APORIES!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11

Thread: APORIES!!!

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    3

    APORIES!!!

    GEIA SAS PAIDIA!!!!!!
    ME LENE EMILIA , EIMAI 28 PANTREMENH 5 XRONIA ME 2 YPEROXA KORITSIA...........
    TO PROBLIMA MOY EINAI TA KILA FYSIKA...EIMAI 1.78 KAI ZYGIZO 114 - 120 FOBAMAI TH ZYGARIA....... OI DIAITES DEN LEITOYRGOUN PLEON. EXO SOBARO PROBLIMA......AFOY EIMAI MPAOULAKI KAI H PETHERA MOY TREXEI GIA LIPOANAROFISEIS..........ASTA.
    SAS DIABAZO ARKETO KAIRO..........ALLA DEN XERO ARKETA APO YPOLOGISTES KAI FOROUM.
    PROSPATHO NA PISO TON ANDRA MOY NA KANO SLEEVE GIATI FOBAMAI TO DAKTYLIO...O PONOS EINAI ENA ALLO POU ME APASXOLEI........KAI FYSIKA DEN XERO KATHOLOU TO KOSTOS.
    THA ITHELA EAN MPOREITAI NA ME KATHODHGEISETAI EAN MPOREITAI.........KAI AN GINETAI TO SLEEVE SE DHMOSIA NOSOKOMEIA.....KAI POIOI EINAI OI KALYTEROI GIATROI.
    SAS EYXARISTO EK' TON PROTERON
    FILOUMPES!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Καταρχην καλως ηρθες!
    Οταν λες οι διαιτες δεν λειτουργουν σε εσενα τι εννοεις;Εχεις προσπαθησει μεθοδευμενα μια σωστη διατροφη και δεν χανεις
    κιλα ή απλα παιρνεις πισω αυτα που χανεις;Αν ισχυει το πρωτο,
    εχεις κανει εξετασεις θυροειδη ή ορμονικες;Γενικα το εχεις
    ψαξει το θεμα βαρους βαθυτερα;
    Οσο για την επεμβαση δεν ειναι η καταληλη να σου απαντησω
    για την διαδικασια , τον πονο κτλ , αλλα αρκει να εχεις στο
    μυαλο σου πως ειναι ενα χειρουργειο με τα επακολουθα του..
    Για το κοστος γνωριζω πως το καλυπτουν ολοκληρο ή εν μερει
    αρκετες ασφαλειες αναλογα με το B.M.I. σου και την γενικοτερη
    κλινικη σου εικονα.Παρε τηλεφωνο στην ασφαλεια σου και θα
    σε κατατοπισουν!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    35
    maroulaki μπραβο για την απωλεια σου πρεπει να εισαι πολυ δυνατή για να φτάσεις μεχρι εκει .Η αληθειά είναι οτι μου αρεσει να βλεπω ανθρωπους που εχουν φτάσει τον στόχο τους .Μακαρι να μπορέσω και εγω να παρω τα πάνω μου.
    θα ήθελα οταν μπορεσεις να μου πεις με τη δύναμη κατάφερες να φτάσεις μεχρι εκει .
    Και πάλι μπράβο σου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    μαρουλακι κ γω ηθελα να στο πω πριν αλλα θα ημουν οφ τοπικ...συγχαρητηρια!!! το σαλιγκαρακι ολα τα λεφτα δε!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Αιμιλία, καταρχήν καλωσόρισες! Γιατί δεν απευθύνεσαι πρώτα σε έναν χειρουργό της επιλογής σου? Αυτός θα σου πάρει το ιστορικό, θα δει το διατροφικό σου προφίλ και θα κρίνει τι επέμβαση πρέπει να κάνεις.
    Εγώ ανάποδα από σένα. Ήθελα να κάνω δακτύλιο και ο πρώτος γιατρός που είδα, ή μάλλον δεν είδα, τηλεφωνικά μιλούσαμε, επέμεινε στο μανίκι, χωρίς να με ρωτήσει τίποτα και πιστεύοντας πως είμαι γύρω στα ενενήντα κιλά, εννέα κιλά κάτω από αυτά που ήμουν τότε. Δεν ήθελα αυτή την επέμβαση, ούτε αυτόν το γιατρό και πήγα σε άλλον. Έκανα τελικά το δακτύλιο πριν απο δύο μήνες και ως τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη.
    Το κόστος ποικίλλει, αλλά μέρος αυτού καλύπτεται από τα ασφαλιστικά ταμεία.
    Ο πόνος αναπόφευκτος, χειρουργείο είναι, αλλά μη φανταστείς και κάτι τρομερό. Προσωπικά πολύ ξώφαλτσα τα πέρασα όλα. Σου εύχομαι να αποφασίσεις το καλύτερο για σένα. Φιλιά!
    Όντως, ΜΑΡΟΥΛΑΚΙ ουάου!!

  6. #6
    irenep
    Guest
    πριν καταφυγεις στο χειρουργειο γιατι δεν επισκεπτεσαι εναν διατροφολογο? το χειρουργειο οσο και ακινδυνο και αν λενε πως ειναι παραμενει χειρουργειο.ο ειδικος θα καταλαβει ποιο ειναι το προβλημα με τον μεταβολισμο σου και θα σου δωσει συγκεκριμενη διατροφη. μην πας μονο σε εναν. συζητα με αρκετους και επελεξε αυτον με τον οποιο συνενοησε καλυτερα αφου ουτως ή αλλως εισαι διατεθιμενη να ξοδεψεις καποια χρηματα. σκεψου το πριν διαλεξεις την επεμβαση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Α, ναι, θα συμφωνήσω με την irenep. To xειρουργείο είναι η τελευταία λύση, μην το ξεχνάς αυτό. Όχι η πρώτη, ούτε και η εύκολη.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    3
    Γεια σας κορίτσια,
    Σας ευχαριστώ για την υποδοχη σας.
    Λεγοντας οτι δεν μου κανουν τιποτα οι διαιτες ειναι οτι δεν μπορώ να ακολουθησω πλεον καποιο προγραμμα.....εαν ξεκινησω παντα χανω αλλα δεν μπορω να κανω πανω απο 1 μηνα διαιτα. αποτελεσμα αυτου ειναι οτι χανω δεκα-παιρνω 12.
    Δεν μπορω μου ειναι πολυ κουραστικο και δεν εχω επιμονη.........για να χασω βαρος πρεπει να μπω σε μια διαδικασια διατροφης για πανω απο χρονο.........δεν υπαρχει περιπτωση γιατι ειμαι λαιμαργη και τα τρωω ολα.
    Το sleeve για μενα πιστευω οτι ειναι η σωτηρια μου...........αφου ποτε στη ζωη μου δεν εχω δει τα παχουλα μου ποδαρακια.....σε ενα ωραιο φορεμα μεχρι το γονατο.
    1 φορα ειχα παει σε εναν γιατρο με τον ανδρα μου για δακτυλιο και ηθελε ντε και καλα να βαλω την επομενη μερα κι ολας.......ηταν πολυ πιεστικος και δεν μου αρεσε καθολου.
    Οσοι εχουν κανει δακτυλιο υποφερουν με εμετους.......με το sleeve πιστευω θα ειναι καλυτερα...
    Δεν το εχω ψαξει αρκετα αφου δεν ξερω ποιος ειναι ο καλυτερος γιατρος.
    Εχω ΙΚΑ θα πρεπει να ψαξω και εαν με καλυπτει.
    Ενημερωστε με εαν μπορειτε......

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    4,829
    Αμάν πια αυτοί οι γιατροί! Για sleeve δε γνωρίζω γιατρούς και σίγουρα αυτόν που μίλησα μαζί του δεν τον συστήνω σε κανέναν. Λύσαξε με το μανίκι, αφού μου ήρθε να του πω να το κάνει αυτός. Ευτυχώς συγκρατήθηκα. Πιστεύω πως ο δικός σου ήταν εξειδικευμένος στο δακτύλιο και δεν ήθελε να χάσει τον πελάτη. Υπάρχουν δυστυχώς γιατροί που προκειμένου να εισπράξουν δεν τηρούν ούτε τα προσχήματα. Γιατί δεν ψάχνεις και στο daktylios.gr? Αναφέρει γιατρούς για όλες τις επεμβάσεις. Όσο για τον εμετό, δεν είμαι σίγουρη πως θα τον αποφύγεις και με το sleeve. Πάντως ως τώρα εγώ ούτε έναν. Ό,τι επέμβαση κι αν κάνεις στη συνέχεια πρέπει να τηρείς τις οδηγίες του γιατρού σου με θρησκευτική ευλάβεια, για να αποφύγεις τα δυσάρεστα επακόλουθα.

  10. #10
    Ευχαριστω για τα καλα σας λογια ...τα κιλα δεν χαθηκαν απο την μια μερα στην αλλη αλλα
    σε 1+χρονο και σκαμπανευασματα,πισωγυρισ� �ατα,μεγαλα σταδια κολληματος και παει λεγοντας.
    Το σημαντικοτερο ηταν να παψω να αγχωνομαι και να κυνηγαω διαιτες που υποσχονται 15 κιλα
    σε ενα μηνα.Δεν κρυβω οτι σημαντικη βοηθεια πηρα και απο τα reductil , το εχω αναφερει και σε
    αλλο τοπικ.
    Στο θεμα μας τωρα...Αιμιλια να σου επισημανω κατι σοβαρο;Πιστευεις πως με την επεμβαση δε
    θα χρειαστεις διαιτα;Ισως πρεπει να αναθεωρησεις ..καλυτερα να συζητησεις με παιδια που εχουν
    χειρουργηθει να καταλαβεις μερικα πραγματακια .
    Φιλια!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη & Αθήνα
    Posts
    447
    Εφόσον έχεις δείκτη μάζας σώματος από 40 και άνω ή 36 με συνοδά προβλήματα από την παχυσαρκία,στο δικαιολογεί ο φορέας το κόστος σε δημόσιο νοσοκομείο.Σε ιδιωτικό θα πάρεις την συμμετοχή του φορέα και θα συμπληρώσεις εσύ τα υπόλοιπα.Ναι στη σληβ αν δεν τρως γλυκά και αναψυκτικά και δεν τσιμπολογάς σαν την κότα συνεχώς,αλλιώς το μπαι πας είναι μονόδρομος για την επιτυχία.Ο Δακτύλιος θέλει πολύ συνεργασία σαν να είσαι σε μόνιμη δίαιτα και για μένα είνα ξεπερασμένος πλέον.Καλό ψάξιμο και καλή επιτυχία.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •