γεια σας και παλι...!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30

    γεια σας και παλι...!!!!

    τι κανετε παιδια??? ελπιζω να ειστε ολοι και ολες ενα βημα πιο κοντα στον στοχο σας, απο την τελευταια φορα που εχουμε να τα πουμε....!!!!

    εγω για αλλη μια φορα τα εκανα θαλασσα!!!! εκανα οπως ειχα πει μια χημικη διαιτα αποτελεσματικη αρκετα αλλα μολις σταματησα, σταματησα και να με ελενχω!!! οπως ηταν φυσικο πηρα οτι εχασα και ετσι οπως παω θα παρω κι αλλα!!!! αχ τι να κανω!!! ολη μερα τρωω και μετα κλαιω.... με προδιδει ο ιδιος μου ο εαυτος....
    δεν ξερω τι να κανω! σε ποια διαιτα να στραφω...

    ασε που καθε βραδυ μαζευεται παρεα και παραγγελνουν απ εξω και αντε να με μαζεψεις μετα εμενα!!!

    εκανα μια προσπαθεια να κανω την ww αλλα επρεπε να τρωω 21 ποντους.... και αντι 21 καταναλωνα 41! αν εχει καποιος μια διαιτα που να μην ειναι στερητικη ας την γραψει βρε παιδια!!!

    ειμαι απελπισμενη για ακομα μια φορα.......

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    532
    Έχεις πάει σε διαιτολόγο?
    Είναι πολύ σημαντικό η σωστή διατροφή να γίνει τρόπος ζωής μας!
    Π.χ. και εγώ τώρα που φτάνω τον στόχο μου ? δε σκέπτομαι με τίποτα να αρχίσω πάλι τα αλάτια τα γλυκά και τις τυρόπιτες.
    Όλα αυτά έχουν Χ.
    Δεν είπα πως δε θα φάω ποτέ, αλλά και αν θέλω να φάω, θα φάω π.χ. μια κουταλιά από ένα γλυκό.
    Με απόλυτο έλεγχο.
    Αλλιώς θα κάνω πάλι αυτό που τόσα χρόνια κάνω, παίρνω κιλά, χάνω κιλά και καταστρέφω τον μεταβολισμό μου.
    Αυτά ?
    Σου εύχομαι καλή δύναμη στην καινούρια σου αρχή!!!
    Δύναμη.
    Και μη ξεχνάς:
    Το σώμα μας μπορούμε να το κάνουμε ότι θέλουμε για να το βλέπουμε και όπως θέλουμε.
    Φιλάκια!!!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλη....!!! εχω παει σε απειρους διαιτολογος και εχω κανει μονη μου απειρες διαιτες και εχω παρει και γω δεν ξερω ποσα χαπια αδυνατισματος....!!!

    ομως ολα τα αποτελεσματα ειναι παντα προσωρινα....!! δεν μπορω να καταλαβω τον εαυτο μου.... συνεχεια πεφτω στα ιδια λαθη....!
    πιστευω αυτη τη φορα να τα καταφερω! δεν μπορει καποιος τροπος θα υπαρχει να μην στερουμε και να χανω βαρος! ολες αυτες οι στεριτηκες διαιτες με εχουν οδηγησει σε υπερφαγια... τωρα το πρωτο που θα κανω ειναι να προσπαθησω να βαλω φρενο στον εαυτο μου!

    χαιρομαι πολυ που φτανεις στον στοχο σου και ευχομαι να τον πετυχεις συντομα!! καλη επιτυχια σε οτι κανεις!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    αθηνα
    Posts
    418
    χαρα μου καλησπερα,
    αν θελεις τη συμβουλη μου το μονο που μπορεις να κανεις για μην πεινας και να μην υποφερει και ο οργανισμος σου ειναι να βρεις ενα ισορροπημενο διαιτολογιο, που να ταιριαζει στην ηλικια σου, στο υψος σου , στο τροπο ζωης σου και κυριως ΣΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΣΟΥ !!! να περιεχει δηλαδη γευματα που σου αρεσουν, που σε χορταινουν και που μπορεις να τα φας αναλογα με τον τροπο ζωης σου.
    για μενα το κλειδι ειναι 5 γευματα την ημερα, να μην μενει το στομαχι αδειο και γυμναστικη! επισης και μια μερα τη βδομαδα μπονους -τρωω οτι θελω- αλλα και παλι σου λεω αυτο ταιριαζει σε εμενα, εσυ που εχεις καθε βραδυ παρεα θα μπορουσες να σκεφτεις κατι που να ταιριαζει με αυτο !!
    οπως και να εχει μπορεις να βρεις ενα διαιτολογιο που να σου ταιριαζει!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Χαρούλα μου σε καταλαβαίνω απόλυτα, όμως προσπάθησε κι εσύ να καταλάβεις, οτι
    όποια δίαιτα και να ακολουθήσεις, δε γίνεται να μη στερηθείς τίποτα απολύτως!

    Προσπάθησε να βρείς τι είναι αυτό που θα σου λείψει λιγότερο, και προσαρμόσου σε αυτό.
    π.χ. εγώ είναι αδύνατο να κάνω μια δίαιτα που να μη περιέχει λαχανικά και φρούτα,
    γι αυτό και σταμάτησα την ʼτκινς, παρόλο που έχασα κιλά με αυτή,
    προτιμώ δηλαδή αυτά απο το να φάω κρέας η πρωτείνες γενικότερα.
    Σε εσένα όμως μπορεί να δουλέψει καλύτερα, όπως και σε άλλα παιδιά.

    Εχεις τις γνώσεις, αυτό είναι σίγουρο, μόνη σου ξέρεις πολύ καλά τι σε παχαίνει και τι όχι
    αφού έχεις δοκιμάσει τα πάντα.
    Προσάρμοσε λοιπόν αυτά που γνωρίζεις, έτσι ώστε να αποφεύγεις την υπερφαγία και να μη στερείσαι
    εντελώς τις αγαπημένες σου τροφές.
    Μη περιμένεις να αδυνατίσεις σε μια ημέρα , έχε υπομονή και επιμονή, ασκήσου με οτιδήποτε μπορείς
    αρχικά, και δώσε 1 ελεύθερο γεύμα στον εαυτό σου την εβδομάδα. ΄Ετσι ίσως σου έρθει πιο εύκολα
    η διατροφή σου.

    Το κυριότερο είναι να μην απογοητεύεσαι, και να μη σταματάς ακόμη κι αν ξεφύγεις κάποιες φορές, πράγμα
    που είναι πολύ φυσικό, πίστεψέ με δε συμβαίνει μόνο σε εσένα.

    Φιλιά
    Λίλυ

  6. #6
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    κοριτσια γεια σας!!!!
    εκανα την ατκινς για δευτερη φορα αλλα παρολο που παλι δεν εχασα ικανοποιητικα....με επιασε αηδια απο το κρεας γιατι την περασμενη φορα την εκανα σχεδον 3 μηνες και ειχα χασει μονο 5 κιλα....!! ετσι λοιπον αποφασισα να παω σε διαιτολογο ξανα......
    μου εδωσε διαιτα αποτοξινωσης και αν θελετε θα την μοιραστω μαζι σας..... η οποις ενδιαφεται ειμαι δω....!!!
    σας ευχαριστω παρα πολυ... και πιστευω πως η βοηθεια που μου δινετε εδω ειναι πολυ σημαντικη και για αυτο σας ευχαριστω διπλα!!!!!

  7. #7
    χαραα..ενδιαφερομαι!! διαιτα αποτοξινωσης?? για ποσο καιρο? κ με τι αποτελεσματα αν ολα πανε καλα?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Χαρούλα μου δε ξέρεις πόσο χαίρομαι που το πήρες απόφαση!
    Είμαι σίγουρη οτι αυτή τη φορά θα τα καταφέρεις!
    Αντε και καλή αρχή

  9. #9
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    30
    μια εβδομαδα αποτοξινωση χανεις 3 μπορει και 4 κιλα και μετα απο 1,5 περιπου....
    λοιπον εχει ως εξης...

    πρωινο: 2 φριγανιες και 30γρ τυρι απαχο η ενα ποτ γαλα 1,5% και ενα φλιτανι δημητριακα

    δεκατιανο ενα φρουτο η χυμο 100% φυσικο η ενα κρακερ

    μεσημεριανα
    1 μερα ενα μπολ σαλατα 3κγ ελαιολαδο 50 γρ απαχο τυρι ενα μικρο παξιμαδι σικαλεως 30 γρ

    2η και 3η
    μερα ψαρι η τονο 150Γρ ψητο η σε νερο ο τονος
    μαζι με σαλατα ωμη η βραστη και μια φετα μαυρο ψωμι ε κγ ελαιολαδο

    4-5 μερα
    κοτοπουλο η φαλοπουλα χωρις πετσα 150γρ
    σαλατα ωμη η βραστη
    μια φετα μαυρο ψωμι

    6-7 μερα μπριζολα η μπιφτεκι 150 γρ ψητα ενα μπολ σαλατα

    απογευματινο
    δυο φρουτα η 100% φυσικο χυμο η ενα γιαουτρι 2% με 1 κσ μελι

    βραδυνο

    ενα μικρο παξιμαδι ολικης αλεσης 30γρ
    30γρ τυρι απαχο η ενα αβγο βραστο
    ενα μπολ σαλατα ωμη η βραστη με 1 κγ ελαιολαδο!


    οι μερες να τηρουνται οπως τις εγραψα με την σειρα... τυρι ακομα και φετα φτανει να ειναι χαμηλων λιπαρων....

    κοριτσια αυτη ειναι η διαιτα εαν εχετε αποριες ευχαριστως να σας βοηθησω!!!

    φιλια καλη επιτυχια...!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •