τα νευρα μου εχουν φρικαρει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660

    τα νευρα μου εχουν φρικαρει

    Κανω διαιτα ... εχετε δει τι ρτωω γενικως ... εχω κολλησει εδω και 2 μηνες . και αντε πες οτι αυτο θα λυθει μολις παω στη διαιτολογο μεσα στη βδομαδα . Εχω ριξει του θεου το διαβασμα και την αυπνια τελευταια , τα νευρα μου ειναι κροσια , τα ματια κοκκινα κλπ . και σημερα γινεται το κορυφαιο . Ετρωγα το μεσημερι και ημασταν εγω η μανα μου και ο αδερφος μου (τον οποιο λογω υποχρεωσεων αν και στο ιδιο σπιτι δεν τον βλεπω συχνα) . Και λεω στη μανα μου να μου θυμησει το τηλ της διαιτολογου . Πεταγεται ο αδερφος μου "γιατι θες να πας , δεν κανεις και μονη σου διαιτα;" "ε ναι , του λεω , αλλα εχω κολλησει" "ποσο καιρο εχεις κολλησει;" "κανα 2μηνο" "ε βεβαια ρε βλαμμενο αφου μια φορα τη βδομαδα που παραγγελνουμε σουβλακια παντα παιρνεις κι εσυ σουβλακι πως να χασεις ;;;;"
    μιλουσε σοβαρα ... Τα πηραααααααα!!!!!! μιλουσε και η κουραση γενικοτερα οποτε εγινα σκατα . Μετα απο λιγο με παιρνει τηλεφωνο ο δικος μου (που ειναι στρατο) . Με πετυχαινει με νευρα ..."τι εχεις;" του ειπα γιατι ημουν τσαντισμενη ....
    "ε δικιο εχει ο αδερφος σου βρε μωρο μου!!!!" καλα , βαλτοι ειναι ?!?!?!?! να μου τη λενε ρε γαμωτο οταν γουρουνιαζω και κανω μαλακιες γενικως , αλλα οχι και τωρα ... ελεος δηλαδη !!! ουφφφφφφφ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    ma vre καλο μου φυσικα κ μπορεις να φας σουβλακια κ ενω κανεις διαιτα!!! ελεος δηλαδη μη τους ακους...εμενα μου βαζει 3 καλαμακια κ τρωω! κ με πιτες κ σαλατα...

    επισης οι αλλοι δεν ξερουν την προσπαθεια που κανεις, υποθετω, κ γιαυτο το λενε...

    μπορεις καλλιστα να τρως εξω ή απεξω καθε βραδυ κ να αδυνατιζεις...αρκει να ζητησεις απτο διαιτολογο το αντιστοιχο μενου κ το εχεις...αν δε πας στο διαιτολογο δε μπορω να στο εξηγησω εγω...απλα κανεις ο,τι θελεις (ο,τι εχει το διαιτολογιο) κ αδυνατιζεις γιατι θα φροντισει αλλος γιαυτο...φιλακια κ μην απογοητευεσαι...η κουραση ειναι. οσο για τον αδελφο σου μου ακουστηκε σαν 8χρονο, μη πω κ ο φιλος σου το ιδιο...εκτος κι αν το εννοουσε αλλιως...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    380
    Σε ενοχλει που σου την ειπανε ή που δεν σεβονται την προσπαθεια σου και παραγγελνουν σουβλακια μπροστα σου?!?!?!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    ο ενας ζει στο ιδιο σπιτι με μενα ... νταξει οσο και να λειπει κλπ του πουστη ππλεον!! Ο δικος μου απ την αλλη το πε μαλλον στην πλακα αλλα με κανε να νιωσω πολυ σκατα και γενικως ξερει τι παιζεει με αυτη τη φαση γιατι μιλαμε αρκετα και του λεω πραματα ... ηταν χοντραδα του να το πει τη δεδομενη στιγμη και με κανε να νιωσω σκαταα!!! Ο αδερφος μου απ την αλλη να φανταστεις μιλαει ενω και ο ιδιος δεν εχει βρεθει ποτε να κανει διαιτα οσο τον θυμαμαι ... ελεος ... με εκνευριζει περισσοτερο ο αδερφος μου που μιλαγε σοβαρα ... οταν δεν ξερεις μια κατασταση ρε παιδι μου μη σχολιαζεις !!! Απ τη μια στιγμη στην αλλη πηγε το ηθικο μου περιπατο ... περιπατο ομως !!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    Originally posted by kwstas01
    Σε ενοχλει που σου την ειπανε ή που δεν σεβονται την προσπαθεια σου και παραγγελνουν σουβλακια μπροστα σου?!?!?!
    που μου την ειπε περισσοτερο , το να τρωω κατι εστω μια φορα την εβδομαδα , εκτος προγραμματος με βοηθαει να κανω κατι σαν "διαλειμμα" ... ετσι κι αλλιως αυτη τη φορα κατα περιεργο τροπο το χω παρει πολυ σοβαρα και δεν ειναι οτι τρωω κατι ασχετο και μετα ξεφευγω γενικως ... συνεχιζω κανονικα στα επομενα γευματα το προγραμμα ... οποτε δεν ειναι τοσο εκει το θεμα μου ... αλλα τωρα που ΟΝΤΩΣ απο το καλοκαιρι και δω (με ενα μικρο διαλειμμα , αλλα ουσιαστικα απο τοτε) εχω αλλαξει τον τροπο διατροφης μου ... ε ναι εκνευριζομαι να ακουω μαλακιες ... τις οποιες δεν ακουγα οταν ημουν ικανη να φαω μια πιτσα γιγας στην καθησια μου ... ελεος δηλαδη ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    σε καταλαβαινω, του αδελφου σου μη του πεις τιποτε, νομιζω οτι απλα ειναι ζωα ωρες ωρες τα αρσενικα. Στο φιλο μου ομως σε αντιστοιχει φαση εγω θα ελεγα...να λες τα πραγματα με το ονομα τους, να ξεκαθαριζεις πως σε κανει να νιωθεις κατι που ειπε καποιος...αυτο μονο καλο μπορει να κανει...απλα δεν ειμαι σιγουρη αν ο αδελφος σου καταλαβει...ο φιλος σου οφειλει να καταλαβει ή τουλαχιστο να κανει μια προσπαθεια...αλλωστε οπως τον κοβω στην πλακα το ειπε αλλα σε πληγωσε οποτε πες το! θα νιωσεις κ συ καλυτερα, παρτον τωρα κιολα κ θα σου ναεβει το ηθικο καλο μου. Κατα ταλλα γραψτους ολους, εσυ να κοιτας τη δουλεια σου κ οποιος σε στηριζει ας μεινει διπλα σου, οι αλλοι ας κοιτανε τη δουλεια τους...αντε γιατι τα πηρα κ γω τωρα!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    ποσο δικιο εχεις! κι εμενα με τη πιτσα τοτε δε μιλουσε κανεις...τωρα γινανε ολοι ειδημονες ή οπως γραφεται τελοςπαντων... βαζω λοιπον παραπανω μακαρονια κ πεταγεται η μαμα μου...που ποτε πριν δε μου ειπε μη φας...τωρα που οντως δεν τρωω ασχημα μου την λεει...τι να πεις...το καλο μας θελουν ολοι ομως, απλα καποιοι εχουν ενα συγκκεκριμενο τροπο που δεν αλλαζει κ καλο θαναι να μη τους δινεις σημασια...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    Ειναι λιγο δικοπο μαχαιρι το να το πω στον δικο μου , αν και γενικως τα παμε καλα ... αλλα λειπει και ειναι στρατο, οποτε προτιμω να αποφυγω να πω κατι που μπορει να φερει καυγα παερξηγηση κλπ ... δεν αξιζει οταν παιζει αποσταση πιστευω ... απλα αλλαξα κουβεντα μετα απο λιγο γιατι πιστευα οτι θα τον βρισω και δεν ηθελα ...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    αμα ειναι κριος πες το, ειναι ευαισθητουλιδες, Κωστα εχω αδικο?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    μωρε ευαισθητουλης ειναι δε λεω , παρθενος ειναι χαχα αλλα ειναι και αυτος λιγο καπως τελευταια ... μαλακια θα κανω , δεν ειναι η καταλληλη στιγμη για γρινιες ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    το καλο ειναι οτι ευτυχως δεν συνηθιζει να λεει μαλακιες , αλλιως θα χε προβλημα ...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    bre paidi moy oxi γκρινια...απλα οταν ξαναμιλησετε πες του τι νιωθεις...παντα το εκτιμουν αυτο οι αντρες αφου γενικα οι καυμενουληδες δε μας πολυκαταλαβαινουν...κ απτο να μας ρωτανε 100 φορες τι εχουμε κ να μη λεμε καλυτερο δεν ειναι?...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    380
    Θα ρωτησω την αση μπηλιου και θα απαντησω με πληρη υπευθυνοτητα. Μην παραπληροφορουμε και τον κοσμο.
    Αλλα βρε badgirl, η κουβεντα σου οτι ειμαστε ζωα ωρες ωρες με προβληματισε. Γιατι το λες αυτο αραγε?

    Stellouuuuuuuu παει τελειωσε. Καλα εκανες και δεν το εκανες θεμα γιατι απο το τηλεφωνο, δεν αξιζει οντως. Ελπιζω να εφυγε απο το κεφαλι σου οτι εγινε. Συνεχιζεις την πολυ καλη προσπαθεια σου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    εδω που τα λεμε ειστε ωρες ωρες .... :P !!! για φυγει βασικα απ το κεφαλι μου ... χρειαζομαι υπνο , γιατι εχω να κοιμηθω απο προχθες ....! οποτε με βλεπω να πηγαινω σιγα σιγα .... επιτελους η εργασια της σχολης τελειωσε να την παραδωσω κι αυτη τη σιχαμενη αυριο ....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    380
    Ωραια, ευχομαι να παρεις μια πολυ καλη βαθμολογια....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •