Καλησπέρα σας!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6

    Καλησπέρα σας!

    Καλησπέρα,
    Αρχικά θα ήθελα να σας συγχαρώ όλους για αυτό το forum. Σας διαβάζω καιρό και ειλικρινά χαίρομαι που υπάρχουν άτομα να μοιράζομαι τους προβληματισμούς μου. Από τότε που ανακάλυψα το forum έχω πάρει να πάνω μου, σκεφτόμενη πως υπάρχουν τόσα άτομα που αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με μένα, και πως ο ένας βοηθάει τον άλλο. Είναι πολύ σημαντικό να μπορώ να μιλάω για αυτό το θέμα και να μην ντρέπομαι!!
    Η δικιά μου ιστορία έχει ως εξής:
    Είμαι 27 χρονών και ανέκαθεν ήμουν στρουμπουλή. Πάντα αισθανόμουν άσχημα αλλά πάντα δεν έκανα τίποτα για αυτό (νόμιζα πως αν ξεκινούσα μια δίαιτα, θα ήταν σαν να παραδεχόμουν σε όλους οτι είμαι χοντρή). Την απόφαση να κάνω κατι για αυτό την πήρα όταν άρχισα να σπουδάζω ( το 98, ο έρωτας βλέπετε! )
    Γράφτηκα σε ένα ινστιτούτο αδυνατίσματος και από τα 90 κιλά που ξεκίνησα, κατάφερα να φτάσω τα 62 μέσα σε 2 χρόνια. Τα τελευταία 10 κιλά τα έχασα μόνη μου, γιατί είχαν αρχίσει να μου σπάνε να νεύρα στο ινστιτούτο ( για τους γνωστούς λόγους). Κράτησα τα κιλά αυτά περίπου 2 χρόνια και μετά ένα πρόβλημα υγείας με ανάγκασε να ξεκινήσω κάποια φάρμακα τα οποία μου άνοιξαν την όρεξη. Αντί να τρώω μηλαράκι, έτρωγα σοκολατάκι, αντί να τρώω σαλατούλα, έτρωγα σουβλάκι. Δεν άργησαν να επανέλθουν τα κιλά και μάλιστα με τόκο! 30 είχα χάσει, 50 πήρα πίσω...(έτσι για να έχουμε) !!
    Στα 110 λοιπόν και αφού είχα σταματήσει απο καιρό να φάρμακα αποφάσισα να ξανα-ξεκινήσω την δίαιτα, έχασα 20, διορίστηκα στην επαρχία, τα ξαναπήρα, και πριν μερικούς μήνες προσπαθόντας για άλλη μια φορά άρχισα σιγά σιγά να χάνω και θέλω να ελπίζω αυτή τη φορά να τα καταφέρω.( Η υποστήριξή σας βοηθάει πολύ)
    Την επέμβαση δεν την σκεφτομαι για την ώρα, γιατί και μόνο στην ιδέα φοβάμαι, αλλά δεν την αποκλείω. Απλά θα ήθελα να εξαντλήσω τους υπόλοιπους τρόπους αδυνατίσματος πρώτα.
    Αυτή είναι πάνω κάτω η ιστορία μου, συγνώμη αν σας κούρασα!!

    Ουυυφφφφ, τα είπα και ξαλάφρωσα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    vendie
    καλωσορισες!
    χαιρομαι που νοιωθεις να βοηθιεσαι εδω, κιε γω ετσι νοιωθω..

    ομολογω οτι τον λογο "νομισα οτι ετσι θα ηταν σαν να παραδεχομαι οτι ειμαι χοντρη", πρωτη φορα τον ακουω, και δεν τον ειχα σκεφτει !!!
    λες να παιζει κι αυτο?

    καπως σαν εσενα πηραμε τα πρωτα εντοκα κιλα μας οι περισσοτεροι θαρρω...
    κι εγω επισης ειχα φτασει στα κιλα που ειπες....
    τωρα προσπαθω για πρωτη φορα χωρις διαιτα, αλλα ψαχνοντας να αλλαξω οτι φταιει και απλα να τρωω οσο πιο σωστα μπορω και οταν μπορω....

    σου ευχομαι καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου και ευχαριστη διαμονη...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    209
    Καλως μας βρηκες βεντι και καλο κουραγιο.. Σουιτ γλυκια μου που εξαφανιστηκες τοσες μερες?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    1,599
    καλε εδω!!!
    δε μεβλεπες??? εβριζα, μερα-νυχτα :Ρ:Ρ:Ρ:Ρ
    τι κανεις καψαλισμενο μου?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    303
    VENTIE ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ!!!!!!!!!!ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΜΟΙΑΖΟΥΝ.........ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑ ΕΠΕΚΤΑΣΗ!!!!!ΟΤΙ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ,ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΕΙΣ ,ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ,ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΘΕΣ....ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ !!!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    387
    ventie καλως μας ηρθες..να εισαι σιγουρη πως εδω μεσα θα βρεις απλετη υποστηριξη..για οτι θες θα ειμαστε εδω..καλη αρχη και προπαντων καλη συνεχεια ευχομαι..ολα ειναι στο μυαλουδακι μας..οποτε συνεχισε δυναμικα..μπορεις !

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Καλως ηρθες ventie!!!!Kαι καλο κουραγιο και καλη δυναμη σε αυτη σου την προσπαθεια !!!
    Ευχομαι και ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι η τελευταια ,και οτι θα φτασεις στον στοχο σου με εμας παρεα!!!
    Ελπιζω η μεταθεση να αφορα μερος το οποιο σου αρεσει και θα βοηθησει και αυτο μετην σειρα του την ψυχολογια σου.
    Εαν επιτρεπεται που εγινε η μεταθεση?
    Ποιος ξερει?Μπορει να ειμαστε γειτονες!!!
    Ο κοσμος ειναι μικρος!!!!
    Περιμενουμε νεα σου!!
    ΦΙΛΙΑ!!!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6
    Ευχαριστώ όλους σας για την θερμή υποδοχή!
    Ελπίζω σύντομα να αποκτήσω άνεση με το forum και να γράφω περισσότερο!

    Dexa είμαι από Αθήνα, διορίστικα πριν 2 χρόνια στην Αιτωλοακαρνανία και φέτος επέστρεψα με μετάθεση! Οπότε...από ψυχολογικής άποψης είμαι μια χαρά με την μεταθεσούλα μου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Στα πατρια εδαφη ventoula !!!Μπραβο!!
    Δυστηχως δεν ειμαστε γειτονες!!
    Αλλα εαν ερθεις στην συναντηση στον βολο πρωτα ο θεος αν γινει θα γνωριστουμε απο κοντα!!
    ΦΙΛΙΑ!!!

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    44
    καλώς μας ήρθες .Εδώ μέσα θα βρείς όλη την υποστήριξη και συμπαράσταση που χρειάζεσαι.Όλοι μαζί είμαστε μιά μεγάλη παλιοπαρέα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •