Ερωτηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: Ερωτηση

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    22

    Ερωτηση

    Ας μου απαντησει καποιος σας παρακαλω αν κανεις εμετο οταν τρως δεν τις παιρνεις τις θερμιδες??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Δεν τις παίρνεις τις θερμίδες.
    Γιατί τι έχεις στο μυαλό σου?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    114
    μετα απο λιγο τις παιρνεις.ειδικα αμα το κανεις καθε μερα, εκτος πια κ αν βγαζεις τα σωθικα σ τι να πω.....αλλα ολο το μερος της τροφης δεν βγαινει.ειδηκα τα γλυκα κ αμεσως να τα βγαλεις, εχουν ηδη λιωσει κ μετατραπει σε λιπος αμεσως.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    και μαζι με το φαγητο βγαζεις και ολα τα θρεπτικα συστατικα που περιεχει, και ειναι πολυτιμα για τον οργανισμο σου, για να εχεις μαλλια, νυχια, νεφρα, στομαχι χωρις γαστροραγιες
    ξεχνα το αυτο που σκεπτεσαι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Athens
    Posts
    988
    Παναγίτσα μου ανατρίχιασα...!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    Ναι αδυνατιζεις, οχι παντα βεβαια, αλλα πεθαινεις στο τελος

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    22
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας απλα να ξεκαθαρισω κατι.απο μονη μ δεν μπορω να κανω εμετο αλλα καμια φορα που κανω καταλαθος επειδη εχω επιβαρυνει το στομαχι μου η επειδη εχω μπλεξει τροφες τα βγαζω γυρω στις 5 ωρες απο τη στιγμη που εφαγα.μετα απο τοσες ωρες τις εχω ηδη παρει τις θερμιδες???

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    εννοειται πως τις εχεις παρει. Πεντε ωρες ειναι παρα πολυ και ηδη εχει αρχισει η διαδικασια της πεψης. Η διαρκεια που χρειαζεται για να παρεις τις θερμιδες εξαρταται και απο το τι τρως πχ η ζαχαρη μεταβολιζεται γρηγορα. Το καλυτερο ειναι να μην τρως πολυ ωστε να μη χρειαζεται να τα βγαζεις, να τρως με μετρο. Αν θελεις παλι να καψεις θερμιδες μπορεις να γυμναζεσαι.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    25
    Τώρα αν πω ότι αυτή την ερώτηση την έκανα πριν καν δοκιμάσω να κάνω εμετο... Τι θα μου πεις?
    Κοπελιά???? Καταλάθος εμετός δεν υπάρχει! Εγώ τρώω όταν είμαι σπίτι και τρέχω αμέσως, και μετά κλαίω, και μετά ζαλίζομαι, και μετά πονάω, και μετά έχω τύψεις! Και καθόλου όρεξη για πολλά πολλά!
    ΑΥΤΟ ΘΕΣ???? Ανοιξε τα μάτια σου και δες καθαρά! Αυτό θα μας στείλει τόσο ψηλά που δεν υπάρχει γυρισμός!
    Γι'αυτο.... ας κρατάμε τα καλά παραδείγματα και όχι αυτά που μας κάνουν κακό.

    Μην αρχίσεις κάτι τέτοιο!!! ΜΗ!!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Μακεδονια
    Posts
    1,047
    KATE εχω την εντυπωση ,για να μην πω ειμαι σιγουρη οτι ψαχνεις αλλοθι για το εγκλημα!!
    ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ!!!ΔΕΝ ΕΧΩ??!!

    ΦΙΛΙΑ!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •