προιοντα lihgt - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Roma
    Posts
    28
    pantos gia na leme kai toy stravoy to dikio, epidi exo poli kosmo giro moy poy den antexei apoleia kokakolas ute mia mera pistevo oti einai kai thema organismoy to poso igiina mporei na zisei kaneis. gia paradeigma ego mporo na troo meres oloklires mono prasinades mprokola koynoypidi karoto trimeno me tono fasolakia nerovrasta salata me kreas ktl eno ksero kosmo poy apla ta sixenete ola afta... opote gia na min adiko kanenan leo oti isos kapoioi na einai apla tixeroi poy toys aresoyn igiina pragmata...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    11
    εγώ θα σου πρότεινα απλά να αντικαταστήσεις αυτό το ποτήρι της φάντα που πίνεις με ένα ποτήρι φρεσκοστυμένο πορτοκάλι. Και μόνο η σκέψη των βιταμινών που περιέχει αυτό το ποτηράκι είναι μεγάλο δέλεαρ.
    Καλή επιτυχία!

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Heraklion
    Posts
    11
    Και επίσης όσον αφορά τα γαλακτοκομικά πού όλες οι βιταμίνες τους είναι διαλυμένες στο λίπος, καλύτερα να πιούμε μισό ποτήρι 1.5% παρά ένα ποτήρι 0%.
    Όντος το λίπος από τα γαλακτοκομικά βγαίνει με μηχανικό τρόπο(φυγοκέντριση αν θυμάμαι καλά) αλλά αναγκαστικά αφαιρούνται και οι βιταμίνες του.
    Όσο για τα light αναψυκτικά καλό είναι να τα αποφεύγουμε αλλα αυτό είναι μέσα στις δυνατότητες του καθενός.
    Δεν είναι τυχαίο που το σήμα STOP και το Coca-Cola είναι τα δύο πιο αναγνωρίσιμα σήματα παγκοσμίως.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    Τα light προιοντα δεν τα εχω σε πολυ υποληψη ,ειδικα οτι αφορα αναψυκτικα ,τυροκομικα η ασαλαμοειδη!!!Ισως λογω της δουλειας μου να ξερω κατι παραπανω.....

    ΦΙΛΙΑ!!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •