Πλαστική
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Athens
    Posts
    257

    Πλαστική

    Λοιπόν, έκανα μια ψυχολογική βουτιά, μην πω κατάδυση δλδ και πέρασα κάποιες μέρες απελπισίας. Ξέρω ότι είναι κακός σύμβουλος αυτή η ψυχολογία αλλά το φιλοσόφησα και από τότε είμαι αισιόδοξη
    Τι εννοώ; Αποφάσισα να κάνω μια πλαστικούλα. Τι μια δλδ... να μαζέψω λίγο πόδια και λίγο από τα πλαινά στη μέση... στην αρχή σκεφτόμουν και κοιλιοπλαστική αλλά σκιάχτηκα την ουλή. Οπότε άμεσα κλείνω το πρώτο ραντεβού, αυτό που σε ζωγραφίζουν με τον μαρκαδόρο και φαίνονται ακόμα χειρότερα αυτά που δεν σου αρέσουν?Ε! αυτό...
    Στην δική μου περίπτωση από ότι έχω καταλαβει από το ψάξιμο προτείνετε λιπογύπτική, γίνετε το σώμα πιο ομοιόμορφο και συχνά γίνετε μαζί με λιποαναρρόφηση.
    Μίλησα με την μητριά μου που το έχει, μίλησα και με ενα πλαστικό.Η πρώτη με συμβούλέψε να το κάνω για να αλλάξει η ψυχολογία μου και οι 2 μου είπαν ότι πρέπει παράλληλα να κάνω γυμναστική και δίαιτα αν θέλω να είναι μόνιμο και ομορφο το αποτελεσμα.. και ναι η αλήθεια είναι ότι το κάνω πρώτα για ψυχολογικούς λόγους γιατί κουράστηκα να ορίζει την ζωή μου η διάμετρος της περιφέρειας μου. Σκέφτομαι να κλείσω χειρουργείο τέλος Αυγούστου. Να κάνω κανα μπάνιο πρώτα ....
    Οπότε όποιος έχει κάνει κάποια τέτοιου τύπου αισθητική παρέμβαση ας μου πει την εμπειρία του

  2. #2
    δεν ξέρω βρε συ ελπιδάκι δεν έχεις και πολλά κιλάκια και νομίζω πως με γυμναστικη θα φτιάξει το σώμα σου!! Τώρα βέβαια για τα πόδια τι να πω, κι εγώ όταν΄χάσω τα κι΄λά μου πάλι θα ηθελα να χω το τέλειο πόδι!!!!! Για πείτε και οι υπόλοιπες βρε κορίτσια!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    η αποφαση ειναι δικια σου...απλα εγω δεν εχω και την καλυτερη εντυπωση για τις πλαστικες...ειχε κανει μια γνωστη μου και επειδη παχυνε μετα απο καποια χρονια(οχι πολυ απλα [ηρε μερικα κιλα) η περιφερεια της εγινε διπλασια απο πριν και μετα δεν ηξερε τι να κανει!..απο κει και περα πιστευω οτι η γυμανστικη ειναι το κυριο μεσο που μας δινει την δυνατοητητα να φτιαξουμε το σωμα μας..αργα και σταθερα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Larissa Greece
    Posts
    182
    απο οτι γνωρίζω η λιπογλυπτική δεν ενδεικνυται για παχύσαρκους (για την περιπτωσή μου μιλάω)....

    εχω χάσει 78 κιλά και δεν μου κάνουν λιπογλυπτική....

    όση γυμναστική και να κάνεις δεν γίνεται τίποτα πάλι θα χρειαστείς πλαστική επέμβαση χειρουργείο δηλαδή.

    έκανα μια πλαστική στα πόδια πίσω και θέλω αλλες 5.... (2 στήθος -γυναικομαστία- και 2 πόδια και 1 γενικά υπόλοιπα..αλλά δεν το αποφασίζω λόγω υψηλού κόστους.)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Athens
    Posts
    257
    free αυτό το ξέρω, επειδή αφαιρείς λιπαποθήκες απο σημεία όταν παχύνεις τα παίρνεις όλα αλλού και όχι παντού εξου και οι παραμορφώσεις αλλά το θέμα είναι να μην τα ξαναπάρω...

    viola17583 εγώ δεν την κάνω για τους λόγους που τις κάνεις εσύ, βασικά αλλά όπως και να έχει δεν διορθώνονται όλα με την γυμναστική.

    Και συν της άλλοις κουράστηκα, έχω ανάγκη από ένα ψυχολογικό Boost και το έχω ανάγκη τώρα.
    ΚΑι διατροφή και γυμναστική παράλληλα.
    Θα το αποκτήσω το τέλειο κορμί πάση θυσία, μπορεί να σταμάτησα τα ακυρωτικά επισόδεια αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι άλλαξα.... Αυτό θέλω, με αυτό κοιμάμαι και ξυπν'αω και με αυτό ορίζω την ζωή μου και το μισώ το κορμί που κουβαλάω και θα το αλλάξω, απλά αποφάσισα να το αλλάξω με τον ίδιο τρόπο που αλλάζω παπούτσια, με μια χαλαρή βόλτα και μέσα σε ένα πρώι ξοδεύοντας και πίνοντας και εναν καφέ στο τέλος ;)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    ΒΡΕ ΕΛΠΙΔΑΚΙ,ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΑΣ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ;ΕΜΕΤΑΛΕΥΣΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ,ΒΓΕΣ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ,ΚΑΝΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥΣ,ΠΗΓΑΙΝΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ,ΕΡΩΤΕΥΣΟΥ ΙΣΩΣ.....ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΣΑΙ ,ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ,ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ....ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΕΙΣ ,ΣΤΑ ΛΕΩ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑ ΤΩΝ ΠΑΘΗΜΑΤΩΝ-ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΜΟΥ!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    ath ...
    Posts
    17
    Όλα σίγουρα δεν διορθώνονται με την γυμναστική αλλά σίγουρα μπορεί να δει κάποιος μεγάλη βελτίωση με συστηματική γυμναστική και προσεχτική διατροφή. Όταν υπάρχουν ψωμάκια...δλδ λιποαποθήκες τότε τα περισσεύω ν λιποκύτταρα πρέπει ή να αφαιρεθούν (λιποαναρρόφηση) ή να καταστραφούν ή ακόμα και να τοποθετηθούν σε άλλα σημεία που τα έχουμε ανάγκη (πρόσωπο, γοφοί, γάμπες κλπ ) ώστε να επιτύχουμε ένα αρμονικό αποτέλεσμα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    ELPIDA EGO EIMAI MAZI SOU!!!!
    Kanto mana mou!!!!Kanto giati 1on den eisai polla kila ara tha exei to apotelesma pou prosdokis,kai 2on kanto mana mou na pareis ta pano sou kai na triboum merikoi merikoi ta matia tous !!!!
    Allvste esu eisai idaniki periptosi gia plastiki ,oxi ego me ta 138 kila!!!
    APO MENA KANTO!!!!
    KAI ME THN DYNAMI TOU FEGGARIOU!!!

    FILIA!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    138???..ti diavazw??....μπραβο δεχακι μου!!..καλη συνεχεια...καλο κατεβασμα δηλαδη!:)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    329
    καλημέρα Ελπιδάκι!Βρε μάτια μου καλύετρα να το σκεφτείς πολύ πριν..Είχα 2 φίλες μου
    έκαναν και όταν πήραν κάποια κιλά όχι πολλά παραμορφώθηκαν...γιατί το λίπος μπαίνει αλλού μετα και τις βλέπω και είναι πολύ χειρότερα από πριν πολύ όμως...!!!!!
    απλά σκέψου το!!!!!
    φιλάκια πολλά :*

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Εγώ το μόνο που θα σε συμβουλέψω είναι να πεις στον πλαστικό χειρούργο για το διατροφικό σου πρόβλημα. Έτσι θα σε συμβουλέψει ο ίδιος αν είναι σωστό να κάνεις πλαστική σε τέτοια περίπτωση ή αν υπάρχει κίνδυνος να έχεις το αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που θες και να ξαναπάρεις ό,τι χάσεις με επεισόδια υπερφαγίας...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Athens
    Posts
    257
    Έχεις δίκιο σε αυτό αλλά φοβάμαι ότι αν το πω ότι δεν θα μου κάνει την εγχείρηση αλλά θα με στείλει σε ψυχολόγο. Και επειδή ούτοση άλλως ήρθε η ώρα να πάω σε ψυχολόγο η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι σοβαρά να μην το πω... Αν μου πει ότι δεν μου την κάνει θα πάθω κρίση με επαναλαμβανόμενα υστερικά σοκ... Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά... Θα κλείσω το ραντεβού να ενημερωθώ και θα σας πω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    253
    Δεν ξέρω ρε Ελπιδάκι, κι εγώ είμαι υπέρ των πλαστικών αλλά εκεί όπου χρειάζονται. Δε λέω, πλέον μπορεί ακόμα και μία κοπέλα με βάρος 50 κιλά να κάνει λιποαναρρόφηση, αλλά νομίζω ότι στη δική σου περίπτωση δεν είναι αυτή η λύση για να ξεπεράσεις το πρόβλημα. Ναι μεν μπορεί να σου ανεβάσει την ψυχολογία, αλλά υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να ξαναπέσεις στα ίδια. Γιατί δεν πηγαίνεις σε ψυχολόγο; Τουλάχιστον να ρωτήσεις τη γνώμη του γι΄αυτό το ζήτημα.

  14. #14
    Να πω και εγώ τη γνώμη μου λοιπόν αν και δεν έχω κάποια ιδιαίτερη γνώση επί των πλαστικών.
    Αυτό που ξέρω όμως είναι οτι τα διατροφικά και ψυχολογικά προβλήματα εδράζουν μέσα μας και δεν πιστεύω ότι κάτι αλλάζει με εξωτερικές αλλαγές. Ίσως παροδικά να ευχαριστιέσαι και να ικανοποιήσαι με την εικόνα σου αλλα αυτή συνηθίζεται και έτσι, πάλι το πρωί που θα ξυπνάς, στον καθρέφτη σου θα βλέπεις τα ίδια ματια που είχες πριν την πλαστική, με τις ίδιες ανασφάλειες και αγωνίες. Ίσως μάλιστα να έχεις και μία επιπρόσθετη ανασφάλεια-άγχος το οποίο εμένα θα με τρέλαινε- να μην ξαναπάρεις τα κιλά τα οποία μάλιστα θα μπουν-αν μπουν- ανομοιόμορφα. ʼσε που αυξομειώσεις στα κιλά είναι σχεδόν αδύνατο να μην έχεις, όλοι έχουν, εσένα όμως θα σε τρελαίνουν.
    Και θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο...Θα γίνεις πραγματικά περισσότερο ευτυχισμένη? Η μόνη περίπτωση που εγώ θα συμφωνούσα με μια τετοια απόφαση θα ήταν αν είχες ψυχική αρμονία και ισορροπία και δε θα στήριζες στην πλαστική την αλλαγή της διάθεσής σου. Γιατί μια χαρά είναι οι πλαστικές αν γίνονται για τους σωστούς λόγους αλλά αν γίνονται για τους λάθος νομίζω σε εγκαταλείπουν περισσότερο δυστυχή. Και ξέρεις τι εννοώ? Φαντάσου να φτιάξεις το σώμα σου και πάλι να είσαι θλιμμένη. Τότε έρχεται το απέραντο κενό. Ούτε τι θα σου φταίει δε θα ξέρεις. Και τι θα κάνεις? Θα συνεχίσεις τις πλαστικές?
    Φιλιά άπειρα και μακάρι να αποφασίσεις το καλύτερο!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    41
    Δεν αλλάζεις το χρώμα των μαλλιών σου, τις λιπαποθήκες σου αλλάζεις. Θα σε συμβούλευα να πας πρώτα στον ψυχολόγο και μετά - αν επιμένεις - να προχωρήσεις στην επέμβαση. Και αν η διάμετρός σου ορίζει τη ζωή σου, φταις εσύ γι? αυτό και όχι η διάμετρος. Δεν θέλω να είμαι κακιά, τα ίδια λέω και στον εαυτό μου. Απλά, είμαι σίγουρη ότι οι λύσεις απελπισίας οδηγούν μαθηματικά σε απελπισία.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •