mporeite sas parakalw na me boithisete???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    greece
    Posts
    3

    mporeite sas parakalw na me boithisete???

    geia sa!me lene maria.egw tha kanw epembash sto panepistimiako hrakleiou alla...piga sto giatro gia thn enhmerwsh mou edwse thn gnwmateysh na thn paw sto ika alla de mou eipe tipota gia exetaseis..sto ika mou eipan oti xreiazonte t3 t4 k tch..tis ekana k ths piga..apo ekei k pera ti xreiazete mporeiete na me boithsete?thelw na eimai proetoimasmenh..eimai sthn anamonh gia thn proegrish tou ika

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη & Αθήνα
    Posts
    447
    το τι εξετάσεις θέλει να δει ο γιατρός για να διαγνώσει πιθανούς κινδύνους,μόνο εκείνος το ξέρει και κακώς δεν σου τις ζήτησε πριν σου δώσει τη γνωμάτευση για το ικα,γιατί μπορεί πχ για κάποιο λόγο να μην σε αναλάβει αν έχεις μεγάλο κίνδυνο και τσάμπα να τρέχεις στο ικα για έγκριση.Έπειτα,για να πάρεις γνωμάτευση ότι σου ταιριάζει η τάδε επέμβαση πρέπει να έχει δει τις εξετάσεις σου και το διατροφικό ιστορικό σου για να μην κάνεις λάθος επέμβαση.Δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για το πεπαγνη,όσον αφορά ότι δεν έχουν τη συστηματική παρακολούθηση του ασθενή πριν και μετά το χειρουργείο,όπως συμβαίνει στην αντίστοιχη κλινική στο Ρίο.Θα σε συμβούλευα να πας στο Ρίο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Γειά σου,Μαράκι και με το καλό η επέμβαση! Αφού δε σου ζήτησε κάποιες συγκεκριμένες εξετάσεις ο γιατρός σου
    κι αφού ήδη έκανες όσες σου ζήτησαν από το ΙΚΑ για την έγκριση,δε νομίζω πως υπάρχει λόγος ανησυχίας.
    Αν και γιατί δεν τηλεφωνείς στη γραμματεία τους να σ'ενημερώσουν σχετικά με τη διαδικασία,να μην αγχώνεσαι άδικα;
    Πάντως κι εμένα στην πρώτη μου επέμβαση δακτυλίου,οι γιατροί μου δε μου είχαν ζητήσει τίποτα(καλά,ούτε καν ήξερα για επιτροπές ΙΚΑ)
    και το πρωί της μέρας του χειρουργείου με κάτι αιματολογικές,ουρολογικές, κάτι ακτίνες θώρακος κι έναν υπέρηχο καρδιάς,
    αν δεν κάνω λάθος και θυμάμαι καλά,αργότερα την ίδια μέρα με χειρούργησαν...Βέβαια,μετά που έμαθα κάποια πράγματα παραπάνω
    το είδα πολύ ως πολύ ανεύθυνη αντιμετώπιση του όλου θέματος,κάτι που αποδείχτηκε και στην πορεία...Δεν ξέρω κατά πόσο
    είσαι ικανοποιημένη από το team των γιατρών σου εκεί...Δεν είναι ό,τι καλύτερο να αισθάνεσαι ανασφάλεια,να μην ακούς και τα καλύτερα,
    ούτε εκεί που μετράς μόνο μέρες χειρουργείου να μπεις στη διαδικασία του Ρίου με την ετήσια αναμονή...Αντιλαμβάνομαι την αναστάτωση σου.
    Αν όμως το ένστικτό σου και οι γενικότερες πληροφορίες σου λένε να κάνεις πίσω,είναι καλύτερα να καθυστερήσει ο δακτύλιος,αλλά
    όταν μπει να πάει μια χαρά,χωρίς προβλήματα και να διαρκέσει μια ζωή(που λένε...)παρά να ταλαιπωρηθείς μακροπρόθεσμα...
    Ξέρω,σου κάναμε την καρδιά περιβόλι τώρα...Θα πεις,τάχα για καλό μας πέτυχες; Πάντα καλύτερη είναι όμως η πρόληψη
    και αποφυγή κάποιου κινδύνου παρά η αντιμετώπιση του στην πορεία,δε νομίζεις; Εύχομαι το καλύτερο για σένα!
    Α,ναι...και στο εξής γράφε μας,σε παρακαλώ,με ελληνικούς χαρακτήρες,καλά; Περιμένουμε νέα σου...Φιλιά!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    greece
    Posts
    3

    --

    ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες παιδια..οι εξετασεις στο πεπαγνη απ΄τι εμαθα τισ κανω οταν βγει η προεγγριση...μου ειχε παρει το ιστορικο μου αρα ξερει τι εξετασεις χρειζοντε..κ εγω ηθελα να αποφυγς το συγγεκριμενο νοσοκομειο οχι επειδη εχω ακουσει κατι αρνητικο...αλλα κακα τα ψεμματα βρε παιδια ολοι οι γιατροι ειχαν καποτε μια αποτυχια στην καριερα τους...για το ριο τα πραγματα φασκουν κ αντιφασκουν...ενημεροθηκα κ γιάυτο το νοσοκομειο αλλα η αναμονη εχει μεγαλη διαρκεια.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •