Εκνευρισμός και συγκρούσεις για την κολλητή φίλη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    60

    Εκνευρισμός και συγκρούσεις για την κολλητή φίλη

    Οτι θα μου δημιουργούσε τέτοιο εκνευρισμό η κολλητή φίλη της μέλουσας γυναίκας μου δεν μπορούσα να το φανταστώ.
    Τις προάλες πήγαμε να δούμε προσκλητήρια και η γυναίκα μου κάλεσε και τη φίλη της γιατί μετρά πολύ η γνώμη της.
    Λοιπόν εκτός ότι μας έστηισε 1 ώρα ήρθε χωρίς να πει ούτε ένα γειά είδε 1 προσκλητήριο για μισό λεπτό και μετά κατευθύνθηκε σε ένα μαγαζί με παιδικά με τη γυναίκα μου βέβαια να την ακολουθεί χωρίς να μου δίνουν καμμία αναφορά.Το αποτέλεσμα ήταν μετά από μισή ώρα που βαρέθηκα να περιμένω να εκφράσω τη δυσαρέσκειά μου στη γυναίκα μου και να πάμε για έναν καφέ.Η φίλη ήρθε από μετά περίπου 1 ώρα για να πάρει το γιό της και να φύγουν.
    Εκνευρίζομαι περισσότερο με την συμπεριφορά της γυναίκας μου που δείχνει απίστευτη ανοχή και δεν με προστατεύει από τέτοιες καταστάσεις.Γίνεται αφορμή για εκνευρισμό και φιλονικίες όταν βρισκόμαστε και χαλάμε τις στιγμές μας.
    Για τη γυναίκα μου είναι τόσο σημαντική όσο τίποτα άλλο και είναι δέσμια στις ανάγκες της.Για μένα είναι τόσο αδιάφορη και εκνευριστική που νομίζω ότι δυσανασκετεί που η φίλη της έχει μια ωραία σχέση και δεν μπορεί ποιά να της αφιερώνει τόσο χρόνο.Η γυναίκα μου λέει με έχετε βάλει στη μέση και προσπαθώ να μην λέω τίποτα στη φίλη μου για να μην ρίχνω λάδι στη φωτιά.Για μένα η φίλη της είναι πολύ εαυτούλης και ζαμάν φου και δεν μπορώ να συναναστρέφομαι με τέοιους ανθρώπους.Για τη γυναίκα μου είναι το Α και το Ω και δυνασχετεί πάρα πολύ που είναι έτσι τα πράγματα χωρίς όμως να κάνει και τίποτα με την συμπεριφόρά της φίλης της απέναντί μου και κυρίως τη δικιά της όταν βρισκόμαστε με τη φίλη.
    Σαν να είναι το ύψιστο ιδανικό που δεν πρέπει να το κλωνίσουμε ότι και να γίνεται.
    Το αποτέλεσμα είναι ότι κάθε φορά που θα βρεθούμε εγώ να εκνευρίζομαι και να χαλάμε τις στιγμές μας.
    Πως θα το αντιμετωπίζατε εσείς ?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    pvernos, το αρχικό σου μήνυμα σε αυτό το φόρουμ πριν από ένα εξάμηνο, αναφερόταν στη σχέση εξάρτησης της κοπέλας σου από τη φίλη της και στις δυσκολίες που αυτό σας δημιουργούσε. Στην πορεία ανέφερες τις δυσκολίες στην έκφραση συναισθημάτων, την έλλειψη αυτοπεποίθησης σε σχέση με το σώμα της και τους δισταγμούς στην ερωτική/σεξουαλική έκφραση. Το θέμα δε με τη φίλη απ\' όσο φαίνεται ζει και βασιλεύει!

    Δεν είμαι ενάντια στις φιλίες όταν ένας άνθρωπος έχει σχέση, ούτε υπέρ του να εγκαταλείπει φίλους και προηγούμενες δραστηριότητες επειδή τώρα έχει σχέση ή παντρεύτηκε. Όμως αυτή η απόλυτη υποταγή στα θέλω της φίλης και η πλήρης αδυναμία οριοθέτησης δεν σε προβληματίζει; Τα δε άλλα μεταξύ σας ζητήματα έχουν λυθεί;

    Ρωτάω γιατί μου κάνει εντύπωση που παρόλα αυτά ετοιμάζετε προσκλητήρια και προφανώς ο γάμος είναι κοντά. Είναι συχνό φαινόμενο οι άνθρωποι να πιστεύουν ότι με το γάμο \'θα έρθουμε πιο κοντά\', \'θα νιώσει πιο άνετα μαζί μου\', \'θα καταλάβει ότι είναι άλλες οι προτεραιότητες\', \'θα νιώσει ασφάλεια και θα ξεπεράσει τα ψυχολογικά του/της\' κλπ.... Δεν είναι όμως έτσι κι ελπίζω να το έχεις κατά νου.

    Στο ερώτημα πώς θα το αντιμετώπιζα; Προσωπικά δεν θα έμενα με έναν άνθρωπο που με εκνευρίζει τόσο συχνά, έστω κι αν ο καθένας έχει δικαίωμα στο να αποφασίζει πώς θα φέρεται με τους φίλους του. Αν ήθελα ντε και καλά να μείνω με αυτόν τον άνθρωπο, θα αποδεχόμουν πλήρως τη συμπεριφορά του καταρχήν για να μη χαλάμε τις στιγμές μας και κατά δεύτερον γιατί αυτός είναι και δεν αλλάζει. Πώς φαντάζεσαι αλήθεια τη ζωή σου μελλοντικά με τη γυναίκα σου;

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    60
    Βλέπω Μαρίνα θυμάσαι πολύ καλά τα γεγονότα.
    Λοπόν τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα από ότι στο παρελθόν.Χρειάζονταν σίγουρα περισσότερο χρόνο για να με εμπιστευτεί να νοιώσει ποιό άνετα μαζί μου.
    Σε σχέση με τη φίλη και το θέμα προτεραιοτήτων με απασχολεί και μένα.Θεωρώ ότι και κει έχουν γίνει βήματα αλλά ακόμη με προβληματίζει.Θεωρείς ότι είναι τόσο σημαντικός λόγος για να μην προχωρήσω ?
    Δεν υπάρχει νομίζω ζευγάρι που οι απόψεις τους να είναι όμοιες πάντα.Ίσως είναι και δικό μου λάθος που δέχομαι να συναντώ τη φίλη της ενώ με εκνευρίζει.
    Νομίζω ότι είναι πολύ υπεύθυνο άτομο η γυναίκα μου και ξέρει να βάζει προτεραιότητες εκτός από το θέμα της φίλης της που μου λέει ότι έχω δίκιο σε πολλά πράγματα και θέλει να της μιλήσει αλλά δεν το έχει κάνει ακόμη.
    Περισσότερο την παρασύρει πιστεύω το παιδί της φίλης της που του έχει υπερβολική αγάπη.
    Δεν είναι τόσο τρομερά αυτά πιστεύω απλώς όταν ξεπερνά κάποια όρια και δεν μπορεί να με προστατέψει τότε δυσανασχετώ για λίγο και μετά επανέρχομαι

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    60
    Νομίζω ότι σε γενικές γραμμές υπάρχει κατανόηση και επικοινωνία εκτός βέβαια από κάποια διαλλείματα.
    Δεν είμαι τόσο ανεύθυνος να θέλω να παντρευτώ μια γυναίκα που θα περιμένω να αλλάξει στο μέλλον !!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Καταρχήν χαίρομαι που τα πράγματα είναι καλύτερα. Και βέβαια οι άνθρωποι χρειάζονται χρόνο και όχι μόνο, η εμπιστοσύνη και η άνεση δεν υπάρχουν με το καλημέρα σας. Αν αυτό το \'πολύ καλύτερα\' σημαίνει απλά \'πολύ καλά\' και όπως λες δεν περιμένεις να αλλάξει στο μέλλον, τότε είστε σε καλό δρόμο!...

    Ως προς τη φίλη, από μόνος του κανένας λόγος δεν είναι σημαντικός ούτε έχει σημασία η γνώμη των άλλων. Εξαρτάται πόσο σημαντικός είναι για εσένα/εσάς, πόσο βαραίνει στη ζυγαριά και πώς το διαχειρίζεστε από κοινού. Όντως είναι και δικό σου λάθος που συνεχίζεις να τροφοδοτείς καταστάσεις εκνευρισμού. Π.χ. με τα προσκλητήρια, θα μπορούσε να είχε πάει μόνη με τη φίλη της και κάποια άλλη στιγμή να πάτε μόνοι οι δυο σας και να κάνατε την τελική επιλογή (φαντάζομαι δεν έχει τον τελευταίο λόγο η φίλη της, ε? :)

    Δεν ξέρω αν είναι το παιδί της φίλης, η η αδυναμία της να πει όχι, η ανάγκη της να προσφέρει, ο φόβος της απόρριψης και πολλά άλλα...Χρειάζεται όμως να επεξεργαστεί μόνη της αυτό το θέμα και να δει τι δίνει και τι παίρνει ή πώς νιώθει μέσα σε αυτή τη φιλία. Εσύ λέγε τη γνώμη σου αλλά αποστασιοποιήσου. Πέρα από κάποιες τυπικές συναντήσεις όπου θα κοιτάς να κρατάς την ψυχραιμία σου δεν είναι ανάγκη να συμμετέχεις σε όλα όσα έχουν σχέση με τη φίλη.

    Από εκεί και πέρα είναι θέμα της γυναίκας σου να μην επιτρέψει σε κανέναν να είναι πανταχού παρών όσον αφορά στη σχέση σας.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    60
    Συμφωνώ μαζί σου Μαρίνα.(μακάρι να είχε τέτοιες απόψεις και η φίλη που λέγεται επίσης Μαρίνα).
    Φυσικά και η φίλη δεν έχει τον 1ο λόγο στη ζωή μας.Αυτό δεν θα το επέτρεπα.
    Επίσης πολλές φορές κάνω κριτική στην γυναίκα μου για τον την ισορροπία που υπάρχει σε αυτή τη φιλία.Κρίνω ότι αυτή δίνει χωρίς όρια ενώ από την άλλη πλευρά υπάρχει αδιαφορία.
    Θεωρώ ότι είναι κάτι σαν εκμετάλλευση αυτό.
    Αυτό όμως από την πλευρά μου είναι λάθος διότι κάνω την γυναίκα μου και αισθάνεται όπως λέει μειονεκτικά και λάθος για σημαντικές επιλογές στη ζωή της.
    Τώρα τελευταία κάνω αυτό που λές.Έχω αποστασιοποιηθεί από την κατάσταση και έχει ταρακουνηθεί μόνη της.
    Θα σου πω ένα παράδειγμα.
    Κατά την μετακόμιση της φίλης της αποφάσισε να μην βοηθήσει καθόλου διότι εκείνη δεν φάνηκε πουθενά όταν εμείς είχαμε κάτι αντίστοιχο.
    Το αποτέλεσμα βέβαια ήταν κάποια στιγμή που τις ζήτησε να πάει στο σπίτι η φίλη της της απάντησε ότι δεν θέλει.
    Τότε έκαναν να μιλήσουν 3 μέρες.Η γυναίκα μου ήταν αναστατωμένη διότι δεν είχε ξαναγίνει ποτέ άλλοτε.
    Μετά ζήτησε συγγνώμη η φίλη και όλα μέλι γάλα πάλι χωρίς η γυναίκα μου να της κάνει καμμία κουβέντα.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Δεν είναι κακό να επισημαίνουμε στους κοντινούς μας ανθρώπους κάποια πράγματα (χωρίς βέβαια επίκριση, υποτίμηση, προσβολές κλπ) δίνοντάς τους τροφή για σκέψη και αλίμονο αν δεν έχουμε την άνεση να εκφράσουμε τις απόψεις μας. Αλλά η επεξεργασία των δεδομένων και η τελική απόφαση είναι δική τους. Πάντως, συνεχείς συζητήσεις για το ίδιο θέμα δεν ωφελούν. Εφόσον έχεις πει τι πιστεύεις, ξανασυζήτησέ το μόνο αν σου ζητήσει η ίδια τη γνώμη σου και άστην να το χειριστεί όπως νομίζει. Εκεί που μπορείς να συμβάλλεις είναι στην τόνωση της αυτοεκτίμησης της γυναίκας σου που μάλλον είναι αρκετά χαμηλή.

    Από την άλλη σεβάσου το σύντροφο και τις επιλογές του αλλά θέσε τα όρια σου. Σκέψου να έχει η γυναίκα σου κάποιο χόμπι το οποίο σε εσένα δε λέει τίποτα, π.χ. συμμετέχει σε μια θεατρική ομάδα. Δεν μπορείς να πεις \'παράτα αυτές τις βλακείες με τις οποίες ασχολείσαι\'. Επίσης δεν είσαι υποχρεωμένος να πηγαίνεις στις πρόβες ή να συμμετέχεις κι εσύ στην ομάδα, αλλά ηθικά μπορείς να συμπαραστέκεσαι και γιατί όχι και πρακτικά να είσαι παρών όταν κάνουν πρεμιέρα.

  8. #8
    Μαρίνα με πρόλαβες....

    Φίλε μου....διαβάζοντας και τα παλιά σου ποστ, κατέληξα σε ένα συμπέρασμα.
    Μήπως εσύ δυνάμωσες ερήμιν σου τη σχέση τους, δίνοντας τόσο μεγάλο βάρος?
    Είσαι σίγουρος πως τα πράγματα θα είχαν τέτοια εξέλιξη αν εσύ αδιαφορούσες για την προσκόληση της στη φιλη και έπαιρνες αποστάσεις από το όλο σκηνικό?

    Θα σου πω μια μικρή ιστορία.

    Μια φίλη μου έκανε πέρυσι μια σχέση με έναν τύπο που της τον γνώρισα εγώ μιας και είχαμε συνεργαστεί κάποτε.
    Η φίλη μου έχει γενικότερα μια εξάρτηση από μένα, χωρίς όμως να είναι αρωστημένη. Έχουμε περάσει πολλά μαζί και σχεδόν 8 χρόνια τώρα είμαστε δίπλα η μία στην άλλη και στα καλά και στα κακά.
    Μετά τον πρώτο μήνα της σχέσης τους, και ενώ εγώ με τη φίλη μου σχεδόν δεν βλεπόμασταν, (φαντάσου πως και σε γυναικείες συγκεντρώσεις ερχόταν και αυτός μαζί μας), άρχισε να της γκρινιάζει ακόμη και αν την έπαιρνα τηλ την ώρα που ήταν μαζί.
    Χωρίς, ειλικρινά, καμία ιδιαίτερη παρουσία στη ζωή τους, είχα γίνει το κεντρικό πρόσωπο των καυγάδων τους. Φυσικά μπροστά μου έκανε ανεπιτυχώς πως με συμπαθούσε, καθώς και να μη μου το έλεγε η φίλη μου, φαινόταν από χιλιόμετρα ότι με αντιπαθούσε.
    Για να μη μακρυγορώ, έφτασε στο σημείο να τη φέρει αντιμέτωπη με χαζοδίλήμματα του στυλ: η αυτή ή εγώ και τέτοια.
    Ξέρεις ποια ήταν η κατάληξη?
    Χώρισαν, όχι φυσικά για μένα, αλλά είχαν σπάσει τόσο τα νεύρα της με όλη αυτή την άδικη ζήλια που στο τελος τον βαρέθηκε.....
    Που θέλω να φτάσω?
    Όσο πιο πολύ την πιέζεις....τόσο πιο πολύ τη χάνεις....
    Σκέψου το

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by pvernos
    Οτι θα μου δημιουργούσε τέτοιο εκνευρισμό η κολλητή φίλη της μέλουσας γυναίκας μου δεν μπορούσα να το φανταστώ.


    σορρυ κιολας,
    αλλα ποιον θα παντρευτεις την γυναικα σου η την φιλη της???

    Γιατι δεν κανεις τα δικα σου οταν η γυναικα σου θελει να πιει καφε με την φιλη της??
    Πχ βγαινεται για καφε και εσυ αισθανεσαι ασχημα, (δεν εχει σημασια ο λογος) διακριτικα και με ευγενια λες, καθηστε εσεις εγω παω να ξεκουραστω (η οτι αλλο θες) και ασε τις κοπελλες να τα λενε αφου κανουν κεφι.
    Δεν καταλαβαινω το λογο που πρεπει εσυ να τραβιεσαι σε ενα πραγμα που αντικειμενικα εσυ δεν γουσταρεις αλλα γουσταρει η γυναικα σου....

    Προφανως δεν παιζει να κανει τα κεφια τα δικα σου, αλλα ουτε και εσυ να κανεις τα κεφια τα δικα της.
    Ολα αυτα ομως ειναι μια συζητηση που πρεπει να κανετε και να ξεκαθαρισετε αμεσα σαν προβλημα και πως το λυνετε.
    Να ξερεις οτι οσο δεν το λυνεις, τοσο χειροτερο θα γινεται με συνεπεια αν το χοντρυνετε περισσοτερο να χωρισετε πριν καν παντρευτειτε.....

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    60
    Δεν έχεις άδικο Θεοφανία ίσως αναθερμαίνω αυτή τη φιλία με τη στάση μου.
    Πάντως κι εγώ έχω αποστασιοποιηθεί πιά.Δεν της αναφέρω τίποτα παρά μόνο βέβαια αν συμβαίνουν γεγονότα όπως το προηγούμενο που γράφω που με εκνευρίζουν οπότε εκεί χάνω την ψυχραιμία μου όχι με τη φίλη αλλά με την γυναίκα μου που δεν φροντίζει να με προασπίσει από τέτοιες καταστάσεις και να λάβει κάποια μέτρα έστω και αν δυσαρεστήσει για μια φορά τη φίλη της.
    Γενικώς ότι είχα να πω το έχω πει οπότε δεν νομίζω ότι πρέπει να ασχολούμαι περισσότερο.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    60
    Originally posted by krino
    Originally posted by pvernos
    Οτι θα μου δημιουργούσε τέτοιο εκνευρισμό η κολλητή φίλη της μέλουσας γυναίκας μου δεν μπορούσα να το φανταστώ.


    σορρυ κιολας,
    αλλα ποιον θα παντρευτεις την γυναικα σου η την φιλη της???

    Γιατι δεν κανεις τα δικα σου οταν η γυναικα σου θελει να πιει καφε με την φιλη της??
    Πχ βγαινεται για καφε και εσυ αισθανεσαι ασχημα, (δεν εχει σημασια ο λογος) διακριτικα και με ευγενια λες, καθηστε εσεις εγω παω να ξεκουραστω (η οτι αλλο θες) και ασε τις κοπελλες να τα λενε αφου κανουν κεφι.
    Δεν καταλαβαινω το λογο που πρεπει εσυ να τραβιεσαι σε ενα πραγμα που αντικειμενικα εσυ δεν γουσταρεις αλλα γουσταρει η γυναικα σου....

    Προφανως δεν παιζει να κανει τα κεφια τα δικα σου, αλλα ουτε και εσυ να κανεις τα κεφια τα δικα της.
    Ολα αυτα ομως ειναι μια συζητηση που πρεπει να κανετε και να ξεκαθαρισετε αμεσα σαν προβλημα και πως το λυνετε.
    Να ξερεις οτι οσο δεν το λυνεις, τοσο χειροτερο θα γινεται με συνεπεια αν το χοντρυνετε περισσοτερο να χωρισετε πριν καν παντρευτειτε.....
    Μα δεν την ακολουθώ όπου πάει με τη φίλη της.
    Αλλά το θέμα των προσκλητηρίων του γάμου ήταν και δικό μου νομίζω και αφού ήθελε τόσο πολύ τη γνώμη της φίλης της δεν έπρεπε να επιμείνει να ασχοληθεί περισσότερο.
    Πως μπορεί να βάζει τη δικιά της ζωή στο παρασκήνιο όταν πρόκειται για τη φίλη ?
    1 λεπτό για το θέμα το δικό της και ατελείωτες ώρες για ότι έχει ανάγκη αυτή η φίλη.Και καλά να είναι οι 2 τους αφού τη βρίσκει έτσι, αλλά και παρουσία δικιά μου δεν θα έπρεπε να μην επιτρέπει να γίνεται ?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by pvernos



    Πως μπορεί να βάζει τη δικιά της ζωή στο παρασκήνιο όταν πρόκειται για τη φίλη ?


    το οτι θα σε παντρευτει, δεν σημαινει οτι θα αλλαξει αρδην την ζωη της.
    Εκτος αν για σενα ειναι βασικο αυτο, οποτε παμε παλι στην ιδια κουβεντα.


    1 λεπτό για το θέμα το δικό της και ατελείωτες ώρες για ότι έχει ανάγκη αυτή η φίλη.Και καλά να είναι οι 2 τους αφού τη βρίσκει έτσι, αλλά και παρουσία δικιά μου δεν θα έπρεπε να μην επιτρέπει να γίνεται ?


    καταλαβαινω το διλλημα σου και τον εκνευρισμο σου.

    Δεν εχω να σου προτεινω πολλα να κανεις,
    εχεις δυο επιλογες:

    1. το συζητας και λες εμενα αυτο που κανεις με ενοχλει και κατα ποσο εισαι διατεθιμενη να το αλλαξεις.

    2. Το δεχεσαι και οργανωνεις την ζωη σου οπως αυτη.
    1 λεπτο για εκεινη και ατελειωτες ωρες με φιλους σου.



    Σε καθε περιπτωση, η ολη υποθεση πρεπει να βασιζεται σε ισορροπιες τις οποιες αν το συζητησεις μπορεις να τις βρεις.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Φίλε pvernos,
    απόφυγε τη φίλη της γυναίκας σου, για να αποφεύγετε και εκνευρισμούς που \"θα χαλάνε τις στιγμές σας\".
    Μην περιμένεις όμως δραματικές αλλαγές στη συμπεριφορά της, τουλάχιστον σύντομα. Την πιέζεις πολύ ενώ αυτή έχει συνηθίσει -χρόνια τώρα , απ ότι κατάλαβα- σε ένα συγκεκριμένο μοτίβο συμπεριφοράς απέναντι στη φίλη.
    Δε χρειάζεται να βγαίνετε τακτικά οι 3 σας. Μια φορά το μήνα αρκεί για να μην παρεξηγηθείς και να μη θεωρηθεί ότι την αποφεύγεις. Στις υπόλοιπες ας είναι οι 2 τους.

  14. #14
    Originally posted by pvernos
    Γενικώς ότι είχα να πω το έχω πει οπότε δεν νομίζω ότι πρέπει να ασχολούμαι περισσότερο.

    Αυτό είναι το ζήτημα. Έχεις πει ήδη πάρα πολλά.
    Συζήτησε με τον εαυτό σου και είμαι σίγουρη πως το συμπέρασμα που θα βγάλεις είναι μια μικρή \"ζήλια\" για αυτή τη σχέση.
    Νομίζεις ότι δίνει περισσότερα στη φίλη της, παρά σε σένα.
    Όσο όμως την περνάς από συναισθηματικό δικαστήριο, το μόνο που καταφέρνεις είναι τα ανάποδα αποτελέσματα.
    Να σε ρωτήσω κάτι?
    Εσύ έχεις τέτοιου είδους φιλία στη ζωή σου?
    Υπάρχει κάποιος άνθρωπος με τον οποίο να είσαι δεμένος και να νιώθεις ασφάλεια μαζί του?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    60
    Ναι έχω φίλους που έχουμε μεγαλώσει από παιδιά μαζί και διατηρούμε τη φιλία.
    Δεν έχουμε όμως και την ανάγκη να μιλάμε 5 φορές τη μέρα στο τηλέφωνο ούτε θα πάθω στέρηση αν δεν τους ακούσω μια μέρα.
    Επίσης δεν θα τους επέτρεπα ποτέ ενώ είμαι με τη γυναίκα μου να κάνουν σαν να μην υπάρχει και να αδιαφορούν γι αυτή.
    Αυτό θα προσέβαλλε εμένα και θα τους ζητούσα το λόγο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •