Ερωτηση για SLEEVE!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    2

    Ερωτηση για SLEEVE!!!

    Καλησπερα παιδια!!!
    Σας Παρακολουθω εδω και καιρο...και ετσι ηρθε η σειρα μου να μπω στις συζητησεις σας.
    Ειμαι 137 κιλα με υψος 1,73 και στις 10 Απριλιου θα κανω επεμβαση sleeve...
    Ημουν αναμεσα σε δακτυλιο και sleeve και τελικα επελεξα τη sleeve.
    Θα ηθελα να ρωτησω αυτους που εχουν κανει sleeve εαν υπαρχει κανενας που να ειχε επιπλοκες.
    Α, ξεχασα να σας πω, θα χειρουργηθω στο Υγειας Μελαθρον απο τον κυριο Νανο. Ξερει κανεις να μου πει την αποψη του;
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    8
    Γεια... Είμαι η Μαρία και δεν έχω κάνει sleeve αλλά η έρευνα που έχω κάνει είναι πανεπιστημιακού επιπέδου!!!
    Στην Ελβετία που πρωτοέγιναν τέτοιου είδους επεμβάσεις θεωρούν ότι η μετέπειτα παρακολούθηση από το γιατρό σου είναι το σημαντικότερο στάδιο.
    Δυστηχώς αρκετοί γιατροί λαμβάνουν τηλεφωνικώς την απώλεια βάρους και όλα καλά. Δεν είναι έτσι. Στην Αμερική μάλιστα όταν κάνεις sleeve η΄παρακολούθηση είναι εφόρου ζωής όπως και η φαρμακευτική αγωγή. Φρόντισε να τον "ξεζουμίσεις" το γιατρό σου. Δεν είναι "ψεκάστε σκουπίστε τελειώστε" Σε άλλες χώρες πρόκειται για βαριατική επέμβαση όνομα και πράγμα ... εδώ γιατί να αντιμετωπίζεται διαφορετικά? Καλή επιτυχία και έχε το γιατρό σου από κοντά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    ΛΑΡΙΣΑ
    Posts
    207
    Εκανα πτυχωση πριν εναμισι μηνα στο Σκρεκα, ειδα 4 ατομα που προσφατα εκαναν sleeve, τα 3 ηταν μια χαρα σαν να μην πονουσαν σχεδον καθολου σε αντιθεση με εμενα που περασα δυσκολα.
    Η αλλη κοπελα που εκανε sleeve ηταν στο κλινικη περιπου δυο εβδομαδες εαν δεν κανω λαθος γιατι επαθε περιτονιτιδα λογο μιας πολυ μικρης τρυπας που εμεινε στο στομαχι.
    Αλλα αυτο ειναι γνωστη επιπλοκη της sleeve, φυσικα παρουσιαζεται σπανια.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •