Διακοπές και ανανέωση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Athens
    Posts
    257
    Λοιπόν γύρισα και ναι ναι ανανεώθηκααααα!!! Αλλαγμένη διάθεση και καμμία διάθεση για ζύγισμα χαχαχα αυτό είναι σίγουρα καλόοοο

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Εγώ βασικά θέλω να βρέξει και να έρθει αυτός ο φθινοπωρινός καιρός.Τότε ξυπνάει μέσα μου η αναγκαιότητα να κάνω αυτό που λένε διακοπές.

    Τόσο κόσμο βλέπω κάθε μέρα πια ! :) :) :) :)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    125
    Μια βδομάδα πέρασε κι έχω αρχίσει να επανέρχομαι στα εγκόσμια. Τις πρώτες μέρες δε μπορούσα να συνηθίσω τον κόσμο (!), στο σπίτι, στη βόλτα, κλπ. Ο άνθρωπος των σπηλαίων χαχα! Εν τω μεταξύ, μετά από ένα ολόκληρο χειμώνα που πέρασα αγκαλιά με το ψυγείο και πάνω που άρχισα να βγάζω το φαγητό απ'το κέντρο της ζωής μου, με κουράζουν οι συζητήσεις για το φαγητό.. ''τι θα φας? γιατί δεν τρως φαγητό και πίνεις γάλα το βράδυ? μα φάε λιγάκι ακόμα!!'' Έλεος!! Με αποκορύφωμα τον εξής διάλογο με τη μαμά μιας φίλης μου:
    - φάε φρουτάκι
    - ευχαριστώ δεν θέλω
    - μα γιατί?
    - ευχαριστώ αλλά δεν πεινάω
    - ε και?
    ʼντε να εξηγήσεις ότι προσπαθώ να τρώω μόνο όταν πεινάω... :D

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    α, καλα..αυτα θα τα εχουμε!..συνεχισε απτοητη και κανε αυτο που θελεις χωρις να καταπιεζεσαι..απο μονη της η διαιτα ειναι καταπιεση..μην βαζουμε κι αλλα πανωαπο το κεφαλι μας!

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    9
    Hilda αυτά είχα και γω μέτα που γύρισα από Αγγλία. Ήμουν εκεί 4 χρόνια και είχα συνηθίσει να τρώω όταν και άμα θέλω και να μην έχω τίποτα παχυντικό στο σπίτι (απλά πήγαινα κάθε μέρα και άδειαζα το super market κατά τα επεισόδια βουλίμιας, φρόντιζοντας να πετάξω ότι δεν κατάφερε να φαγωθεί κατά το χρονικό διάστημα που έδινα στο εαυτό μου μεταξύ κατανάλωσης και αποβολής φαγητού...αρρωστημένο ε?). Όταν λοιπόν γύρισα εκνευριζομουν πολύ με τις συζητήσεις του τύπου «φάε», «μην φας», «τι θα φας?» «φάε αυτό κάνει καλό» κτλ. Όπως εκνευρίζομαι με τις συζητήσεις περί θερμίδων και λιπαρών σε περιόδους που θέλω να φάω σαν άνθρωπος χωρίς τύψεις και έχω τον άλλον δίπλα μου να μου ανακοινώνει πόσες θερμίδες έχει το ένα και πόσες το άλλο.....its only food..lets not make a bid deal out of it....if only that could be true...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •