Προσωπικό στοιχημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104

    Προσωπικό στοιχημα

    2 μερες χωρίς εμμετούς και συνεχίζω...
    Εδώ θα γράφω ποσο καιρό έχω σταματήσε για να το βλέπω και να παίρνω δύναμη...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    ʼντε,Λενάκι,καλή κι ατέρμονη καταμέτρηση!
    Για να οριοθετήσουμε το στοίχημα σε πρώτη φάση,
    ποιό είναι το μέχρι τώρα ρεκόρ γνωρίζουμε;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104
    οπως εχω ξαναγράψει είχα ξεκινήσει στα 18 να το κάνω,μετα απο 3 χρονια περίπου καταφερα να σταματήσω για 2 χρόνια! οταν μετα από μια αποβολή ξαναρχισα.Το ρεκόρ αποχής λοιπόν ειναι 2 χρόνια,αλλα ελπίζω τωρα να γίνει για μια ζωή!Βασικά βάζω στοίχημα αρχικά 1 μήνα για να είναι ρεαλιστικός ο στόχος και βλέπουμε...Λέω 1 μήνα και αν τα καταφέρω μετα θα μπω στη διαδικασία της εξωσωματικής,Θέλω να είμαι απόλυτα υγειής οταν ξεκινήσω κατι τετοιο γιατί αλλιώς δε πρόκειται να πετύχει.Αλήθεια πως θα βάλω και εγώ εικονίτσα οπως έχει η gilie για να μετρώ τις μέρες;Μας έδωσε θάρρος που τα έχει καταφέρει και δε ξαναέκανε εμμετο,έτσι είπα να την μιμηθω...Παράδειγμα προς μιμηση,αφου μπορεί μια ,μπορούμε όλες,αντε κορίτσια ασ προσπαθήσουμε να ξεριζώσουμε αυτό το φίδι απο μέσα μας και να ΖΗΣΟΥΜΕ επιτέλους...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    15
    Originally posted by runnerlena
    οπως εχω ξαναγράψει είχα ξεκινήσει στα 18 να το κάνω,μετα απο 3 χρονια περίπου καταφερα να σταματήσω για 2 χρόνια! οταν μετα από μια αποβολή ξαναρχισα.Το ρεκόρ αποχής λοιπόν ειναι 2 χρόνια,αλλα ελπίζω τωρα να γίνει για μια ζωή!Βασικά βάζω στοίχημα αρχικά 1 μήνα για να είναι ρεαλιστικός ο στόχος και βλέπουμε...Λέω 1 μήνα και αν τα καταφέρω μετα θα μπω στη διαδικασία της εξωσωματικής,Θέλω να είμαι απόλυτα υγειής οταν ξεκινήσω κατι τετοιο γιατί αλλιώς δε πρόκειται να πετύχει.Αλήθεια πως θα βάλω και εγώ εικονίτσα οπως έχει η gilie για να μετρώ τις μέρες;Μας έδωσε θάρρος που τα έχει καταφέρει και δε ξαναέκανε εμμετο,έτσι είπα να την μιμηθω...Παράδειγμα προς μιμηση,αφου μπορεί μια ,μπορούμε όλες,αντε κορίτσια ασ προσπαθήσουμε να ξεριζώσουμε αυτό το φίδι απο μέσα μας και να ΖΗΣΟΥΜΕ επιτέλους...
    Μπραβο σου Λενιω!! Ξερεις τι θελεις,κι εισαι αποφασισμενη να το κερδισεις!!Μετραω εναμισυ μηνα κι ειμαι πολυ ευτυχισμενη!! συνεχισε και ολες οι προσπαθειες σου θα ανταμειφθουν οταν γινεις μανουλα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ
    Posts
    249
    runnerlena μου ειμαι τοοοοοοοοοοοοοοοσο συγουρη οτι θα τα καταφερεις!!!!!!!!

    κανε κλικ στο δικο μου τικερακι και θα σε παει μονο του αν θυμαμαι καλα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104
    Αχ πολύ χαίρομαι που με στηρίζεται!Σας ευχαριστώ παρα πολύ και ευχομαι καλή συνέχεια σε όλες...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Κι εμεις σε σενα Runnerlena,τα καλυτερα!:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ
    Posts
    249
    γενικως πως πας? τι εκανες με το τικερακι?

    γραψε λιγο πως νιωθεις, τι σκεφτεσαι...ειναι καλο να υπαρχουν γραμμενα, να μπαινεις και να τα διαβαζεις, και γω ετσι κανω, καθε φορα που γραφω κατι για την πορεια μου διαβαζω και μερικες παλιοτερες απαντησεις δικες μου ή αλλων, μου θυμιζει την πορεια και την προσπαθεια και με κραταει μακρια

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104
    Kαλημερα κορίτσια!!!Μετράω 6 μερες ''καθαρή'' και πανευτυχής!Τι ωραίο συναισθημα!Συγκρίνοντας τη μιζέρια,την απογοήτευση,τη θλίψη,τη στεναχώρια ,τις τυψεις ,και γενικά όλα τα βασανιστηκά συναισθήματα που ένιωθα μετά από κάθε επεισόδιο με τη χαρά ,την αυτοπεποίθεση ,τη δύναμη, την καλη και γεμάτη ενέργεια σωματική κατάστασή μου και γενικά την ελευθερία που νιώθω τωρα που το έχω σταματήσει εστω και για τόσο λίγο δε συγκρίνονται!Είναι απίστευτο πόσο πολύ μου κατέστρεφε τη ζωή αυτό το πράγμα,και σωματικά και ψυχολογικά.Κορίτσια αξίζει οποια το σκέφτεται να ξεκινήσει και να το βάλει στόχο ,να το κάνει και εγώ πήρα αφορμή, κουράγιο και δύναμη διαβάζοντας τα λεγόμενα της gilie,της Anais -Anais που ήδη τα έχουν καταφέρει.Προσπαθήστε και θα ανταμοιφθέίτε από τα συναισθήματα.Παρόλο που έχω μολις 6 μέρες ,νιώθω σα να έχω κερδίσει γιατί τουλάχιστον έκανα το πρώτο μεγάλο βήμα και τώρα κοιτάω μόνο μπροστά,μόνο ψηλά και συνεχίζω ακάθεκτη να ζήσω τη ζωή που μου χάρισε ο Θεός με υγεία και αισιοδοξία...
    Σήμερα ισως είναι η μέρα να πούνε SΤΟΡ και άλλα μέλη του φόρουμ,Εμπρός λοιπόν,ΟΛΕΣ μπορούμε να τα καταφέρουμε....ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΕΜΜΕΤΟ!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104
    Παρεπιπτόντως έχασα και ένα κιλό(τρέχω βέβαια γυρω στα 15 km τη μέρα) ,είμαι 62 κιλά τώρα,τελικά με τη βουλιμία μόνο παχαίνεις...

    gilie με το στικεράκι δε τα έχω καταφέρει μου βγάζει μόνο τη διευθυνση οταν κάνω επικόλληση από τη σελίδα των στίκερ εδώ,δε πειράζει...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Μπράβο,Λενιώ!ʼντε αύριο κλείνουμε εβδομάδα με το καλό!
    Και δεν είναι ο αριθμός των ημερών ή του κιλού που έχασες τόσο
    όσο αυτή η αισιόδοξη θετική οπτική για όνειρα και ζωή που σου δίνεται!
    Μην επιτρέψεις στιγμή να χάσεις το υπέροχο συναίσθημα αυτό!
    Κι αν προς στιγμή μπει ο πειρασμός στο μυαλό σου,μπες εδώ και διάβασε τα λεγόμενα σου!
    Τι ρισκάρεις να χάσεις και που πας να επιστρέψεις...Νομίζω θα σε προστατέψει από το πισωγύρισμα...
    Μακάρι να γίνεις κι εσύ έμπνευση για όσους ταλαιπωρούνται από βουλιμικά,όπως έγιναν για σένα τα κορίτσια...
    Αυτή είναι άλλωστε,ανάμεσα στα άλλα,η λειτουργία και βοήθεια του φόρουμ μας...Καλή σου συνέχεια με δύναμη και πίστη!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LARISSA
    Posts
    537

    ρε συ κοριτσαρα επειδη τη δουλεια με το τρεξιμο την εκανα κι εγω και με οδηγησε σε αμηννοροια και υπερκοποση δεν το κοιτας λιγο κι αυτο το θε

    Originally posted by runnerlena
    Παρεπιπτόντως έχασα και ένα κιλό(τρέχω βέβαια γυρω στα 15 km τη μέρα) ,είμαι 62 κιλά τώρα,τελικά με τη βουλιμία μόνο παχαίνεις...

    gilie με το στικεράκι δε τα έχω καταφέρει μου βγάζει μόνο τη διευθυνση οταν κάνω επικόλληση από τη σελίδα των στίκερ εδώ,δε πειράζει...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    104
    αχ βρε Nadine είσαι τόσο συμπαθέστατη! Από αυτά που γράφεις γενικά στο φόρουμ, μου φαίνεσαι πολύ ώριμο κορίτσι για την ηλικία σου και αρκετά καλλιεργημένο.Αν θυμάμαι καλά καπου εγραψες οτι είσαι 18;
    Τζένη επειδή έκανα για χρόνια πρωταθλητισμο ξεπερνώντας τα 22 χιλιόμετρα τη μέρα και με ένταση ,τα 15 σε ελευθερο ρυθμο είναι παιχνιδάκι,ειδικά οταν τα κάνω σπαστά,δηλαδή πρωι απόγευμα.Ποτέ δεν είχα αμηνόρροια από τη πολλή προπόνηση,ακόμη κι όταν έκανα και 30 χιλιόμετρα σε 1 μέρα.Αυτό το πρόβλημα ήρθε με τα βουλιμικά επεισόδια,τότε διαταράχτηκε ο κύκλος μου ,με τη βουλιμία.Μετά νομίζω οταν κάνεις κατι με ευχαρίστηση μόνο καλό κάνει,δε τρέχω για τα κιλά αλλα γιατί μου αρέσει.Προφανώς εσύ ξεκίνησες απότομα αρκετα χιλιόμετρα ,χωρίς οδηγίες καποιου προπονητή;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    :) Πολύ θα το'θελα να θυμόσουν καλά,δρομέα Λένα μου,αλλά όχι μόνο δεν είμαι 18,αλλά συν ένα από τα διπλάσια του!...
    Να υποθέσω πως μόλις έπαψα να είμαι ώριμη,κορίτσι,καλλιεργημέν η...Μήπως παλεύω το συμπαθέστατη;Έστω...συμπαθή ς;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,296
    posa ine ta idanika km pu ine kalo na kanis ti fora, oste na ehis apotelesma horis na ipervalis k horis na dimiourgisis provlima stin igia su?ego kano diadromo area k pu,teleftea omos edo k dio vdomades treho 4-5 fores ti vdomada,7 km tin fora k i mama mu lei oti ine ipervoliko gia kapion pu dn ine sinithismenos stin tosi gimnastiki.teleftea ekopsa k tus emetus,elpizo na min vrika os ipokatastato to treximo k mu gini k afto anthiigini emoni!!!!!!!(episis ime k kapnistria).idika tora pu me paratise to ex boyfriend o diadromos me ftiahni pio poli k apo ta vulimika episodia giati niotho oti xespao pio entona,me gemizi.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •