ΧΡΩΜΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ - Page 2543
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2543 of 2553 FirstFirst ... 1543204324432493253325412542254325442545 ... LastLast
Results 38,131 to 38,145 of 38289
  1. #38131
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,359
    Εχω να μπω πολύ καιρό !!!!!! και τσουπ κάτι με έκανε να δω τι γίνεται κι εδώ… κι έπεσα πάνω σου, τυχαίο, δε νομίζω!

    Σου στέλνω λοιπόν ένα κουτάκι γεμάτο ευχές για να σε συντροφεύουν στις αλλαγές της ζωή σου…. Σε αγαπώ και σε σκέφτομαι κι ας χαθήκαμε !!!!!!!!!

    Υ.Γ.: Μόλις πάρεις δίπλωμα, θέλω ψυχανάλυση !!!!!!

  2. #38132
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Ένα χαμογελακι εσκασε μαθαίνοντας νέα σου αγαπημένο Ναταλάκι!
    Περνάω δύσκολη περίοδο και δεν θέλω να κουράζω και να στεναχωρώ αγαπημένους!
    Εύχομαι όλες σας να είσαστε καλά!
    Ναταλάκι ειδικά για σένα 72 αγκαλιές και 27 φιλιά!

  3. #38133
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλημέρα,γοργόνα,Αλαλουμέν ια,Αγγελικούλα και λοιπές θαυματουργές μου!
    Σας ευχαριστώ για την αγάπη και τη θετική σας ενέργεια(πάντα όλες με αγκαλιάζετε ζεστά όση χιλιομετρική απόσταση κι αν μας χωρίζει)
    αλλά όπως χαρήκατε να διαβάσετε κάτι δικό μου έτσι θα ήθελα να σας νιώσω κοντύτερα μου κι εγώ.Τόσο εσάς όσο και τις υπόλοιπες.
    Ακούω κατά καιρούς παράπονα που χαθήκαμε εδώ καθώς και λαχτάρα να κάνω κάτι να ξαναμαζευτούμε.Μόνη μου όμως δεν έχει νόημα.
    Δε χρειάζεται τα νέα να είναι καλά μόνο.Τα δύσκολα άλλωστε που περνάμε είναι ακόμα πιο σημαντικό να τα μοιραζόμαστε να ελαφραίνει κάπως
    το βάρος τους πάνω μας έστω με την καταθεσή τους στη σχέση αγάπης με τον άλλον.Η αλήθεια του καθένα είναι το ζητούμενο κι όχι η καλή εντύπωση.

    Εγώ σήμερα είμαι κάπως πεσμένη,είναι η αλήθεια...Χθες γράφτηκα στο κολέγιο,πήγα μετά για το καλό σε διπλανό βιβλιοπωλείο και μου πήρα ένα ωραίο
    σημειωματάριο(που κανονικά θα έπαιρνα για τη μαμά ή έστω και για τη μαμά) κι ένα βιβλίο του Γιάλομ με συμβουλές στους νέους ψυχοθεραπευτές.
    Συμβολικά για τη μέρα που με δυό υπογραφές μεταμορφώθηκα από φοιτήτρια Νομικής σε Ψυχολογίας.Χαρά όμως δε με τυλίγει,όχι τώρα τουλάχιστον.
    Είναι το πρώτο σημαντικό πράγμα που μου συμβαίνει(και κυρίως σε λίγα χρόνια που θα τελειώσω με το καλό ουσιαστικά θα μου συμβεί)χωρίς τη μαμά.
    Ήδη όσο έψαχνα κολέγια,όσο σκεφτόμουν ακόμα και την Κύπρο και το συζητούσα με τους δικούς μου ανθρώπους συλλάμβανα τη σκέψη να της τηλεφωνήσω
    να μου πει τη γνώμη της.Είχαμε κάνει πάμπολες κουβέντες για το θέμα αυτο,κυρίως σε διαστήματα εξεταστικών της Νομικής που διαλυόμουν και πάντα μ'ενθάρρυνε
    να την παρατήσω και ν'ακολουθήσω το όνειρο μου(τελευταία φορά είχαμε πει πως θα μετακόμιζα Αθήνα για το λόγο αυτό,λίγες μέρες όμως μετά δαγνώστηκε
    ο μπαμπάς με καρκίνο,μετά εκείνη και μετά όλα τα υπόλοιπα που ακολούθησαν κι ακολουθούν).Είναι πολύ παράξενο λοιπόν τώρα,που δείχνει να συμβαίνει
    επιτέλους μετά από τόσα χρόνια εγκλωβισμού και συζητήσεων,εκείνη να μην είναι εδώ να το χαρεί και να με στηρίξει και πάλι.Ατάκες τύπου "η μαμά σου
    χαίρεται από ψηλά που σε βλέπει"δε μ'αγγίζουν καθώς δε τη νιώθω κάπου να με βλέπει κι ούτε είναι το θέμα μου αυτό.Πρόκειται για άλλη μια σημαντική
    απόδειξη της ζωής,που συνεχίζει προκλητικά το ρυθμό της σαν όλα να είναι οκ,σα να μη γκρεμίστηκε ο δικός μου κόσμος κι όλα είναι και θα είναι αλλιώς.
    Χαίρομαι η μισή για μένα που καταφέρνω και συνεχίζω και διεκδικώ και ονειρεύομαι αλλά η άλλη μισή λυπάμαι που σβήνουν οι μνήμες και προχωρώ.

    Σε τρεις μέρες ευτυχώς έρχεται το Τηράκι μου και θα χορτάσω αγκαλιά και φροντίδα.Είναι δύσκολο να μένεις μόνος ειδικά όταν νιώθεις μετέωρος...
    Κόπηκε η κλωστή πάνω μου κι αιωρούμαι στο διάστημα χωρίς ομφάλιο λώρο να με δένει με την ασφάλεια του διαστημόπλοιου-φωλιάς μου.Κι ας είμαι 41χρ.
    Ο δεσμός κι η ουσία μιας σχέσης δεν μετριέται με χρόνια αλλά με ανάγκες.Κι αυτές δεν παύουν να υφίστανται επειδή μια τούρτα αποκτά ένα κεράκι
    παραπάνω κάθε χρόνο.Ευτυχώς όλο και πετά κάποιος γλάρος στον ουρανό μου και μ'αγγίζει το χάδι της,χαμογελώ βουρκωμένη και συνεχίζω...


    --->Π. ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ & Σ. ΧΑΤΖΗΕΥΣΤΑΘΙΟΥ : ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΡΑΝΟΣ

    Πες ότι είδα μια λάμψη
    Πες μ' οδήγησε μια αστραπή
    Κι όλα γύρω μου έχουν αλλάξει
    Κι απ' το τέλος γυρνώ στην αρχή
    Πες μ' οδήγησε μια αστραπή

    Όπου κι αν πας να θυμάσαι
    Όσο υπάρχει ουρανός να πετάς
    Όσο υπάρχει ζωή μη φοβάσαι
    Θα 'χεις λόγο για να ξεκινάς
    Όσο υπάρχει ουρανός να πετάς

    Όταν μου φεύγει το θάρρος
    Σε θυμάμαι να χαμογελάς
    Το χαμόγελο γίνεται φάρος
    Και τη βάρκα μου εσύ οδηγάς
    Σε θυμάμαι να χαμογελάς

  4. #38134
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,556
    Αγαπημένη μου και ας μη κατάφερα να σε γνωρίσω από κοντά είσαι πάντα μέσα στη καρδιά μου και αυτά που γράφεις και αυτά που νιώθεις με αγγίζουν ξέρω πολύ καλά τι είναι να χάσεις τη μαμά σου και να έχεις την ανάγκη να της μιλήσεις και να πάρεις τις συμβουλές και τη γνώμη της και να μοιραστείς τη χαρά τη θλίψη και τις αγωνίες σου! Όπως και το να σου λένε σε βλέπει και χαίρεται δεν έχει καμία άξια για σένα ! να είσαι χαρούμενη που την είχες στη ζωή σου τόσα χρόνια και την είχες δίπλα σου και μπορούσες να της μιλήσεις και να την αγκαλιάσεις που χάρηκε εσένα και το μεγάλωμα σου εγώ δυστυχώς δε το έζησα αυτό και ότι πέρασα τα πέρασα μόνη !!!!
    Στα δικά μας τώρα! Χαθήκαμε όλες και δε ξέρω το γιατί??
    Ίσως η κάθε μια έχει τα προβλήματα της και τις έννοιες της αλλά καλό ήταν που τις μοιραζόμαστε εδώ!
    Εγώ δεν έχω τίποτα σπουδαίο να σας πω παρά μόνο ότι έχασα αρκετά κιλά και έχει αλλάξει η ζωή μου ως προς την καθημερινότητα μου απλά κινούμε πολύ πιο άνετα και νιώθω αρκετά πιο ζωντανή !
    Όλα τα αλλά είναι ένα μάτσο χάλια!
    Ο άντρας μου ακόμη άνεργος επίδομα ανεργίας πια δεν υπάρχει
    Δουλειά δε βρίσκει πουθενά η κόρη μου το ίδιο και φυσικά προσπαθούμε να επιβιώσουμε με τα λιγοστά χρήματα που μου δίνει ο μπαμπάς από τη σύνταξη του !
    Ο μπαμπάς βέβαια όπως πάντα στον κόσμο του πίνει όλο το Βόσπορο να μη πω και μεσόγειο μαζί και είναι όλο προβλήματα συμπεριφοράς και όχι υγείας ευτυχώς
    Αλλά το καλό είναι ότι δε το βάζω κάτω και ελπίζω σε ένα καλύτερο αύριο όχι μόνο για εμάς αλλά για όλους !

  5. #38135
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    940
    Ηρθε και η δικη μου ώρα.... αν και κουρασμενη και καλοκαιριατικα αρρωστη!
    Πρωτο θέμα: ΚΙΛΑ- έχω ξεκινησει προσπαθεία με την βοηθεία διαιτολογου (γιατί αν περιμένω από το σπίτι μου.... σωθηκα) εχω χάσει περίπου 4,5 κιλα σε διαστημα περίπου δύο μηνών με ορμονοθεραπεία στην μεση... τουλαχιστον ο ανθρωπός με εμψυχώνει ακόμα και στις ελαχιστες απώλιες!
    Δευτερο θεμα: Δουλεια- δεν υπάρχει ούτε ψίχουλο.... να δω τι θα γίνει αμα κοπεί και το ταμειο... τα εξοδα εννοείται πως τρέχουν και από εκει που περιμένω βοηθεία δεν την εχω - ας προσεχα!
    Τρίτο θεμα: CHEF, από τότε που εγινε εναγνωρίσημος και εχασα εγω την δουλεια μου εχει γίνει αλλος ανθρωπος... εχει κάνει στροφή 180 μοιρών... δεν τον αναγνωρίζω πλεον και το ότι μένουμε στο ίδιο σπίτι δεν λεει τίποτα πια... δεν έχει και νοημα νομιζω πια... εχω χασει και εγώ τα κουράγια μου και τα όρια μου.
    Τεταρτο θέμα: Υγεία: προσπερναω το ότι είμαι αρρωστη με αντιβιωση. Αρχες Μαϊου εκανα μια γυναικολογικης φυσεως επέμβαση. Ολα καλα αν και εκανα να συνελθω περίπου μια βδομαδα (ενω αν ακολουθουσα τις οδηγίες του γιατρού μου σε 2 μερουλες περδίκι θα ήμουν αλλά ξερετε ο chef βοηθησε πολύ, φευγοντας στο εξωτερικό για δουλεια η οποία του προέκυψε 1 μέρα πριν την επέμβαση.... αλλά μην ξεχναμε εγω είμαι υπερβολικη όταν λεω ότι όλα πλεον γυρνανε γυρω από την δουλεια και μονο!)
    αυτά εν ολιγης!
    Σας φιλώ και καλό τριήμερο!!!!

  6. #38136
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    404
    Αγγελικούλα μου με στεναχώρισες πολύ εκτός από τα κιλά που έχασες ......((((((((

  7. #38137
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    4,654
    Καλησπέρα σας..... πάει πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ υυυς καιρός να τα πούμε, αλλά από ότι βλέπω και εσείς χαθήκατε κάπως από εδώ...

    Φιλιά σε όλες σας

  8. #38138
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλησπέρα,θαυματουργές μου υπάρξεις,απούσες και παρούσες!

    Καλλιοπάκι,μπράβο σου που δεν το βάζεις κάτω παρά τα δύσκολα που καθημερινά ζεις.Ελπίζω σύντομα να βρει δουλειά
    έστω η κοράκλα σου(γιατί οσο να'ναι είναι πιο εύκολα τα πράγματα για τους νέους)και να πάρετε μια ανάσα οικονομικά τουλάχιστον
    γιατί τα θέματα συμπεριφοράς ιδίως από ηλικιωμένα άτομα δυστυχώς χειροτερεύουν με τα χρόνια παρά βελτιώνονται.Το κάνουμε γαργάρα
    κι αναπροσαρμόζουμε όσο μπορούμε τη δική μας στάση απέναντι τους.Σημαντικά προβλήματα υγείας να μην έχουμε κι όλα τα άλλα παλεύονται!

    Αγγελικούλα μου,εύχομαι να είναι ένα αεράκι έπαρσης τώρα στην αρχή και να καταλαγιάσει σιγά σιγά και να μπουν και πάλι ορθότερα
    οι προτεραιότητες όχι μόνο στα επαγγελματικά αλλά και απέναντι στην οικογένεια.Πολλοί το παθαίνουν αυτό με την αναγνωρισιμότητα
    ή την απότομη οικονομική άνοδο.Συνέπεσε και με τη δική σου αντίστροφη πορεία και δείχνει ακόμα πιο ανοιγμένη η ψαλίδα εις βάρος σας.
    Θέλω να πιστεύω πως η αγάπη σας θα βρει το δρόμο της να λάμψει και πάλι παρά τις μπόρες.Μπαλατζάρουμε πέρα δώθε αλλά η φύση
    τη βρίσκει και πάλι την ισορροπία της και κατασταλάζει στο καλύτερο μας.Φρόντισε τον εαυτό σου όσο μπορείς κι όλα θα στρώσουν.

    Πωλινάκι μου,φιλάκια πολλά έχεις σίγουρα κι εσύ από όλες μας!Χαθήκαμε εδώ είναι η αλήθεια,κυρίως γιατί μας έφαγε το facebook.
    Αλλά ξανά προς τη δόξα τραβάμε!Το σπίτι μας είναι πάντα ανοιχτό για όποιον νιώθει την ανάγκη να βολευτεί στον καναπέ του.

    Όσο για τα δικά μου,είμαι σχετικά καλά.Έχω παρεούλα λίγες μέρες ακόμα το Τηράκι μου κι είμαστε συνέχεια στη γύρα.Κάναμε και το πρώτο
    μπάνιο του καλοκαιριού,απολαύσαμε τη μεγαλύτερη πανσέληνο για φέτος,βλέπουμε φίλους,μεθαύριο έχουμε μια συναυλία(Θηβαίος-Πασχαλίδης),
    ζούμε ας πούμε ήρεμες οικογενειακές στιγμές...Η ζέστη φουντώνει,το σώμα πονά(μέση,γόνατα)αλλά είναι στα τελευταία τους κι έτσι τα αφήνω
    να το βιώσουν όσο ακόμα προλαβαίνουν.Σιγά σιγά που θα στρώσει η διατροφή μου θα έρθουν αισίως και τα καλά αποτελέσματα μιά και καλή!
    Έχω αστέρι δάσκαλο και δε μασάω κάστανο!(Έκανα κι ομοιοκαταληξία!)Είμαι καλά λοιπόν και θα είμαι και καλύτερα!Σας φιλώ,αγαπημένες μου!

    --->ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΙΟΛΑΣ - ΦΩΤΕΙΝΗ ΒΕΛΕΣΙΩΤΟΥ : ΔΙΟΔΙΑ

    Τώρα θα δεις τα χρώματα ν' αλλάζουνε
    Και τα βουνά να σμίγουν ένα-ένα
    Άγγελοι σαν θνητοί θα σ' αγκαλιάζουνε
    Εχθροί θα σου μιλούν αγαπημένα

    Τώρα θα πιω νερό απ' το ποτήρι σου
    Δικά σου θά' ναι πια όσα δεν έχω
    Θα σπρώξω ουρανό στο παραθύρι σου
    Κι ό,τι δεν άντεχα θα το αντέχω

    Τώρα θα πιάσω σπίτι στον παράδεισο
    Τζάμπα οικόπεδο σε παραλία
    Του έρωτα θα βάλω το πουκάμισο
    Και θα νικήσω δίχως πανοπλία

    Τώρα θα δεις με της ψυχής τα υπόγεια
    Τραπέζι με ψωμί, νερό και αλάτι
    Τώρα που δεν υπάρχουνε διόδια
    Που πέφτει σαν ζεστή βροχή η αγάπη

  9. #38139
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1
    hey guys!i8ela na rwthsw an exei kamia to tilefwno tis sesilias!exw parei egkrisi g sleeve k m leei mia alli grammateas tou giatrou m oti dn uparxei dia8esimo krevati k gnk mlkies!k pws 8a pame apo septemvri!to 8ema einai pws i egkrisi isxyei g 3 mines apo oso kserw!an exei kapoia til as to steilei parakalw!thanks!!

  10. #38140
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Καλησπέρες στο καλό το κόσμο, έχω να μπω μήνες και δεν είχα διαβάσει καν νέα, αν και απ'ότι βλέπω δεν υπάρχει κίνηση από τους "παλιούς"

    Εύχομαι να είστε όλες καλά, φιλιά!

  11. #38141
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Φιλιππε τι κανεις εισαι καλα;;;

  12. #38142
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,637
    Μια χαρά είμαι Άλμα μου, έγραψα κάποια νέα όσον αφορά βάρος κλπ σε άλλο νήμα. Κατα τ'άλλα κούραση, Σαββατόβραδο σήμερα και μέσα στο σπίτι μιας και δουλεύουμε και ΣΚ πλέον, αλλά αφού υπάρχει δουλειά δε διαμαρτύρομαι...

    Εσύ βλέπω είσαι μια ανάσα από το στόχο, συγχαρητήρια!

  13. #38143
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,437
    Σε ευχαριστω πολυ ,χαιρομαι που μπηκες μετα απο τοσο καιρο και χαιρομαι και ιδιαιτερα με τα νεα σου!!!!!!!

  14. #38144
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    6
    γεια σας κορίτσια! κ χαιρετάω τα κορίτσια γιατί στα κορίτσια (με σύνδρομο πολυκυστικών κ μόνο) αναφέρομαι. sorry για τις υπόλοιπες :barfy: keep trying!

    τα χριστούγεννα περίπου ξεκίνησα ΜΕ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ευθύνη να δοκιμάζω κάτι που βρήκα στο ίντερνετ κ ίσως να έχει αναφερθεί κ εδώ... ψάχνοντας διάφορα περί απώλεια κιλών κ σύνδρομα έπεσα πάνω σε κάποιες κοπέλες που έπιναν αφέψημα λυγαριάς ή κάποια άλλα σκευάσματα που περιέχουν λυγαριά ή αλλιώς agnus castus κ είδαν αποτελέσματα. χωρίς να έχω πολλές ελπίδες έψαξα κ βρήκα αποξηραμένη λυγαριά( εσείς στις μεγαλουπόλεις θα βρείτε ευκολότερα σε μαγαζάκια με μπαχαρικά κ τέτοια) κ έφτιαχνα όπως διάβασα, ένα τσάι με λίγα σποράκια ή φυλλαράκια κ έπινα πρωί-βράδυ για δέκα μέρες πριν την (υποτιθέμενη για μένα) μέρα που θα αδιαθετούσα κ μαζί με πολλλύ προσεγμένη διατροφή κατάφερα να χάσω δέκα κιλά(συνολικά περίπου 20 αλλά τα δέκα μέσα στα προηγούμενα 2,5 χρόνια κ τα άλλα δέκα μέσα σε 5 μήνες με λυγαρια!) κ να έχω φυσιολογικό κύκλο!! δεν το πίστεψα εξ'αρχής όταν αδιαθέτησα τον πρώτο μήνα αλλά δεν το παράτησα καθόλου. όπου κ να πήγαινα έπαιρνα μαζί μου τα σποράκια σε ένα τούλι,έβραζα νεράκι, τα βουτούσα μέχρι να πάρει λίγο χρώμα κ βουαλά το τσαγάκι μου που με έσωσε!:bouncing:
    δεν υποδεικνύω σκευάσματα,δεν δίνω συμβουλές, είναι η δική μου ιστορία κ ήθελα να την μοιραστώ με τα κορίτσια που υποφέρουν από αυτό το σύνδρομο κ καταλήγουν κάθε μήνα σε πριμολουτ κ αντισυλληπτικά . κ εγώ έπαιρνα αντισυλληπτικά για 9 χρόνια αλλά όταν ο γυναικολόγος μου είπε πως για να έχω κανονικά περίοδο πρέπει να τα συνεχίσω ή να με βοηθήσει με άλλα σκευάσματα να συλλάβω :flaming: κάτι μέσα μου στράβωσε κ σκέφτηκα πως δεν θα ζω όλη μου τη ζωή με χάπια...!
    so.... τους δύο τελευταίους μήνες όμως άλλαξαν λίγο οι ρυθμοί μου κ έχει κολλήσει η ζυγαριά αλλά επειδή αδιαθετώ κανονικά σταμάτησα το τσάι. ίσως ξανά ξεκινήσω γιατί του χρόνου παντρευόμαστε με τον καλό μου(μετά από 7 χρόνια είπε να με πάρει κ με την καλή έννοια ) :lol: οπότε καταλαβαίνεται πως πρέπει να χάσω κ άλλα. ελπίζω να προλάβω!
    ps: οποιαδήποτε δοκιμάσει κάτι τέτοιο, οι οδηγίες είναι ότι ακριβώς γράφω. δεν είναι θαύμα,ούτε δουλεύει από μόνο του θέλει ΚΑΙ διατροφή αλλά δεν είχε,σε μένα, καμία παρενέργεια. κάντε μία έρευνα στο ίντερνετ πριν δοκιμάσετε οτιδήποτε.
    φιλάκια !!!
    :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

  15. #38145
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    6
    κ επειδή δεν θυμάμαι πως αλλάζει η κοπελίτσα με τα κιλά όταν είχα ξεκινήσει δίαιτα πριν 3 χρόνια, ήμουν μπορεί κ 112(δεν θέλω να θυμάμαι:sniffle κ τώρα ανεβοκατεβαίνω στα 85-86! :grin:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •