ειμαι νεο μελος και χαιρομαι που σας γνωριζω! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Καλημερα παιδια....κι εγω εχω δοκιμασει απειρα πραγματα...βεβαια δεν κατεφυγα ποτε σε διαιτες χωρις καθολου φαγητο, εχω ακουσει κατι για νερο ολη μερα επι μερες κλπ....δεν αντεχω να τα κανω αυτα. Αλλα απο βλακειες αλλο τιποτα....Πολλες διιατες, πολλα πισωγυρισματα,πολυ κακο για το τιποτα. Το πιο επιτυχημενο προγραμμα που εχω κανει ειναι διατροφη μετα απο εξεταση δυσανεξιας, ειχα χασει 14 κιλα σε 40 μερες και ημουν παρα πολυ καλα, μακαρι φυσικα να παρεμενε το αποτελεσμα....τα ξαναπηρα στον επομενο χρονο κι απο ολα πανε κατα διαολου.Οταν μαλιστα επιχειρησα να ξανακανω την ιδια διαιτα φυσικα δεν ειχε κανενα αποτελεσμα....

    Απο σκευασματα πρασινο τσαι χρησιμοποιω αλλα κι αυτο μονο επικουρικα οταν κανω διαιτα γιατι μου φαινεται γελοιο να το παιρνω μερες που εχω φαει το καταπετασμα...

    Εμενα το βασικο προβλημα πλεον το εχω παρει αποφαση οτι βρισκεται στο μυαλο μου....ξερω τι πρεπει να κανω και πως, αλλα δεν εχω τη δυναμη να το κανω....μεχρι και τις βαριαιατρικες επεμβασεις εχω σκεφτει , αλλα φοβαμαι αυτο ακριβως που λεει η φιλη sweet_but_obese ....οτι το μυαλο δε μασαει απο τιποτα....

    Πρεπει να χασω περιπου 30 κιλα και ξερω οτι ο δρομος μου ειναι ανηφορικος και δυσκολος....θα παιρνω δυναμη απο δω και ελπιζω να τα καταφερω.

    Καλη επιτυχια σε ολους οσους βρισκονται στον αγωνα...

  2. #17
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    athens
    Posts
    61
    πιστευω πως το προβλημα πολλων (οπως και εμενα) ειναι η λεξη διαιτα.οταν πω πως μεθαυριο ξεκιναω διαιτα με πιανει μια μανια να φαω τα παντα γιατι μετα δεν θα μπορω.πρεπει να ξεκολησουμε απο την διαιτα και να παμε στην διατροφη.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    388
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ
    ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    ΠΗΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΗΡΑ Κ.Λ.Π ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΝΑ ΖΥΓΙΖΩ 95 ΚΙΛΑ ΜΕ ΥΨΟΣ 1,63. (ΚΑΛΟ Ε)
    ΕΚΑΤΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ
    ΛΟΙΠΟΝ ΕΦΤΑΙΓΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ
    ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΙΤΕΣ ΧΗΜΙΚΕΣ ΔΙΑΙΤΕΣ ΜΟΝΟΦΑΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΔΙΑΙΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ..
    ΕΧΑΝΑ ΝΑΙ ΕΧΑΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΠΙΑΝΕ Η ΚΡΙΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΑ ΟΤΙ ΕΒΡΙΣΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ
    ΤΕΡΜΑ Η ΔΙΑΙΤΑ ΤΕΡΜΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΦΤΟΥ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ
    Ή ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΥΣ ΕΧΑΝΑ 2-3 ΚΙΛΑ ΞΑΝΑ ΜΑΝΑ ΦΑΓΗΤΟ ΑΛΛΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ
    ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΤΕΡΜΑ
    ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΤΟΠΙΚ
    ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΛΕΙΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ
    ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΧΑΘΟΥΝ ΚΑΙ 3-4-5 ΜΗΝΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΧΑΛΑΜΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΧΑΖΕΣ ΔΙΑΙΤΕΣ ΜΕ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΚΡΙΣΗΣ ΧΑΜΗΛΗΣ ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗΣ
    ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ, ΞΕΚΙΝΑΕΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑΧΗ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΤΡΑΕΙ .
    (ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΑΣΑ 3,5 ΚΙΛΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΑ ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΣΑΧΛΑΜΑΡΙΤΣΕΣ ΠΗΡΑ 1/2 ΚΙΛΟ ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΞΑΝΑ )
    ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΑΚΕΥΩ
    ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ
    ΚΕΕP GOING

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Αχ παιδιά, πρέπει να καταλάβουμε οτι το μεγαλύτερο μας όπλο αυτή τη στιγμή απέναντι στα κιλά, είναι το οτι βρισκόμαστε ολοι μαζί εδώ και συζητάμε τα προβλήματά μας, μπορούμε να στηριχτούμε ο ένας στον άλλο γιατί δυστυχώς έξω απο εδώ γινόμαστε κουραστικοί και δύσκολα οι άλλοι καταλαβαίνουν πόσο δύσκολο πράγμα είναι η δίαιτα.
    Θα το παλαίψουμε μαζί κι ευχαριστώ για τη βοήθεια που έχω πάρει έως τώρα, παρόλο που είμαι νέο μέλος
    Καλώς σας βρήκα και καλή επιτυχία σε όλους

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    388
    ΛΙΛΙΚΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ SITE KAI NA ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΟΛΕΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ
    ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΣΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΜΟΥ...
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΞΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΕΝΤΡΕΧΙΑ ΑΠΑΞΙΩΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΝΑΦΗ
    ΚΑΠΟΤΕ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΑ WEIGHT WATCHERS, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΚΛΕΙΣΑΝ
    ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΟΙ ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΙΛΑ
    ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑ ΕΣΑΣ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΗΛΩΜΕΝΗ ΣΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΜΟΥ
    ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ

  6. #21
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    ΕΤΣΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΥΝΑΜΙΚΑ!!! ΚΑΙ ΑΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΛΑΚΕΣ ΝΑ ΚΟΡΟΊΔΕΥΟΥΝ!!! Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΥΕΙΣ ΠΑΕΙ ΤΕΛΙΩΣΕ Η ΖΩΗ ΣΟΥ!!! ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΘΥΜΩΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΗΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΚΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΧΩΡΑΕΙ Η ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ!!! ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΑΓΑ ΚΑΙ ΓΩ ΣΕ ΟΤΙ ΑΤΕΛΕΣ ΕΙΧΑΝ!!! ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΝΙΩΘΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΑΣΧΗΜΑ!!! ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ!! ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΙΠΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΜΕ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΟΥΜΕ!!! ΠΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΑ ΑΔΥΝΑΤΟΥΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΠΙΣΗΣ ΑΔΥΝΑΤΗ ΜΑΣ ΚΟΙΤΑΝΕ ΚΑΙ ΓΕΛΑΝΕ!!! ΦΩΝΑΖΩ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΚΟΠΙΤΣΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΛΙΓΟ??

    ΕΡΧΕΤΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΗΣ "ΛΕΩ ΕΙΣΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ??' ΑΥΤΗ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕ ΥΦΟΣ "ΟΡΙΣΤΕ?' ΝΑ ΜΩΡΕ ΣΕ ΚΟΙΤΑΓΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΚΟΝΤΥΜΕΝΗ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΣΟΥ ΑΛΟΥΣΤΟ ΚΑΤΙ ΕΠΑΘΕ ΤΟ ΕΠΑΘΕ ΤΟ ΝΕΥΡΙΚΟ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ!!! ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ!!! ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΑ ΓΕΛΙΑ!!! ΜΙΛΑΜΕ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!! ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΒΟΛΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙ ΔΕ ΛΕΓΕΤΕ! Η ΑΛΛΗ ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΗ ΜΑΣ ΚΟΙΤΑΓΕ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΚΑΒΓΑ!! ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΕΩ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΑΡΩ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΕΣΟΥΝ ΤΑ 95 ΚΙΛΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΒΡΟΥΝΕ!!! ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΚΕΦΙ ΕΚΑΝΑ ΔΕ ΛΕΓΕΤΕ!!! ΦΥΣΙΚΑ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΟΥΝ 95 ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΠΕΡΝΕ!!! ΕΦΥΓΑΝ ΧΩΡΙΣ ΛΕΞΗ!!!

    ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΞΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ, ΑΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΚΡΟΧΟΛΟΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΠΛΑ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ!!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    454
    Καλώς ήρθες Χαρά στη μεγάλη και αγαπησιάρικη μας κοινότητα.Με υπομονή και επιμονή,θα τα καταφέρεις!(και εδώ θα έχεις και συμπαράσταση στην πορεία σου)

  8. #23
    Πολυ χαιρομαι να διαβαζω ιστοριες παιδιων που τα εχουν καταφερει...την ιδια χαρα και θαυμασμο μου δημιουργουν και τα παραδειγματα αλλων παιδιων που εχουν ηδη ξεκινησει προγραμμα και βλεπω την απωλεια τους να καταγραφεται στα τικερακια τους...Συγχαρητηρια οπως και να χει, ειστε αξιεπαινοι...

    Χαρα το περιστατικο που περιεγραψες με τις αγενεστατες δεσποινιδες με προβληματισε...απο τη μια πολυ θα ηθελα να απαντουσα σε καποιους απο αυτους που με εχουν κακοκαρδισει με τον ιδιο τροπο, απο την αλλη ειναι ο χαρακτηρας μου τετοιος που προσεχω πολυ να μην στεναχωρησω , ουτε να προσβαλλω κανεναν με τη σταση μου ή τα λογια μου....οποτε μαλλον δε θα μπορουσα να το κανω ποτε...
    Ωστοσο πραγματικα σε καποιους ανθρωπους αξιζει να φερθεις ετσι και ισως χειροτερα...δεν μπορω να καταλαβω, τι ειδους ηδονη βρισκουν στο να σχολιαζουν ή να κατακρινουν καποια ατελεια που εχει ο αλλος;

    Συγκεκριμενα εγω επειδη ηταν επιβεβλημενο να ακολουθησω για αρκετα χρονια ορμονοθεραπεια και εκ των πραγματων πηρα βαρος και οχι μονο, αλλα και πρηστηκα παρα πολυ , αντιμετωπισα συχνα τετοιου ειδους "παρατηρησεις" και φυσικα ενιωθα να ανοιξει η γη να με καταπιει...ειδικα μια που μου φωναξε μεσα σε ενα καταμεστο καφε "Δεν το πιστευω εσυ εισαι; απο τον αντρα σου σε αναγνωρισα....Παχυνες παρα πολυ!!!!" και γυρισαν οοοοοοοοοοοοολα τα κεφαλια να με κοιταξουν, ευχαριστως την πλακωνα στο ξυλο...θεωρητικα μονο, γιατι στην πραγματικοτητα εβαλα τα κλαματα...

    Βαρεθηκα ρε παιδια ...ειλικρινα, βαρεθηκα τη ζωη μου!!!!Κατι πρεπει να κανω....

  9. #24
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    καλως σασ βρηκα αγαπησιαρικη παρεα!!

    οσο γιατο περιστατικο εχω κλαψει εγω φορες για να φτασω να το κανω!!! απλα καποιο δεν μπορουν να καταλαβουν οτι ποναω πολυ που ειμαι ετσι και εχεις ολους τους αλλους να στην λενε και να σε κανουν χωμα!! δεν μετανιωνω καλα τις εκανα τις βλαμενες!!! αν και απο τοτε μου χει τυχη απειρες δεν το ξαναεκανα!! αλλα ποτε μην λες ποτε!!!

  10. #25
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    ψεματα λεω το ξαναεκανα αλλα καθομουν μια μερα και γω σε καφε μαζι με ενα φιλο μας και ερχετε ενας αλλος φιλος του αντρα μου με το που με ειδε ¨λεει πω πω ρε συ παχαινες! μου λεει ΄'τι να κανω καλοπερναω'' λεω και γω κατακοκκινη και συνεχιζει εκει... ''κρεμασες κοιλιες μπουτια να κοψεις το φαι δεν πας καλα!!!'' παιδια μου ηρθε να τον σκοτωσω και οσο το αλλο παιδι προσπαθουσε να με υποστιριξει και να λεει ''ελα βρε πλακα σου κανει μια χαρα εισαι!!'' με επιανε εγκεφαλικο!!! γυρναω και γω του λεω "παχυνα τι να κανουμε θα τα χασω, και εσυ ομως βρε παιδι μου ποσο αλλαξες?? εχω και καιρο να σε δω σαν να κακογερασες!! εκανες ρυτιδες σου χαλασαν και τα δοντια τι εγινε πως και ετσι? μα καλα εσυ παντα προσεχες τον εαυτο σου!!!" περνα μια παυση και αμεσως αρχισε τις δικαιολογιες για τα δοντια και θελει να παει σε οδοντιατρο κτλ κτλ!!

    τον αφησα ειπε τι ηθελε και του λεω και γω και γω σαν και εσενα αβολα νιωθω με τα κιλα μου για αυτο μην το ξαναθυξεις το θεμα εμφανιση!!!

  11. #26
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    μετα απο αυτο ηπιαμε τον καφε διλ. εγω δεν ηπια γιατι ηταν φρεντουτσινο και σκεφτηκα τις θερμιδες!! μεσα μου ακομα το χω!!! ενιωσα ξαφνηκα εκει που ημουν στα χαι μου και ημουν περιποιημενη σαν να μην μου εκαναν τα ρουχα νομιζα ο λαιμος μου ειχε καλυφθει απο τονους λυπος και γενικα δεν αναπνεα καλα απο το στρες μεχρι τωρα τον βλεπω και ντρεπομαι και μεσα μου τον βριζω!!!

  12. #27
    Αχ βρε Χαρα...και ειλικρινα πιστευεις οτι για αυτους τους ανθρωπους αξιζει να χαραμισεις εστω και μια λεξη;;;;καταλαβαινω οτι μας πνιγει το δικιο αλλα δε βγαινει νοημα.

    Παντως φοβερα ρατσιστικη συμπεριφορα απεναντι στους υπερβαρους...τετοιος πολεμος δε νομιζω να γινεται απεναντι σε καμια αλλη κατηγορια ανθρωπων.

    Ειναι μεγαλο θεμα, απο που να το πιασεις;

    Καλη επιτυχια με τη διαιτουλα που διαβασα οτι ξεκινησες....κι εγω μια τετοιου τυπου σκεφτομαι να ακολουθησω για αρχη , ετσι να ξεκινησω λιγο να κατεβαινω και μετα βλεπουμε, θα συνεχισω με κανονικη σωστη διατροφη.

    Ανεβηκα αποψε στη ζυγαρια κι επαθα σοκ...αυριο θελω να ξυπνησω με την ψυχολογια του νικητη και να ξεκινησω δυναμικα...για να δουμε!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    601
    xara και dalia καλως ηρθατε,
    οι περιπετειεσ σας ειναι σαν αυτες ολων μας εδω μεσα, και εμενα με εχουν κοροιδεψει στο δρομο, με εχουν κανει να νιωσω χαλια φιλοι και οικογενεια αλλα ολα αυτα τελικα με εκαναν πιο δυνατη,
    εδω μεσα θα βρειτε μεγαλη ψυχολογικη υποστηριξη αλλα και διαφορες διαιτες που μπορει να σας ταιριαξουν.
    μην ξεχνατε πως στην πορεια ολοι κανουμε παρασπονδιες, το θεμα ειναι να μην τα παραταμε και να βλεπουμε την καθε μερα ξεχωριστα
    περιμενουμε τα νεα σας καθημερινα και καλη αρχη στον αγωνα σας.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Xαρά και Λίλυ,καλώς ήρθατε στην παρέα μας!
    Ντάλια(κατά Πέννυ συνονόματη)καλώς μας βρίσκεις και πάλι!

    "Στα ίδια μέρη θα ξαναβρεθούμε" γίναμε ένα πράγμα εδώ με τις δίαιτες,που μπλέξαμε!
    Το έχουμε καταλάβει καλά πως το άνθος του κακού είναι η μανία της ζυγαριάς,το κηνύγι του χρόνου και οι στερητικές δίαιτες!
    Πιεζόμαστε όμως πολύ μέσα μας κι ενώ γνωρίζουμε,συνεχίζουμε την ίδια συμπεριφορά,επειδή λέμε είτε πως θα πάρω
    μία ώθηση καλή και μετά θα το πιάσω χαλαρά όπως πρέπει είτε νιώθουμε πως πλέον έχει περάσει πολύς χρόνος
    και δε μας παίρνει για την αργή σταθερή σίγουρη μέθοδο της σωστής διατροφής με κάποιας μορφής άσκηση,
    πως έχουμε κουραστεί και θέλουμε να ξεμπερδεύουμε μ'αυτό,αλλά το μόνο που τελικά καταφέρνουμε είναι να γονατίζουμε
    κι άλλο κι άλλο κι άλλο,να απομονωνόμαστε από τη ζωή,τους αγαπημένους,που πλέον δε μας καταλαβαίνουν,
    τις αληθινές μας ανάγκες,τη χαρά,την πίστη στον εαυτό μας!

    Όσο δεν αλλάζουμε συμπεριφορά,είναι τουλάχιστον ανοησία να ελπίζουμε σε διαφορετικό αποτέλεσμα!

    "Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια,μόνο τρόπο να κοιτάμε!"

    Κρατώ την πρόταση που αγάπησα στο τόπικ αυτό και συγχαίρω μ'ένα φιλί την Αννεζίνα μας!

    Originally posted by ANNEZINA

    ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΑΚΕΥΩ
    Καλή φώτιση,καλή δύναμη σ'ό,τι επιχειρείτε στη ζωή σας!Με την ευχή ν΄'ακούσουμε τον ταλαιπωρημένο και στερημένο μας εαυτό
    και τις δόλιες του ανάγκες,να του δώσουμε ένα χάδι,μια αγκαλίτσα,να του απαλύνουμε το φόβο και να του δώσουμε το χαμόγελο,που του αξίζει!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Α,και που'σαι,Χαρά,δυό διαδικαστικές πληροφορίες:

    1) Όταν θέλεις να παραθέσεις λεγόμενα άλλου,πας στο ποστ του κι επιλέγεις επάνω δεξιά το "quote".
    Aνοίγει λοιπόν το παράθυρο της απάντησης σου,γράφεις τα δικά σου κάτω από την παράθεση και τέλος το ποστάρεις.
    Αν πάλι δε θέλεις όλο το κείμενο του άλλου,αλλά κάποιες μόνο φράσεις του,σβήνεις το κομμάτι των λόγων του,
    που δε θέλεις να παραθέσεις,με προσοχή μόνο να μη σβήσεις από την αρχή το [ quote] κι από το τέλος το[/ quote]

    2) Όταν θέλεις να συμπληρώσεις ή να διορθώσεις δικό σου κείμενο,πατάς το "edit" πάλι στα δεξιά του εν λόγω ποστ σου,
    κάνεις τις στχαπινιές σου και τέλος πάλι ποστάρεις!

    Καλά ποσταρίσματα,παραθέσεις,συ μπληρώσεις,διορθώσεις κι αν θέλεις και να διαγράψεις κι ολόκληρο ποστ(λέμε τώρα)
    ξεκινάμε πάλι με "edit"του εν λόγω ποστ,μετά τικάρουμε το κουτάκι "!delete this message!" και τέλος " edit post"!
    Μακάρι να τα παίρναμε όλα έτσι εύκολα πίσω και στη ζωή!Να τα διορθώναμε,να τα σβήναμε...Να σβήναμε και τα των άλλων...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •