιζουν. τοση ανημποριά δεν ξανανιωσα. δες το u2u σου. ελπιζω εσυ να εισαι καλυτερα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    Originally posted by a_neu
    συνεχως το αναβαλω. τη νυχτα εχω αυπνιες, την αλλη μερα δεν ξυπνω, βρισκω και δικαιολογιες αλλα υπαρχουν και πρακτικοι λογοι που με εμποδιζουν. τοση ανημποριά δεν ξανανιωσα. δες το u2u σου. ελπιζω εσυ να εισαι καλυτερα.
    ok το είδα και σου απάντησα.. αλλά να ξέρεις πως πρέπει λίγο να \"πιέσεις\" τον εαυτό σου για κάποια πράγματα...που δεν είναι καλό να αναβάλλεις άλλο. Ζήτα βοήθεια από ειδικό...το ξέρεις άλλωστε κι εσύ ..όχι άλλες αναβολές !! Βάλ\'το σαν S.O.S. ΠΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    a_neu κάνε κάτι όσο κ αν έχεις την αίσθηση ότι πρόδωσες τους γύρω σου, αυτή την στιγμή προδίδεις τον εαυτό σου κ αυτό είναι που σε πλακώνει, η ανημπορια ερχεται όταν τελικά παρατάμε κ τον ίδιο μας τον εαυτό.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    9
    Αυτό που έχω να προσθέσω είναι οτι ο ανθρωπος έχει τεράστιες δυνάμεις μέσα του, μόνο που μερικές φορές πρέπει να τελματώσει για να τις χρησιμοποιήσει.
    Μία σταγόνα αισιοδοξίας αρκεί για να κάνεις την αρχη ....

    Τι εννοείς ¨να σε αποδεχτούν όπως είσαι\"?

    ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ....έχεις και εμάς στο πλευρό σου!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    27
    Originally posted by joana
    Τι εννοείς ¨να σε αποδεχτούν όπως είσαι\"?
    εννοω να με αποδεχονται και να με αγαπουν γι αυτο που ειμαι και με ολα τα λαθη μου

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •