-5 κιλα σε 1 εβδομαδα [δοκιμασμενη] - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 102
  1. #31
    Εγώ ακόμη δεν την ξεκίνησα.. επιμένω να διατηρώ την δίαιτα που προτείνει το lipotox... για να δούμε!

  2. #32
    τωρα που εχει περασει καιρος μπορειτε να πειτε τα ατομα που την δοκιμασαν σε ποσους ειχε αποτελεσμα;επειδη οπως κ πολλοι αλλοι πιστευουν,πιστευω πως ειναι ακρως επικινδυνη θελω να μαθω τα αποτελεσματα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    ΑΤΤΙΚΗ
    Posts
    150
    Κι εμένα θα με ενδιέφερε να μάθω τι έγινε με όσους ξεκίνησαν τη δίαιτα με το γιαούρτι και το κοτόπουλο. Φυσικά χρειάζεται πολύ αυτοπειθαρχία για να κάνεις κάτι τέτοιο. Αναρωτιέμαι, αν μπορείς να ελέγχεις τόσο καλά τον εαυτό σου ώστε για μια εβδομάδα να τρως ακριβώς ότι προστάζει η δίαιτα γιατί να μη μπορείς να ελέγξεις τον εαυτό σου για να κάνεις μία σωστή διατροφή μόνιμα; Σας ρωτάω γιατί εγώ δεν έχω καθόλου αυτοέλεγχο σε σχέση με το φαγητό.

  4. #34
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Athens
    Posts
    37
    Παίδες αυτές οι δίαιτες μπορέι να έχουν άμεσο αποτέλεσμα αλλά στερούν από τον οργανισμό πολύτιμες βιταμίνες που έχουν άλλες τροφές. ʼλλωστε...μόνο κοτόπουλο και γιαούρτι για 1 βδομάδα????είμαστε σοβαροί?θα συχαθούμε να τα τρώμε!και αν καμιά παρέα μας καλέσει σε κανά goodys ή πιτσαρία θα πούμε "όχι δεν μπορώ να φάω τίποτα γιατί τρώω μόνο 2 τροφές"???αμα προσέχεις το είδος και την ποσότητα μπορείς να φας διαιτητικά παντού. Δεν κάνει να γινόμαστε αντικοινωνικοί για να αδυνατήσουμε!

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    5
    το κοτοπουλο μπορει να ειναι με λαδακι λεμονι κ ριγανι στο φουρνο? λετε με οποιοδηποτε τροπο αλλα κ ο γυρος που κανουν εχει λαδι κ πολλα αλλα.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    αθήνα
    Posts
    176
    Είμαι φρεσκοχειρουργημένη και φυσικά δεν γράφω για να πω ότι θα κάνω τη χημική δίαιτα με το γιαούρτι-κοτόπουλο, αλλά για να πω ότι έχω ακούσει ότι όντως χάνεις πολλά κιλά.Αλλά είναι για όσους έχουν πειθαρχία και μετά τη δίαιτα θα τηρήσουν σωστή διατροφή.Όσοι μετά άρχισαν να ξεφεύγουν τα πήραν διπλάσσια!Γνωρίζω κι άλλη δίαιτα που χάνεις σε 40-44 μέρες 20-22 κιλά και γνωστή μου μεγάλης ηλικίας, με ατασθαλίες εχασε 15 κιλά.Κάτι είναι κι αυτό! Αλλά έχει πολυ κοτόπουλο κι αυτή, τόνο και καθόλου γαλακτοκομικά.

    Επίσης έχω δει κοπέλα στην ηλικία των 18-20 που αδυνάτησε απότομα πριν αρκετά χρόνια και έμαθα ότι για 1 ή 2-3 μήνες, δεν θυμάμαι, έτρωγε γιαούρτι με μέλι. Θεωρώ ότι είναι άκρως αυστηρή αυτή η δίαιτα.Μπορεί να είναι θρεπτικό το γιαούρτι και το μέλι αλλά για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα δεν ξέρω πόσο καλό κάνει.

    Η κοπέλα αυτή δεν πήρε τα χαμένα κιλά αλλά τα διατήρησε γιατί έκανε τρελή γυμναστική και κυκλοφορούσε μόνο με ποδήλατο!

    Ψυχολογικά και μόνο, εγώ προσωπικά θα πεινούσα όλη μέρα μιας και δεν θα είχα ποικιλία τροφών και γεύσεων.

  7. #37
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    τι ετρωγε δηλ? γιαουρτι με μελι μονο?? με τιποτα καταρχην να σασ πω το πιο απλο! η κορουλα μου ειναι στα 3 και πολλεσ φορεσ ολη μερα δεν τρωει τιποτα κ πινει μονο γαλα!!! ξερετε τι ειπε ο γιατροσ??? οτι μπορει να παθει αλεργια στο γαλα αγελαδος οσες ειστε μανουλες θα ξερετε

    και για οσουσ δεν ξερετε να μην μπορεις να φασ γαλακτοκομικα στο υπολοιπο της ζωης σου!!!
    επισης να παθει ιλεο και αλλα πολλα! που οσο να ναι το μικρο κατι θα φαει και εκτος απο γαλα σκεψου....

    αυτη με το γιαουρτι παντως καλη φαινετε! χανεις τα 5 δεν σταματας και καπακι κανεις διατροφη και συνεχιζεις σαν μα μην την εκανες ποτε απλα ξεκινας την νορμαλ διαιτα με μειον 5!! γνωμη μου!!

    εγω την αρχισα αλλα δεν τρωω ολα τα γιαουρτια πρωτων δεν μ αρεσουν και δευτερον νιωθω χορτατη!!
    σημερα εφαγα ενα ολοκληρο κοτοπουλο απο ντελιβερι ολη μερα και ενα γιαουρτι μακαρι να χασω και γω!!

  8. #38
    το θεμα δεν ειναι ποοοσα κιλα θα χασεις σε λιγο διαστημα.ναι να χασουμε κιλα και γρηγορα μαλιστα.αλλα το θεμα ειναι να τα χασουμε με οσο το δυνατον πιο ανωδυνο και υγειινο τροπο!ετσι θα φανει κ στο σωμα μας στην σφριγηλοτητα του καθως με φυσιολογικο χασιμο βαρους δεν κρεμαμε πολυ!κ δεν εννοω με μισο κιλο την εβδομαδα γτ κ εμενα λιγο μου φαινεται.

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    5
    τι γίνεται τελικά με αυτή τη δίαιτα?λειτούργησε σε κανένα?

  10. #40
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    athens
    Posts
    61
    για να μην βλεπουμε τοσο καιρο καμια απαντηση μαλλον δεν εχει τα αποτελεσματα που λενε

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    βρε παιδια θαπεριμενω κ εγω απο περιεργεια να δω τις απαντησεις οσων την εκαναν. Προσωπικα μονο με διαιτολογο εχω αδυνατισει οποτε το επαιρνα αποφαση ομως καποια φορα εκανα μια διαιτα που τρως για 3 μερες κοτοπουλο, 3 μερες λαδερο κ 1 μερα γυρο κ χανεις λεει παρομοια κιλα. παροτι την εκανα 2 εβδομαδες νομιζω ειχα χασει μονο υγρα δηλαδη 1-2 κιλα. κ λεω νομιζω γιατι ηταν μια περιοδος που ηθελα να διαγραψω απο τη μνημη μου κ το εκανα, αφου σιχαθηκα το μπριαμ κ το κοτοπουλο. Μη παιζετε με το μεταβολισμο σας γιατι θα το πληρωσετε. Πλεον εγω χανω σαν χελωνα κιλα, κατι η διαιτα γρηγορης απωλειας που τα ξαναπηρα φυσικα, κατι το κοψιμο του τσιγαρου, κατι οι ατασθαλειες κ δυσκολευομαι πολυ να χασω ενω γυμναζομαι εντατικοτατα... Προσοχη στον μεταβολισμο θελει ξεμπλοκαρισμα οχι μπλοκαρισμα κ μπερδεμα. Ειναι σαν να εχετε μια σχεση οταν κανετε διαιτα χημικη κ προσπαθειτε να τον/την μπερδεψετε. Ισως κ να φυγει...Και πιστεψτε με παλευω ενα χρονο με το μεταβολισμο μου...αργει πολυ να γυρισει( αν το κανει ποτε)

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    Originally posted by christina
    "Σερφάρωντας" βρηκα την παρακατω ιστοσελίδα που γραφει πληροφοριες για τις χημικες διαιτες...
    http://naturalfitness.pblogs.gr/2008...thn-ygeia.html
    ευχαριστω πολυ ενημερωτικο! τωρα καταλαβα γιατι ειχα μπλοκαρει το μεταβολισμο μου τρωγοντασ επι 3 μερες το ιδιο φαγητο...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    214
    {{{Οπως το ακουτε...
    Η διαιτα εχει ως εξως :

    Καθε μερα 800γρ [τα κεσεδακια των 200γρ] με 4% λιπαρα γιαουρτι και ΟΣΟ κοτοπουλο θελετε.Μαγειρεμενο με ΟΠΟΙΟΝ τροπο θελετε.Ψητο,τηγανητο,βραστ� �,γυρο κοτοπουλο,ολα.

    Αυτη ειναι.Διαρκει μια βδομαδα και ειναι δοκιμασμενη }}}

    να υποθέσω ότι καφές - τσάι - αναψυκτικά light επιτρέπονται?
    επίσης αντι για γιαούρτι 4% μπορούμε να φάμε 2 των 2% ? (sorry αν φαίνεται λίγο αστεία η ερώτησή μου)

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    214
    τώρα πρόσεξα ότι έχει ήδη απαντηθεί το πρώτο ερώτημά μου. αντί για καφέ σκέτο φαντάζομαι οτι επιτρέπεται η ζαχαρίνη.
    το δεύτερο ερώτημα ισχύει.
    την ξεκίνησα, χτες κάνοντας ήδη 1 ατασθαλία (έφαγα το βράδυ 1 φρυγανια).
    σήμερα όμως ήμουνα καλό κορίτσι.
    αντε να δω τι θα κάνω.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    1,346
    καλησπερα σε όλους σας!

    αποφασισα να αρχίσω κ εγω τη συγκεκριμένη διατροφη...
    Επειδη γενικά μου αρεσει κ το κοτόπουλο αλλα και το γιαουρτι, θα την ακολουθησω και όοοπου βγει...

    ας ελπίσουμε πως θα με αφησει ο αντρας μου να το κανω, γιατι ειναι μεγαλος πειρασμος στο κομμάτι "φαϊ"...

    Για ότι νεότερο θα σας ενημερώνω...

    Ξεκινάω με 89 κιλά στην πλάτη και ας ελπίσουμε πως θα εχω αποτέλεσμα.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •