άχρηστη τελείως
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Distant skies...
    Posts
    1,226

    άχρηστη τελείως

    Με κάθε κόστος;Δηλαδή μέχρι ποιο σημείο;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    16
    ciciliana, είμαι και εγώ καινούργιο μέλος στο φορουμ που απ' ότι είδα είναι εξαιρετικό. Μα βρε γλυκιά μου γιατι να κανεις τέτοιο κακό στον εαυτό σου και την υγεία σου σε σημείο ακόμα και μη αναστρέψιμο για να μην παχύνεις. το καλύτερο είναι να τρως λιγότερες ποσότητες φαγητού απ' ότι έτρωγες αλλά και να τρως σχεδόν απ όλες τις τροφές είτε να ακολουθήσεις κάποια δίαιτα ή ακόμα καλύτερα να πας σε κάποιον διαιτολόγο. επίσης η άθληση παίζει σημαντικό ρόλο. ό,τι και να κάνεις όμως η βουλιμία είναι ο χειρότερος δρόμος να διαλέξεις. 1000 φορές χειρότερη απο την ανορεξία. Σου εύχομαι καλή επιτυχία. :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    athens
    Posts
    258
    Θα υποθεσω πως τα λογια σου ειναι μεσω κρισης. Ξερω πως ειναι να βρισκεσαι σ αυτη τη κατασταση, ποσο πονας ποσο σιχαινεσαι ποσο θυμο εχεις για ολους και περισσοτερο για τον εαυτο σου. Μονη σου δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να το καταφερεις πηγαινε καλυτερα σε εναν ειδικο να σε βοηθησε. Απο την αλλη δικη σου ειναι η ζη οτι θελεις κανεις. Αυτο που ειπες αρκει να δεχτεις το κοστος, μονο που νομιζω οτι δεν εχεις ιδεα ποσο μεγαλο ειναι...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    440
    Η περίπτωση της Σισι΄λιάνας μου ειναι εντελώς οικεία.
    Και φυσικα δεν θα της πω πόσο ζημια κάνει στον εαυτο της κλπ κλπ γιατι ακριβώς ξερω καλά πόσο επιδραση έχουν πάνω της τέτοιες ανούσιες και ανιαρές κουβέντες. Μα αυτο ακριβώς θέλει να κάνει στον εαυτό της! Θέλει να τον τιμωρήσει!

    Το μόνο που με σώνει εμενα ειναι το γυμναστηριο και το τρέξιμο. Οχι επειδη "ειναι καλο για την υγεια" αλλα επειδη καταναλώνω θερμίδες και κυρίως "τιμωρω" τον εαυτο μου, τον κουραζω.

    Μπορει τα κινητρα να ξεκινησω γυμναστηριο να ήταν ταπεινα (το παραδεχομαι) αλλα στο τελος εκρινονται οι ενδορινες (αν τα λεω καλα) βλεπεις το σωμα σου αλλαγμενο κλπ και καταλήγεις να αγαπήσεις τον εαυτο σου περισσοτερο και να αισθανεσαι καλυτερα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    769
    Καλημέρα!!!
    Ναι ναι Device!!!Αυτές οι ενδοφρίνες που εκκρίνονται είναι θαυματουργές... Όπως και η ντοπαμίνη άλλωστε,το λέει και το όνομά της!!!!!Σκέψου ότι έχω ξανακυλήσει πολύ άσχημα μόνο και μόνο επειδή αναγκάστηκα να σταματήσω το τρέξιμο....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    173
    @Ciciliana

    ΑΧΡΗΣΤΗ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ,ΑΡΡΩΣΤΗ ΕΙΣΑΙ.Αντι να σε κακοχαρακτηριζεις,να σε υποτιμας,να σε μισεις και να σε τιμωρεις κοιταξου στον καθρεφτη και προσπαθησε να σου δειξεις ειλικρινη συμπονοια και κατανοηση(οχι οικτο),μεγααααααλη τρυφεροτητα σαν αυτη που χρειαζεσαι να σου δειξουν οσοι αγαπας πολυ αλλα δεν το κανουν για διαφορους λογους και αισιοδοξια οτι τιποτα δεν εχει τελειωσει.Δε θα το κανει κανεις αλλος αντι εσου,καρδια μου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,771
    ξερεις κατι? μια απτις φορες που εφαγα μεχρι σκασμου σκεφτηκα...αραγε πως ειναι να κανεις εμετο μετα...κ σκεφτηκα ισως κ για 1/10 του δευτερολεπτου πως θα ενιωθα αν προσπαθουσα να κανω εμετο...κ μετα κατεληξα στο οτι ισως κ να μη μπορουσα να κανω εμετο...και μετα κι αλλες σκεψεις (ολα αυτα σε κλασματα) οτι ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟ.
    και με λυπηθηκα, ενιωσα ηλιθια που μπορει να σκεφτηκα να βγαλω αυτα που εφαγα, αυτα που ειχα φαει κι εκεινη κ ολες τις φορες ηταν κατα ενα ποσοστο επιλογη μου, δεν ειμαι αβουλο ον,
    δε θελω νμαι ζωο, θελω ναμαι ανθρωπος κ να τρωω ομορφα.
    Και μεχρι να γινει αυτο, οταν τρωω ο,τι ναναι κ νιωθω οτι θα σκασω απο το φαγητο δε θα με ττιμωρω αλλο μετα,
    θα λεω οκ, αλλη μια φορα εφαγα ο,τι ναναι, δεν τρεχει τιποτε, μαθημενα τα βουνα στα χιονια. Ομως οχι δε θα προσπαθησω να κανω εμετο, αυτα που εφαγα τα εφαγα κ συνεχιζω περιμενοντας μια νεα ημερα που δε θα κανω βουλιμικο.
    Νομιζω οτι αν δεν ασχολουμασταν τοσο με το τι τρωμε, γιατι το τρωμε, ποσο τρωμε, ισως τελικα ν αμην ειμασταν αρρωστες...ολη μου τη ζωη ετρωγα κυριολεκτικα ο,τι ναναι, απολα παντα, χωρις περιορισμο, ποτε δεν ειπα μη φας απο αυτο ή απο εκεινο, δεν ηξερα απο συνδιασμο τροφων ουτε θερμιδες...κ παντα ημουν παχουλη αλλα ευτυχισμενη.
    Και θελω παλι να γινω μια πιο λιγο παχουλη κοπελα, ευτυχισμενη, που δε θα ασχολειται με το τι τρωει διαρκως οπως εδω κ 2 χρονια...
    Κ απλα οταν θα βλεπω τη ζυγαρια νανεβαινει θα τραβαω λιγο τα λουρια...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1
    ciciliana μου, τι εννοείς όταν λες ότι θα έκανες τα πάντα...;

    να σου παραθέσω τη δική μου εμπειρία, κάποια στιγμή στη ζωή μου παρατήρησα ότι όταν έπινα πολύ αλκοολ δεν έτρωγα΄. Ξεκίνησα και εγώ να πίνω όποτε είχα ευκαιρία. Αποδείχτηκε μεγάλο λάθος μου γιατί κάποια μερα άκουσα στην τηλεόραση ότι το αλκοολ μας προκαλεί λιγούρες. Εγώ λοιπόν η χαζή γιατί δεν έτρωγα; (ΑΝΘΥΠΟΒΟΛΗ)
    Μετά άκουσα για τα τσιγάρα.. εκεί λοιπόν που κάπνιζα μισό πακέτο την μέρα, έκανα 3. αποτέλεσμα; πήγα για χειρουργείο στον λαιμό μου γιατί είχα ερεθίσει τις ήδη δυσμορφικές αμυγδαλές μου..(να μην πω για την αναπνοή μου...μπιαξ!)
    μετά από αυτό, αναρωτήθηκα. πότε δεν τρώω; όταν κοιμάμαι. και πως κοιμάσαι όταν δεν το χρειάζεσαι; μα φυσικά όταν κουράζεις τον εαυτό σου. και πώς κουράζεις τον εαυτό σου; με τη γυμναστικη! και ναι!!! ξεκίνησα να τρέχω κάθε μέρα στο δρόμο και ξέρεις τι ανακάλυψα? ξαφνικά άρχισα να πίνω πολύ νερό...ξεφνικά δεν ήθελα να καπνίσω, ξαφνικά δεν ήθελα να τρώω λιπαρά φαγητά, ξαφνικά ανέβηκε η διάθεση μου, το δέρμα μου έγινε πιο λαμπερό και απέκτησα μια αυτοπεποίθηση από το πουθενά!!!
    τα πάντα λοιπόν είναι στο μυαλό μας!!!!!!

  9. #9
    [url=http://www.diaet-ticker.de] [img]

  10. #10
    http://www.ketoforum.de/diet-ticker/pic/weight_loss/81009/.png[/img]

  11. #11
    [url=http://www.diaet-ticker.de]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •