Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    δεν ξερω αν γνωριζουν τι ακριβως εχουν

    αυτο που βλεπω εγω ειναι πως χαιρονται και αυτο που ειναι και αυτο που εχουν και αυτο που κανουν..


    τωρα βεβαια ναι..οασεις ειναι αυτα και ισως και εγω τις δικες τους οασεις να βλεπω αυτων των λιγοστων ανθρωπων
    και ισως ακομη να εχουν κι αυτοι τις στιγμες που θα ειναι και ταραγμενοι και ανασφαλεις...
    με τον δικο τους τροπο

    στο δικο τους τοπο....οποτε τους πιανει δηλαδη

    χμ....


    ολα ειναι τρεπτα...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χεχε το προβλημα ειναι οτι ξερουμε μονο το δικο μας κεφαλι και απλως προσπαθουμε να προσεγγισουμε τον τροπο σκεψης του αλλου δια μεσου της επικοινωνιας...να υπηρχε ενας τροπος να \"μπαινουμε\" σε καποιο αλλο κεφαλι και να βλεπουμε μια στιγμη με αλλα \"ματια\" τι σοφια θα μας χαριζε!!!!!
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    και το να γνωριζαμε καλυτερα την εαυτο μας περα απο αυτα τα φοβισμενα συμπερασματα αχρηστιας εαυτου που τοσο ανοητα και τοσο απλα καταστρεφουν τη ζωη και τις στιγμες μας...
    κι αυτο θα μας χαριζε σοφια...

    πωωω...με θαυμαζω....

    (κ παντα μιλαω για το πως εγω αισθανομαι ας χρησιμοποιω πληθυντικο...)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Γνωριζουμε τον εαυτο μας...δια μεσου των \"αλλων\" ισως?
    Αν δεν υπηρχαν οι \"αλλοι\" τι θα ξεραμε για τον εαυτο μας?

    Να σε θαυμαζεις researcher χαιρομαι που το ακουω και συμφωνω μαζι σου:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    σ ευχαριστω


    ναι απο τους αλλους...σιγουρα

    αλλα απο ενα σημειο και μετα ποιοι ειναι αυτοι οι αλλοι που επιλεγουμε να ακουσουμε?

    ποσα ακουμε απο αυτα που λενε ?

    εμενα μου εχει τυχει να κολαω στο αρνητικο που αισθανομαι εγω για μενα και επ ουδενι λογω να μην ακουω το ειλικρινα θετικο που ελεγε ο \'\'αλλος\'\'

    δεν ειναι τοσο ευκολο να ξεκολλησει κανεις απο συγκεκριμενα μοτιβα σκεψης κ δεν ειναι τοσο δυσκολο να παρερμηνευσει και λεξεις κ συμπεριφορες στρεφοντας τες εναντιον του...

    και ενα τελευταιο .... ποσοι ειναι αυτοι οι αλλοι?
    γιατι να φαω μια βδομαδα να σκεφτομαι ενα συγκεκριμενο αρνητικο που διατυπωσε καποιος για μενα αποφευγοντας να ελθω σε επαφη με νεα προσωπα που ενδεχομενως θα ειχαν στο μυαλο τους εντελως διαφορετικα πραγματα για μενα κ τη ζωη?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    δεν ειναι τοσο ευκολο να ξεκολλησει κανεις απο συγκεκριμενα μοτιβα σκεψης κ δεν ειναι τοσο δυσκολο να παρερμηνευσει και λεξεις κ συμπεριφορες στρεφοντας τες εναντιον του...
    Αυτο δυστυχως το γνωριζω πολυ καλα:(

    Να πω κατι επιπλεον για το ποσο δυσκολο ειναι να εχεις αυτογνωσια (χαχα θυμαμαι 20 χρονων που ελεγα...πωπω εχω και γ..ω τις αυτογνωσιες λολ)
    Κοιτας στον καθρεφτη και δεν ξερεις αν εισαι ομορφος ή ασχημος...προσπαθεις να μαζεψεις παραστασεις απο αυτα που ακουσες...απο τα προτυπα που βλεπεις στην τηλεοραση..απο τις εμπειριες σου για να αποφανθεις (ναι δεν ειμαι ιδιαιτερα ομορφος ή ειμαι γαμω τα παιδια ή ειμαι μετριος δεν εχει σημασια).
    Και ομως οταν βλεπεις καποιον στον δρομο σχηματιζεις αμεσως εντυπωση για τον αλλο αν ειναι ομορφος ή ασχημος.
    Γιατι αφου βλεπεις τον εαυτο σου στον καθρεφτη δεν μπορεις να αποφανθεις αμεσως?
    Ή γιατι τη μια μερα αποφασιζεις οτι εισαι ομορφος,την αλλη ντεμι,την αλλη ασχημος και ουτω καθεξης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν απαντησα στις ερωτησεις σου γιατι πρεπει να τις σκεφτω...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    ειναι σημαντικο να γνωριζεις αν στα ματια των αλλων δειχνεις ομορφος η ασχημος?

    εγω μερικες φορες το θεωρω σημαντικο κι αλλες εντελως αχρηστο.

    παντως αυτο που ξερω ειναι πως αναλογα με τη διαθεση μου εισπρατω κ αναλογα σχολια κ φλερτινκ - φλερτινκ που λεμε και με μια φιλη μου.

    ειναι ολα θεμα αυτο-εκτιμησης ?

    που να ξερω?

    μαλλον υπαρχει και αντικειμενικη ομορφια αλλα βρισκεται ολη σε μενα αυτη τη στιγμη... ειναι απασχολημενη...
    :)

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι δεν εξεταζω το κατα ποσο ειναι σημαντικο...αλλα ποσο δυσκολο ειναι να αποφανθεις για τον εαυτο σου ενω για τον αλλο μια ματια και ξερεις αν ειναι ομορφος ή ασχημος!!!!!!

    Εγω δεν εχω τετοια προβληματα ειμαι κουκλος:p

    Χαρηκα που τα παμε researcher πρεπει να παω γυμναστηριο (μπρος τα καλλη τι ειναι ο πονος)...τα λεμε αργοτερα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    και γω χαρηκα!

    καλη γυμναστικη...

    βεεεβαια ...
    νους υγιης εν σωματι υγειη...:)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Im back γυμνασμενος και χορτατος...προλαβα και χτυπησα και δυο πιτες...πειναω σαν λυκος μετα το γυμναστηριο:)
    Οχι δεν τρωω πολυ χρονο εκει...ακολουθω ειδικο προγραμμα ταχειας εξασκησης ή κοινως powerplay για οποιον το ξερει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    keep....are you still there?

    εγω παλι δυστυχως δεν διαθετω υπολογιστη ετσι γραφω οποτε εχω χρονο απο το κεντρο που κανω μαθηματα υπολογιστων και θα φυγω παλι σε μιση ωριτσα περιπου.

    οταν ελεγες σκεφτεστε την καθε σας κινηση εννουσες αυτο που συζητησαμε?

    η κατι εντελως διαφορετικο?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να σου πω εχει ελευθερωθει το μυαλο μου τωρα και ειναι δυσκολο να περιγραψω τι ακριβως εννοω σαν να εχω ξεχασει κατι που με βασανιζε...δεν αισθανομαι οτι μπορω να το περιγραψω.
    Σαν να εισαι τεντωμενος σαν σχοινι...να απλωνεις το χερι να πιασεις ενα ποτηρι και σκεφτεσαι τα παντα...πως θα πιασεις το ποτηρι,πως θα το φερεις στο στομα...λες και εχεις ενα τρακ του στυλ με παρακολουθει ολος ο υπολοιπος πλανητης αν αυτο ειναι δυνατον...αλλα οχι ακριβως...σαν να φοβασαι να μη κανεις καμμια βλακεια και γινεις ρεζιλι...να σκεφτεσαι την καθε ενεργεια σου πριν και μετα...δηλαδη τι να πω τωρα...να το λες...και μετα να σκεφτεσαι τι ειπα...πολυ σκεψη ρε παιδι μου εντελως ανουσια...το αντιθετο του ειμαι ξεγνοιαστος και χαλαρος κατα καποιο τροπο.
    Οπως καταλαβαινεις κατω απο αυτες τις συνθηκες δεν αισθανεσαι και πολυ καλα...και σιγουρα δεν δειχνεις πολυ καλα...ευτυχως ξουτ απο δω ηλιθιες σκεψεις,υπαρχουν ενα εκατομμυριο αλλα πραγματα να σκεφτεις... αισθανομαι free τωρα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    keep εχεις u2u

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    εγω συχνα χανω τον ελεγχο των κινησεων μου στο αγχος μου να ειμαι τελεια..ενω σκεφτομαι οτι αυτο θα το κανω ετσι, θα το πω ετσι(πολύ επωδυνο αυτό) στο τελος τα χανω και κοκκινιζω,κανω αδεξιες κινησεις, μπερδευω τη γλωσσα μου κ.τ.λ .Συνηθως το παθαινω οταν ειναι μπροστα πολυς κοσμος και νομιζω οτι με κοιτανε ή με σχολιαζουν. Σε καποιο μαθημα που ειχα δωσει στη σχολη διαβασα οτι αυτοι που κανονιζουν το πως θα μλησουν, θα φερθουν κ.τλ μπροστα σε αλλους τελικα φτανουν στο ανεπιθυμητο αποτελεσμα: στο να τα κανουν θαλασσα και μετα να το σκεφτονται ολο και περισσοτερο. Ειναι φαυλος κυκλος με λιγα λογια..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •