ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ..ΒΟΗΘΕΙΑ - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 151 to 165 of 177
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    δεν εισαι υποχρεωμενη να απολογεισαι......να απολογεισαι για τι?

  2. #152
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Να μη λες τίποτα. Και να μένεις ήρεμη. Και να κάνεις αυτό που θέλεις μετά από μια απλή δήλωση π.χ. \'πάω έξω θα γυρίσω τάδε ώρα\'. Μπορείς;

    Και στο εξής σταμάτα να λες λεπτομέρειες για τη σχέση σου (ή και για το αν έχεις σχέση ή όχι!). Και το επώνυμο και τα λοιπά στοιχεία (με το οποίο βρίσκουν το τηλ από τον ΟΤΕ) λεπτομέρειες είναι (ειδικά αφού ξέρεις ότι έχουν την τάση να ανακατεύονται). Το μόνο που αποδεικνύεις κάνοντας συζητήσεις είναι ότι κι εσύ η ίδια δεν είσαι σίγουρη για τις επιλογές σου.

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΠΑΤΗΜΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΛΕΝΕ, Η ΝΑ ΔΕΙΧΝΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ..ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ ΕΙΣΠΡΑΤΩ ΑΛΛΟΤΕ ΕΙΡΩΝΙΑ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ, ΑΛΛΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΠΙΣΤΕΟΥΝ, ΑΛΛΟΤΕ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΣΤΡΑΝΩΘΗΚΑ..ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΦΕΡΟΥΝ ΓΝΩΜΗ..
    ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!! ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ!
    ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΤΟ ΕΠΩΝΥΜΟ ΤΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΩ, ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΡΥΨΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ, ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΔΙΝΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΡΥΒΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ..ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΠΑΓΙΔΑ..
    ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΣΟ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ, ΤΟΣΟ ΘΑΡΡΟΣ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟΠΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ..ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ..ΔΕ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΧΩΡΙΣΩ, ΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΘΑ ΕΧΩ..ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ..
    ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ, ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ, ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΛΕΩ..ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΚΟΜΑ ΤΟΥΣ ΤΣΑΤΙΖΕΙ, ΓΙΑΤΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙ Η ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕ ΤΟ ΝΟΥ ΤΗΣ..ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΟΜΑΙ ΛΙΓΟ, ΟΛΑ ΤΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ, ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΧΑΝΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ..
    ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΓΝΩΣΤΟ ΜΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΚΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΟΜΠΛΕΞ..ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΣ, ΣΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ..ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ..

  4. #154
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    72
    Ειμαι μοναχοπαιδι-μοναχοκορη....οπως εσυ!!!Ξεκιναω ετσι γιατι κατα την αποψη μου απο κει ξεκινανε πολλα θεματα!Παντα ημουν και ειμαι το μπουμπουκι του σπιτιου,το ατομο απο το οποιο περιμενουν να κανει τα ονειρα τους πραγματατικοτητα..και αν αποτυχω????ολη η οικογενεια με περιμενει να με κατακρινει.Μεγαλωσα με πολυυυ αγαπη,φροντιδα και προδερμ...ποτε δεν μου ελειψε τπτ και για αυτο ακομα και σημερα ευχαριστω τους γονεις μου και ειμαι παντα 100% ετοιμη να σταθω διπλα τους και να τους δωσω τον καλυτερο εαυτο μου...Αλλα μεχρι εκει....τι εννοω...Στα 17 μου πηρα την αποφαση οτι ηρθε η στιγμη να παω στο σπιτι της κολλητης μου(μεχρι τα 17 μου ημουν προσκολλημενη στους δικους μου)εκει αρχισε η γκρινια...και σαν παιδακι ειπα \'οκ..δεν θα το ξανακανω για τωρα,γιατι δεν θελω να τους βλεπω στεναχωρημενους\'..ΜΕΓΑ λαθος...οταν ηρθε η 1η μου σχεση...αρχισα να εχω και εγω μικρες απαιτησεις για προσωπικη ζωη....Εγινε πανικος στο σπιτι...Την κατασταση αυτη την αντεξα 1 χρονο... με κλαμματα & παρακαλητα απο μερους μου για μια ησυχη ζωη..(αυτη που ειχα αλλα ξαφνικα εχασα)οι δικοι μου???ακλονητοι...μονο λογια ηξεραν να λενε...και σκληρα λογια...μεχρι μια μερα που πηρα την αποφαση να παρω την ζωη μου στα χερια μου(οσο μπορουσα)..απο το σπιτι δεν ηθελα να φυγω για κανενα λογο..αρχισα λοιπον να κανονιζω εξοδους με την ξαδερφη μου ή το αγορι μου και λιγο πριν φυγω απο το σπιτι...πηγαινα στην πορτα και ελεγα...\'εγω φευγω...παω βολτα..στις 11(πχ) θα ειμαι σπιτι...και πριν προλαβουν να αντιδρασουν εκλεινα την πορτα και ειχα ηδη φτασει στο παρακατω στενο....αυτο κρατησε 2 μηνες...ουτε εγω το αντεξα αλλα ουτε και οι δικοι μου...ειχαμε στεναχωρησει ο ενας τον αλλον...Μια μερα λοιπον τους μαζεψα και απαιτησα πλεον διαλογο...με ακουσαν και τους ακουσα....η λυση βρεθηκε και αυτη τη στιγμη δεν αντιμετωπιζω κανενα απολυτως προβλημα....
    Το να εισαι μοναχοπαιδι ειναι σκληρο μερικες φορες...γιατι εισαι μονη σου..με μονο στηριγμα τον εαυτο σου αν οι γονεις σου δεν σε καταλαβαινουν..απο φιλους???δεν το συζητω...προσωπικα ημουν και ειμαι κλειστος χαρακτηρας.Πολλα πραγματα που κανουν...δεν το κανουν απο κακο...απλα δειχνουν με λαθος τροπο την αγαπη τους και αυτο βγαινει σε κτητικοτητα....Μην απελπιζεσαι και μη καταφυγεις σε ακραιες λυσεις....προσπαθησε να ερθεις σε διαλογο μαζι τους...εξαλλου η αγαπη υπαρχει...και αυτο νομιζω οτι μπορει να λυσει τα περισσοτερα προβληματα!!!Μπορει να μη βρεθει η απολυτη λυση αλλα χαμενη δεν θα βγεις....
    Επισης σου ευχομαι να πανε ολα καλα με την υγεια σου & μην εχεις αγχος......

    Φιλικα,
    Τερέζα

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    ΤΕΡΕΖΑ, ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΑΣ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΠΟΛΥ..ΕΓΩ ΔΙΑΛΟΓΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΥΠΕΡ ΜΟΥ, Η Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΛΕΓΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΑΝ ΓΝΩΜΗ..ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΒΙΟΛΙ ΑΥΤΟΙ..ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ?ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΑΙ?ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ..
    ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΠΙΕΣΗ ΞΕΣΠΑ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΠΛΕΟΝ, ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ, ΦΟΒΕΡΗ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΠΟΙΑ, ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΑΣΑ..
    Η ΔΥΣΠΝΟΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ..ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ..

  6. #156
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Πάνω σε αυτό που λες σχετικά με το μορφωτικό επίπεδο κλπ, να σου πω ότι ναι, η εμπειρία μου με ζευγάρια που έρχονται για συμβουλευτική δείχνει ότι συχνά αποτελεί μέρος των προβλημάτων στην πορεία της κοινής τους ζωής. Αλλά αυτό συμβαίνει όταν αυτός με το \'ανώτερο\' πτυχίο υποτιμά ή επιθυμεί να πατρονάρει αυτόν με το \'κατώτερο\'. Ή όταν αυτός με το \'κατώτερο\' πτυχίο νιώθει όντως κατώτερος και ζηλεύει, σαμποτάρει, μειώνει τον άλλον.

    Εν ολίγοις τα συμπλέγματα ανωτερότητας-κατωτερότητας είναι που δημιουργούν το πρόβλημα. Και δεν έχουν να κάνουν μόνο με το πτυχίο... Ούτε είναι το πτυχίο από μόνο του παράγοντας ικανός να χωρίσει ένα ζευγάρι. Είναι η ζυγαριά του πόσα μας ενώνουν-πόσα μας χωρίζουν και πώς νιώθουμε εμείς για αυτά.

  7. #157
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    72
    Λυπαμαι παρα πολυ αν ολες οι προσπαθειες σου δεν ειχαν αποτελεσμα!!Αλλα προσπαθησε να διατηρηθεις χαλαρη...αν δεν μεινεις ηρεμη..δεν θα μπορεις πλεον να αντιδασεις και ειναι κριμα!τους εχεις κανει ποτε την ερωτηση αν τους αρεσει να σε βλεπουν ετσι??Ειναι ικανοποιημενοι με αυτο????

  8. #158
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Τερέζα, φαντάζομαι πως η απάντηση των γονέων στην ερώτηση αυτή θα μπορούσε να είναι ΄Όχι, δεν μας αρέσει καθόλου να σε βλέπουμε έτσι, αλλά φταίει η σχέση σου-οι επιλογές σου-εσύ κλπ και κακώς κατηγορείς τους γονείς σου που είναι οι μόνοι που νοιάζονται για εσένα και ξέρουν την ευτυχία σου και υποφέρουν διπλά\'.......

  9. #159
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    72
    μμμ,να σου πω την αληθεια Μαρινα μου,αυτο περιμενα και αυτο ειχαν ξεκινησει να λενε...αλλα τους εκοψα...εβαλα πλεον εγω τους ορους....τους ευχαριστησα που με μεγαλωσαν με αξιες,στοχους κτλ...αλλα τους ειπα οτι ηταν η στιγμη να φαω και λιγο τα μουτρα μου για να μαθω μεσα απο τις δικες μου επιλογες-λαθη και να πορευτω μονη μου πλεον με αυτα που εγω θα ορισω...απλα τους ζητησα να συνεχισουν να με αγαπανε και να με στηριζουν οπως εκαναν τοσα χρονια...η κουβεντα μας κρατησε 3 ωρες..με πολλες διακυμανσεις και πολλα επιχειρηματα...αλλα στο τελος νικησε η λογικη και οχι το συναισθημα....

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    CHRPAP πρεπει να αρχιαεις να εξεταζεις τις λυσεις και τις εναλλακτικες.
    Εχεις τις σπουδες σου και τα πραγματα ειναι δυσκολα γενικα...αλλα ξεκινα για αναζητηση εργασιας.
    Μπορει να βρεις εργασια πχ χαμηλων απολαβων ή μειωμενου ωραριου και να μη σου προσφερει πληρη ανεξαρτησια αλλα θα ειναι ενα βημα προς το στοχο.
    Επισης θα σου κανει καλο να ξεφυγεις λιγο απο ολα αυτα...θα εχεις τις σπουδες σου,την εργασια σου,την σχεση σου,μην ανησυχεις δεν θα σου μενει πολυς χρονος για να μιζεριαζεις...και αν σου μενει ασχολησου και με κατι αλλο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #161
    Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    72
    Originally posted by keep_walking
    Εχεις τις σπουδες σου και τα πραγματα ειναι δυσκολα γενικα...αλλα ξεκινα για αναζητηση εργασιας.
    Μπορει να βρεις εργασια πχ χαμηλων απολαβων ή μειωμενου ωραριου και να μη σου προσφερει πληρη ανεξαρτησια αλλα θα ειναι ενα βημα προς το στοχο.
    με βρισκεις συμφωνη σε αυτο!!!!!

  12. #162
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Originally posted by Τερέζα
    μμμ,να σου πω την αληθεια Μαρινα μου,αυτο περιμενα και αυτο ειχαν ξεκινησει να λενε...αλλα τους εκοψα...εβαλα πλεον εγω τους ορους....τους ευχαριστησα που με μεγαλωσαν με αξιες,στοχους κτλ...αλλα τους ειπα οτι ηταν η στιγμη να φαω και λιγο τα μουτρα μου για να μαθω μεσα απο τις δικες μου επιλογες-λαθη και να πορευτω μονη μου πλεον με αυτα που εγω θα ορισω...απλα τους ζητησα να συνεχισουν να με αγαπανε και να με στηριζουν οπως εκαναν τοσα χρονια...η κουβεντα μας κρατησε 3 ωρες..με πολλες διακυμανσεις και πολλα επιχειρηματα...αλλα στο τελος νικησε η λογικη και οχι το συναισθημα....
    Χεχε...μα για να το λέω καταλαβαίνεις ότι έχω ανάλογη εμπειρία και ναι κι η δική μου απάντηση κάπως έτσι ήταν, όπως λες....Αλλά χρειάστηκε πρώτα να περάσουμε από το στάδιο του \'κάνω αυτό που θέλω\', όπως περιέγραψες κι εσύ στο αρχικό σου μήνυμα και έτσι τελικά κατέστη εφικτός ο εποικοδομητικός διάλογος...

    keep, μια χαρά τα λες...

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    120
    ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΒΡΗΚΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΡΙΚΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ (2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ ΜΟΥ..ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΙΩΘΩ ΗΡΕΜΗ, ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΥΡΝΑΩ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΟΜΠΟΣ..ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΞΕΣΠΑΣΜΑ..ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΣΑΝΩ, ΕΧΩ ΦΟΒΕΡΗ ΔΥΣΠΝΟΙΑ..
    MARINA 38 ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΕΡΕΓΡΑΨΕΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΜΟΥ, ΑΥΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΝΕ..ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΜΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΧΡΕΟΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΙ ΟΔΕΥΩ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΟΥΝ, ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΑΥΤΟΙ,ΚΑ.Α. ΤΙΣ ΞΕΡΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ, ΤΑ ΕΜΑΘΑ ΚΑΛΑ ΠΙΑ..
    ΕΣΥ ΔΗΛ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΤΥΧΙΟ ΑΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΙΕΚ?ΠΑΝΩΤΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΟΥ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΓΑΤΙΚΟΣ..ΞΕΡΩ ΔΗΛ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΝΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΔΕ ΘΑ ¨ΠΕΙΝΑΣΩ\", ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ..ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΑΠΕΤΡΕΨΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ, ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΝΘΑΡΥΝΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ..

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    ΕΣΥ ΔΗΛ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΚΑΤΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΤΥΧΙΟ ΑΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΙΕΚ?ΠΑΝΩΤΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΜΕ ΟΛΕΣ ΤΟΥ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΓΑΤΙΚΟΣ..ΞΕΡΩ ΔΗΛ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΝΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΔΕ ΘΑ ¨ΠΕΙΝΑΣΩ\", ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ..ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΑΠΕΤΡΕΨΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ, ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΝΘΑΡΥΝΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ..
    Μια ερωτηση που ειναι αδυνατον να απαντηθει μιας και δεν μπορει να απαντηθει απο εσενα που τον ξερεις κιολας.

    Εγω να πω οτι τυχαινει να συναντω ανθρωπους με ανωτερη μορφωση απο μενα και δεν τους τρεφω καμμια εκτιμηση και συναντω και ατομα με κατωτερη μορφωση και λεω wow τι ατομο ειναι αυτο...χωρις φυσικα να θεωρω την μορφωση ως μετρο συγκρισης.
    Εσενα δεν σου συμβαινει αυτο?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    CHRPAP, δε νομιζω να εννοουσε αυτο η Μαρινα,καθε άλλο. Δεν ειπε οτι θα νιωθει αισθηματα κατωτεροτητας, ντε κ καλα επειδή εχει πτυχιο απο ΙΕΚ.ειπε οτι κατι τέτοιο μπορει να σταθει η αφορμη για να βγουν στην επιφάνεια οποια προβληματα υπάρχουν (τουλάχιστον εγω ετσι το αντιλαμβανομαι)....

    Τα θεματα ανασφάλειας δεν εχουν να κανουν με το ποσα προσοντα έχουμε σε σύγκριση με άλλους, αλλα στο πως αντιλαμβανομαστε τον εαυτο μας (νομιζω....)

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •