elenh's thread
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 92

Thread: elenh's thread

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    22

    elenh\'s thread

    PRAGMATIKA APORW PWS EPITREPETE STON EAYTO SAS NA TON PETSOKOVΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΧΑΣΑΠΗΣ EPEIDH DE MPOREITE NA PEISETE TON KOLLHMENO SKATOEGEFALO SAS OTI DEN PREPEI NA FAEI.
    KOILIODOYLOI KSYPNATE!!!!!!YPARXOYN TOSA NA KANETE NA DEITE KAI NA NIWSETE S AYTH TH ZWH PERA APO MIA MERIDA KALOPSHMENA παΐδάκια!!!!!!!!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by elenh
    PRAGMATIKA APORW PWS EPITREPETE STON EAYTO SAS NA TON PETSOKOVΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΧΑΣΑΠΗΣ EPEIDH DE MPOREITE NA PEISETE TON KOLLHMENO SKATOEGEFALO SAS OTI DEN PREPEI NA FAEI.
    KOILIODOYLOI KSYPNATE!!!!!!YPARXOYN TOSA NA KANETE NA DEITE KAI NA NIWSETE S AYTH TH ZWH PERA APO MIA MERIDA KALOPSHMENA παΐδάκια!!!!!!!!!!!!!!!ΕΛΕΟΣ!
    κι εσυ γιατι εχεις τοσα νευρα βρε elenh?
    τα δικα σου παϊδάκια τρωμε, η μηπως παρολο που εσυ δεν εχεις "KOLLHMENO SKATOEGEFALO" δεν ξερεις ουτε καν κατα που βρισκονται τα "τοσα" που θα ειχες να κανεις και να δεις και να νοιωσεις ?

    για να σκεφτω........
    νομιζω το δευτερο

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    22
    Giannhs tragouda.
    Poly isws 8a 8eles na mai akomh mia dystyxismenh alla I m not.
    To dystyxhma einai oti einai h aderfh moy omws.
    Kai moy leipe apeira giati thn exw kyriolektika xasei apo tote poy mphke s ayto to tripaki.
    Mphka edw kai s ena swro alla site sxetika me diatrofikes diataraxes mpas kai katalavw.
    DEN MPORW RE SEIS OMWS.
    KATHOMAI SAS DIAVAZW KAI SAS KSANADIAVAZW KAI SAS KSANADIAVAZW DE MPORW !!!!!!!!!!!!!!!!!!1OMWS NA SAS KATALAVW.STA MATIA MOY FANTAZETE ADYNAMA PLASMATA XWRIS AYTOELEGXO.KI AN DEN MPOREITE NA ELEGSETE TON EAYTO SAS TOTE TI MPOREITE NA KANETE???????????
    PROSPATHW NA TH VOHTHSW NA THN KATALAVW KAI NA MHN THN LYPAMAI.
    TA DYO TA PALEYW TO TRITO I M SORRY BUT I CAN T DO IT.THN LYPAMAI..
    BOHTHEISTE ME NA MHN THN LYPAMAI
    CAN YOU DO THIS???????/
    MPOREITE NA ME PEISETE??
    THA HMOYN YPOXREH

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by elenh
    Giannhs tragouda.
    Poly isws 8a 8eles na mai akomh mia dystyxismenh alla I m not.
    To dystyxhma einai oti einai h aderfh moy omws.
    Kai moy leipe apeira giati thn exw kyriolektika xasei apo tote poy mphke s ayto to tripaki.
    Mphka edw kai s ena swro alla site sxetika me diatrofikes diataraxes mpas kai katalavw.
    DEN MPORW RE SEIS OMWS.
    KATHOMAI SAS DIAVAZW KAI SAS KSANADIAVAZW KAI SAS KSANADIAVAZW DE MPORW !!!!!!!!!!!!!!!!!!1OMWS NA SAS KATALAVW.STA MATIA MOY FANTAZETE ADYNAMA PLASMATA XWRIS AYTOELEGXO.KI AN DEN MPOREITE NA ELEGSETE TON EAYTO SAS TOTE TI MPOREITE NA KANETE???????????
    PROSPATHW NA TH VOHTHSW NA THN KATALAVW KAI NA MHN THN LYPAMAI.
    TA DYO TA PALEYW TO TRITO I M SORRY BUT I CAN T DO IT.THN LYPAMAI..
    BOHTHEISTE ME NA MHN THN LYPAMAI
    CAN YOU DO THIS???????/
    MPOREITE NA ME PEISETE??
    THA HMOYN YPOXREH
    ο Γιαννης τι φταιει τωρα?

    οσο περισσοτερο μας "ανοιγεσαι" τοσο περισσοτερο σιγουρευομαι για την απλη υποθεση εργασιας που εκανα..
    επισης δεν μου κανει καμια εντυπωση το οτι 'εχασες ""την αδερφη σου...ειναι δειγμα υγειας εκ μερους της, να χαιρεσαι γι αυτο...

    μια απορια που καταφερες να μου προκαλεσεις οστοσο ειναι ο λογος που δεν αντιλαμβανεσαι την ελλειψη αυτοελεγχου,....
    εσυ δειχνεις να εχεις πληρη ελλειψη αυτοελεγχου yourself (που θαλεγες κι εσυ) μιας και δεν μπορεις να γραψεις 2 αραδες σε ξενους σε σενα ανθρωπους χωρις να χασεις την ψυχραιμια σου....μηπως αντι να ανησυχεις για την αδερφη σου θα ηταν καλυτερα να ψαξεις λιγο να βρεις τι μπορει να συμβαινει με σενα και χανεις τοσο ευκολα και απλα τον αυτοελεγχο σου?

    απορω δλδ...αν δεν μπορεις να ελεγξεις τον εαυτο σου, τοτε τι μπορεις να κανεις?
    αν θες και μια συμβουλη για την αδερφη σου που ισως την βοηθησει αλλα οχι με βεβαιοτητα, δοκιμασε να την πεισεις να κανει λιγοτερη παρεα μαζι σου....

    τωρα αν μπορω να σε πεισω....
    μπορω?????
    νομιζω πως ανετα.....
    θελω ομως???????
    μπα, δε νομιζω...

    παρακαλω γραφε μας ελληνικα αν γνωριζεις

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    22
    ΚΑΛΑ ΠΕΙΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΡΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΝΙΩΣΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
    Η ΑΛΗΘΕΙΑ,ΒΛΕΠΕΤΕ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΠΟΝΑΕΙ!
    ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ
    Ι DON T WANT TO UNDERSTAND.
    ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ?ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ?
    Ο ΘΕΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΖΩΑ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΩΣ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΝΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΩΣ ΑΝΩΤΕΡΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ.
    ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΡΕ ΣΕΙΣ.ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΕΓΩΙΣΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ??????????
    ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ ΕΤΣΙ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΜΙΣΕΙ.
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΕΓΩ.SHE S ALL ALONE IN THIS.H MONH LYSH EINAI NA APOFASISEI NA MHN TO KANEI ME THN IDIA EYKOLIA POY EPILEGEI NA TO KANEI
    ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΕΔΩ.ΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΤΕ ΤΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΗΡ8Ε ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙΤΕ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ
    u know what??whatever....
    xairetw

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    υπαρχει και καλυτερος τροπος ελενη μου για να εκθεσεις καποια αποψη σου..διοτι οποιαδηποτε αποψη γινεται σεβαστη ειναι δεν ειναι σωστη..ετσι δεν ειναι?...αν ειχαμε καταφερει να ελεγχξουμε τι μας ωθει στο φαγητο, τοτε κανεις δεν θα ητνα παχυσαρκος..θα ημασταν ολοι κανονικοι και δεν θα υπηρχε προβλημα..
    επισης αν οντως μπορουσε να εκεγχθει τοσο απλα ολο αυτο, η παχυσαρκια δεν θα χαρακτηριζοταν ως ασθενεια(συμφωνα με τα λεγομενα των γιατρων ετσι)..
    στο παραοανω επιβλαβες-μετα απο ενα σημεο- φαγητο σε ωθουν αλλοι λογοι..κυριως ψυχολογικοι..οι οποιοι δεν ειναι αμεσα αντιληπτοι και οι οποιοι σχετιζονται αμεσα με τον τροπο που εισαι μεγαλωμενος(οχι απολυτα κακο τροπο εννοειται, απλα αθελα λανθασμενα)..
    αυτο που θα σε συμβουλευα εγω ειναι να μεινεις κοντα στην αδερφη σου, οχι σαν θεατης που ψαχνεις να βρεις απαντησεις σε καθε τυχαιο σιτε αλλα ως ΑΝΘΡΩΠΟΣ πανω απο ολα..και να μην σνομπαρεις το προβλημα της φυσικα..σε βλεπω να το αντιμετωπιζεις σαν να μην σε ενδιαφερει..τι σημαινει οτι την λυπασαι??..κανενας ανθρωπος δεν ειναι για λυπηση γιατι ολοι εχουμε χαρ/ρα και ικανοτητες..απλα σε ορισμενους φαινονται ολα αυτα πιο ευκολα..η παχυσαρκια, η βουλιμια και η ανορεξια ςιναι προβληματα..δεν ξερω αν μπορεις να το καταλαβεις.βασικα δεν μπορεις και δεν σε κατηγορω γιατι αν δεν το παιρνας, εισαι εξω απο το παιχνιδι..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    ΑΚΟΜΗ ΚΙ "ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ" ,ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΝΑΙΡΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΑΣ (ΟΧΙ ΤΗΣ ΛΥΠΗΣΗΣ)ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ,ΤΗΣ ΕΥΓΕΝΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ!!!!!
    ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΛΟΠΟΝ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΕΛΕΝΗ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΚΑΤΟΚΕΦΑΛΟΙ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΜΟΙ ΠΑΡΑ ΑΔΕΙΟΙ ΚΑΙ ΚΕΝΟΙ ΑΠΟ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ,ΟΠΩΣ ΕΣΥ!!!!!!!!
    ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΣΚΑΤΟΚΕΦΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΚΑΤΟΚΕΦΑΛΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    407
    Ελένη ευχαριστούμε για την... συμβουλευτική προσέγγιση σου. Αλήθεια, έχεις αναρωτηθεί γιατί η αδελφή σου βάζει τα κλάματα όταν της μιλάς έτσι? Έχεις άραγε σκεφθεί ότι βάζει τα κλάματα γιατί έχει ανάγκη υποστήριξης αλλά και γιατί αδυνατείς να κάνεις μια προσπάθεια να δεις τον δικό της κόσμο με το ζευγάρι γυαλιών που εκείνη τον βλέπει.
    Ελένη μου, μια ζεστή ανθρώπινη σχέση είναι που βοηθά στη λύση ενός προβλήματος και όχι κάποιου είδους κύρηγμα.
    Είμαι βέβαιος πως θα έχεις αρκετά παραδείγματα κυρήγματος από γονείς, φίλους, συγγενείς προς εσένα που μόλις τα ακους, εξοργίζεσαι και.. πεισμώνεις ενάντια στο κύρηγμα.

    Σουίτ, να χαρώ εγώ το κουράγιο σου και την υπομονή σου σε διάφορα ανάλογα θρεντς. Το θαυμάζω, ειλικρινά.

    ΥΓ. Λυπάμαι που όλο αυτό το πανηγύρι έγινε σε λαθος θρεντ. Λυπάμαι Γιάννη.

  9. #9
    Ελενη πες στην αδερφη σου να ερθει στην παρεα μας......μονο ετσι θα σταματησει να κλαιει.....γιατι αυτό που χρειαζεται ειναι κατανόηση, οχι επιθεση και απορριψη....
    (Χριστε μου!! Ευτυχώς που δεν μου εδωσες τετοια αδερφη....θα ειχα πεσει κι εγω με τα μουτρα στο φαγητο!!!)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Larissa Greece
    Posts
    182
    ρε σεις στο Us of Α (ει) τα μαθαίνετε αυτά τα αγγλικά?

    By the way θες να σου πω τα πράγματα με το ονομά τους? ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ UNDERSTAND?(που λεεί και ο ψάλτης στο Βασικά καλησπέρα σας)
    .....στείλε την αδερφή σου (αν υπαρχει) που πραγματικά εχει ανάγκη απο βοήθεια και άσε τα i don't want to understand(μου θυμίζει πολύ X-files) και τα "ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΕΓΩΙΣΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ??????????" έχουμε για αυτό και οποιος μας την μπαίνει του κόβουμε το βήχα....

    και δεν λέμε διάφορα μπας και νιώσουμε καλύτερα...είμαστε καλά και δεν έχουμε ανάγκη κανένα να μας πεί τι θα κάνουμε........ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    125
    Συγνώμη που συνεχίζω στο παραπάνω θέμα (απ'τη στιγμή που ξεκίνησε για το bypass) αλλά θα ήθελα κι εγώ να πω ότι υποστήριξη χρειαζόμαστε κι όχι κήρυγμα. Κι ευτυχώς που η δική μου αδερφή αν και δε μπορεί να μπει ακριβώς στη δική μου ψυχολογία (γιατί δεν είχε ποτέ πρόβλημα με βάρος) έχει σταθεί βράχος. Και ναι, αν μου έλεγε τέτοια θα την είχα μισήσει... Και δεν είναι θέμα αυτοελέγχου (όχι πάντα τουλάχιστον). Όπως είπε και μια φίλη μου ''η πείνα δεν παλεύεται"

    Γιάννη περαστικά σου και σκέψου ότι γλύτωσες πολλά άλλα. Σίγουρα η ένεση δεν είναι ότι καλύτερο αλλά πέρασες τόσα και τόσα με τις εγχειρήσεις.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    Originally posted by Εβελυν
    Γιαννη κανενας δεν θέλησε να σε καταδικάσει, προς Θεού, είναι απίστευτα αξιοθαύμαστο αυτό που εχεις καταφέρει, και συγνώμη που δεν αναφέρθηκα κι εγώ σ'αυτό νωρίτερα....
    Το κακό ηταν οτι δεχτήκαμε μέσω του θέματός σου "ασύμετρη απειλή" και έπρεπε όλοι να σπέυσουμε να αντιμετωπίσουμε αυτήν την επίθεση!
    Προσωπικά θεωρώ οτι δεν πρεπει να σβηστούνε όλα αυτα που έγγραψε η Ελενη, αλλα να μείνουν μέσα να μας θυμίζουν οτι τελικά όλα μας τα διατροφικά προβλήματα προέρχονται απο την υπεροψία ανθρώπων χωρίς ευαισθησία και όχι απο το φαγητό....Όπως και να'χει, ευχομαι καλή συνέχεια, ουδέν κακό αμιγές καλου, θα είσαι στο βάρος που σε κανει να αισθανεσαι καλά και δεν πειραζει αν εφόρου ζωής πρεπει να περνεις αυτή τη βιταμίνη....
    Καλή συνέχεια και να εισαι παντα καλα....

    υπεροψια σου φαινεται ε?
    για "kollhmeno skatoegkefalo" πολυ γενναιοδωρη σε βρισκω
    εμενα παλι μου φαινεται απλη , απλουστατη και πολυ συνηθισμενη, βλακεια....σκεψου ομως ποσο μεγαλη αναγκη στηριξης εχουμε, οταν ειναι σε θεση απυθμενης βλακειας ατομα σαν την επισκεπτρια να μπορουν να μας επηρρεασουν....φαντασου δλδ, να απεκτησες το προβλημα σου λογω μερικων περιορισμενης αντιληψης ατομων...κριμα δεν ειναι?

    υποθετω και ελπιζω οτι ο γιαννης μιλουσε για το ουφο με το σκουφο, εβελυν...δεν νομιζω να μιλουσε για μας...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    59
    ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΟΙ ΑΝ Η ELENH ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΑΛΟΥΣΕ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΑΤΗΣΙΕΣ ΤΗΣ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    καλα, δεν παθαμε και τιποτε...
    φανταζεσαι την κακομοιρα την αδερφη της που χει την ηλιθιοτητα εγκατεστημενη στο σπιτι?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    209
    Συγνώμη, τί ήταν όλο αυτό με την κοπελιά που έφαγε φρίκη? Με ποιά ακριβώς ιδιότητα δε μας είπε΄, κρίνει την προσπάθεια κάποιου να χάσει βάρος και τον τρόπο που εκεινος επιλεγει?

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •