Δακτυλιος στομαχου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3

    Δακτυλιος στομαχου

    Καλησπερα σε ολους! Ειμαι καινουργιο μελος και χαιρομαι πολυ που βρηκα αυτο το foroum καθως..
    Ειμαι 20 ετων, 100 κιλα, και σε λιγο καιρο εχω ραντεβου με εναν γιατρο ο οποιος κανει επεβασεις αδυνατισμος(δακτυλιος στομαχου κτλ).
    Γνωριζει κανεις, μετα απο ποσο καιρο γινεται η επεμβαση απο το πρωτο ραντεβου? (δεν ειναι οτι βιαζομαι απλως σπουδαζω στο εξωτερικο και ειμαι ανησυχη για το αν θα μπορω να ειμαι Ελλαδα οταν μου ζητηθει..) εχω ακουσει πχ πως συνηθως οι επεμβασεις γινονται μετα απο ενα 8μηνο απο το ραντεβου.

    Επιπροσθετως υπαρχει καποιο ατομο στο foroum το οποιο να εχει κανει δακτυλιο στομαχου στην ηλικια που ειμαι? και αν ναι πως ηταν η μετεπειτα εξελιξη της επεμβασης? (εμετοι κτλ)

    Σας ευχαριστω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,048
    καλησπέρα και καλώς ήρθες.Από ο,τι έχω δει υπάρχει ειδική σελίδα που αφορά στο δακτύλιο και άλλες μεθόδους αδυνατίσματος..ρίξε μια ματιά και καλή τύχη!

  3. #3
    Αν πληρωσεις ολα απο την τσεπη σου τοτε σε βαζει μεσα και την επομενη μερα.
    Αν πας με ταμειο πρεπει να παρεις τηλεφωνο στην ασφαλεια σου να ρωτησεις.
    Οσον αφορα την μετεπειτα εξελιξη μπορεις να διαβασεις ιστοριες απο το φορουμ.
    Γενικα ο δακτυλιος ειναι λιγο ξεπερασμενη μεθοδος γιαυτο καλο θα ηταν να το
    ψαξεις.Εμπειρια απο 2 φιλες μου εχω περιπου στην ηλικια σου αλλα δε θα στις
    αναφερω γιατι θα σε απογοητεψω και καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη :P

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη & Αθήνα
    Posts
    447
    Originally posted by danai_sw
    Καλησπερα σε ολους! Ειμαι καινουργιο μελος και χαιρομαι πολυ που βρηκα αυτο το foroum καθως..
    Ειμαι 20 ετων, 100 κιλα, και σε λιγο καιρο εχω ραντεβου με εναν γιατρο ο οποιος κανει επεβασεις αδυνατισμος(δακτυλιος στομαχου κτλ).
    Γνωριζει κανεις, μετα απο ποσο καιρο γινεται η επεμβαση απο το πρωτο ραντεβου? (δεν ειναι οτι βιαζομαι απλως σπουδαζω στο εξωτερικο και ειμαι ανησυχη για το αν θα μπορω να ειμαι Ελλαδα οταν μου ζητηθει..) εχω ακουσει πχ πως συνηθως οι επεμβασεις γινονται μετα απο ενα 8μηνο απο το ραντεβου.

    Επιπροσθετως υπαρχει καποιο ατομο στο foroum το οποιο να εχει κανει δακτυλιο στομαχου στην ηλικια που ειμαι? και αν ναι πως ηταν η μετεπειτα εξελιξη της επεμβασης? (εμετοι κτλ)

    Σας ευχαριστω...
    Το 8άμηνο που γράφεις,'φωτογραφίζει' σαν χρονικό όριο,το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο στο Ρίο με τον Καλφαρέντζο.Αν τελικά εκεί πας (που είναι και το καλύτερο κατά τη γνώμη μου) να ξέρεις ότι δεν κάνει δακτύλιο,κάνει σληβ και γαστρικό μπαι πας που είναι αποτελεσματικότερες μέθοδοι.Καλό ψάξιμο.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •