ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΑΝΑΠΟΔΑ......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    39

    ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΑΝΑΠΟΔΑ......

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥΣ.
    ΕΙΜΑΙ 27 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΑΙΩΝΙΟ ΘΕΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΑ ΟΠΛΑ.....
    ΕΝ ΣΥΝΤΟΜΙΑ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ (9 ΕΤΩΝ) ΚΑΙ ΕΚΤΟΤΕ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ (ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΚΙΛΑ). ΕΦΤΑΣΑ 1Η ΛΥΚΕΙΟΥ ΝΑ ΖΥΓΙΖΩ 93 ΚΙΛΑ ΟΠΟΥ ΜΕΣΑ Σ'ΕΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΦΤΑΣΑ ΤΑ 57,5 ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 20 ΕΤΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΑΝΗΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΤΑ 155,5 ΚΙΛΑ. ΥΠΕΦΕΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...... ΧΛΕΥΑΣΜΟΥΣ, ΚΟΡΟΙΔΙΕΣ, ΣΚΛΗΡΑ ΛΟΓΙΑ, ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ.....ΣΚΕΤΗ ΚΟΛΑΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΙΟ ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΗ ΑΠΟ ΟΣΟ ΗΜΟΥΝΑ ΗΔΗ..............ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΠΑ ΦΤΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΡΧΗΣΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ.......ΝΑ' ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΜΑΣ ΦΙΛΗ ΕΙΧΕ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΗΣΑΙ Σ'ΕΜΕΝΑ........ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ 70,5 ΚΙΛΑ...... ΘΕΛΩΝΤΑΣ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΗΓΑ Σ'ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΟ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑΤΟΣ (Ν. D.) ΟΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΤΕΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΧΟΡΗΓΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΚΑΙ Σ'ΑΥΤΗ ΜΕΣΑ ΘΑ ΒΑΛΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΙΣ 3 ΠΙΣΤ. ΜΟΥ ΚΑΡΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΜΙΑ ΔΟΣΗ. ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ......... ΤΑ ΧΡΕΩΣΑΝ ΟΛΑ ΣΤΙΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΑ ΑΚΥΡΩΣΟΥΝ............ ΧΑΘΗΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ...........ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ..........ΕΜΕΙΝΑ ΑΝΕΡΓΗ..........ΠΗΓΑ 122 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΓΡΑΨΑΝ ΣΤΟΝ ΤΕΙΡΕΣΙΑ.........ΠΗΓΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ...........ΠΗΓΑ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ....... ΚΑΙ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΧΛΗΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΗΣ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΕΣ..........ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΧΑΝΩ ΠΑΛΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ......ΜΟΝΗ ΜΟΥ.........ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΜΟΥ............ΕΠΑΘΑ ΥΠΟΘΥΡΕΟΕΙΔΙΣΜΟ............ΠΑΙΡ ΝΩ Τ4.........ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ...........ΕΙΜ� �Ι 99,6 ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.........ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΤΕΙΡΕΣΙΑ............ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...........ΚΙ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΩ.....
    ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑΤΟΣ.............ΣΑΣ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΙΑ.................ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΞΕΙ ΑΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΣΑΣ ΥΓΕΙΑ.................

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Κατερίνα μου, με συγκίνησες πολύ και σου βγάζω το καπέλο για τη δύναμη που κρύβεις μέσα σου... τόσες αλλαγές στη ζωή και στα κιλά σου, τόσες αυξομειώσεις... Μπράβο σου που συνεχίζεις να προσπαθείς, νομίζω ότι αφού έχεις χάσει 85 κιλά μπορείς να χάσεις σίγουρα 10, 20 ή 30... Εχεις θέληση και επιμονή απλώς οι κακές καταστάσεις σε κάνουν τα ανεβαίνεις στη ζυγαριά. Θα τα καταφέρεις σίγουρα και στη ζυγαριά αλλά και στη ζωή σου, η δύναμη της ψυχής σου είναι το καλύτερο όπλο σου. Καλωσήρθες στην παρέα μας.......

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    39
    Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!!!!!! Παράθεσα τη δική μου εμπειρία για να πάρει ο καθένας μας τη δύναμη που χρειάζεται όπως και το πείσμα για να συνεχίσει............... τα κιλά είναι αρρώστια..........δεν εννοώ τα λίγα παραπανίσια........4-6 κιλά.....που μπορεί να προσδίδουν και μια γοητεία............αλλά η παχυσαρκία είναι ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    kavala
    Posts
    31
    Πολύ ωραίος ο τίτλος του post : ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΑΝΑΠΟΔΑ....

    Τότε...τι..??? Τί γίνεται?? Απο πού να πιαστείς..?? Ποιός θα σε καταλάβει πραγματικά??

    Θαυμάζω πολύ το κουράγιο σου katerinakaterina... Θέλει πολλά ψυχικά αποθέματα για να σταθείς όρθια μετά απο τέτοια κατηφόρα, ψυχική, οικονομική αλλά και σωματική.

    Μπράβο σου κούκλα μου..Συνέχισε έτσι και ας γίνεις παράδειγμα για όσους "λιγόψυχους" υπάρχουν, νομίζοντας πως με μια αναποδιά, έχει έρθει το τέλος του κόσμου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    151
    ΜΠΡΑΒΟ!!! Σε σένα για τη δύναμή σου και στον άνθρωπό σου που σε στηρίζει στην προσπάθειά σου. Συνέχισε έτσι και σίγουρα θα καταφέρεις το στόχο σου. Μην το βάζεις κάτω!

  6. #6
    Κατερινάκι μπράβο που κατάφερες να κρατήσεις το κεφάλι ψηλά!!!
    Είσαι νέο κορίτσι κι η ζωή είναι μπροστά σου!!!Θα 'ρθει μαι μέρα που όλα αυτά θα αποτελούν παρελθόν...
    Κι εσύ θα'χεις επιτύχεις τον στόχο σου!!!
    Να θυμάσαι πως ο πόνος όταν μοιράζεται γίνεται μισός...ενώ η χαρά διπλή!!!
    Κι εσύ έχεις πολλές χαρές να σε περιμένουν και να τις μοιραστείς με τον σύντροφό σου!!!
    Καλή δύναμη!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    κατερινα καλως ηρθες καλη δυναμη σε ολα ειμαστε μαζι σου

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    39
    σας ευχαριστώ όλους σας για τα καλά σας λόγια.........σήμερα είμαι χαρούμενη.........ζυγίστηκα και δείχνω 99 ακριβώς, που σημαίνει ότι έχασα επιπλέον 600 γρ............... λίγα αλλά γραμμάριο γραμμάριο αδειάζει ο σάκκος............. (χαχαχαχαχα)! Ελπίζω να καταλάβουν κι άλλοι ότι όταν όλα πάνε στραβά και ήδη υπάρχει πρόβλημα εκεί είναι που είτε αφήνεσαι και σκάβεις για να πας χαμηλότερα από τον πάτο που βρίσκεσαι ήδη είτε λες "έχω λίγη δύναμη ακόμα, έχει ο Θεός, ίσως αρχίσει η μπαταρία μου να ξαναγεμίζει με δύναμη, έχει ο Θεός"..............
    Εγώ έχω συγχαθεί τα κιλά, την παχυσαρκία................. πριν δύο χρόνια έχασα μια φίλη μου ετών 24 από ανακοπή καρδιάς...............το λίπος είχε ζώσει την καρδιά της................168 κιλά........πέρασε πολύ άσχημα.........δε θέλω να ακούσω ξανά για τέτοια περιστατικά!!!!! Είναι κρίμα.......είχε όλη τη ζωή μπροστά και μίκρυνε λόγω μιας βλακείας που λέγεται παχυσαρκία. 'Ημαρτον!!!!

  9. #9
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ?ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΟ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ?ΠΗΓΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΑ 14 ΜΟΥ?.ΠΛΗΡΩΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ?ΕΝΑ ΔΡΑΜΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ?ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΖΩΝΤΑΝΗ ΓΕΜΑΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΗΘΙΚΟ ΣΟΥ ΑΚΜΑΙΟΤΑΤΟ?.ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ?..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Κατερινάκι καλώς ήρθες κι από μένα,έστω και λίγο αργοπορημένα...
    Ξέρω πολύ καλά τι λες...για τον κοινωνικό ρατσισμό,το γιο-γιο στα νούμερα,τα ψυχολογικά...όλα...
    Ξέρω πως ένιωθε κι η φίλη σου...ίσως δε θα έπρεπε τόσο εύκολα να το ξεχάσω,επειδή εγώ γλύτωσα...
    Είναι πολύ σοβαρή ασθένεια η παχυσαρκία με πολλές παρεκτάσεις,ορισμένες από τις οποίες θα φανούν στην πορεία...
    Κάντε κάτι όσο ακόμα είστε μικροί! Να χαρείτε τη ζωή σας και να μη ρισκάρετε την υγεία σας!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    151
    Τι απέγινε η katerinakaterina ;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    658
    smith!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εγω αναρωτιομουν που εισαι εσυ...χαιρομαι που πετας κια ς μην ξερεις τον λογο..μακια..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Κι εγώ αναρωτιέμαι για πολύ κόσμο που χάθηκε,γιατί χάθηκε...
    Προπαντός αν είναι καλά ο καθένας με τα δικά του...Το εύχομαι!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    151
    Μάλλον πετάω γιατί ξεκουράστηκα πολύ στις διακοπές κι έκανα πράγματα που μου είχαν λείψει.
    Δεν έγραφα εδω αυτές τις μέρες γιατί έίχε πέσει αρκετή δουλειά και δεν είχα χρόνο. Διάβαζα όμως τα νέα σας.

    Ανατρέχοντας σε παλιότερα δημοσιεύματα βλέπω πως έχουν εξαφανιστεί πολλά παλιά μέλη κι αναρωτιεμαι κι εγώ τι έχουν απογίνει. Απλά ρωτάω καμιά φορά για πιο νέα που έχουν γραφτεί την ίδια περίοδο ή μετά απο μένα επειδή έχω "ζήσει" τους προβληματισμούς τους απο την αρχή. Κι εγώ εύχομαι να έχουν εξαφανιστεί όλοι αυτοί, επειδή είναι όλα τέλεια στη ζωή τους και δεν βρίσκουν τον λόγο ή τον χρόνο να μπουν στο σάιτ!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    180
    εισαι πολυ δυνατος ανθρωπος....ολα θα πανε καλα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •