ΕΣΕΝΑ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΟΣΟ ΣΕΜΕΝΑ/ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΓΛΥΚΑΤΖΟΥ ΟΣΟ ΕΓΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002

    ΕΣΕΝΑ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΟΣΟ ΣΕΜΕΝΑ/ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΓΛΥΚΑΤΖΟΥ ΟΣΟ ΕΓΩ

    Αληθεια γιατι νομιζουν οι ανθρωποι οτι οταν κανεις διαιτα εισαι υπερανθρωπος, οτι δε σε πειραζει κ δε ξελιγωνεσαι με ολα οσα βλεπεις, μυριζεις, αγγιζεις, οτι δεν αγαπας τα γλυκα οσο εκεινοι ή οτι εχεις μπουχτισει απο το πολυ φαγητο κ δε θελεις αλλο?

    Αραγε ποσο διαφορετικοι ειμαστε οσοι προσπαθουμε επιτυχως να κανουμε διαιτα κ σωστη διατροφη απο οσους επαναπαυονται λεγοντας (κ πιστευοντας) οτι τους αρεσουν υπερβολικα τα γλυκα/ φαγητα κ δε μπορουν να τα περιορισουν με καμμια κυβερνηση?

    Εσεις εχεετε αναλογες εμπειριες? απο τελη καλοκαιριου που εχω παρει τη διατροφη μου στα χερια μμου εχω ακουσει παμπολλες φορες αντιστοιχα σχολια, στην αρχη προσπαθουσα να αποδειξω το αντιθετο ομως τελικα εχει νοημα? Θαθελα την γνωμη σας κ τις εμπειριες σας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    Έχεις απόλυτο δίκιο.., μου τυχαίνει πολύ συχνά το ίδιο επειδή κατάφερα να κόψω το τσιγάρο.Όλοι μου λένε ότι δεν το γούσταρα, δεν ήμουν εξαρτημένη και τέτοιες μπούρδες...εγώ στην πραγματικότητα το λάτρευα, το είχα παρέα και παρηγοριά και πέντε χρόνια μου λείπει...όχι τόσο το ίδιο, όσο η χαρά που ένιωθα μαζί του...γι'αυτό δεν το ξαναβάζω στο στόμα μου ούτε για πλάκα. τώρα όλοι όσοι μου λένε αυτά δεν ξέρουν ούτε τι στερητικό πέρασα, ούτε τί κατάλοιπο έχω από αυτό...καλύπτουν τη δική τους αδυναμία, έτσι και τώρα πλέον τους το λέω κατάμουτρα...ή αδιαφορώ. Νομίζω ότι κάτι αντίστοιχο είναι και με τη διατροφή, ε;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    σακριβως το ιδιο! τα περασα ξανα αυτα με το τσιγαρο...οταν το κοψα. λεω ιδεα μου θαναι...ομως τωρα μενοχλει...ασε που για το τσιγαρο ακομα μου το λενε...α κ δεν κοβεται λεει το μαλμπορο ενω αυτα που καπνιζα εγω κοβονταν...αχχχχ χαχαχαχα

  4. #4
    μην το συζητας!το φαι και κυριως τα γλυκα (η ζαχαρη) ειναι εξαρτηση σαν το τσιγαρο!!!το ιδιο ακριβως ειναι!δραμααααα!μα συνηθως (για να μην πω παντα) τα ατομα με παραπανισια κιλα ειναι ετσι επειδη ακριβως λατρευουν το φαι και τα γλυκα!!!!!δεν ξερω κανεναν που να μην του αρεσαν και να παχυνε...οσοι στα λενε αυτα προπσαθουν να κρυφτουν πισω απ το δαχτυλο τους.αλλα η αληθεια καλη μου ειναι οτι ενω το φαι και τα γλυκα σας αρεσουν εξισου ΕΣΥ ειχες ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ να τα περιορισεις η εστω να προσπαθησεις να τα περιορισεις αντι να καθεσαι και να κλαις τη μοιρα σου και τα γονιδια σου που σε εκαναν φαγανη και γλυκατζου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    ολοι εχουμε δυναμη για ολα κ ειμαστε ικανοι για ολα...με ενοχλει να με θεωρουν υπερανθρωπη λες κ εγω δεν μοχθω καθημερινα γιαυτο. Τιποτα δε γινεται ευκολα κ ειδικα το να κοψεις το τσιγαρο κ το να κανεις διαιτα...αλλα ολοι μπορουν κ με στεναχωρει να κρυβονται πισω απο διακιολογιες, ας πουν οτι απλα δε θελουν. Κ ας μη κρινουν αρνητικα τον αλλο που εχει κανει τοση προσπαθεια κ την εκμηδενιζουν λεγοντας... εσυυ εισαι αλλιως εγω δεν ειμαι ετσι...ε αμα τρωει κανεις σαν πεινασμενο αβουλο ζωο οπως ετρωγα εγω, με το συμπαθειο κιολα, φυσικα δε μπορει ναδυνατισει κ αν καπνιζει κ λεει "μα δε κοβεται το μαλμπορο" φυσικα κ δε θα το κοψει ποτε

    Τη μια εισαι υπερανθρωπος στα ματια τους κ την αλλη σε ριχνουν στην πυρα, ενω πολυ απλα θα μπορουσαν να ασχοληθουν με τον εαυτο τους αντι με τους αλλους...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    αθηνα
    Posts
    418
    εγω για να συγρατηθω σκεφτομαι οτι δεν ειναι αναγκη να φαω τη λιχουδια τωρα, μπορω να τη φαω καποια αλλη στιγμη που θα εχω περιθωριο απο αποψη θερμιδων. δηλαδη λεω οτι αυτο δεν ειναι στερηση, απλα μια μικρη αναβολη. θα τη φαω οταν πρεπει κανεις δε μου το απαγορευει... δε ξερω αν με καταλαβαινετε ....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    1,002
    σωστη! got you

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •