Διακοπές και δίαιτα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002

    Διακοπές και δίαιτα

    εσεις στις διακοπες ή καποιες ημερες που χαλαρωνετε χαλατε τη διατροφη σας? γκρεμιζετε λιγουλακι απο οσα με κοπο χτισατε, παιρνετε κιλακια που με κοπο χασατε, παρατατε την διαιτα που τοσο καιρο κρατουσατε με επιμονη?

  2. #2
    irenep
    Guest
    η αληθεια ειναι οτι το καλοκαιρι χανω κιλα δεν παιρνω!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Εδώ την πατάμε τα Σ/Κ δε θα τη πατήσουμε στις διακοπές?
    Χαλάρωσε βρε, όλοι το παθαίνουμε αυτό!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    400
    Αχ κακο κοριτσακι ποσο σε καταλαβαινω!
    Μολις γυρισα και εγω απο ταξιδακι (Παρασκευη με Κυριακη) και ομολογω οτι ξεφυγα...(και αρνι και κοντοσουβλι και κοκορετσι). Σκεφτομαι οτι μια στο τοσο εχω ενα ταξιδακι τοσο ωραιο και ξενοιαστο οποτε χαλαλι! Ζυγισμα εχω την Πεμπτη οποτε θα προσπαθησω να ισορροπησω λιγο τις υπολοιπες μερες. Οτι εγινε εγινε και τωρα συνεχιζουμε δυναμικα!!!! μην το βαζεις κατω! προχωρα! ολες μαζι και μια για ολες!!!! χχαχαχαχ εσυ τι λες Λιλυ???
    φιλια

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Earth
    Posts
    1,082
    Nekky μου, πως τα πέρασες? Ελπίζω παραμυθένια, έτσι?

    Καλά έκανες και ξέφυγες, χρειάζεται κι αυτό καμιά φορά,
    αρκεί να μη μας πάρει από κάτω.
    Εδώ, συνεχίζουμε όλες μαζί και θα τα καταφέρουμε, όπως τo λές καλή μου

    φιλιά κι από εμένα

  6. #6
    γεια σας! εγω οσο παραξενο κ να σας ακουστει χανω κιλα στις διακοπες ή στις οποιες εκδρομουλες!! γι αυτο κ τις κυνηγαω!! αντιθετα αν μεινω σπιτι θα "μαραζωσω" κ θα το ριξω στο φαγητο.. :P

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    672
    εγω δεν χαλαρωνω καθολου χαχα!με μεγαλη συναισθηση τρωω ΟΛΕΣ τις ξεχωριστες λιχουδιες που εχει καθε τοπος που θα παω ασε που τις περισσοτερες φορες ξερω τι θα βρω και ανυπομονω σιγα μην παω διακοπες και κανω διαιτα,ειδικα αν ειναι στο εξωτερικο σε μερος που μπορει να μην ξαναπαω δεν θα φαω οτι ξεχωριστο εχει?

  8. #8
    Λοιπόν στις διακοπές αν λείπω ταξίδι (είτε είναι καλοκαίρι στην θάλασσα είτε είναι χειμώνα στο εξωτερικό) δεν παίρνω κιλά αλλά χάνω γιατί προσέχω στις συγκεκριμένες ώρες που γίνονται τα γευματα και τις υπόλοιπες ώρες η τροφή δεν είναι διαθέσιμη.
    Το πρόβλημα είναι όταν έχω άδεια και είμαι στο σπίτι ή ακόμη και τα σαββατοκύριακα που οι ώρες στο σπίτι είναι πολλές και η ψυχολογία ασταθής.
    Και δυστυχώς η λύση να είμαι συνέχεια βόλτες τα σαββατοκύριακα δεν είναι ρεαλιστική. Δεν μπορείς να γυρίζεις στους δρόμους συνέχεια σαν την άδικη κατάρα και ειδικά να δεν έχεις πολλές παρέες.
    Το θέμα είναι να μην είναι η τροφή διαθέσιμη.....


  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    μεχρι και ταυλανδεζικο εφαγα, ο Θεος να το κανει δηλαδη. Το κακο ειναι οτι δεν ημουν καν στα ωραια μερη που περιγραφετε... αλλα Αθηνα. Και μαλιστα για δουλειες και ετρεχα πανικοβλητη καθε μερα. Το στομαχι μου ομως ειιχε αποφασισει να κανει διακοπες με τοσο αγχος και ενταση στην πρωτευουσα νομιζω οτι ειναι πολυ δυσκολο να κανει κανεις σωστη διατροφη και μπραβο σε οσους το καταφερνετε! ειδικα αν δουλευετε!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    519
    Εγώ την πατάω σίγουρα στις διακοπές Χριστουγέννων και Πάσχα στις οποίες το φαγοπότι κρατάει συνήθως περισσότερο από ένα Σβκ.
    Το σπίτι γεμίζει λιχουδιές, ανταλλάσσεις επισκέψεις, γλυκά...οπότε δε μπορώ να αντισταθώ στους πειρασμούς. Το δύσκολο είναι μετά το τέλος των γιορτών να επανέλθω στην κανονική μου διατροφή.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •