Καλησπέρα σε όλους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    7

    Καλησπέρα σε όλους

    Καλησπέρα κι από εμένα,

    Μόλις έτυχε να πέσω επάνω στο forum σας και το θεώρησα πολύ ενδιαφέρον μια που κι εγώ έχω πρόβλημα παχυσαρκίας και θα ήθελα το μοιραστώ μαζί σας.

    Είμαι 28 χρονών, ποτέ δεν ήμουν αδύνατη είμαι 1,73 και πάντα ζύγιζα γύρω στ 65-70 κιλά (σχετικά φυσιολογικό βάρος). Γενικά δεν είχα μεγάλο πρόβλημα με το σώμα μου αλλά η αυτοπεποίθηση μου ήταν πάντα πολύ ευάλωτη. Ζώντας μια πολύ έντονη σχέση γύρω στα 22 με έναν άνθρωπο που με μείωνε με πολύ τρόπο και με έκανε να νιώθω απαίσια με τον εαυτό μου κατάφερα να φτάσω στα 85 κιλά τα οποία μετά το χορισμό μας κατάφερα να μειώσω πάλι στα 65 με μεγάλη ευκολία και να τα κρατήσω για πολύ καιρό. Πριν από 2 χρόνια περίπου άλλαξα τελείως τον τρόπο διατροφής μου λόγω απότομης αλλαγής ωραρίου εργασίας και κατάφερα σήμερα να ζυγίζω 93 κιλά. Δυστυχώς μου είναι πολύ δύσκολο να ξεκινήσω σοβαρά δίαιτα γιατί πλέον μου μένει ελάχιστος χρόνος έστω να σκεφτώ τον εαυτό μου και ενώ με νοχλεί όλη αυτή η κατάσταση νιώθω ανύμπορη να την αλλάξω....

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    7
    καλως ηρθες!!! κουραγιο δυναμη και υπομονη..και εγω σχετικα νεο μελος ειμαι αλλα η ατμοσφαιρα εδω ειναι πολυ ζεστη...απ οτι βλεπω ολοι στηριζουν ο ενας τον αλλον...ολες εχουμε βρει στο δρομο μας καποιον που μας μειωνε...το θεμα αυτοπεεπιθηση ειναι οντως πολυ σημαντικο...οσο για αυτα που λες για τα ωραρια...αχ και να ξερες πως σε καταλαβαινω...ομως βρες κινητρο προσπαθησε...σφιξε τα δοντια και αναλογισου ποσο το θελεις...φαντασου τον εαυτο σου με ομορφα ρουχα...να ξερεις ποσο αναλαφρα θα νιωθεις το πρωι και δε θα σε νοιαζουν οι πολλες ωρες της δουλειας χωρις παραπανω κιλα...μια αποφαση ειναι ολα...και ολα ειναι μεσα στο μυαλο μας...κοινοτυπες κουβεντες αλλα δυστυχως πιστεψε με τοσο αληθινες...και τις εχω ακουσει τοσες πολλες φορες...προσπαθησα να τις εφαρμοσω ομως...οταν θελουμε κατι τοσο πολυ ολο το συμπαν συνομοτει στο να αποκτησουμε...κουραγιο!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    7
    Σε ευχαριστώ πολύ!! που θα πάει θα ξυπνήσω μια μέρα και θα με αγαπάω περισσότερο...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    7
    μπα μην ανχωνεσαι...απλα περνας δυσκολα τωρα και τα βλεπεις ολα μαυρα..εγω εχω περασει δυσκολο γαμο διαζυγιο μετα επαγγελματικη αποκατασταση ωραρια εξαντλητικα (σημειωσε οτι εχω και ενα παιδι)και παντα το εριχνα στο φαγητο... καποια στιγμη βαρεθηκα να βλεπω τον εαυτο μου παχυ...και εχασα 44 κιλα απο τα οποια εχω παρει τα μισα...εδω και λιγο καιρο λεω να ξεκινησω παλι...δε το αξιζω ολο αυτο..και ημουν τοσο καλα πριν τα παρω...οποτε ξεκιναμε μαζι? τι λες? θεληση και υπομονη!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλώς ήρθες,des !
    Οι ψυχικές ταλαιπωρίες στις οποίες μας υποβάλλουμε εκούσια ή ακούσια
    χαράζουν τα σημάδια τους και στο σώμα μας συνήθως!
    Και δε νομίζω πως τις αφήνουμε πίσω μας πραγματικά
    παρά μόνο όταν απαλλαγούμε από κάθε τους ίχνος!
    Κι εγώ κουβαλώ 25 κιλά από τον τελευταίο μου χωρισμό
    και θέλω να τα διώξω από πάνω μου το συντομότερο δυνατόν!
    Ακόμα κι αν οι συνθήκες της ζωής μας δυσχεραίνουν την προσπάθεια μας
    είναι η αγάπη για τον εαυτό μας η κινητήρια δύναμη να υπερπηδήσουμε τα όποια εμπόδια!
    Ξυπνούσα κι εγώ με την ελπίδα να μ'αγαπήσω κάποια μέρα περισσότερο,
    αλλά τελικά συνειδητοποιώ πόσο επίπονη και πολύπλοκη διαδικασία είναι...
    Καλή μας δύναμη και πού θα πάει;Κάπου θα τον πετύχουμε τον δυνητικό εαυτό μας!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    SYNDROMO_YOYO
    Είσαι μια πραγματική αγωνίστρια! Θα πρέπει να είσαι πολύ περήφανη!
    Το έκανες στο παρελθόν και θα το ξανακάνεις και τώρα μια και καλή!
    Τα 23 υπολειπόμενα κιλά είναι αστεία μπροστά σε όσα έχεις καταφέρει!
    Κι εγώ ξεκίνησα τη δική μου προσπάθεια σήμερα,οπότε πορευόμαστε μαζί!
    Θέληση και υπομονή! Παρεπειπτόντως,να χαίρεσαι το καμάρι σου! Φιλάκια!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    7
    αχ..nadinaki μου..
    αν και σε ξερω τοσο λιγο με εκανες και βουρκωσα...
    οντως εχω περασει πολλα στη ζωη μου...σου ευχομαι μεσα απο τα βαθη της ψυχης μου καλη αρχη...δυναμη κουραγιο και προπαντος πιστη στην προσπαθεια σου και στον εαυτο σου...εχουμε ολοι μας μια αδυναμια γιατι ρε γαμωτο να μας περνει απο κατω ενας παλιοεθισμος?? ε? δυναμη ρε κουραγιο θα τα καταφερουμε...
    nadine μου σε ευχαριστω και παλι..
    το καμαρι μου ειναι 14 χρονων(εγω ειμαι 37)και ειναι και αυτη παχουλουλα...μπηκαμε μαζι σε διαιτα...ειναι αριστη μαθητρια και δε θελω να την υποβαλω σε αυστηροτητες αρκετα εχει στο κεφαλι της..ειναι ομως αγυριστο(χαχα) το πηρε πεισματικα και την πρωτη εβδομαδα εχασε 2,6!!!αυριο θα αργησω πολυ να γυρισω απο τη δουλεια θα προσπαθησω ομως να μπω εστω και για μια ...κουρασμενη καληνυχτα...ολοι μας λοιπον σε προγραμμα!!!!οκ??????????? φιλια!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Να'σαι καλά,λεβεντιά μου,κι εσύ και η κοριτσάρα σου!
    Είμαστε συνομίληκες με τη μεγάλη διαφορά του ότι δεν είμαι δυστυχώς μητέρα...
    Ό,τι είναι το καλύτερο μας θα το ζήσουμε!Δεν πτοούμαστε,απλά πεισμώνουμε!
    Καλή μας δύναμη!Κι εδώ είμαστε να τα λέμε...Φιλάκια πολλά πολλά!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226
    Des καλώς ήλθες και καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου!Με πείσμα, υπομονή και μέθοδο θα έχεις αποτελέσματα.


    Καλή δύναμη!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    7
    Παιδιά σας ευχαριστώ όλους. Δεν περίμενα να μου αλλάξει η διάθεση με κάτι τέτοιο αλλά τελικά άλλαξε. Κι εγώ μαζί σας λοιπόν από σήμερα ξεκίνησα...ελπίζω την άλλη βδομάδα να έχω καλά νέα.

    Φιλιά σε όλους

  11. #11
    des kali s epitixia se oti kai an kaneis
    i dieta den einai kati pou tha to kaneis epeidi prepei i sto epivallei kapoios to kaneis gia esena na niotheis kala
    kai den simainei kati apolita steritiko ligo apo ola kai an kamia fora thes na fas kati parapano den xalase o kosmos
    meta pali sto programma
    1.73 pisteuo oti sta 73 kila tha eisai koukla
    kai ego peripou toso eimai 1.74 kai exo perasei apo diafora kila
    55,57,60,62,70,73 mexri 83
    sta 70 me 73 kila imoun mia xara oute adinati oute gemati normal
    kai autos einai tora o stoxos mou
    opote an to ipologiseis einai 20 kila peripou apo t opoia t prota tha figoun san nero pote tha pas sto 8.. den tha katalaveis
    opote den exeis tpt allo na kaneis apo to na ksekiniseis me mikrous kai vatous stoxous
    oso antexeis 3,3 i 5,5 tha figoun t kila
    ipomoni kai epimoni thelei!!!
    kali arxi!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •