Drinking disorders και διαιτα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002

    Drinking disorders και διαιτα

    Οταν το ριξετε εξω κ πιειτε παραπανω ποτηρακια... την επομενη σπατε τη διαιτα σας ή κρατατε χαρακτηρα? Χρονια πολλα!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Για τους περισσότερους είναι μαθηματικώς βέβαιο ότι μετά την κραιπάλη του ποτού ακολουθεί η κραιπάλη του φαγητού. Δυστυχώς είναι ωραίο και το άτιμο το ποτό, αλλά θέλει ρέγουλα. Ο ίδιος ο οργανισμός ζητάει μετά φαγητό για να αποτοξινωθεί γρήγορα. ʼρα, καλό είναι αν δε μπορούμε να το μετριάσουμε (είμαστε στο τσακίρ κέφι) την άλλη μέρα να κάνουμε σωστές διατροφικές επιλογές.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    ειμαστε στα ιδια κιλα...συμπτωση ε! γγιατι θες να πας 55 ομως? τι υψος εχεις? σκελετο?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    'Εχω ύψος 1,55 και το τωρινό μου βάρος είναι 90 κιλά. Υποβλήθηκα σε επέμβαση δακτυλίου πριν από 26 μέρες με 99 κιλά. 9 κιλά έχασα, καθόλου άσχημα. Ο σκελετός μου είναι κανονικός. Στην κλινική κάποιοι είπαν ότι δεν έπρεπε να το κάνω, γιατί δεν ήταν τόσο τραγική η κατάστασή μου, μέχρι που είδαν τον καρπό μου και είπαν πως με τόσο λεπτά χεράκια, ναι δε δικαιολογώ τα κιλά μου. Ο γιατρός μου είπε ότι με θέλει στα 60 κιλά, αλλά επειδή ότι θυμάμαι χαίρομαι, θυμήθηκα τι καλούλα ήμουν στα 55 και ... να το τικεράκι μου. Εσύ πόσα κιλά έχασες? Κάνεις δίαιτα ή κάτι άλλο? Ότι κι αν κάνεις σου εύχομαι να το πετύχεις και να το κρατήσεις, σκέψου ότι 16 κιλά δεν είναι πολλά, είσαι κοντά στο στόχο σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    εγω παλι εχω βαρυ σκεελετο...ομοιομορφο σωμα ακομα κ στα 103 κιλα που ειχα φτασει. χωρις τακουνια ειμαι 1.63
    τωρα παλευω να πεσω κατω απο 90 κ επομενος στοχος θα ειναι τα 85 κ.ο.κ. παροτι η διαθεση μου ειναι τραμπολινο δε θα σκεφτομουν την εγχειρηση...χαρα στο κουραγιο σου! ευχομαι καλες απωλειες κ να μας λες τα νεα σου!
    στα 75 με θυμαμαι τελευταια κιλα κ ημουν κουκλα...γιαυτο εχω βαλει αυτο σαν στοχο...βεβαια τωρα εν οψη γαμου κ μελλοντικα μωρου καλα θα ηταν να εχω ενα περιθωριο παραπανω...

    παντως το θεμα που ανοιξα αποτυχια μεγαλη χαχαχα μα κανεις δε μεθαει? χαχαχα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    Originally posted by Avaσκέψου ότι 16 κιλά δεν είναι πολλά, είσαι κοντά στο στόχο σου.
    ειναι παρα πολλα γιατι τα τελευταια χρονια ημουν πανω απο 80 διαρκως. πιστευω μεχρι 85 κιλα θα φτασω συντομα αν επιμεινω. τα επομενα 10 ομως θαναι πολυ δυσκολα...
    παντως ο γυμναστης και ο διαιτολογος μου λενε οτι εγω σαμποταρω τονε αυτο μου και οτι η απωλεια των κιλων ειναι σχετικα σταθερη κ δε μειωνεται με την παροδο του καιρου...
    παντως και στα 85 να σταματησω διαιτα δε θα με πειραξει...ενιωθα και σε αυτα τα κιλα πολυ ομορφα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Καταρχήν, συγχαρητήρια για τον επικείμενο γάμο σου, να ένα φανταστικό κίνητρο. Νυφικά, μωρό, κτλ.
    Με βαρύ σκελετό είσαι καλά σχετικά και ενδεχομένως δεν θα σε αναλάμβανε ένας σοβαρός γιατρός, θα σου έλεγε να κάνεις δίαιτα. Σε αυτή την απόφαση δεν με οδήγησε η γενναιότητα, αλλά η απελπισία. 'Ηταν το τελευταίο μου χαρτί. Ήμουν τρομοκρατημένη πριν από το χειρουργείο, την ημέρα δε που έγινε, ήταν σαν να το έκανε μία άλλη, όχι εγώ. Ακολουθούσα τις νοσοκόμες σαν υπνωτισμένη στις διάφορες εξετάσεις που μου έκαναν και έτρεμε η ψυχούλα μου. Τότε δεν είχα μπει ακόμη εδώ για να πάρω κουράγιο. Ξέρεις όμως τι διαπίστωσα? Ότι δεν ήταν τίποτα. Η προσωπική μου εμπειρία μου έδειξε ότι δεν ήταν τόσο τρομερό όσο το φανταζόμουν το θέμα.
    Σκέφτηκες ποτέ να επισκεφτείς έναν ψυχολόγο να δεις τι είναι αυτό που σε εμποδίζει να αδυνατίσεις? Δες το κι αυτό και σου εύχομαι ολόψυχα να αποκαλύψεις πάλι την κούκλα που θυμάσαι! Και όταν γίνει αυτό, θα βγούμε 2 κούκλες 75 και 55 κιλών και θα το γιορτάσουμε πίνοντας!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    αθηνα
    Posts
    418
    εγω ειμαι γνωστη μπεκρα!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Να γίνουν 3 οι κούκλες παρκαλώ....
    Θα βάλουμε τα καλά μας και θα τινάξουμε το μπαρ στον αέρα!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    δε με εμποδιζει κατι ναδυνατισω...ψυχικα εννοω.οταν το παιρνω αποφαση τα καταφερνω. Επισης ξερω γιατι παχυνα...το θεμα ειναι τωρα να τα χασω αυτα τα 20 να ηρεμησω...απο 83 πηγα 103 σε 2 χρονια!
    Θα το γιορτασουμε χαχαχαχα πινοντας δεν ξερω!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •