ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕΞ - Page 35
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 35 of 36 FirstFirst ... 2533343536 LastLast
Results 511 to 525 of 533
  1. #511
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Athens
    Posts
    59
    Originally posted by dreamOn


    Ναι θελω να φορεσω ενα μονοκόμματο κοντό φουστανακι που "ακολουθει τις γραμμες του σωματος" όπως λενε τα γυναικεια περιοδικα, χαχαχα, εχω το γνωθις εαυτον οτι και σε νουμερο 54 να το βγαζανε αν το επαιρνα θα ημουν για κλαματα, αλλά αυτο τι σημαινει;
    Σημαίνει να μπορώ να διαχειρίζομαι την γκαρνταρόμπα μου και να βρίσκω ρούχα,που όχι να κρύβουν το σώμα,αλλά να υπάρχει μια σχετική αρμονία.
    Μια μέρα που ήμουν για καφέ στο θησείο,πέρασαν δύο κοπέλες με παραπανίσια κιλά που φορούσαν ρούχα που σε καμία περίπτωση δεν μπορούσαν να τα υποστηρίξουν.
    Κάποιος από τα τραπέζια άρχισε να σφυρίζει,πήραν θάρρος και κάτι άλλοι και έγινε ένα σκηνικό μπροστά από τα 3-4 καφέ που είναι κολλητά μεταξύ τους,που πραγματικά τις λυπήθηκα.
    Θα μου πεις,φταίει ο @@^%$*9 ,ο κοπλεξικός που έκραζε...
    Εγώ θα πω ότι επειδή γνωρίζουμε σε τι κοινωνία ζούμε ας προστατεύομε λίγο τον εαυτό μας.Φυσικά τα παραπανίσια κιλά δεν απαγορεύουν το φλερτ και τον έρωτα,απλά ας μην προκαλούμε την τύχη μας με στυλιστικές καφρίλες...


    Originally posted by dreamOn
    Αν εφτιαχνα ενα ΤΟΡ 3 των καλυτερων εραστων μου, μεσα ειναι ο παχύτερος ολων και το ομολογω, ακομα και τωρα "θαυμαζω", πώς! Κι ομως. Ηταν απο το πρωτο δευτερολεπτο που τον ειδα γοητευτικοτατος, σιγουρος, υπεροχος. Δεν μου αρεσε να χαζευω το σωμα του γυμνό, η δυναμη ομως που ειχε, η ευελξια (ναι, ναι) και η σβελταδα που ειπες, εβαζε κατω διμοιρίες..........δεν ηταν παμπλουτιδης και δεν "πληρωνε" - έβρισκε.
    Μου περιγράφεις έναν άντρα με +40 κιλά,καλό εραστή,με αυτοπεποίθηση,ευέλικτο και σβέλτο,που δεν έλκυε τις γυναίκες με τίποτε άλλο(π.χ.λεφτά...) αλλά μόνο με το "είναι" του.

    Πραγματικά δεν το χωράει ο νους μου.
    Μάλλον θα είναι η εξαίρεση στον "κανόνα" που έχω ριζωμένο στο μυαλό μου.Ούτε θυμάμαι να έχω γνωρίσει με +40 κιλά που να έχει τόση επιτυχία στις γυναίκες.


    Κατά τα άλλα,δε διαφωνώ στην ουσία των όσων γράφεις,που πάντα χαίρομαι να διαβάζω γιατί μου αρέσει το ύφος του γραπτού σου λόγου.

  2. #512
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    134
    χμμμμ... ξερεις τι λεμε με αλλα λόγια; Οτι πασχουμε απο αισθητική και οχι υποχρεωτικά από σωματα-μοντελα.
    Κι εγω εχω αναρωτηθει παρα πολλες φορες με κατι γυναικες οι οποιες μαλιστα συνοδευονται! και λεω απο μεσα μου "ρε πού πας ετσι; και καλα, καθρεφτη δεν εχεις στο σπιτι σου, αυτος ο χριστιανος δεν σου ειπε οτι γινεσαι σουργελο;" Μην νομισεις οτι κι εγω δεν χωνω! Ενταξει, καφρίλες δεν κανω, ούτε με γνωστους ουτε με αγνωστους αλλά αν κατι με προσβαλλει τόσο πολυ πια, δεν φταιω εγω! Και η προσβολη της αισθητικης κατ εμε δεν ειναι ενα παραπτωμα ή πταισμα. Σιγουρα ομως η κιτσαρία δεν ειναι "προνομιο" των υπερβαρων - δόξα το Θεω απο "νουμερα" αυτος ο τοπος δεν θα ξεμεινει ποτέ!

    Αν ολο αυτο το βγαλουμε εξω απο τα χωραφια της παχυσαρκιας και δουμε τι συμβαινει, αν συμβαινει, γενικοτερα, τι διαπιστωνουμε; Δεν εχεις δει κοπελες να βγαινουν απο το κομμωτηριο και να λες "πληρωσε για να την κανουν ετσι;" ή να ειναι η αλλη σαν τα κρυα τα νερα και να εχει πλακωσει τον λαθος στοκο πανω της και 45 αποχρωσεις που και οι 45 δεν της πανε; Μηπως οι πολυ αδυνατες με τις γαμπες που μοιαζουν με του κοτσυφιου τα ποδαρακια ειναι για μινι ή αυτες με τα κοκαλα στο στερνο ειναι για αβυσσαλεα ντεκολτε; Ναι αμέ! αμα θελεις να τρομαξεις κανα παιδακι για να φαει όλο το φαϊ του, χα χα χα.

    Το ρεζουμε θα μπορουσε να ειναι το έχω γουστο, εχω "αισθηση" και δεν παω να κρυφτω ή να μασκαρευτω αλλά να κανω μια αξιοπρεπη εμφανιση. Μια "συμπαθητικη" εμφανιση ειναι εφικτη για ολους νομιζω, φροντισμενη και "προσωπικη" δηλαδη "απο εμενα για εμενα", να το φοραω το ρουχο μου και οχι να με φοραει - αυτο ειναι δουλεια των μοντελων, οχι δικια μου. Ολοι εχουμε το "δυνατο μας σημειο", ας το προβαλλουμε λοιπον ενα τσακ παραπανω, ας κυκλοφορησουμε χωρις φόβο και χωρις παθος. Τι χρειαζεται για να επιτευχθει αυτο; Μέτρο. Τι δεν εχουν οι παχυσαρκοι συνηθως; Μέτρο! ;-)

  3. #513
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Scorpio,αν δεν το χωράει ο νους σου,διάβασε για τον ζωγράφο Diego Rivera,δες και φωτογραφίες του.Ήταν πάντοτε με πολύ όμορφες γυναίκες στη ζωή του και ήταν πάντα υπέρβαρος έως παχύσαρκος.Είχε να κάνει με το ότι ήταν γεμάτος αυτοπεποίθηση,και κυρίως,γεμάτος έρωτα για τη γυναίκα.(δε λέω πως φερόταν πάντα ακέραια,δεν πάω εκεί.)Αλλά πάντα η γυναίκα μαγνητίζεται από έναν άντρα που την κάνει να νιώθει το κέντρο,το κομβικό σημείο,που ενδιαφέρεται να της χαρίζει ηδονή,που τη γλυκαίνει.Και αυτό δεν έχει σχέση με κιλά,αλλά με προσωπικότητα.

    Ως προς την αισθητική,θέλει άσκηση να την αποκτήσει κανείς.Όταν μου σερβίρουν μια Πετρούλα ως πρότυπο σεξουαλικότητας,όταν με βομβαρδίζουν καθημερινά από τηλεόραση,περιοδικά,αφίσες ,διαφημίσεις με συγκεκριμένη αισθητική του συρμού,θα πρέπει να έχω ασκήσει το μάτι μου σε άλλα πρότυπα,να έχω θέσει άλλα κριτήρια,εξατομικευμένα και όχι μαζικά,να έχω στη διάθεσή μου άμυνες,προερχόμενες από καλλιέργεια.
    Αλλά,ας ξεκινήσουμε καλλιεργώντας το ατομικό μας αισθητικό κριτήριο,μακριά από τα mainstream standards.

    Bασικά,η διαφωνία μου,πηγάζει από το εξής.Γιατί,επειδή κάποιοι ενοχλούνται,θα πρέπει ο παχύσαρκος ή ο υπέρβαρος,να είναι καλυμμένος με κελεμπίες;Γιατί με ενοχλεί;Γιατί δεν πρέπει μία κοπέλα που έχει παραπάνω κιλά να φορέσει σορτς,αλλά πρέπει να σκάει μέσα στο καλοκαίρι;Γιατί με απωθεί;Το βρίσκω να έχει μια χροιά ολοκληρωτισμού αυτό το κάλυψέ το γιατί με ενοχλεί.Να κοιτάξεις αλλού.Υπάρχει και αυτή η οπτική του ζητήματος.Μοιάζει η άποψη να έχει πάλι να κάνει με στεγανά και κατηγοριοποιήσεις.Αυτό το ρούχο,απαιτεί τελειότητα.Ρούχο είναι,δεν απαιτεί τίποτε.

  4. #514
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Εγώ πάντως ένα ξέρω άσχετο αλλά σχετικό με τα προηγούμενα. Όλοι οι άντρες θέλουν σεξ και όχι σχέση. Αποδεδειγμένο.. ʼντε στην καλύτερη να ξεκινάνε από σεξ και να το προχωράνε σε σχέση, πράγμα χάλια για μένα. Τι άτομο είναι αυτό που θα κάνεις μαζί του κάτι σοβαρό; Τι επίπεδο έχει; ʼρα τα αγόρια δεν πάνε καλά, και άρα είναι φυσικό να μην έχουν και γούστο (αφού δεν πάνε καλά!) Και μη μου πείτε τώρα μία δύο τρεις ότι έχετε σχέση, γιατί εγώ ξέρω άπειρα αγοράκια που δεν θέλουν σχέση μιλάω κάθε μέρα μαζί τους

  5. #515
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Αχ ας μην ξαναρχίσουμε !!!
    Βρε κοπέλα μου αφού δεν θέλεις να κάνεις σεξ τότε γιατί την θέλεις την σχέση? Έχεις και τους φίλους σου για επικοινωνία, τι τον θέλεις τον άντρα?

  6. #516
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Ο άντρας δεν είναι μόνο σεξ είναι και άλλα πράγματα. Και δεν το είπα για να τσακωθούμε, απλά για να πούμε τη γνώμη μας και να υπερασπίσω τον εαυτό μου.

  7. #517
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Athens
    Posts
    59
    Originally posted by lbp
    Εγώ πάντως ένα ξέρω άσχετο αλλά σχετικό με τα προηγούμενα. Όλοι οι άντρες θέλουν σεξ και όχι σχέση. Αποδεδειγμένο.. ʼντε στην καλύτερη να ξεκινάνε από σεξ και να το προχωράνε σε σχέση, πράγμα χάλια για μένα. Τι άτομο είναι αυτό που θα κάνεις μαζί του κάτι σοβαρό; Τι επίπεδο έχει; ʼρα τα αγόρια δεν πάνε καλά, και άρα είναι φυσικό να μην έχουν και γούστο (αφού δεν πάνε καλά!) Και μη μου πείτε τώρα μία δύο τρεις ότι έχετε σχέση, γιατί εγώ ξέρω άπειρα αγοράκια που δεν θέλουν σχέση μιλάω κάθε μέρα μαζί τους
    Είμαι αγόρι,δεν πάω καλά,και άρα είναι φυσικό να μην έχω γούστο(αφού δεν πάω καλά).Επίσης μετά το σεξ πετάω τη γυναίκα από το κρεβάτι γιατί πιάνει χώρο.Αποδεδειγμένο...

    Δώσε ρε κοπέλα μια ευκαιρία σε κανένα αγόρι να σε προσεγγίσει και μη χάνεις τα ομορφότερα χρόνια της ζωής σου με ανοησίες.
    Και εντάξει,μην ακούς εμένα τον ανώριμο σεξιστη,τόσες γυναίκες υπάρχουν εδώ μέσα,παντρεμένες,μητέρες.... που έχουν φάει τη ζωή με το κουτάλι.ʼκου αυτές και μην κάθεσαι να μιζεριάζεις.Έλεος...

    Και γιατί ρε κορίτσια να μην κατηγοριοποιώ τις γυναίκες;
    Εμένα και 2 φίλους μας στο γυμνάσιο μας έκανε άντρες μια συμμαθήτρια μας ένα χρόνο μεγαλύτερη.Ναι,και τους τρεις την ίδια εβδομάδα.Και αργότερα στο Λύκειο έκανε τα ίδια.Ήταν ένα τσ.....άκι.Πώς μου ζητάτε να την πάρω στα σοβαρά;Αφού μόνη της αυτοπροσδιορίστηκε ως ξε....λο.
    Αν έδινα την βαρύτητα που έδωσα στην σημαντικότερη σχέση της ζωής μου σε όποια γυναίκα έμπαινε στην ζωή μου θα κατέληγα στο τρελοκομείο.
    Στο χέρι σας είναι...Στο χέρι σας ήταν μια ζωή...

    Για μένα η ιδανική γυναίκα σύντροφος είναι:πάνω από 1.70,αναλογίες 90-60-90,καλή μαγείρισσα...Ούπς καρφώθηκα πάλι.....

    Η ιδανική γυναίκα-σύντροφος για εμένα είναι εκείνη που θα με εμπνεύσει,θα κινητοποιήσει με ένα της βλέμμα όλο μου είναι,που θα με κάνει ασυνείδητα να γινόμαι ολοένα και καλύτερος,που θα κάνει τον κόσμο μου καλύτερο απλά με την παρουσία της...
    Αυτή η γυναίκα δεν έχει συγκεκριμένο σωματότυπο,χρώμα μαλλιών ή ματιών,δέρμα....
    Εγώ μιλάω για δύναμη...

    Υ.Γ.Μαρία δε με πειράζει να με παρεξηγήσεις,γράψε και ότι θες,γιατί ΔΕΝ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΛΕΜΕ...

  8. #518
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    227
    μαράκι, δεν έχουμε ξαναμιλήσει....έχω διαβάσει όμως όλα αυτά που γράφεις......εγώ θα συμφώνήσω μαζί σου ότι υπάρχει ΚΑΙ αυτό που περιγράφεις.....η διαφωνία όμως όλων εδώ είναι ότι δεν είναι αυτό ο μοναδικός κανόνας. δεν νομίζεις ότι κατηγοριοποιώντας κατ' αυτόν τον τρόπο τους άντρες, στερείς από τον εαυτό σου πολύτιμες ευκαιρίες??? όλοι μας έχουμε τους φόβους και τις ανασφάλειες μας. και όλοι μας έχουμε φάει συναισθηματικές κατραπακιές κατά καιρούς..... μην ξεχνάμε όμως ότι ο κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός.... με τα καλά του και τα άσχημα του......και επίσης ας μην τους κατηγορούμε για τα πάντα.....σου θυμίζω ότι κι εμείς σε πάμπολλες περιπτώσεις δεν είμαστε καθόλου καλύτερες.......

  9. #519
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    ΠΑΤΡΑ
    Posts
    448
    Originally posted by scorpio


    Για μένα η ιδανική γυναίκα σύντροφος είναι:πάνω από 1.70,αναλογίες 90-60-90,καλή μαγείρισσα...Ούπς καρφώθηκα πάλι.....

    .........................................
    Αυτή η γυναίκα δεν έχει συγκεκριμένο σωματότυπο,χρώμα μαλλιών ή ματιών,δέρμα....
    Εγώ μιλάω για δύναμη...
    Τρία πουλάκια κάθονταν......

  10. #520
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    322
    Βρε ευγενιτσα μου, κατα τη γνωμη μου ειρωνικα το ειπε ο σκορπιος.

    δεν ξερει οτι η ιδανικη γυναικα εισαι εσυ!

  11. #521
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    ΠΑΤΡΑ
    Posts
    448
    αντιληπτος ο βαθμός της ειρωνείας του..... άννα μου....

    απλά το μόνο που εύχομαι ( για εκείνον αποκλειστικά..) να εννοεί μόνο το δευτερο κομμάτι της φράσης του..

    και για να μην προσπεράσω το δικό σου ..χμ... ειλικρινές σχόλιο.. (χιχι) να τονίσω δεόντως στον σκορπιό πως αν περάσει από την όμορφη Πάτρα... ας κοπιάσει να δει πως αν και αφρατούλες.. τις κατακτησούλες μας τις έχουμε... δυστυχώς δεν μπορούμε να του δείξουμε τις επιδόσεις μας αλλού .. καθότι παντρεμένες... χαχαχαχαχαχαχαχαχα (ε ... για να μη ξεφεύγουμε και από το θέμα!!)

  12. #522
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    823
    Εγώ νομίζω ότι αυτοί είναι ο κανόνας. Και επίσης οι γυναίκες ψάχνουν σχέση, αυτό μου έλεγε ένας φίλος μου που "είχε πρόβλημα" γιατί αυτός ήθελε μόνο σεξ. Και με διαφορετικές να επιβεβαιώνεται. Τώρα αυτό για το 1,70 και πάνω κτλ που είδα, ελπίζω να κάνεις πλάκα σκορπιέ, γιατί αλλιώς αχ..

  13. #523
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    134
    Αχ αθανατη ελληνικη επαρχια! Δεν ντρεπεστε καλε;;; ΚΑΙ παντρεμενες ΚΑΙ με κατακτησεις ΚΑΙ με επιδοσεις;;; Ε! πάει, χαλασε ο κοσμος!

    (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι κανω πλακα ε! Δεν μπορω να μην γελαω με οοοοολα αυτα που διαβαζω)

  14. #524
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    134
    Εγω πιστευω οτι αντρες και γυναικες περναμε "φασεις" και υπαρχουν φασεις που το σεξ προηγειται και φασεις που το γουτσου-γουτσου και η συντροφικοτητα ειναι ο στοχος.
    Πόσες γυναικες δεν εχουν βγει εξω για μια επιβεβαιωση και τιποτα αλλο;
    Και ποσες κόρες μοσχοαναθρεμενες με ενοχές δεν νιωθουν την αναγκη να ντυσουν με μανδυα συναισθηματος τις συνευερσεις τους χωρις να κοβουν απαραιτητα και φλεβες αν τις καλορωτησεις. Θελουν μια "δικαιολογια" βρε παιδι μου! Μου το ζητησε, τον αγαπω, ειναι ο αντρας μου, ειναι καθηκον συζυγικο, ολες ετσι κανουν, μπλα-μπλα-μπλα...

    Και τα αγορια ερωτευονται και μαραινονται απο την απορριψη και κλαινε υποθετω. Γενικα αργουν να ωριμασουν - αλλωστε τιποτα δεν πιεζει εναν αντρα να "νοικοκυρευτει"! Η κοινωνια ακομα και σημερα επιβραβευει τον επιβητορα και τον πολλά-βαρυ ενω την ιδια συμπεριφορα απο μια γυναικα δεν θα την δει και με τόσο καλο ματι.

  15. #525
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    ΠΑΤΡΑ
    Posts
    448
    Originally posted by dreamOn
    Αχ αθανατη ελληνικη επαρχια! Δεν ντρεπεστε καλε;;; ΚΑΙ παντρεμενες ΚΑΙ με κατακτησεις ΚΑΙ με επιδοσεις;;; Ε! πάει, χαλασε ο κοσμος!

    (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι κανω πλακα ε! Δεν μπορω να μην γελαω με οοοοολα αυτα που διαβαζω)
    εμ τι μας πέρασες ??? τίποτα βλάχες ωρή?? Για κατέβα προς τα κάτω να σε εκπαιδεύσουμε... χαχαχα και πολύ καλά κάνεις κούκλα μου και γελάς... χαμογέλα όσο μπορείς!! ούτως ή άλλως κ εμείς πλάκα κάνουμε!!!!

    ααα και γιατί παρακαλώ οι παντρεμένες να μην έχουν επιδόσεις και πάμπολλες κατακτήσεις... το θέμα αγαπούλα μου είναι να μην ενδίδουν.. με πιάνεις??

    χιχι φιλιά!!!

Page 35 of 36 FirstFirst ... 2533343536 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •