Τελικά δεν είμαι η μόνη... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    ΜAGGY ΕΧΟΥΜΕ ΝΕΑ?
    Τι κανεις ?
    Εισαι καλα?
    Βρηκες καμια ακρη με τον δακτυλιο?

    ΦΙΛΙΑ!!!

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    32
    Γειά σας και πάλι!!
    Ελειψα 10 μέρες στο σπίτι του πατερα μου που ειναι παραθαλάσσιο, οπου δεν είχα internet. Επέστρεψα όμως ξεκούραστη και ανανεωμένη!!
    Τελικά dexa μου θα το αναβάλω για τον δακτύλιο... αποφάσισα να κάνω μια προσπάθεια προσέχοντας τη διατροφή μου. Ξεκίνησα μόνη μου και θα παω και σε διαιτολόγο. Είμαι λίγο φοβιτσιάρα για το τι μπορει να πάει στραβά με τον δακτύλιο και παράλληλα μου φαινεται πολύ μεγάλο το έξοδο, οπότε θέλω πρώτα να είμαι σίγουρη ότι εχω δοκιμάσει και μόνη μου... Ελπίζω να τα καταφέρω και να μη χρειαστεί να πάω στο χειρουργείο... Αλλωστε θα πω ψέμματα αν πω οτι έκανα κάποια σοβαρή προσπάθεια να αδυνατήσω αφού γέννησα τα παιδάκια μου..
    Ευχηθείτε μου καλή δύναμη λοιπόν και εστιασμό στο στόχο!!!
    Φιλιά σε όλους!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Καλη δυναμη και καλη αρχη μαγκυ!!!!!
    δεν ειναι κατι ακατορθωτο, να το ξερεις, ουτε εχεις και τα απιστευτα κιλα που θα το εκαναν σχεδον αδυνατον.
    ηρεμια και επιμονη χρειαζεται και φυσικα οχι βιασυνες και ακροτητες..

    μια χαρα θα τα πας και θα χεις και μας για παρεα οποτε το θελεις

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Δεν είναι και πολλά αυτά που μπορεί να πάνε στραβά με το δακτύλιο Maggy_ αλλά εγώ είμαι μαζί σου. Πρέπει πρώτα να κάνεις μια καλή σωστή προσπάθεια με δίαιτα, ίσως και δύο (κανείς δεν είναι τέλειος να τα καταφέρνει με την πρώτη) και αν τελικά δεις ότι δεν αποδίδει - που το απεύχομαι - τότε εδώ είμαστε να το συζητήσουμε.

    Θα σου πρότεινα να πας από την αρχή σε ένα διαιτολόγο, μπορεί να κάνει θαύματα αν είναι ο σωστός. Να κοιτάξεις μόνο να μπορεί να σε υποστηρίξει και ψυχολογικά, όχι μόνο να σου πετάει στα μούτρα ένα πρόγραμμα ισορροπημένης διατροφής να σε ζυγίζει κι έξω απ' την πόρτα.

  5. #20
    Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    New York
    Posts
    86
    Originally posted by smoke08
    Τι βλέπω; 4kg to go??? Λοιπόν, fifika, όταν χάσεις κι αυτά τα τέσσερα, ανακηρύσσεσαι επίσημα η Θεά του Φόρουμ!!! Μην ξεχάσεις να κάνεις πάρτι...
    εννοειτε πως θα το καψουμε κοριτσια...αλλα...να...λεω αφου φτασω(πρωτα ο θεος) να αναθεωρησω το στοχο μου...να το κανω 60 κιλα για να εχω περιθωριο για καμια γουρουνια και να μη με παρει απο κατω...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    athens
    Posts
    110
    maggy τα κιλα που θες να χασεις συμφωνω με την 2sweet2b4go10 μπορεις να τα χασεις με διαιτα. αλλωστε κι εγω στα 98 ξεκινησα δεν εχουμε μεγαλη διαφορα. να εχεις υπομονη το βασικοτερο και θα δεις οτι η αρχη ειναι το δυσκολο . οταν αρχισεις να χανεις κιλα και να ξεφουσκωνεις θα το θελεις ακομα πιο πολυ και θα παρεις δυναμη.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    καθε αρχη και δυσκολη κοριτσακι μου...καλη αρχη και καλη συνεχεια!..ολα θα πανε καλα..δεν εχεις πολλα κιλακια..φιλακια!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    καθε αρχη και δυσκολη κοριτσακι μου...καλη αρχη και καλη συνεχεια!..ολα θα πανε καλα..δεν εχεις πολλα κιλακια..φιλακια!

  9. #24
    Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    32
    Παιδιά σας ευχαριστώ παρα πολύ!
    Δε φανταζεστε πόση δυναμη μου δίνετε!!!!!
    Tricky_Spider έχεις δίκιο.. ακόμα και τώρα που δεν έχω χασει ακόμα αρκετά κιλά αλλα νιώθω ότι έχω αρχίσει να ξεφουσκώνω.. βλέπω την διαφορά στο σωμα μου και παίρνω δύναμη να συνεχίσω.

    Να ρωτήσω και κάτι.. Εσείς από την εμπειρία σας, κάθε πότε είδατε ότι είναι καλύτερα να ζυγίζεστε? Κάθε εβδομάδα ή καθε 15 ημέρες?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    162
    Originally posted by Maggy_
    Να ρωτήσω και κάτι.. Εσείς από την εμπειρία σας, κάθε πότε είδατε ότι είναι καλύτερα να ζυγίζεστε? Κάθε εβδομάδα ή καθε 15 ημέρες?
    Είναι σχετικό. Αν έχεις υπομονή και δε σε επηρεάζει ψυχολογικά το ζύγισμα, μπορείς να το κάνεις και κάθε εβδομάδα. Αν όμως ξέρεις ότι θα αντιδράσεις άσχημα σε ένα κακό ζύγισμα, τότε καλύτερα κάθε 15 (να μη σου πω κάθε μήνα). Τα κιλά θα είναι σίγουρα περισσότερα και έτσι θα παίρνεις κουράγιο.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    ειναι αναλογα οντως..αλλους τους βολευει να ζυγιζονται καθε μερα..εγω αυτο εκανα και με αρρωστησε..και πολλες αλλες...αρα το καλυτερο θεωρητικα ειναι καθε 15 ωστε να μην χανεις και τον ελεγχο!..φιλια

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    Σε καθετι χρειαζεται μέτρο,αρα και το καθημερινό ζύγισμα πιστεύω οτι είναι υπερβολή γιατί στο τέλος θα μας γίνει ψύχωση και το πρώτο πραγμα που θα σκεφτόμαστε κάθε πρωί ειναι το πόσα γραμμάρια χάσαμε.Πρέπει να χαλαρώσουμε κορίτσια γιατί αν αγχωθούμε δεν θα έχουμε αποτελέσματα..ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    32
    free και Σόφη, εχετε δίκιο για το καθημερινό ζύγισμα...
    Εχω τη ζυγαριά στο μπάνιο και ζυγίζομαι καθε πρωι τις τελευταίες 3 μέρες που γύρισα από τις διακοπές... και το μόνο που νιώθω είναι αγχος και απογοήτευση... και αυτό γιατί ακόμα και τα 200 γραμ. που εχασα μου φαινονται λιγα!
    Θα την κρύψω!! Και θα προσπαθήσω να κάνω υπομονή για να ξαναζυγιστω στο 15ήμερο... αν και δεν νομιζω οτι θα τα καταφέρω... Μαλλον στο εβδομαδιαίο ζύγισμα θα καταλήξω κι εγω...
    Φιλιά!!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Ελα βρε maggy που αφηνεις μια παλιοζυγαρια να σε χαλαει την διαθεση!!!
    Εγω τα τελευταια 20 χρονια ζυγιζομαι καθε πρωι αφου κανω πιπι μου,και δεν επαθα τιποτα!!
    Συμπερασμα ??Εφτασα τα 155 κιλα!!Δεν με εμποδισε η ζυγαρια σε κατι ,αλλα ουτε μου εκανε κακο!!
    Στο μυαλο μας ειναι ολα,και μαζι με αυτα και η ζυγαρια!!Εσυ να ζιγιζεσαι οποτε γουσταρεις ,και νιωθεις καλα εσυ!!Και μην ασχολησαι με τα 200 γρ,δεν ειναι αυτα προβλημα!!
    Τα κιλα ειναι!!

    ΦΙΛΙΑ!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •